Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.12.2004, 23:04   #11
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lea
U mnie nie można było zapisać jak mi się opiekunka do dziecka zakliknęła. I tylko wtedy. [...]
Ja jestem zdolniejszy, albo mam wyzszy poziom PH

Powoli mi się wyjaśnia, teraz szukam konkretnej przyczyny. To może być dowolny "zaklinowany" NPC, ale w grze (tym konkretnym domu) musi być użyty jeden z "poprawionych" przedmiotów. Na planszy ktora jest "czysta" (nic "zhakowanego" w domach, większość simów skasowana przez "DeleteAllCharacters") błąd nie występuje - a na drugiej która ma różne poprawki robione SimPe i "hackowane" przedmioty zapis blokuje się na zawołanie.

Tak jak pisałem, powodem jest akcja NPC której gra nie może dokończyć lub anulować (interakcje mogą być przeważnie anulowane po czasie, inne czynności niekoniecznie). Wydaje mi się że kostka mishuno powoduje efekty których nie widać na ekranie, ale gra je rejestruje. Teleporter robi to na 100%, w skrypcie to widać (kostka ma za dużo przypisanych działań żeby to tak prześledzić, albo ja jestem na to za cienki).
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 18.12.2004, 01:12   #12
Lea
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sims0maniak
To może być dowolny "zaklinowany" NPC, ale w grze (tym konkretnym domu) musi być użyty jeden z "poprawionych" przedmiotów. jestem
To w takim razie też nie. U mnie opiekunka zablokowała się w 3 tygodniu grania (albo coś koło tego) wówczas ani nie miałam zhakowanych przedmiotów ani nie używałam kodów (bo ja kodów nie uzywam). A z innych dodatków do TS2 to nawet jeszcze nic nie było. No chyba że EA wystawiła uszkodzony komputer...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2004, 17:32   #13
Kubeczek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

też tak miałem jak zacięła się opieka społeczna, nawet skasowanie jej nie pomogło. tak działo mi się też czasami przy śmierci sima, ale po jakimś czasie ustąpiło. teraz mam patcha i jest ok(opieka społeczna sie ne zacina)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.12.2004, 17:55   #14
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Eee .. no ... spoko!
Aż taka lama to ja nie jestem

Gra z zainstalowanym oficjalnym "patchem" nie blokuje zapisu (grając tą samą rodziną, tylko na innym kompie) dopóki nie wsadzę do folderu "Downloads" paru przedmiotów. Jeden nie wystarczy, dopiero kombinacja 2-3 trzech jest szkodliwa.

Gra bez "patcha" blokuje zapis po dołożeniu dowolnego z trzech przedmiotów o których wiem że to robią (kostka mishuno, teleporter, "ulepszony" alarm). Co prawda trzeba chwilę poklikać, ale zawsze w efekcie nie da się zapisać gry. Owszem, bez przedmiotów też - występuje znany błąd z opieką społeczną i "zaklinowanymi" NPC (ale tego potrafię uniknąć).

A teraz najśmieszniejsze: Wyczyszczenie Simom pamięci (programem SimPe) powoduje że błąd nie pojawia się na żadnym z dwóch kompów. (cały czas mowa o konkretnej rodzinie / domu)
I w tym momencie zgłupiałem ...

Było na forum kilka postów o zawieszaniu gry przy dodawaniu "wspomnienia" (przynajmniej tak wnioskuję z opisu, w momencie kiedy gra "zawisa" powinno następować dodanie zdarzenia do wspomnień Sima). Z drugiej strony Maxis twierdzi że patch usuwa problemy ze wspomnieniami , tylko powstaje w tym momencie pytanie "czy wszystkie problemy?" ...
Ja nic nie wiem, ale jak zmądrzeję to napiszę.
;(
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023