Temat: Czerwonousta
View Single Post
stare 11.09.2013, 17:54   #16
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Czerwonousta

Cytat:
Co do tego,że rodzeństwo,które do siebie nie jest podobne jest dziwne,ale tak miało być xD Zresztą dlaczego tak jest,to także wszystko w swoim czasie xD
Tzn. ja się domyślam, dlaczego nie są do siebie podobni, no ale wiesz...
PS: nadużywasz "xD".
Cytat:
Westchnęłam głośno, na co chłopak gwałtownie się odwrócił i posłał mi przepraszający uśmiech.
No ja bym na jej miejscu krzyknęła, ale jak kto woli :>
Cytat:
- I wszyscy wiemy, co dalej. - przerwałam mu spokojnie
- I wszyscy wiemy, co dalej - przerwałam mu spokojnie.
Cytat:
Mnie ciekawi tylko to, dlaczego pijesz kawę w moim pokoju?
Ale przecież ona doskonale wie, co jest przyczyną
Cytat:
zadałam to pytanie, gdyż zawsze surowo zabraniałam jedzenia i picia u siebie, ale Dan widocznie złamał tę zasadę.
Widocznie? Tego słowa się używa, gdy nie nie ma pewności - ona w sam raz pewność miała.
Cytat:
Nie było cię w pokoju, gdy wróciłem z pracy - dodał i widząc moją skrępowaną miną dorzucił:
Nie za dużo tego?
Cytat:
Gdyby Dan dowiedział się, że wczoraj w nocy spotkałam się z Michael'em
1. Na czerwono.
2. Michaelem. W każdym słowniku ortograficznym jest fragment poświęcony odmianie obcobrzmiących imion i nazwisk.
Cytat:
gdyż po nich Dan od razu zorientowałby się, że kłamię.
Cytat:
Miałam teraz wyrzuty sumienia że, został okłamany.
OLABOGA z tymi przecinkami
Cytat:
zapytałam przez zaciśnięte zęby, niezadowolona, że brat prawdopodobnie mnie śledził.
Dobra, cofam to, co napisałam wczoraj ;]
Cytat:
- Czy to ważne? - odparł.
Cytat:
Liczy się to, że spotkałaś się z tym posłańcem od Witcherter'ów.
Odmiany ciąg dalszy + zbędny przecinek.
Cytat:
Zarumieniłam się pod jego wzrokiem,
A to nad też można się zarumienić? :>
Cytat:
Ostatni raz posmarowałam kanapkę masłem
To brzmi tak, jakby po posmarowaniu kromki miała umrzeć
Cytat:
Już miałam zawołać brata, gdy ten pojawił się w drzwiach.
Cytat:
- Jak tu pięknie pachnie! - powiedział żartobliwym tonem, gdyż tak naprawdę w kuchni śmierdziało spalenizną z powodu przypalonych tostów.
W takim razie powiedział to sarkastycznie lub z ironią.
Cytat:
Widząc jego zadowoloną minę pomyślałam...
... że najwyraźniej lubi spalone jedzenie :> A to ci niewymagający chłop!
Cytat:
Szczęśliwa że widzę brata w dobrym humorze, szybko wskoczyłam na blat stolika i dłonią wskazałam mu posiłek:
Eeee, czy tylko mi takie zachowanie wydaje się dziwne?
Cytat:
Zaniepokojona jego wyglądem, przerażona zapytałam:
Mogłabyś się zdecydować co do uczuć bohaterów.
Cytat:
- Tylko co? - dociekałam, bo nie rozumiałam, o co mu chodzi.
No jakby rozumiała, to by nie dociekała
Cytat:
- Będziemy mieli gości... - odparł i widać było, że powiedzenie tego dużo go kosztowało.
Cytat:
- Będziemy mieli gości... (...)
- Tak? A któż to taki?
Eeee?
Cytat:
- Twoja dziewczyna? (...)
- Właściwie...To tak, masz rację...
Eeee 2?
Może za dużo/za mało książek przeczytałam, ale brakuje mi takiej odpowiedzi logiki, no i jak dla mnie brzmi to nienaturalnie.
Cytat:
- Czyżbyś była zazdrosna? - odparł ze śmiechem i puścił mi oczko - Przecież jesteśmy tylko rodzeństwem i...
A ja myślę, że oboje bohaterowie nie wiedza czego chcą i są w swoich relacjach bardzo niedojrzali :>
Cytat:
Skierowałam się do ogrodu,gdy nagle usłyszałam dzwonek do drzwi. ,,To pewnie ona. Ta dziewczyna "
Hm, a jedzenia czy czegoś nikt nie przygotował? Chłopak się nawet nie przebrał...
Cytat:
Para gołąbków oderwała się od siebie, a Dan spiekł raka, natomiast Ruda wydawała się nie być speszona moją obecnością.
Cytat:
Napisał Liv
Nie za dużo tego?
Cytat:
Miała płomienne-rude włosy,
Płomiennorude? Ewent. przecinek zamiast myślnika?
Cytat:
Słowem - chodzący ideał.
Achun ma bardzo niestandardowe ideały. Jak dla mnie tej lasce daleko do ideału
Cytat:
- Nie taka mała...Mam dopiero siedemnaście lat - odparłam przez zaciśnięte zęby, niezadowolona że ktoś nazywa mnie małą
Po pierwsze, nie wygląda, po drugie, 17 to nie aż tak dużo...
Poza tym, czy ja znowu widzę logic fail, tym razem ze słowem "dopiero"?
Cytat:
Widać było, że mnie nie polubiła. zresztą, z wzajemnością.
A może jakaś wielka litera z okazji nowego zdania? :>

