Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > Forum i Scena The Sims

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06.07.2013, 17:10   #1
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 5,152
Reputacja: 19
Excl Regulamin forum

Regulamin Forum

Regulamin przedstawiony poniżej to zbiór zasad obowiązujących na forum, czyli wszystkie nakazy, zakazy, przywileje itp. Prosimy wszystkich użytkowników o zapoznanie się z tym regulaminem, aby uniknąć niepotrzebnych problemów wynikających z jego nieznajomości. Wszelkie wątpliwości dotyczące tego zbioru zasad prosimy kierować do administratorów. Administrator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie bez informowania o tym użytkowników.

Podstawowe informacje:
 1. Forum TheSims.PL jest własnością firmy SHOOTERS.PL SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 50/515.
 2. Rejestracja na forum jest bezpłatna i jednoznaczna z zaakceptowaniem postanowień niniejszego Regulaminu.
 3. Rejestrując się na forum użytkownik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie podanych w formularzach danych teraz i w przyszłości, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
 4. Użytkownik ma prawo do dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych osobowych.
 5. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do odrzucenia formularza wpisu użytkownika bez podania przyczyny i konieczności informowania o tym fakcie użytkownika.
 6. Rejestrując się na Forum TheSims.PL oraz przekazując i prezentując na łamach forum materiały, komentarze, wypowiedzi zawierające wizerunek Użytkownika, użytkownik wyraża zgodę na ich nieodpłatne rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie przez administratów forum obok nazwy użytkownika.
 7. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody spowodowane nieuprawnionym dostępem osób trzecich do danych osobowych użytkowników, jeżeli nastąpiło to bez winy administratora.

Zasady ogólne:
 1. Użytkownik powinien dostosowywać się do zaleceń administratora/moderatora.
 2. Zakazane jest używanie treści wulgarnych, niemoralnych lub kojarzących się jednoznacznie z erotyką. Na forum istnieje cenzura, więc jeżeli jakieś słowo zostało ocenzurowane, należy to uszanować. Nie dotyczy to działów, gdzie zezwolono na umieszczanie treści +18 (więcej informacji w ogłoszeniach każdego działu).
 3. Zabronione jest obrażanie kogokolwiek ze względu na wiek, płeć, orientację seksualną, wyznanie, odmienne poglądy itd.
 4. Nie hotlinkujemy, czyli nie wklejamy zdjęć bezpośrednio z cudzych kont, stron i serwerów.
 5. Gdy bierzesz udział w konkursie lub głosujesz w sondzie, pamiętaj: głosowanie jest anonimowe! To znaczy, że nie możesz ujawniać/prosić o ujawnienie wyników sondy. Dozwolone jest jednak napisanie w komentarzu numeru pracy, na którą się głosowało.
 6. Na forum występuje CAŁKOWITY zakaz reklamowania innych stron internetowych w miejscach innych niż sygnatury lub tematy do tego przeznaczone.

Konta/nicki:
 1. Użytkownik ma prawo do założenia jednego konta na forum.
 2. W przypadku rodziny/kolegów korzystających z tego samego komputera należy zgłosić taką sytuację administratorowi.
 3. Użytkownik, który posiada kilka kont, musi napisać w Prywatnej Wiadomości do administratora nazwy tych kont. Musi również powiadomić, z jakiego konta będzie korzystał. Konta zostaną połączone.
 4. W przypadku niepowiadomienia administratora o posiadaniu kilku kont dany użytkownik zostaje zablokowany do odwołania.
 5. Użytkownik ma możliwość zmiany nicku raz na 6 miesięcy. Należy napisać w tej sprawie do administratora.
 6. Konto i związane z nim dane osobowe mogą zostać usunięte na życzenie użytkownika. W tej sprawie należy skontaktować się z administratorem.
 7. Prośba o usunięcie konta może być odrzucona, jeżeli użytkownik został przedtem zbanowany.

