View Single Post
stare 15.11.2013, 17:22   #1
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie FTS Newsletter 21[23]


czyli wszystko i nic od
Meryam
&
Mrocznego Pana Skromności

Lepiej nie czytajcie tego w nocy! W dzisiejszej Enklawie poznacie bowiem zaskakujące fakty na temat Flo. Przeczytacie również dwa mrożące krew w żyłach andrzejkowe artykuły. Jesteście gotowi? Zapraszamy!




Dzisiaj postanowiłam pomęczyć trochę pewną panią redaktor, która na pozór nie wyróżnia się z tłumu, a jednak urzekła wiele osób Ja, muszę się przyznać, zostałam oczarowana podczas realizowania wywiadu i zadawałam tak idiotyczne pytania, że aż zapomniałam o reszcie Odezwał się mój wewnętrzny Karol Strasburger, wybaczcie
Osoba, z którą przeprowadziłam wywiad, pisze wraz z Charionette dział „Strefa Luzu” oraz Ranking Nicków, do których lektury serdecznie zapraszam Powitajcie Flo.

Meryam: Przedstaw się
Flo: Na imię mam Agata, lat 17. Chodzę do technikum logistycznego, w tym roku druga klasa. Właściwie jedyne co jeszcze mogę dodać to to, że lubię pływać, oglądać seriale i robić wszystkie inne normalne rzeczy.
M: A co masz na myśli mówiąc "normalne rzeczy"?
F: Muzyka, seriale, tumblro-podobne strony.
M: Jakiej muzyki słuchasz? Jacy są twoi ulubieni artyści czy też zespoły? Kogo poleciłabyś przeciętnemu użytkownikowi forum?
F: Jeśli chodzi o muzykę - nie chowam się w jednym gatunku muzycznym. Ulubieni artyści - Coma, Luxtorpeda, Kult, Małpa, Miuosh, Fisz, Lana del Rey, Damian Marley. W sumie mogłabym wymieniać i wymieniać. Co do tego polecenia to zależy, kto jakiej muzyki słucha... Ostatnio w oko wpadła mi płyta Mam Na Imię Aleksander, a jego piosenka z Rogucem (Zaufanie) rozwala mnie na kawałki. Nie dość, że fajny tekst i głos, to jeszcze cały podkład i przede wszystkim niesamowity klimat.
M: A jeśli chodzi o twój gust filmowy - czy jest równie różnorodny, co muzyczny?
F: Chyba nie. To znaczy czasami mam ochotę obejrzeć coś innego, ale głównie oglądam dramaty. No chyba, ze są to hity kinowe - Hobbit, Piraci z Karaibów, Kac Vegas. Z ostatnio oglądanych przeze mnie filmów mogę polecić Wielkiego Gatsby'ego. Największe wrażenie robi scenografia, to, jak zrobione są imprezy w domu Gatsby'ego, samochody i domy.
M: Wspomniałaś wcześniej, że lubisz oglądać seriale. Jakie konkretnie najbardziej cię interesują? Co masz na swojej liście "do obejrzenia"?
F: Muszę skończyć Glee i House'a. Tak poza tym: Pamiętniki wampirów, The Originals, Twisted, Teen Wolf, Jak poznałem waszą matkę, PLL, Gra o tron, Pamiętniki Carrie. I z tych które się skończyły: Gossip Girl, 90210, Skins.
M: A co mogłabyś nam powiedzieć o książkach, jakie lubisz czytać?
F: Uwieeeeeelbiam czytać! Najbardziej kryminały, czasami horrory. Ulubiony autor zdecydowanie Coben, jego książki czytam jednym tchem. Polubiłam też Alex Kave, a od niedawna Tess Gerritsen, która łączy romans i kryminał. Poza tym czasami mam ochotę na klasyki, całkiem niedawno przeczytałam całego Władcę Pierścieni.
M: Powiedziałaś również, że lubisz pływać. Skąd takie zainteresowanie?
F: Kiedyś pojechałam ze znajomymi na basen niedaleko naszej miejscowości. Potem zaczęliśmy jeździć regularnie, w wakacje praktycznie ciągle byliśmy na basenie. Nie jestem mistrzem olimpijskim, ale sprawia mi to ogromną frajdę.
M: Nie dało się nie zauważyć twojej wzmożonej aktywności na forum podczas ostatnich "afer" i "sporów". Jakie jest twoje stanowisko w tej sprawie? Czy masz jakiś pomysł na naprawdę atmosfery na forum?
F: Według mnie na forum jest zbyt dużo adminów, nie ma logiki. Administracja i użytkownicy nie potrafią ze sobą rozmawiać.. No i do tego ten ban rudzielca. Nie chcę się rozpisywać, bo jeśli ktoś będzie chciał poznać szczegóły tego co tutaj pisze to po prostu wejdzie w temat.*
Poprawa atmosfery na forum? Chyba to niemożliwe, a nawet jeśli, to każdy użytkownik, łącznie z kolorowymi nickami, musi wyjaśnić sobie kilka spraw, minimalna amnestia i przynajmniej starać się być miłym, niekonfliktowym i fair w stosunku do innych. Jedna osoba nie naprawi tego burdelu.

