View Single Post
stare 12.11.2008, 22:30   #1
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Historie z Bezludnej Wyspy - problemy techniczne (z instalacją)

No cóż - nie jestem doskonała i przez pomysłkę usunęłam bardzo ważny post, który jednak cudem udało się odzyskać.

Problemy były następujące:

"Mam kłopot z instalowaniem tej gry.
Gdy dochodzę do umowy licencyjnej, zaznaczam tak i wyskakuje komunikat:

Cytat:
Instalacja nie może być kontynuowana, ponieważ gra wymaga nowszej wersji DirectX niż wersja wykryta na Twoim komputerze.

Mam zainstalowaną wersję DirectX 9.0c, a taka jest wymagana.
Pomocy."

oraz:

"Jakiś czas temu, kupiłam sobie ten dodatek. Cała szczęśliwa, odrazu wzięłam się za instalację, aż tu BACH! Po zaakceptowaniu regulaminu [którego treśc mi się w ogóle nie pokazała, w nawiasie mówiąc] wyskoczyło mi okienko z informacją, że gra potrzebuje nowszej wersji programu Directx, od tej, która znajduje się na komputerze. Poszukałam jej więc w necie, i zainstalowałam. niby wszystko świetnie, tararara i znowu okienko wyskoczyło!
Po jakimś czasie przerwy w próbowaniu zainstalowania tego dodatku, przyjechał wreszcie mój wujek, który zajmuje się komputerami itd. Zainstalował nową wersję, ale okienko i tak mi się pokazuje!!
Najdziwniejsze jest to, że na opakowaniu jest napisane, że Directx 9.0c jest załączony z grą. Mój wujek nawet grzebał w folderach z płyty TS2 HzBW, znalazł odpowiednią wersję, zainstalował ją i nadal nic.
Pomóżcie, błagam!"

Rozwiązanie podał Pan Haughton

"Wypróbuj poniższą wskazówkę.

Cytat:
Napisał CENTRUM POMOCY EA GAMES
Pytanie
Instalator żąda zainstalowania DirectX 9.0c pomimo iż jest on juz zainstalowany w systemie.

Odpowiedź
W celu usunięcia tego błędu proszę uruchomić instalację gry w trybie zgodności z Windows 2000. Aby to zrobić, należy kliknąć prawym klawiszem myszy na napędzie w ktorym znajduje się płyta z grą i wybrać opcję "otwórz". Następnie proszę odszukać aplikację o nazwie "autorun", kliknać na niej prawym klawiszem myszy, wybrać opcję "właściwości" i wejść do zakładki "zgodność". Po ustawieniu trybu zgodności z Windows 2000 i zatwierdzeniu zmian przy pomocy przycisku "zastosuj" prosze dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na aplikacji "autorun" w celu uruchomienia instalatora gry.

Korzystał przy tym z tego źródła


Jeszcze raz przepraszam za usunięcie - ale czasami takie głupie rzeczy się zdarzają
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.