Postowanie:
 1. Zanim założysz jakiś temat, sprawdź, czy podobny już nie istnieje.
 2. Każdy temat dopasowuj do działu na Forum. Jeżeli nie pasuje do żadnego, załóż go w dziale "Ulica Sezamkowa" (OffTopic).
 3. Zabrania się pisania dwóch i więcej postów pod rząd w odstępie mniejszym niż 5 dni. Jeżeli jest potrzeba uaktualnienia posta, należy to wykonać poprzez opcję „Edytuj”.
 4. Pisz na temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć o czymś innym – załóż nowy temat.
 5. Posty powinny coś wnosić do tematu. Wiadomości typu "zgadzam się", "też tak myślę", "nie wiem" lub "nie interesuje mnie to" będą usuwane, a użytkownik karany.
 6. POMAGAMY sobie w tematach. Jeśli widzisz, że ktoś założył jakiś temat, który już był, nie wyśmiewaj go, nie pisz niczego w stylu "już było", "poszukaj w google" albo "zaraz ten temat zostanie zamknięty". Podaj link do tematu lub odpowiedz na zadane pytanie osobiście.
 7. Zabrania się umieszczania w swoim poście treści związanych z piractwem. Ponadto na forum nie są tolerowane prośby o pomoc przy nielegalnych wersjach gier.
 8. Cytuj posty rozsądnie. Przykładowo: nie cytuj całego odcinka opowiadania, a tylko fragmenty. Staraj się usuwać zdjęcia w cytacie, chyba że są konieczne do zrozumienia Twojej wiadomości.
 9. Forum przeznaczone jest dla osób od 12 roku życia. Zezwalamy jednak na zamieszczanie pewnych treści +18 w niektórych działach. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach "Zasady Korzystania z Działu" przyklejonych na górze każdego działu.
 10. Posty przekazujące informację, opinię czy ideę nie podlegają ochronie z punktu widzenia prawa autorskiego. Nie podlegają też ochronie RODO, chyba że zawierają w sobie dane osobowe. W związku z tym administracja może odrzucić prośbę o usunięcie postów.
 11. Powyższy punkt nie dotyczy postów o twórczym charakterze, np. fotostory, OJSG, zdjęć itd. Nie dotyczy również postów z danymi osobowymi. Należy jednak przedtem powiadomić administratora, jakie posty mają zostać usunięte.

Zdjęcia:
 1. Maksymalna wielkość obrazka wstawianego w poście powinna wynosić 800x800px. Preferowana waga pliku to poniżej 500kb.
 2. W postach zaleca się umieszczać wyłącznie obrazki wstawione na serwer Forum za pomocą funkcji Obrazki i albumy.
 3. Jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba, np. w celu zachowania wysokiej jakości lub wymiarów zdjęcia, dozwolone jest wstawianie zdjęć na zewnętrzny serwer imgur. W tym przypadku zdjęcia powinny być wstawiane poprzez własne konto imgur, w innym razie imgur po jakimś czasie je usuwa!
 4. Poprzez umieszczenie zdjęcia na forum użytkownik zezwala na wykorzystanie ich w celu promocji forum. Każde promowane zdjęcie będzie miało informację o autorze w postaci nazwy użytkownika. Jeżeli użytkownik sobie tak zażyczy, może w poście lub temacie dodać informację, że nie zezwala na używanie zdjęć w celach promocyjnych.

Reputacja:
 1. Forum umożliwia przyznawanie punktów reputacji za pomocą przycisku:
 2. W czasie dyskusji za pomocą reputacji można wyrazić swoją aprobatę względem czyjegoś posta. Ma to zapobiec tworzeniu spamu postami typu: "Zgadzam się", "Dobrze mówi", itp.
 3. Przyznając punkt reputacji, należy wpisać uzasadnienie (np. świetnie wykonany dom).
 4. Nie nadużywaj przycisku reputacji.

Sygnatury:
 1. Pamiętaj, aby nie umieszczać sygnatury przeszkadzającej w wygodnym przeglądaniu forum i staraj się, aby była ona jak najkrótsza.
 2. Dopuszczalna liczba znaków w sygnaturze to 450.
 3. Sygnatura nie może zajmować więcej niż 10 linijek tekstu. Jeśli chcesz zawrzeć więcej treści, umieść ją w jednej linii.
 4. Dozwolone rozmiary tekstu w sygnaturze to te oznaczone numerem 1, numerem 2 (standardowy rozmiar czcionki) i numerem 3.
 5. Umieszczanie obrazków w sygnaturach jest dozwolone, o ile ich rozmiar nie przekracza 550x100 pikseli. Łączne wymiary wszystkich obrazków razem nie mogą przekroczyć 100x550 pikseli.
 6. Publikowanie linków do treści niezgodnych z regulaminem jest zabronione.

Konsekwencje:
 1. Każdy użytkownik, który nie będzie się stosował do regulaminu, zostanie ukarany. Stopień kary będzie zależny od przewinienia.
 2. Administratorzy/Moderatorzy mają prawo do ukarania użytkownika nawet, jeśli nie złamał żadnego z punktów regulaminu, jednak całokształt zachowania przeszkadzał w działaniu społeczności.
 3. Jeśli użytkownik zostanie zbanowany pięciokrotnie, to szósty ban będzie permanentny.
 4. Próby ominięcia kary poprzez założenie nowego konta zostaną ukarane banem permanentnym.
 5. Jeżeli nie zgadzasz się z decyzją podjętą przez administratora/moderatora, możesz to przedyskutować publicznie w tym temacie: Księga Skarg i Zażaleń bądź prywatnie z danym administratorem poprzez Prywatne Wiadomości.