M: Czy chciałabyś coś jeszcze dodać?
F: Chciałam pozdrowić anizali, Fallen, Makryla, rudzielca i redakcję
M: Dziękuję za wywiad
F: Ja też dziękuję




Dlaczego wolimy świętować Halloween, niż Andrzejki?

Nie mam pojęcia.

MPS



Twój największy koszmar...

Czego się boimy? Tym razem na odpowiedź nie musicie czekać do końca artykułu, ponieważ udzielę jej od razu. Otóż, boimy się wszystkiego. Jak zatem pisać o ludzkich lękach, skoro jest to równoznaczne z pisaniem o wszystkim? W tym artykule poznacie (lub przypomnicie sobie) rzeczy, przed którymi wymiękają nawet najbardziej odważni ludzie. Przygotujcie się na naprawdę mocne wrażenia...

10. Dentysta
Kiedy mama prowadzi dziecko do jakiegokolwiek lekarza, na pytanie "czy będzie bolało?" odpowiada uspokajająco: "nie będzie, skarbie". Co mówi mama, gdy prowadzi pociechę do dentysty? "Musi troszkę poboleć", tłumaczy, starając się, aby dzieciak nie wyczuł w jej tonie żadnego niepokoju czy lęku. Pacjent wchodzi do gabinetu. Najbliższa mu osoba zostaje na zewnątrz. Znajduje się teraz całkiem sam w sterylnie czystym pomieszczeniu. Rozgląda się i jedyne, co widzi, to wielki fotel oraz przedziwne urządzenia, które wyglądają jak narzędzia do tortur. Dzieciak jeszcze nie wie, że te rzeczy naprawdę do tego służą.
Oczekiwanie przyspiesza i tak rosnący niepokój. Każda sekunda wydaje się być minutą. Ale to dopiero początek. Pojawia się on. Wielki człowiek w białej pelerynie. Pod maską kryje się zapewne zdeformowana twarz psychopaty. Dziecko zachowuje milczenie, choć w środku pragnie uwolnić się od tych męczarni. Nie wie, że będzie jeszcze gorzej.
"Usiądź", mówi spokojnym, nieco znużonym głosem mężczyzna i ponownie znika.
Teraz sekunda nie jest już minutą, lecz godziną. Dentysta wraca i zapala tuż nad głową malucha lampę, która początkowo działa na niego oślepiająco. Gdy dzieciak odzyskuje wzrok, jest już za późno. Mężczyzna w masce pochyla się nad nim i wydaje wyrok: borowanie. Bierze do ręki wiertło i włącza je. Przez chwilę nie robi nic, tylko patrzy na malca swoim psychopatycznym wzrokiem, jakby mówił: "Witam w piekle".
W rzeczywistości zwraca się do niego tym samym spokojnym i nieco znużonym głosem. "Nie bój się, otwórz buzię. Musi troszkę poboleć"...

9. Szpinak
"To tylko warzywo", tak? Tak Wam się tylko wydaje! To podstępny... byt, który służy do straszenia nieposłusznych dzieci. Jednakże w odróżnieniu od potwora z szafy i czarnej wołgi, szpinak istnieje naprawdę...
Z talerza spogląda na Ciebie zielona paćka. Mama groźnym wzrokiem śledzi każdy Twój ruch. Nie masz najmniejszej szansy na uniknięcie spotkania z kosmicznym glutem.

