Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14.11.2009, 21:22   #191
lithium
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjinować

ja moj jedyny kamien teczowy znalazlam w smietniku :c
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.11.2009, 13:34   #192
Agnieszka86
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjinować

Może teraz dodamy wpisy z WP. o wiele wiecej jest ryb, nasion, udoskonaleń czy potraw... jakieś prpozycje
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2009, 22:09   #193
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjinować

No więc z robaków to znalazłem jak na razie skarabeusza w Egipcie, przy któryś ruinach i czerwonego pluskwiaka (chyba tak się nazywa) w Chinach, gdzieś niedaleko tej głowy smoka. Z motyli to chyba tylko motyla bambusowego jak na razie w Chinach oczywiście. Ze zwierząt na razie nic nie znalazłem, wiem tylko, że są trzy nowe - żaby, krokodyle i węże Skały jakieś nowe znalazłem, ale też już nazwy nie pamiętam.

A tak w ogóle to proponuję założyć nowy temat, podobny do tego, ale o reliktach, artefaktach i innych znaleziskach archeologicznych, bo jest tego całe mnóstwo. Ja nie założę, bo jeszcze za mało grałem w dodatek i niewiele jeszcze znalazłem, ale jak ktoś już bardziej obeznany założy to chętnie się przyłączę do dyskusji
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.12.2009, 14:46   #194
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,271
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjinować

Z nowych kamieni lub metali to tak: kwarc, cytryn, ametyst, turkus, a z metali to tytan. Więcej nie pamiętam.
__________________
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.12.2009, 19:53   #195
AlicjaJulia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjinować

Cytat:
Napisał Alicja1957 Zobacz post
Kamienie wysyła się do szlifowania. W miarę znajdywania większej ilości okazów i zwiększenie już oszlifowanych - dostępne są coraz to nowe szlify. Pierwszy jest szlif szmaragdu, następny szlif owalny, potem gruszkowy, kolejny - kryształkowy, następny - markiza, potem kulisty, na koniec brylantowy i sercowy. Szlifowanie jest odpłatne, w miarę przybywania dostępnych szlifów zwiększa się ich cena. Sądziłam, że po oszlifowaniu kamienie będą miały większą cenę sprzedaży, ale rozczarowałam się - same straty przy sprzedaży oszlifowanych kamieni.
Ja ma pytanie co do użyteczności kamieni szlachetnych. To, co napisała Alicja1957 to wszystko, co można zrobić z kamieniami? W sensie sprzedawać, lub kolekcjonować? Nie można ich gdzieś postawić, w jakiejś gablotce, czy czymś?

I jeszcze tylko jedno: skąd braliście te procenty na początku? Chodzi o to, jak to sprawdzić, bo nie za bardzo załapałam. Jeśli to jest oczywiste i tylko ja nie łapię, znowu, to przepraszam.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.12.2009, 14:52   #196
grzro
 
Zarejestrowany: 20.08.2009
Płeć: Mężczyzna
Postów: 122
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjonować

Pluton znalazłem w Chinach przy bazie wypadowej nad rzeką i jest warty prawie 1500
grzro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2009, 17:41   #197
Nix
 
Avatar Nix
 
Zarejestrowany: 24.02.2008
Wiek: 33
Płeć: Mężczyzna
Postów: 120
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjonować

Cytat:
Napisał Alicja1957
Sądziłam, że po oszlifowaniu kamienie będą miały większą cenę sprzedaży, ale rozczarowałam się - same straty przy sprzedaży oszlifowanych kamieni.
a nie zgodzę się :3
Znalazłszy różowy diament, wart około 1100 Simoleonów, postanowiłem go oszlifować szlifem sercowym (który kosztuje jak pewnie wiecie 1000$). Kiedy następnego dnia odebrałem kamień, sprawdziłem jego wartość - skoczyła ona do ponad 7 tysięcy :3
Jeśli więc chodzi o kamienie, to strat raczej nie ma - są zyski, szczególnie jeśli chodzi o rzadkie kamienie i drogie szlify ^.^
(chociaż ja właśnie zbieram teraz wszystkie możliwe rodzaje kamieni we wszystkich szlifach, więc nie zamierzam na razie sprzedawać tego okazu)

Cytat:
Napisał AlicjaJulia
Ja ma pytanie co do użyteczności kamieni szlachetnych. To, co napisała Alicja1957 to wszystko, co można zrobić z kamieniami? W sensie sprzedawać, lub kolekcjonować? Nie można ich gdzieś postawić, w jakiejś gablotce, czy czymś?
Oczywiście, można postawić na wszelkich powierzchniach w domu (stoły, etażerki, blaty, ect.) Co więcej możesz zmienić sposób ekspozycji - sprawić, by kamień leżał na poduszce lub na okrągłym postumencie. Wystarczy na niego kliknąć i wybrać odpowiednia opcję.
Z resztą - kolekcjonowanie samo w sobie jest imo wystarczające XD chociaż przydałaby się może opcja typu "przekup" albo "podaruj" albo "wykonaj biżuterię"? xD

Mój Pluton znalazłem przy kopalni ^.^

A ogólnie z rzeczy do kolekcjonowania - brakuje mi już tylko jednego chrząszcza. I tu moje pytanie - gdzie mogę znaleźć żuka tęczowego?

Ostatnio edytowane przez Nix : 29.12.2009 - 17:47
Nix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.01.2010, 17:53   #198
Nelia
 
Avatar Nelia
 
Zarejestrowany: 15.11.2009
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 159
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjonować

Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale można także kolekcjonować ćmy, lub też inne owady ^^
Nelia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.01.2010, 21:25   #199
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,271
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjonować

Tak, Babette ktoś już to na pewno zauważył przez 21 stron tematu.
Co do tematu... ja swój Pluton znalazłem w Sunset Valley przy domu Kornelii i Gwidona Ćwirów (nie chodzi mi o drogą do Stonchenge) tylko o taką zieloną dróżkę - ślepą tzw. trawiasty ślepy zaułek.
__________________
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.02.2010, 21:19   #200
Anabell
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjonować

Można też ryby łowić.

Ostatnio edytowane przez Anabell : 05.02.2010 - 21:23
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023