Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.06.2014, 08:03   #1
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Ha, ha jeszcze się zdziwimy i się parę rzeczy potwierdzi z tego, co wymyślił ktoś na tamtym forum. Seria Simów się stacza coraz bardziej.
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.06.2014, 10:26   #2
ginsei
 
Zarejestrowany: 30.10.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 247
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Co do małych dzieci i tego, że nauczanie ich chodzenia, mówienia i kupkowania do nocnika nic nie daje na przyszłość, więc jest to nudny wiek, nie różniący się od niemowlaka...
Tak się składa w TS3 (oprócz tego, że jak dzieciaka podstawowych rzeczy nauczysz, to cechy wybierzesz) może nastolatek, dorosły i emeryt czytać książki. Moje dzieci, w wieku szkolnym, jak pierwszy raz złapią za pędzel, to z miejsca mają np. 3 poziom umiejętności. Siądą do pisania książek - 5 poziom. I jest to wyjaśnione tym, że to dlatego iż "przeczytały tyle książek w dzieciństwie". Poza tym mamy takie urządzenia jak ksylofon (umiejętności muzyczne) i układankę z klockami (logika). Mogą też się bawić przy stoliku z klockami (majsterkowanie). I wymieniłam tu TYLKO rzeczy, które są w podstawce, bo jak inni użytkownicy wspominali - jest kojec uczący charyzmy i logiki(?) oraz mnóstwo interakcji, które dochodziły z dodatkami (np. taplanie się w oceanie), więc powtarzać nie będę.
Podsumowując - jak się postarasz, to dziecko, idąc do szkoły, będzie miało komplet kilku umiejętności odblokowanych. Trzeba tylko przedłużyć ten czas małego dziecka, bo inaczej wszystkiego nie zdążysz przeczytać.

Obawiam się poza tym, że informacja "niemowlaki będą miały nogi" oznacza tyle, że nie będą tak zmumifikowane jak w trójce, tylko jak inna użytkowniczka wspomniała - będą majtać nóżkami jak w dwójce. Więc może się okazać, że niemowlaki nie zastąpią małego dziecka. Fajne będzie rozdrobnienie wieku Sima na pomniejsze etapy (niemowlak, małe i duże dziecko, młody i stary nastolatek, młody i dorosły oraz emeryt), kończące/zaczynające się czymś charakterystycznym, ale szkoda, że tego nie będzie w podstawce... A może i w dodatkach niekoniecznie się pojawi (bo skoro nastolatek jest, to po co robić drugiego nastolatka?).
Ja bym z chęcią zobaczyła dodatkowy wiek, np. między dzieckiem szkolnym, a nastolatkiem, dziecko (no dobra, młodzież) idące do gimnazjum. Nastolatek byłby wtedy licealistą.

Trzeba zwołać chętnych, wolontariackich programistów z całego świata, co by własne Simsy napisać
ginsei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.06.2014, 11:31   #3
Nevada
 
Zarejestrowany: 29.03.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 59
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał ginsei Zobacz post
Co do małych dzieci i tego, że nauczanie ich chodzenia, mówienia i kupkowania do nocnika nic nie daje na przyszłość, więc jest to nudny wiek, nie różniący się od niemowlaka...
nic nie dający na przyszłość? Małe dzieci mogą zdobywać umiejętności. A umiejętności chyba dają coś na przyszłość.
Już nie wspominając, że małe dzieci mają jakąś ekspresję, animacje, które różnią je od niemowląt. Miło na nie popatrzeć (może na te w TS3 nie, bo są raczej nieładne).
Poza tym - zawsze lepiej mieć więcej opcji, niż mniej. Jak nie lubisz MD, to wiek ten pomijasz, ale zabieranie go z góry, również tym, którzy lubią takie zróżnicowanie, jest głupie.
Nevada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023