Spoiler: pokaż

Tego smaku się nie zapomina. Będzie Cię prześladować już zawsze. Będzie obecny w Twych najgorszych koszmarach.
A co, jeśli piekło jest restauracją, w której jedynym daniem jest szpinak? Co jest bardziej przerażające? Wieczny głód czy wieczny szpinak?


8. Wampiry
Te istoty od zawsze budziły grozę wśród ludzi na całym świecie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że dużą rolę w powstaniu wampirów miały wierzenia słowiańskie, przekazane przez naszych przodków zachodowi. Przez lata opowieści o nich wywoływały przerażenie. Ludzie zaopatrywali się w osinowe kołki, nosili ze sobą czosnek, a swoich bliskich grzebali twarzą do dołu. Z czasem jednak strach osłabł. Filmy z Draculą stawały się bardziej zabawne, aniżeli straszne, a godnego następcy dla słynnego hrabiego brakowało. Dopóki nie pojawił się ON.

TYLKO DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH!
Spoiler: pokaż

Od tamtej pory już nic nie jest takie, jak przedtem. Słowo wampir nabrało nowego, jeszcze bardziej przerażającego znaczenia. Na samą myśl o NIM, nastolatki zaczynają piszczeć [oczywiście ze strachu]. I pomyśleć, że musiał czekać niemalże sto lat, nim stał się legendą...

7. Ciemność
W ciemności może wydarzyć się wszystko. Pomyśl, wokół Ciebie niczego nie widać. Zupełnie jakby Twoje oczy były zamknięte. Świetna okazja do zabawy w ciuciubabkę. Problem w tym, że nie bawisz się z rodzeństwem. Ciebie też dopada czasem dziwne uczucie, że nie jesteś w pokoju sam(a)? Twoje oczy ślepo błądzą po całym pomieszczeniu, lecz nie dostrzegają nic. Mimo to masz wrażenie, że ktoś Cię właśnie obserwuje.
"To pies", myślisz i otulasz się kołdrą. Jeśli to rzeczywiście twój czworonożny przyjaciel, to dlaczego ogarnia Cię dziwne uczucie, że ktoś stoi nad Tobą? Wydaje mi się, że kołdra tu nie pomoże.
A jeśli to ON?
Lepiej zakryj szyję.

6. Wysokość
Pomyślicie, że po takich doznaniach lęk wysokości wydaje się czymś błahym? Proponuję Wam zatem mały eksperyment. To nic strasznego. Wystarczy delikatnie odchylić głowę do tyłu, a następnie gwałtownie uderzyć nią w biurko.
Nieprzyjemne uczucie, nieprawdaż? A teraz wyobraź sobie, że stoisz na krawędzi wieżowca. Ostrożnie spoglądasz w dół i zdajesz sobie sprawę, że od ziemi dzieli Cię ogromna odległość. Z dołu nikt Cię nawet nie dostrzega. Każdy zajęty jest tylko sobą i przechodzi obok, nie zwracając najmniejszej uwagi. Może to i lepiej...? To na pewno nie będzie przyjemny widok.
Wystarczy delikatnie odchylić głowę do tyłu.
Podczas "lotu" masz okazję uważnie przyjrzeć się temu, na co spadniesz. Oby to nie było nic ostrego.

5. Pająki
Te stworzenia są wszędzie. Tak, obok Ciebie też. Nie musisz ich widzieć. Wiedz, że czają się w każdym zakamarku, choćbyś był(a) najbardziej pedantyczną osobą w... historii pedantycznych osób. Zniszczenie pajęczyny nie pomoże. Za chwilę pojawią się kolejne. "Spokojnie, to tylko małe pajączki..." Na pewno? Pomyśl tylko, one mają osiem nóg, a Ty? Jeśli nie jesteś mutantem, masz zaledwie dwie. Ty jesteś jeden (jedna), ich mogą być dziesiątki. One Cię widzą, a czy Ty widzisz je? Nadal uważasz, że nic Ci nie grozi?
Niedługo dopadnie Cię zmęczenie. Udasz się do łóżka i po chwili pogrążysz się w głębokim śnie. Wiesz, co w tym czasie robią one? Czuwają. Na pomocą swej wytrzymałej sieci powoli opuszczają się z sufitu wprost na kołdrę, pod którą Ty smacznie śpisz. Następnie zwinnie wspinają się po Tobie ze świadomością, że na końcu czeka ich cel. Siła ciężkości już dawno sprawiła, że Twoja żuchwa osunęła się ze swojego miejsca, sprawiając, że zniknęła ostatnia przeszkoda w dostaniu się do środka. Odnóżami zahaczają o Twą dolną wargę. Udało się. Swoim ciałem delikatnie drażnią Twoje podniebienie. Ty jednak nic nie czujesz. Odwracasz się na drugi bok i odruchowo zamykasz usta, aby przełknąć ślinę.
Miłych snów.

