View Single Post
stare 17.11.2012, 01:08   #5
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Szklarnia „Kamień na Kamieniu”

Zostało mi nieco simpointów i kupiłam ten zestaw. I tak miałam zamiar na coś ze Store wydać te punkty, a ja już odchodzę od kupowania Store, jako że gra sama w sobie jest droga i niedopracowana, a większość rzeczy ze Store powinna być w dodatkach. Ogólnie to moim zdaniem porażka. Sam pomysł super i ogólnie mi się ta szklarnia podoba, ale...

- Szklarnia i tak NIE pozwala na hodowanie roślin zimą, jeszcze testuję te słoneczniki, może one coś dają, ale chyba nie, jako że nawet wstawienie rośliny w doniczce do sypialni Sima nie pozwala na hodowanie jej zimą.

- Brak drzwi do szklarni, w stylu okien szklarnianych, trzeba sobie dopasować jakieś spoza zestawu.

- Kopuły szklarni nie chronią przed warunkami atmosferycznymi, Simy pod "dachem szklarni" mokną!

- Mogłoby być więcej rozmiarów tych kopuł od szklarni, takich mniejszych najlepiej. Kopuły zmuszają do budowy takiej wielkości szklarni, żeby one się jakoś prezentowały.


Ale zestaw ma też plusy...

+ Słonecznik jest słodki i produkuje "słoneczka", które użyte jako nawóz momentalnie wywołują na roślinie owoce

+ ten kompostownik jest fajny, bo z trzech sztuk nawozu zasila cały ogródek, no przynajmniej moja Simka ma ich chyba 12 i nawóz słoneczkowy zadziałał na wszystkie

+ Auto zraszanie, jest bardzo fajne, ogródek jest teraz ciekawszy

+ Podobają mi się okna i kopuły szklarni. Wyglądają tak "palmiarniowo". Można z tego zrobić fajne parcele publiczne, nie tylko ogródki


No to chyba wszystko. Mam nadzieję, że pomogłam niektórym w decyzji kupić\nie kupić. Jeszcze chcę sprawdzić, czy zimą da się nawozić kompostownikiem, używając słoneczek od słoneczników i czy to da jakiś zadowalający efekt.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem