View Single Post
stare 05.07.2013, 09:30   #9
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Forumowe zmiany

Shoutbox to wiadomości w profilu a także dyskusje w grupach Przynajmniej według regulaminu.

No właśnie... Postanowiłem wziąć pod lupę regulamin i tutaj wypisać swoje pewne przemyślenie

Na początek przyjrzyjmy zasadom ogólnym. W punkcie trzecim zostały (dość precyzyjnie) określone kwestie używania wulgaryzmów. Interesująco brzmi pierwsze zdanie tegoż punktu:
"Absolutnie zakazane jest używanie treści wulgarnych i publikowanie wszelakich treści niemoralnych lub kojarzących się jednoznacznie z erotyką."
Wiadomo, że różnie z tym bywało
Dalej dowiadujemy się, że:
"Nadużywanie wulgarnych słów (nawet w formie ocenzurowanej) będzie karane ostrzeżeniem. W przypadku niestosowania się do zaleceń karą będzie 7 dniowy ban."
Z tym się w pełni zgadzam, przy czym, jak się okazało, nawet tak precyzyjny zapis może wzbudzać wątpliwości. Wobec tego proponuj rozwiązanie następujące: jeden "zagwiazdkowany" post - ostrzeżenie bez punktów, drugi - punkty, trzeci - ban na tydzień. Oczywiście, to tylko przykładowe rozwiązanie.
Punkt ósmy mówi:
"Gdy bierzesz udział w konkursie lub głosujesz w sondzie pamiętaj - głosowanie jest anonimowe! To znaczy, że nie możesz ujawniać/prosić o ujawnienie wyników sondy."
Jest to już troch "przeterminowany" nakaz, ponieważ obecnie we wszystkich konkursach prace pozostają anonimowe aż do ogłoszenia wyników. Myślę, że nikomu nie szkodzi napisanie, obok standardowego "powodzenia", "głos na pracę numer X".

Przejdźmy do sekcji "Grupy".
W punkcie pierwszym czytamy:
"Grupa musi posiadać jakikolwiek sens istnienia. Natychmiast usunięte zostaną usunięte zrzeszenia pokroju <>, <<*i. CoO z. Tego!?>> czy <>"
Z tym też bywa różnie. Jest wiele grup, których po prostu nikt nie odwiedza, albo które istnieją tylko po to, żeby istnieć.
Przejdźmy dalej:
"Grupa nie może uderzać w czyjąś godność, obrażać, posiadać zapędów rasistowskich, nacjonalistycznych. Innymi słowy żadnych antyklubów czy wojen w grupach."
Tutaj nie mam pewności, czy kiedykolwiek istniały grupy tego typu, ale kilka razy przewijały się pomysły.
Warto zatem poprzeglądać, jakie w ogóle grupy istnieją i które z nich mają sens

Sekcja "Postowanie":
Na początek kilka cytatów:
"5. Pisząc odpowiedz - nie pisz tekstów typu: "Zgadzam się", "Też tak myślę". Nie powtarzaj rozwiązań problemu, które już zostało napisane"
"11. Nie pisz postów typu „zgadzam się”, „użytkownik X podał poprawną odpowiedź” i innych nic nie wnoszących do tematu wypowiedzi."
Czy tylko ja mam wrażenie, że te dwa punkty traktują o tym samym?
W punkcie trzynastym:
"Jeśli zauważyłeś, że powstał temat, który już ISTNIEJE, nie pisz "zaraz ten temat zostanie zamknięty", "taki temat już był, zamknąć!" tylko zostaw go w spokoju."
Warto wspomnieć także o opcji raportowania.
Należy także zwrócić uwagę na punkt piętnasty, dotyczący cytowania obrazków:
"Po 2-3 krotnym zacytowaniu obrazki umieszczone na Interii czy innym serwisie przestają się otwierać, przyczyną jest limit transferu (godzinny, dobowy - różnie)."
Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, ale "czasy się zmieniły", od jakiegoś czasu na większości stron hostingowych zarejestrowany użytkownik ma bardzo duże możliwości... Czy ten limit w ogóle jeszcze istnieje? Wiem, poruszam kwestię, o której nie mam pojęcia, ale bardzo mnie to zastanawia i prosiłbym, żeby ktoś mi wyjaśnił tę rzecz

Wreszcie dotarliśmy do kontrowersyjnej sekcji "Sygnatury"
Po pierwsze: link do regulaminu sygnatur jest zły
Druga sprawa: myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby określenie maksymalnego rozmiaru na 100(wysokość)x500(szerokość).
Poza tym chyba nie trzeba niczego zmieniać

Co do "Kont użytkowników" wypowiem się krótko. Punkt siódmy:
"Konta użytkowników nieaktywnych przez ponad rok są usuwane z forum."
Moim zdaniem jest całkowicie zbędny. Konta i tak nie są regularnie usuwane. I nie ma po co tego zmieniać

Prócz tego, popieram pomysł stworzenia regulaminu dla moderacji.

Póki co to tyle ode mnie
Mroczny Pan Skromności jest offline