Kary za przewinienia:
 • Nieregulaminowa wypowiedź - punktów karnych od 0 do 5 - wygasa po 30 dniach,
 • Nieregulaminowe zdjęcie - punktów karnych od 0 do 5 - wygasa po 30 dniach,
 • Post pod postem - punktów karnych od 0 do 5 - wygasa po 30 dniach,
 • Nieprzyzwoity język - punktów karnych od 0 do 10 - wygasa po 30 dniach,
 • Spam lub złe nazewnictwo tematów - punktów karnych od 0 do 10 - wygasa po 30 dniach,
 • Obrażanie innych użytkowników - punktów karnych od 0 do 20 - wygasa po 30 dniach,
 • Piractwo - punktów karnych od 0 do 20 - wygasa po 30 dniach,
 • Uporczywy spam - punktów karnych od 0 do 20 - wygasa po 30 dniach,
 • Uporczywe łamanie regulaminu - punktów karnych od 0 do 25 - wygasa po 30 dniach,
 • Głosowanie na swoją pracę w konkursie - 7 dniowy ban.
 • Multikonto - ban permanentny dla multikont oraz ban czasowy dla użytkownika, który je założył.

Po zebraniu 30 punktów karnych, automatycznie użytkownik zostaje zbanowany na okres 7 dni. Jeżeli punkty ostrzeżenia nie wygasną automatycznie, proszę wówczas o napisanie do kogoś z obsługi forum, by te punkty zdjął.

Kontakt z administracją/moderacją:

Chcielibyśmy, abyście wszyscy byli zadowoleni, dlatego poniżej zamieszczamy spis Załogi Forum.

W sprawie akceptacji konta lub problemów z kontem i działaniem forum, napisz do naszych administratorów:
Caesum
Libby
Rainbow

W sprawie problemów z użytkownikami forum, ostrzeżeń i innych spraw związanych z porządkiem na forum, napisz do naszych moderatorów:
Diana
Kędziorek

Prosimy o nie pisanie wiadomości do kont mających dopisek "UWAGA Konto Nieczynne", w innym razie Wasze problemy mogą zostać zignorowane!

Dziękujemy za bycie częścią naszej społeczności.

Zespół Forum TheSims.PL

Aktualizacja 16.02.2024 - dodanie informacji o wykorzystywaniu zdjęć w celach promocyjnych
Aktualizacja 05.04.2024 - poprawiono zasady wstawiania zdjęć
Aktualizacja 01.05.2024 - poprawiono zasady wstawiania treści +18
Aktualizacja 18.05.2024 - poprawiono zasady usuwania danych osobowych i kont
Aktualizacja 02.07.2024 - poprawiono zasady usuwania postów
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Caesum : 02.07.2024 - 22:05
Björk jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.07.2013, 12:59   #2
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 5,152
Reputacja: 19
Domyślnie Cookie info

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Co to są pliki Cookie?

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki tekstowe zapisywane i przechowywane na komputerze, tablecie lub smartphonie podczas odwiedzania różnych stron w Internecie. Ciasteczka są używane na stronach oferujących logowanie, stosujących liczniki, sondy, reklamy i do monitorowania aktywności odwiedzających.

Dlaczego wykorzystujemy pliki Cookie?
 • aby utrzymać sesję użytkownika (po zalogowaniu), dzięki czemu nie jest konieczne po przejściu na inną podstronę ponowne logowanie,
 • aby zapamiętane zostały ustawienia strony internetowej, które wybrał użytkownik podczas ostatniej wizyty, w tym ustawienia języka,
 • aby zapamiętane zostały wybrane opcje wyszukiwania,
 • aby tworzyć statystyki, które pomagają analizować sposób korzystania z serwisu przez użytkowników, co umożliwia ciągłe ich ulepszanie,
 • aby dostarczyć użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

Jak zablokować i usunąć pliki cookie?

Usunięcie lub zablokowanie plików Cookies z witryny może utrudnić lub uniemożliwić korzystanie z niej. Ciasteczka sesji wykorzystywane w wyszukiwarce oraz inne ułatwiające nawigację po stronie są automatycznie usuwane po zamknięciu przeglądarki. Nie wykorzystujemy plików Cookie do gromadzenia informacji pozwalających na identyfikację użytkowników. Jeśli użytkownik zechce, może zdecydować się na ich odrzucenie lub zablokowanie poprzez zmianę ustawień przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w funkcji "Pomoc" swojej przeglądarki.Większość przeglądarek automatycznie zezwala na obsługę plików Cookie. Dlatego, jeśli użytkownik nie chce ich stosować, musi je samodzielnie usunąć lub zablokować.
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Libby : 09.07.2013 - 11:55
Björk jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023