Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki
Zarejestruj się Blogi FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 26.07.2007, 21:15   #1
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Arrow Deszcz w The Sims 2 dla osób, które nie mają Czterech Pór Roku

[COLOR="Black"][FONT="Verdana"]
DESZCZ W THE SIMS 2

DLA OSÓB, KTÓRE NIE MAJĄ CZTERECH PÓR ROKU

Początkowo twórcy gry zapowiadali, że w TS2 będzie deszcz. Niestety nie ma go, ale możemy za to ściągnąć pliki z deszczem z Internetu i mieć go w grze. Nie potrzebujemy żadnych dodatków, jedynie podstawową wersję gry TS2.

1. Najpierw ściągamy 7 kolekcji spakowanych w jednym pliku stąd:
https://modthesims.info/d/131127/229...ion-files.html
Są to kolekcje z różnymi maxisowymi przedmiotami, które nie są normalnie dostępne w trybie kupowania, ale możemy tu znaleźć nie tylko przedmioty, ale również np. deszcz lub błyskawicę.

2. Następnie rozpakowujemy kolekcje do folderu Dokumenty/EA Games/The Sims 2/Collections. Nie musimy wrzucać wszystkich: wystarczy dać tylko tą z numerem 7.
Zaleca się zrobić sobie kopię zapasową folderu Collections przed tą operacją (czyli skopiowanie folderu Collections w bezpieczne miejsce na komputerze).


3. Włączamy grę, kiedy już nam się załaduje wybrana okolica, wchodzimy na dowolną parcelę i możemy na niej ustawić deszcz.
Jeśli jest to:
- parcela publiczna- musimy wejść na nią w trybie budowania prosto z okolicy (bez Simów, bo, jak wiadomo, kiedy kierujemy nimi na parceli publicznej, tryb budowania jest zablokowany),
- parcela mieszkalna- możemy wejść z okolicy na niezamieszkałą albo na taką, na której już mieszkają Simy, czyli na dowolną.

4. Kiedy załaduje nam się parcela, włączamy tryb budowania lub tryb kupowania (obojętnie). Następnie wybieramy Kolekcje i szukamy ściągniętej Kolekcji nr 7.


5. w Kolekcji nr 7 możemy znaleźć:
1- Heavy Rain Storm (silny deszcz),
2- Light Rain Storm (słaby deszcz),
3- Lighting Bolt (błyskawicę),
4- Thunder Storm (deszcz z piorunami).

Jeśli chcemy mieć deszcz, wybieramy 1, 2 lub 4. Najlepiej nie mieszać różnych rodzajów deszczu na jednej parceli i wybrać tylko jeden. Jeśli wybierzemy błyskawicę, pojawi się ona na chwilę na parceli w trybie życia, po czym zniknie.

6. Stawiamy deszcz na parceli. UWAGA: jeżeli masz dodatek The Sims 2: Podróże, nie będziesz mógł postawić niemal żadnego z obiektów w tej paczce!


Lepiej nie stawiać go też wielokrotnie, bo gra może zwolnić- u mnie zwolniła mocno po ustawieniu trzech "pakietów" z deszczem. Jeśli nie mamy mocnego komputera, wystarczą 1-2 w różnych miejscach (bo deszcz nie pada na całej parceli). Poza tym gdy postawimy ich zbyt dużo, deszcz będzie zbyt gęsty.

7.
Jeśli jesteśmy na parceli publicznej, wychodzimy, zapisując grę, a następnie możemy wejść do dowolnej rodziny i pojechać na tą parcelę, gdzie będzie padał deszcz.
Jeśli jesteśmy na parceli mieszkalnej bez Simów, to po wprowadzeniu ich deszcz będzie padać.
Jeśli jesteśmy na parceli mieszkalnej z Simami, przechodzimy do trybu życia. Deszcz natychmiast zaczyna padać.

Uwagi na temat deszczu:
- deszczu nie można usunąć, jeśli postawiliśmy go i jeszcze jesteśmy w trybie kupowania/budowania, możemy to cofnąć strzałką,
- deszcz sam znika po pewnym czasie (u mnie było to ok. 7-8 simowych godzin), możemy wtedy postawić na parceli nowy,
- kiedy pada deszcz, może pojawić nam się komunikat, że zabrakło prądu, Simy nie mogą wtedy korzystać z niektórych sprzętów. Wszystko wróci do normy kiedy deszcz przestanie padać,
- podobno może pojawić się dodatkowa opcja "Tańcz w deszczu", u mnie się ona nie pojawiła,
- deszcz pada nie tylko na zewnątrz, ale i w domu (jeśli mamy fudamenty, nie widać w domu odbić kropel), dlatego ta opcja nadaje się głównie do robienia zdjęć, w grze może niektórym przeszkadzać,
- kiedy pada deszcz, słyszymy charakterystyczne dla niego dźwięki,
- kupienie deszczu nic nie kosztuje.

Miłej zabawy!

Update: Jeśli ktoś nie chce ściągać kolekcji, pliki z samym deszczem są do pobrania tutaj:
https://modthesims.info/d/184494/rai...rs-wanted.html

Tekst i zdjęcia by me.
Przydatne informacje zaczerpnęłam z poradnika Rainne.

Bardzo proszę bez mojej zgody nie kopiować nigdzie moich poradników (a tym bardziej podawać się za autora).
Oczywiście można się na nim wzorować i napisać swój własny poradnik, ale jeśli miałby być w dużym stopniu wzorowany na moim, to proszę o podanie pod spodem linka do mojego profilu, tak jak ja to czynię, kiedy korzystam z pracy innej osoby.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 12.08.2023 - 00:03
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023