Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się Blogi FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.12.2009, 15:38   #91
tomek250696
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Aktualizacja 2.3. Problem.

Więc jak naprawić ten błąd ?
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.12.2009, 16:32   #92
Joe_Black
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Aktualizacja 2.3. Problem.

Musisz skołować "czysty" plik. Takowy znajduję się zaraz po instalacji podstawy w katalogu BIN. Mi też wywaliło błąd przy próbie update'u no i po reinstalce wszystko szlag trafił. Niby instaluje Riverviev i dodatki a po chwili w statusie wywala że nie są zainstalowane a Riverviev w ogóle nie ma przy wyborze nowej gry i tym samym nie działają save'y postaci z Riverviev. :/
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.12.2009, 16:59   #93
okruszek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: problem z aktualizacją

Cytat:
Napisał hypno Zobacz post
http://img301.imageshack.us/i/bladl.jpg/

Podczas instalacji patcha 2.2.8 z wersji 2.0.86 wyskakuje mi ten blad ma ktos pojecie co zrobic??

poprzedni patch jest zly - przerabialam to przez ostatnie trzy tygodnie bo po aktualizacjach nie tylko mialam niebieskie parcele ale restartowal mi sie komp.Teraz gra hula i wszystko jest ok (format musialam robic po przedostatnim patchu).
Powinnas miec wersje 2.086.002017 (to jest dla regionu Polska) i aktualizowac do wersji 2.2.8.002017.
Jak jakies pytania to odpowiem po poludniu bo musze juz wyjsc.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.12.2009, 17:11   #94
okruszek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Zacytuje Wam odpowiedz od EA:

...."Proszę usunąć pliki cookie oraz historie w przeglądarce wg instrukcji na stronie : http://www.google.com/support/accoun...l&answer=32050

Następnie proszę ponownie zainstalować grę, proszę uruchomić program startu The Sims 3 jako Administrator (kliknąć prawym przyciskiem mysz na ikonie The Sims 3 i wybrać uruchom jako administrator). Następnie rozpocząć pobieranie aktualizacji oraz ponowić próbę instalacji dodatku (proszę nie instalować przedmiotów z giełdy wymiany). Proszę również na czas instalacji obniżyć zabezpieczenia w antywirusie i firewallu, lub zupełnie je wyłączyć."

Dowcipne nie ?! NIE INSTALOWAC PRZEDMIOTOW Z GIELDY WYMIANY ,ze Store pewnie tez ?! Ch..era
Dobrze, ze wrocilam do poprzedniego patcha. Instalowalam aktualizacje pobrane z internetu recznie i teraz mam wszystko i smiga gra az milo. Nigdy wiecej poprawek z EA

Cytat:
Napisał Joe_Black Zobacz post
Może napiszę tutaj bo w poprzednim nikt nic nie odpisał.

Błędny plik o którym mówisz to TLHost.dll czy jakoś tak. To przez niego wywala błędy.
Ja wrzuciłem aktualizacje 1.8... (Podstawa) i 2.3... (Podróże) i zniknęło mi Riverviev. Córka się do mnie nie odzywa bo popsułem jej gre. :/ Teraz przy uruchomieniu niby jest zachowany save ale po najechaniu na niego wywala komunikat: Wczoraj wszystko wywaliłem. Do wersji 1.4.6 Riverviev jest aktywne po wrzuceniu 1.6... wywala że mam nieaktualną grę i w ogóle nie chce się uruchomić a po aktualizacji do 1.8 Riverviev znika i za cholere nie można go zainstalować. i pewnie przez to savey nie działają. Jakieś pomysły? Proszę o pomoc jak można rozwiązać ten problem.

Nie odpisalam Ci tam bo myslalam,ze juz Cie zabily wzrokiem
Przy odinstalowywaniu podrozy wyraznie pisze, ze jesli simowie sa w obcym kraju nalezy najpierw wrocic nimi do domu, zapisac gre i dopiero mozna odinstalowac i sawy dzialaja. U Ciebie juz po wszystkim ale mozesz sprobowac drugi plik w katalogu Sawes z rozszerzeniem backup tylko trzeba skasowac ta nazwe backup i kropke i sprobowac z tego uruchomic.
Jesli z tego nie ruszy to znaczy trzeba zaczac gre od nowa.
Ida swieta wiec kobiety Ci wybacza


Jak ktos potrzebuje linki do patchy aby recznie zaktualizowac to pisac. Ja jestem juz po formacie, wszystkie aktualizacje przerobilam, na ta ostatnia skusic sie nie dam bo nic nie naprawia a wszystko knoci

Ostatnio edytowane przez lithium : 23.12.2009 - 13:36
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.12.2009, 17:25   #95
okruszek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z aktualizacją gry.