Jakkolwiek błędy ortograficzne, stylistyczne i interpunkcyjne jestem wstanie wybaczyć, tak szwankującej logiki i braku naturalności nie zaakceptuję chyba nigdy. Mam wrażenie, że nie do końca wiesz, o czym chcesz pisać. Albo wiesz, ale nie możesz się zdecydować, jak ubrać to w słowa. Drażni mnie to - domysły pisarz ma zostawić czytelnikom.
Urwałaś akację w dobrym momencie, długość tekstu tym razem na plus, ale moim zdaniem wprowadziłaś za dużo nowych rzeczy. Kolega siedemnastolatki, ognistowłosa narzeczona jej brata, w którym się najwidoczniej podkochuje (ze wzajemnością w dodatku) i jeszcze jakiś jasnowłosy szpieg
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Jeśli zdarza mi się czytać jakikolwiek tekst, który jest skierowany do osób dorosłych (sama stwierdziłaś, że tematyka FS będzie "+18"), to oczekuję od jego twórcy, że sam ma więcej niż te 18 lat - potrafi logicznie myśleć, ubierać swoje myśli w słowa i mniej więcej wie, jak działa ludzki umysł.
U Ciebie mi tego wszystkiego brakuje. Poza tym, spodziewałam się, że poświęcisz sporo uwagi ich relacji samej w sobie, że psychologia odegra tutaj znaczną rolę i poznamy motywy ich działań. Nie da się ukryć, że jestem zawiedziona - liczyłam na wysoki poziom. Tymczasem jest przeciętnie i dość płytko. Liczne błędy, oraz to, że, jak sama twierdzisz, "podczas pisania mam taki chaos w głowie i wszystko mi się myli" tylko bardziej pogrążają Twoje opowiadanie.
Dobra, skoro już tak Cię męczę, to jeszcze takie pytanko - czytasz książki? Jeśli tak i robisz to w miarę regularnie, to jakie?

Żeby było jasne - nie skreślam Cię i Twojego FS, ale po osobie, która chwali się byciem utalentowaną pod względem pisarskim (wiesz, mi nie raz też tak mówili, ale niekoniecznie się z tym zgadzam, a co dopiero afiszuję się tym), spodziewałam się, że udowodni nam, że to jest prawda. Na chwilę obecną nie wyszło
Jestem tu znana z ostrego oceniania, ale nie robię tego po to, by zrównać kogokolwiek z ziemią

4/10

Jak już czytam komentarze...
Cytat:
Napisał Gio
Na tym, żeby mieszkać z bratem który ją pieprzy?
xDDD!!!
Dżon, Ty prześmiewco! Robisz się pomału gorszy ode mnie!
Cytat:
Napisał Agor-ia
Ale błagam, nie gnioty w stylu Zmierzch i jemu podobne.
Cytat:
Napisał naughty_girl
Zmierzchu nigdy nie przeczytałam,natomiast Stephen King to moim zdaniem wyśmienity autor.
O nie, ja przeczytałam "Zmierzch" i mi się spodobał w dodatku! Jakim prawem ja się w ogóle tu wymądrzam?!
Cytat:
Napisał Caesum
Osobiście używam ESkin-nATURAL by Lemonleaf wraz z You Are Real by buhudain
Ale Ty już nie grasz w TS3
Cytat:
Chyba, że specjalnie chciałaś dać wrażenie, że główna bohaterka jest niezdecydowana, ale w takim razie spodziewałbym się jakiś rozmyślań, tym bardziej że to ona jest narratorem.
Ale niezdecydowanie też można dobrze i sensownie opisać
Co ja zamierzam udowodnić :]

Ostatnio edytowane przez Liv : 11.09.2013 - 19:31
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem