View Single Post
stare 13.09.2013, 15:11   #7
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 20[22]






Moja opinia: Muszę przyznać, że "Iluzja" pozytywnie mnie zaskoczyła, podobnie jak innych widzów podczas seansu. Było kilka momentów, podczas których można było się pośmiać, a przede wszystkim były świetne sztuczki. Najbardziej jednak podobały mi się przygotowania do nich, które w filmie były ukazane.



Moja opinia: To, że kocham czytać, chyba jest już jasne. Moją ulubioną serią są "Dary Anioła", nic dziwnego więc, że kiedy dowiedziałam się o ekranizacji byłam straszliwie podekscytowana. Trzy lata czekania i w końcu nadszedł piękny dzień premiery - 21 sierpnia. Z seansu wyszłam trochę rozczarowana. Jako film, "Dary Anioła" sprawdziły się świetnie, jako ekranizacja już nie tak bardzo. Multum ważnych wątków pominięto, a zamiast tego zostały wplecione fragmenty z drugiej części serii. Akcja pędziła szybko, przyjemnie się ją oglądało, a mimo to nie mogłam pozbyć się wrażenia, że to nie powinno tak wyglądać. Końcowe odczucia? Jako film - miło się ogląda, jako adaptację - już nie tak bardzo.



Moja opinia: Z twórczością Stephena Kinga chciałam zapoznać się od bardzo dawna, ale jakoś zawsze coś stawało mi na drodze i znajdywałam inne czytelnicze plany. Mimo to, gdy pojawił się nowy serial na podstawie dzieła tego autora, oczywiście zaczęłam go oglądać. Obecnie z odcinkami jestem na bieżąco i czuję pewien niedosyt. Fabuła jest ciekawa, bez wątpienia można rozwinąć ją w jeszcze lepszy sposób. Mnie się podoba, przyjemnie się ogląda, a poza tym ja pochłaniam wszystko, co zawiera w sobie choć jeden element fantastyki.



Moja opinia: Zdecydowanie najlepszy debiut serialowy jak dla mnie. W produkcji tej poruszane są rozmaite i, przede wszystkim, życiowe tematy, takie jak homoseksualizm czy rodziny zastępcze. "The Fosters" charakteryzuje spokojny klimat, przez co idealnie nadaje się on do wieczornych seansów.



Moja opinia: "The White Queen" to serial oparty na podstawie książki Philippy Gregory, autorki, której inna książka stoi już na mojej półce. Nie ukrywam, że jestem fanką wszelkich produkcji historycznych, z pięknymi kostiumami i specyficznym klimatem. Już od pierwszego odcinka wiedziałam, że zakocham się w tym serialu i zresztą nie myliłam się!



Moja opinia:: "Twisted" to produkcja, który ogląda się naprawdę przyjemnie. To taka mieszanka kryminału z romansem, który przypadnie do gustu fanom takich serialów jak "Pretty Little Liars" czy "The Lying Game".





ZWIASTUN
Premiera: 8 listopada 2013
"Thor: Mroczny świat" to kontynuacja pierwszej części filmu opowiadającym o mitycznym superherosie Thorze. Tym razem staje on przeciwko Czarnym Elfom z ich przywódcą Malekithem na czele, którzy pragną pogrążyć świat w ciemności.



ZWIASTUN
Premiera: 11 października 2013
Dwójka kosmonautów szuka sposobu przetrwania, kiedy ich stacja zostaje prawie całkowicie zniszczona przez szczątki satelity.



ZWIASTUN
Premiera: 20 września 2013
Film będzie ukazywał ostatnie dwa lata życia księżnej Diany, która wdała się w romans z chirurgiem Dr. Khanem i pomagała kampanii zwalczającej wykorzystywanie min lądowych.



ZWIASTUN
Premiera: 22 listopada 2013
Po wygraniu 74. głodowych igrzysk Katniss i Peeta odbywają obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Podczas podróży dowiadują się, że ludzie gotowi są do buntu przeciwko okrucieństwu władzy.

Opisy filmów pochodzą z filmweb.pl




Sprawdź, czy już ją czytałeś/aś!
1. J.K Rowling - Harry Potter i Kamień Filozoficzny



Harry Potter to sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany przez ciotkę i wuja, którzy podobnie jak ich syn Dudley traktują go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy...

