Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.11.2014, 10:54   #1771
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Problem polega na tym, że wprowadziłam Sima do nowego domu, ożeniłam go ze Simką z mojej big rodziny xD, ok wprowadziła się, zaszła w ciążę, a następnie zabiłam tego Sima krowokwiatem, wprowadziłam drugiego Sima i wyprowadziłam ciężarną Simkę, więc został tylko ten jeden Sim, wcześniej było wszystko ok i grałam nim wcześniej w innym domu i też było ok, a teraz jak weszłam do niego to on się CAŁY CZAS resetuje, tzn. jak stoi w miejscu to co chwila robi się reset i kręci nim na wszystkie strony tzn. teleportuje się w miejscu ;-; I z każdym resetem jego portret się zmienia tzn. tak jak się Sim wykąpie albo zmieni ubranie, to Sim na portrecie jest w innej pozycji. I to wszystko spowalnia grę i jest niesamowicie denerwujące. Resetuje się tylko, gdy stoi w miejscu i nic nie robi, bo jak już np. siedzi to nie (no chyba, że siedzi ale nie ma tego w kolejce zadań, wtedy go resetuje z krzesła i stoi obok). Dla sprawdzenia włączyłam boolpropa, i jak się okazało z każdym resetem włączał się Error, gdzie był napisany plik z Simem i opis błędu: "reference to tree tree parameter when no parameter exists". I dało się kliknąć tylko Reset bo Cancel nic nie dawał (error właczał się od nowa). Co to znaczy? No i jak wprowadziłam do niego drugą Simkę to z nią dzieje się to samo. Proszę o pomoc ;/ To ten dom ma błędy czy co? Ale wcześniej było ok.

EDIT: W życiu nie miałam tak dziwnego i denerwującego błędu jak ten, a jeszcze dziwniejszy jest jego powód XD Problem sam się rozwiązał - przyszła jakaś Simka NPC i wyrzuciła mi tą butelkę do toastu ze ślubu, a ja zdziwiona, bo nagle Sim przestał się restować Wyszłam do otoczenia i jeszcze raz weszłam, żeby to sprawdzić, no i faktycznie, kazałam Simowi wyrzucić tę butelkę i resetu już nie ma XDD Sorry, nie sądziłam że to się tak łatwo rozwiąże xD
__________________

Ostatnio edytowane przez Lenna : 21.11.2014 - 11:30
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.11.2014, 16:33   #1772
natalciaaa
 
Zarejestrowany: 18.08.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 17
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

A ja mam problem przy adopcji. Gdy dzwonię po adopcję, wyskakuje komunikat, że nowy członek rodziny zostanie przyprowadzony jutro po 10.00. I automatycznie już w momencie dzwonienia wyłącza się tryb kupowania i budowania. A następnego dnia po 10 wyskakuje tylko pytanie kogo chcę adoptować. Niezależnie od tego co kliknę, nic się nie dzieje. Opieka społeczna nie przywozi dziecka. I dalej gra toczy się jakby nigdy nic. Dziecka nie ma, tryb kupowania i budowania wciąż nieaktywny. Tryby mogę aktywować za pomocą Insimenatora, ale to nie rozwiązuje problemu z adopcją.

Dodam, że problem występuje tylko na jednej parceli. Wyprowadzenie rodziny i wprowadzenie nowej nic nie dało. Wiem, że mogłabym zburzyć dom i postawić od nowa, ale napracowałam się przy nim i zależy mi na tym by tę parcelę uratować. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić? Może da się ją jakoś zresetować itp.? Proszę pomóżcie.
natalciaaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.11.2014, 15:26   #1773
Filleable
 
Avatar Filleable
 
Zarejestrowany: 13.04.2011
Skąd: Białystok
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 353
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

A inne usługi typu pokojówka itp. normalnie dojeżdżają?
__________________

Piękna sygna by Lubie <3
Filleable jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.11.2014, 10:57   #1774
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 519
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Ponoć w SimPE możemy dostosować długość życia sima. Jak to zrobić?
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.11.2014, 11:58   #1775
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,609
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Najprościej ściągnąć gotowy age mod i pozmieniać wartości w simpe.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.11.2014, 20:24   #1776
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 519
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

A jak to zrobić?
Jak usunąć kryształki, nazwę okolicy i znaczki apartamentów w okolicy po wciśnięciu TAB?
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.12.2014, 21:01   #1777
izabela
 
Zarejestrowany: 10.08.2014
Skąd: Poznań
Płeć: Kobieta
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Witam, mój problem z grą TS2 polega na tym, że wchodzę do rodziny i mimo, że czas jest ustawiony na tryb 1, to i tak godzina się nie zmienia, simsy się nie ruszają. Zmiany trybów ani resetowanie simsów nie pomaga. Czy ktoś miał może podobną sytuację i może mi pomóc?
izabela jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.12.2014, 08:34   #1778
skyscreamer
 
Avatar skyscreamer
 
Zarejestrowany: 23.12.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 6
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Cześć.
Otóż mam pewien problem - mianowicie, błędy (wg mnie) tekstur w podglądzie otoczenia.
Nie wyświetla się śnieg, poza obiektami na które spada, które nie są jednocześnie podłożem-nie-dekoracją podłoża. Tak samo noc. Nie obejmuje niczego, co nie jest obiektem, czy dekoracją etc. Oho! Tak samo z poziomem zialenienia(?).
Nie mam pojęcia, co jest nie tak. Może wina karty graficznej, czy inne licho? Ale... Działało mi parę reinstalek wcześniej. Cóż, próbowałam ów 'reinstalację' - nadal.
Tutaj zdjęcia (robione kamerką umieszczoną w grze, więc kiepsko):
Spoiler: pokaż
W Kwitnących Wzgórzach, czas pory zimowej, spadł śnieg... A tu takie coś.

Spoiler: pokaż
Przedmieście żyje nocą, ta.

Spoiler: pokaż
Akademia Klasyczna, niby zielona, ale tak jakoś słabo :///

Wszystkie opcje mam ustawione na maksa, a nawet jeżeli zniżę - to samo. Nie próbowałam nigdy jak to wygląda w mniejszym okienku, ale i tak jest chyba bez różnicy.
Drażni mnie to już. Ma ktoś jakiś pomysł?
skyscreamer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.12.2014, 21:07   #1779
KarolinaJ
 
Avatar KarolinaJ
 
Zarejestrowany: 23.09.2011
Skąd: GW
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 254
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Mam pytanie odnośnie budowania apartamentów w dodatku Osiedlowe Życie - odkryłam, że jeśli użyje drzwi i łuków pobranych z neta Simowie wynajmujący dane mieszkanie nie mają dostępu do pomieszczeń w których wstawiłam pobrane drzwi. Czy budując apartament mieliście kiedyś podobny problem?
KarolinaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.12.2014, 09:48   #1780
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,442
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

@skyscreamer
Tutaj jest poradnik, z którego ja skorzystałem, bo miałem podobny problem.
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023