Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08.03.2013, 18:09   #1141
Księżniczka Mordoru
 
Avatar Księżniczka Mordoru
 
Zarejestrowany: 21.01.2013
Skąd: Escursione
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Może przejrzyj zawartość zmodyfikowaną w grze?
__________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce...
Księżniczka Mordoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 08.03.2013, 21:48   #1142
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Może być ciężko, mam 23 523 pliki w Downloads ;p
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.03.2013, 18:44   #1143
panna_p
 
Zarejestrowany: 26.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 21
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

nie wiem czy wybrałam dobry dział, ale mam pewien problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać. Mianowicie gra nie chce mi się włączyć. Miałam już tak jakiś czas temu, więc ponownie zainstalowałam grę. Zagrałam dwa razy i problem znowu się pojawił. Po kliknięciu w ikonę ts nic się nie dzieje. Próbowałam już wszystkiego: uruchamianie ze zgodnością, nowe sterowniki, usunęłam folder downloads i dalej nic. Bardzo proszę o pomoc.
panna_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.03.2013, 18:54   #1144
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 1,035
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Wejdź do folderu gry EA Games -> The Sims 2 w "Moich Dokumentach" i usuń pliki cache (accessory i groups). Potem odpal grę.
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.03.2013, 20:21   #1145
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Też zdarza mi się to bardzo często i wiem, że trzeba kasować te pliki, ale wie ktoś dlaczego tak się dzieje, że gra się po prostu nie włącza? Za dużo pościąganego syfu czy co?
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.03.2013, 20:24   #1146
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,609
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Cytat:
Napisał LovettBon
1. Ściągnięte kariery dla simów mi nie działają. Wszystkie wyświetlają się pod nazwą "Sportowiec" albo "Stróż prawa" i różnią się od siebie tylko wysokością pensji. Czy jest coś co blokuje nowe kariery?
Podejrzewam, że gdybyś miała grę w angielskiej wersji językowej, problemu by nie było.
Błąd tkwi w samych plikach nowych karier - podejrzewam, że są po prostu źle zrobione.
Cytat:
Napisał LovettBon
2. Dzieci simów o jasnej karnacji rodzą się śniade. Zaciążyłam simkę dwa razy i dzieci nadal są śniade.
Oczy mają, powiedzmy, "normalne"? Kiedyś miałam taki przypadek, że simowi, który powinien mieć np. S1, "zrobił się" S2, ale przy okazji zniknęły jego normalne, ściągnięte oczy i w zamian pojawiły się te ze skinu.
Albo, bo doczytałam, że hajtnęłaś simkę z miastowym - masz skiny typu townifified/geneticized?
Cytat:
Napisał LovettBon
Do tego współlokatorzy mi się nie pojawiają i podejrzewam, że to wina skrzynki pocztowej.
Tak, to jej wina.
Cytat:
Napisał Malin
Przeważnie wszystkie takie pliki mają w nazwie "default", czasem "replacement", dodatkowo skrzynka może być nazwana "mailbox"
W przypadku skrzynek to, niestety, trochę bardziej skomplikowane.
Mailbox owszem i ewent. trashcan, ale pozostaje przecież jeszcze kwestia zbędnych recolorów! Te zaś mają charakterystyczne długie nazwy (odsłyma do posta Księżniczki Mordoru, bo podała idealny przykład), które są ciągiem bezsensownie ułożonych liter i cyfr.

Zresztą, polecam CleanIstallera do przeskanowania Downloads Hacki zaznaczone są tam na czerwono (wiem, że skrzynka jest zaznaczona jako hack, wiec tym łatwiej). Poza tym w tym bocznym okienku wyświetlają się tekstury, więc można się łatwiej zorientować co jest co.

A jak pliki są nieposegregowane, to łatwiej i prościej je przy okazji posegregować Np. przedzielić na pół (i jeszcze i jeszcze raz...) i każą połówkę przejrzeć i wywalić co szkodliwe i zbędne

@up: w skrócie można to tak ująć, że za dużo syfu Chociaż dla gry nawet 1 000 plików to może być "dużo", a co dopiero dla 20 000+
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2013, 16:00   #1147
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Dzięki za odpowiedź, już zaczęłam tracić nadzieję, że ktoś zajrzy na poprzednią stronę

1. Czyli nie ma szans, żeby kariery z MTS2 mi działały? Na 10 działają mi 2, czyli z niektórymi się da... Czy można skądś ściągnąć kariery do polskiej wersji?

2. Nie wiem co to są skiny "townifified/geneticized" Jedyne co, to mam ściągnięte defaulty oczu i skinów, ale używam ich od dawna i nigdy nic się nie działo. Prawie wszystkie moje simy korzystają z defaulta skinów (oczy daję inne) i zawsze dzieci rodzą się z taką karnacją jak trzeba...

3. Głupie pytanie - jak znaleźć konkretny plik w Clean Installerze? Nigdzie nie znalazłam takiej opcji, a filtrowanie ręczne 20 000+ plików jest męczące ;p
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2013, 16:40   #1148
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 1,035
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Odnośnie punktu 2:
Cytat:
Napisał Master of Disaster Zobacz post
[Skiny] Geneticized oznacza, że mają przypisaną wartość genetyczną i MOGĄ pojawić się u nowo narodzonych Simów, nawet, jeśli żadne z rodziców nie miało tego skina, a townified oznacza, że mogą także pojawić się u nowo wygenerowanych miastowych. Zdaje mi się, że usuwanie takich dodatków może być niebezpieczne, jeśli jakiś Sim w naszej grze ma ten skin lub oczy. Choć z drugiej strony... czy wtedy ów Sim nie dostanie po prostu defaultów? Przyznam, że nie wiem, chyba nigdy nie usuwałam takich dodatków
E: A skiny miastowych nie będą się zmieniać ot tak, bez powodu. Jaki skin zostanie "dany" jakiemuś miastowemu przez grę, taki już ma. Chyba, że się ów skin usunie. Z oczami podobnie.
Dlatego warto się upewniać, co tak naprawdę się ściąga. Dalsza dyskusja -> http://forum.thesims.pl/showthread.p...ed#post1549130
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.03.2013, 12:18   #1149
panna_p
 
Zarejestrowany: 26.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 21
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Malin, wielkie dzięki. szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej, niepotrzebnie od nowainstalowałam grę.
panna_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.03.2013, 17:44   #1150
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Słuchajcie, chyba w końcu znalazłam tę nieszczęsną skrzynkę pocztową i kosz na śmieci!

Spróbowałam hasła "The Sims 2 shabby mailbox" i trafiłam na to: http://www.modthesims.info/download.php?t=341310 . Ta wstrętna skrzynka tutaj jest, oczywiście zaznaczona jako recolor. Znalazłam ją u siebie w Downloads i wywaliłam, a zaraz odpalę grę i Wam powiem czy to coś dało czy nie Jest możliwość, że gra mi się sypnie?
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 6 (0 użytkownik(ów) i 6 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023