2. J.R.R Tolkien - Drużyna pierścienia



W zamierzchłych czasach kowale elfów wykuli Pierścienie Mocy. Lecz Sauron, Mroczny Władca, stworzył w tajemnicy Jedyny Pierścień, napełniając go swą potęgą, aby rządził pozostałymi. Ale Pierścień zniknął i przepadł gdzieś w Śródziemiu. Minęło wiele wieków, zanim się odnalazł i trafił w ręce hobbita, którego przeznaczeniem stała się wędrówka do Krainy Cienia, by zniszczyć Jedyny Pierścień...
Drużyna Pierścienia wyrusza z Shire. Żaden z uczestników wyprawy - hobbici: Frodo, Sam, Pippin i Merry, czarodziej Gandalf, krasnolud Gimli, elf Legolas, Boromir z Gondoru i tajemniczy Obieżyświat - nie wie, co czeka u kresu podróży. Ale są pewni jednego: jeśli nie wypełnią misji, świat ogarną Ciemności...


3. George R.R Martin - Gra o tron



W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie
wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.
Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam.
Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron...


4. Andrzej Sapkowski - Krew elfów



Krew Elfów- pierwszy tom sagi o wiedźminie. Geralt wraz z Ciri osiadają w wiedźmińskiej warowni. Tam Dziecko - Niespodzianka uczy się jak walczyć, jak radzić sobie z mieczem i przeciwnikiem, ale Ciri ma też inne umiejętności, które przerażają nawet Vesemira. Przy jej magicznych zdolnościach pomoc czarodziejki okazuje się niezbędna.

5. Trudi Canavan - Gildia magów


Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona, jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem, wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków, kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.



Hugh Laurie, znany szerszej publiczności jako ekscentryczny Dr House bądź fajtłapowaty asystent Quelli de Mon z "101 Dalmatyńczyków". Zadebiutował również pisarsko, powieścią "Sprzedawca Broni", którą w Polsce wydało Wydawnictwo W.A.B. Nie każdy jednak wie, że szalony doktorek również śpiewa. I to jak śpiewa...

Do tej pory wydał dwa albumy, a ja w obydwu się zakochałam od pierwszego taktu.
Pierwszy: "Let Them Talk", to piętnaście a w wersji limitowanej osiemnaście wspaniałych bluesowych brzmień, lekkich rytmów i dobrze napisanych tekstów, inspirowanych Nowym Orleanem. Można go kupić w sklepach za około 60 złotych, bądź poszukać na Allegro, gdzie ceny wachają się w granicach 40 złotych.
Drugi: "Didn't It Rain" zawiera czternaście utworów, które dostarczają równie wspaniałych wrażeń artystycznych, muzycznych, nie mniej jak pierwszy, jednak artysta zastosował tutaj syntezę gatunkową - mamy więc wpływy chociażby muzyki latynoskiej. Kosztuje od około 45 złotych.
Nie są to jakieś duże pieniądze, ale wielka uczta dla ucha.

Moimi ulubionymi utworami, które serdecznie polecam do przesłuchania, są "Baby please, make a change" i "Battle of Jericho" z pierwszej płyty. Z drugiej natomiast piosenki "Wild Honey" i "Kiss on the Fire". Może nie są bluesowe, jednak potwierdzają tylko wszechstronność artystyczną Laurie.
Hugh swoim blusem potrafi oczarować niejednego słuchacza. Z chęcią wraca się do jego utworów, ba, żeby tylko do niektórych, ja wracam do całych albumów tego wszechstronnie utalentowanego bas-barytona. Jeśli więc chcecie posłuchać klasycznego, amerykańskiego bluesa, zapraszam do sklepów po płyty pana Laurie.
Miejmy nadzieję, że po dwóch nie poprzestanie swojej twórczości.
Niech dalej pieści uszy swoich słuchaczy ^^
Tak swoją drogą - zazdroszczę osobom, które były na jego jedynym póki co koncercie w Polsce (06.06.2013, Hala Kongresowa, Warszawa) Z pewnością pieniądze, a bilety do tanich nie należały niestety, bo najtańsze bilety kosztowały ponad 150 złotych, o ile się nie mylę, nie poszły na marne, a wieczór się udał.


Opisy książek pochodzą z lubimyczytac.pl
Clarissa & anizali
Charionette jest offline