Zakonczyles aplikacje w nietypowy sposob wiec prosza Cie o kontakt z pomoca teczniczna EA
file:///C:/Program%20Files/Electronic%20Arts/The%20Sims%203%20Wymarzone%20Podr%C3%B3%C5%BCe/Support/EA%20Help/Pol/EA_HELP_POL.htm (wklej ten link w przegladarke)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.12.2009, 17:52   #96
matisek244
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z aktualizacją gry.

Nic tam nie ma poza tym pisałem już do pomocy technicznej ale sądziłem/e że na forum odpowiedź będzie szybsza
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.12.2009, 18:01   #97
okruszek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z aktualizacją gry.

Napisales ,ze Twoja obecna wersja gry (21.12.09) to 1.0.631.00002. Wesja polskiej wersji gry to 1.0.631.00107 wiec podejrzewam, ze tu tkwi błąd. Wazna jest ostatnia cyfra czyli 7 dla Polski.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.12.2009, 21:50   #98
tomek250696
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Aktualizacja 2.3. Problem.

Ehh.. zagubiłem się.. próbowałem znaleźć ten jakiś "czysty plik" cokolwiek to znaczy, coś kopiowałem, a teraz jak włączam Simsy, to jest coś tam Send, Dont Send, ale nie raport o błędach, tylko jakieś inne "gówno" z EA... i nawet się nic nie wlącza ;0. Proszę o pomoc ;/ O co chodzi z tym czystym plikiem ? Jaki to, co z nim zrobić ?

Jak by ktoś mógł zrobić screena z katalogu głównego gry The Sims 3 oraz The Sims 3 Wymarzone Podróże, oraz z BIN The Sims 3 oraz The Sims 3 Wymarzone Podróże Porównałbym i może bym naprawił ten błąd ;/

Ostatnio edytowane przez tomek250696 : 21.12.2009 - 21:53
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.12.2009, 11:01   #99
matisek244
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z aktualizacją gry.

Pisze , że wersja polska . Kupywałem w Empiku.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.12.2009, 11:09   #100
Joe_Black
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Aktualizacja 2.3. Problem.

Okruszek pytałem dziewczyn. Obydwie wróciły do Riverviev. Problem w tym że po aktualizacji podstawy i podróży Riverviev znika i za cholere nie można go znów zainstalować. Ciągle wyskakuje OK po instalacji a Riverviev jak nie było tak nie ma przy starcie nowej gry. W statusie instalacji dodatków też ciągle jest pustka, żadnej ikonki że zainstalowano itp. Podobnie jest z innymi dodatkami. Też qpa. Do wersji 1.4 wszystko jest ok. Dodatki się instalują, jest Riverviev,ale nie ma nowych save'ów z Podróży. Po wrzuceniu 1.6 już wszystko się chrzani i od razu wywala błąd:
Cytat:
Wersja uruchomionej gry nie jest zgodna z danymi. Zaktualizuj swoją grę.
I w tym momencie nic nie można zrobić. Zostaje tylko update do ver. 2.3 a tym przypadku jest tak jak wcześniej opisałem. Ścierwo te simsy. EA robi z ludzi debili.

Tomek w twoim przypadku pozostaje Ci tylko reinstall ale możesz mieć takie problemy jak ja.

Z tym czystym plikiem chodziło mi o to że musi to być plik z podstawy simsów czyli z wersji 1.0... Nie updateowany, nie zmieniany itp

Ja niestety nie mogę wrócić do ver. 1.7 bo ciągle mi wywala ten błąd z wersją gry. Na wyłączenie antyvira i firewalla w trakcie instalacji też już wpadłem niestety pomaga to tyle co umarłemu kadzidło.

Ostatnio edytowane przez Joe_Black : 22.12.2009 - 11:13
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
aktualizacja 1.5/1.6, błąd, czarni, czarny, problem, sim, the sims 3


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 11 (0 użytkownik(ów) i 11 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023