Temat: Bliźniak
View Single Post
stare 28.09.2015, 21:02   #2
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,200
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Bliźniak

O rany. To pierwsze, co pomyślałam jak zobaczyłam pierwowzór tego domu. Wszystko w nim było tak źle zrobione, że w pełni popieram pomysł przerobienia go Tylko szkoda, że wykonanie wyszło ci się trochę gorzej.

Może zacznę od domu z zewnątrz. Zazwyczaj bardzo mi się podobają budynki z cegły, ale nie w tym przypadku, bo akurat tutaj wygląda nieco kiczowato. Niespecjalnie też nie podoba się pomysł dołożenia dachu, tam gdzie go wcześniej nie było. Ewentualnie mogłabyś użyć dachu skierowanego w drugą stronę, od razu wyglądałoby to lepiej, bo w tym momencie fragmenty tego dachu nieładnie się nakładają. Szkoda, że zmieniłaś rozmieszczenie okien, bo to chyba jedyna rzecz, która była w porządku w tym budynku "przed". Przez przesunięcie okien fragmenty ścian po bokach wyglądają na puste. Nie podoba mi się też połączenie tych okien i drzwi. O ile wiejski styl okien pasuje do tej barierki, to do tych drzwi o orientalnym wyglądzie już niekoniecznie. Jeśli chodzi o otoczenie, to bardzo mi przypomina maxisowy styl - tam gdzie powinno być coś postawione/posadzone tego nie ma, a tam gdzie już coś jest, to jest tego za dużo. Po pierwsze: po co tam to oczko wodne? Jest zupełnie niepotrzebne i jednocześnie nie wygląda dobrze. Po drugie: jest za mało roślinności wokół budynku. Brakuje mi też ogrodzenia wokół parceli. Jeśli chodzi o wnętrza, to są bardzo niespójne. Mieszasz styl "swojski" z nowoczesnym, nie wygląda to dobrze. Lecę po kolei: korytarz wygląda całkiem dobrze. W salonie zmieniłabym pokrycie ścian i podłogę na bardziej nowoczesne - pomieszczenie byłoby bardziej spójne stylistycznie. Kuchnia jest za jasna - za dużo bieli i szarości. Przynajmniej ściany mogłyby być w jakiś kolorze. Łazienka to chyba najładniejsze pomieszczenie, jest mniej więcej spójna stylistycznie. Duża sypialnia: jeden wielki misz-masz. Może jakbyś zmieniła ściany i podłogę, to wyglądałaby lepiej. Kolejna sypialnia: poprawnie urządzona, ale zapewne dlatego, że korzystałaś z kolekcji Gabinet: bardzo ciasny, mogłabyś go nieco powiększyć kosztem sypialni. No i nie rozumiem dlaczego położyłaś dywanik na wykładzinie Kolejna sypialnia: zapewniam, że jeśli wrzucisz wiele rzeczy w tym samym kolorze, to niekoniecznie to będzie dobrze wyglądać. Tym bardziej, że pomieszczenie jest bardzo ciasne.

Podsumowując: powinnaś popracować nad spójnością stylistyczną i rozkładem pomieszczeń (I to się tyczy wszystkich twoich domów, widziałam całą resztę, ale jakoś nigdy nie mogłam się zebrać, żeby je skomentować). W tym domu mogłabyś spokojnie zmniejszyć główne pomieszczenie i powiększyć gabinet. Wiem, że może nie napisałam najmilszych rzeczy, ale nigdy nie nauczysz się jak budować jeśli ktoś ci nie wytknie błędów, a na razie robisz ich sporo. Czekam na następny projekt - chcę zobaczyć jaki zrobisz postęp.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem