Cytat:
Napisał Osioł
Odkręciłem blachę od kompa wyjołem ramy i je porządnie wyciściłem! (naturalnie suchą szmatką). Potem męczyłem się włożeniem je w spowrotem  . Ale po 1:30 godzinnej opercaji udało się. Komp przestał dostawać zrzuta pamiędci....w systemie i w innych grach :/ a w Sims2 wciąż dostaje, ale o 80% rzadziej. Największe prawdopodobieństwo zrzuta u mnie jest wtedy, kiedy ładuje duży dom, lub za długo się ładuje. A tak można grać  .
|
Do sprawdzania pamięci jest taki fajny program:
http://www.memtest86.com/
Ściągasz, tworzysz dysk (to są obrazy płyt w formacie ISO, do nagrania na płytę), odpalasz z kompa z płyty i uruchamiasz najdłuższy test na co najmniej godzinę.
Pojawienie się choćby jednego błędu świadczy o tym że pamięć jest uszkodzona (= do wymiany). Jeśli błędów jest mało, to można jeszcze zobaczyć czy po obniżeniu taktowania pamięci w BIOS-ie (oraz tzw. "timingów") błędy nie przestaną się pojawiać. Czasem to pomaga (zmiana ustawień BIOS), ale przeważnie nie na długo.