4. Krwawa Mary
Częsty bywalec na piżamowych imprezach nastolatek. Nigdy nie wpada bez zaproszenia. Co więcej - aby przyszła, należy poprosić co najmniej trzy razy (a czasem nawet trzynaście) i to w uroczysty sposób (zanim się ją podejmie, należy ogarnąć się przed lustrem, świece również mile widziane). Ogólnie rzecz ujmując, jest dość sympatyczną osóbką. Trochę małomówna. Niektórzy twierdzą, że jest pusta... w środku. A mówiąc dokładniej, że to szkielet. I ponoć wydrapuje oczy. Czyli w sumie to nie, nie jest sympatyczna.
Ale to tylko plotki... Zresztą, nie będę Cię przekonywać. Sprawdź to. Chyba się nie boisz?

Spoiler: pokaż
BU!


Dotarliśmy do podium. Robi się naprawdę strasznie...


3. Kobiety
Bóg od samego początku przeczuwał, że te istoty mogą nieźle namieszać w świecie, dlatego wyrzucił z Raju pierwszą z nich, a Adamowi dał Ewę, która zresztą nie okazała się lepsza. Niestety, facet to stworzenie, które nie polega na doświadczeniach innych, lecz na własnych. Omamieni wizją darmowego sprzątania i gotowania, wpadają w pułapkę, z której nie sposób się wydostać.
O kobietach krąży wiele legend. Niektórzy twierdzą, że żywią się one pieniędzmi, inni mówią, iż do życia wystarczają im krzyki i narzekania. Tak naprawdę, nie da się tego stwierdzić, gdyż nie ma dwóch takich samych kobiet. To też jest niebezpieczne. Mężczyzna początkowo sądzi, że "ona jest inna", że trafił na ideał. Cóż za naiwność...
Oczywiście, że żartuję! Chyba nie myślicie, że ośmieliłbym się publikować coś takiego, gdyby to była prawda.
Mężczyźni, pomyślcie o modliszkach. Chcielibyście być na ich miejscu?
Nie?
A modliszki nie narzekają!

2.Woda
Nie, nie mam na myśli strachu przed pływaniem.
Idąc ulicami, chodnikami, ścieżkami, korytarzami, tunelami i wszystkim, czym jeszcze można iść, natykam się na wielu ludzi. Zatrważające jest to, jak wielu z nich boi się wody. Po czym poznać posiadacza takiego lęku? Śmierdzi. Ma tłuste włosy. I, rzecz jasna, jest brudny.
Jest to o tyle straszne, że ich lęk oddziałuje na społeczeństwo. Oraz, że skala tego zjawiska jest ogromna.
Czy Wy też macie czasem sen o świecie opanowanym przez ludzi bojących się wody...?

1. Królowa Śniegu
Jedno spojrzenie - i zamarzasz. Jest zimna i bezwzględna. Sieje postrach wszędzie, gdzie tylko się zjawi. Nie ma na tym (ani na tamtym) świecie NIC straszniejszego od NIEJ.

UWAGA! OTWIERASZ NA WŁASNE RYZYKO!
Spoiler: pokaż

MPS



Chcesz znaleźć się na łamach Enklawy? Wyślij do nas jakąś śmieszną historię, ulubiony obrazek, dowcip czy cokolwiek, co przyjdzie ci do głowy, a może wkrótce inni będą mogli to zobaczyć! A może chciałbyś kogoś w zabawny sposób pozdrowić? Czekamy!
Charionette jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.