Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > Poradniki - Różne
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10.02.2012, 15:22   #61
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

Chyba nie ma poradnika jak zrobić obrazy do the sims 3. Najlepiej ze zdjęciami.
Bardzo by się przydał osobą, którzy chcą udekorować swój dom własnoręcznie zrobionymi obrazami.
__________________
Lubie jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 10.02.2012, 20:03   #62
Bożena
Creator
 
Avatar Bożena
 
Zarejestrowany: 02.06.2010
Skąd: Szczecin
Płeć: Kobieta
Postów: 43
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

Lubie ,poradnik gdzieś miałam ,poszukam i udostępnię.
__________________
Bożena jest offline  
stare 19.02.2012, 17:04   #63
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

Zasugerowano mi, abym napisała w tym temacie, to więc właśnie czynię Nie chodzi o poradnik sensu stricto, ale raczej o tłumaczenie tekstu. Sprawa rozchodzi się o link, jaki znalazłam w poście Liv w dziale TS2: NŻ. Pozwolę sobie skopiować to, co tam napisałam:

Cytat:
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
(...) Dla ciekawych i znających w dobrym stopniu angielski polecam lekturę tego tematu na MTS:
http://www.modthesims.info/showthread.php?t=394352
Jest to spis rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze, a których gracze nie są świadomi.
Szalenie interesujące, dzięki za link. Ale mam w związku z tym małą propozycję/sugestię. Czy można by to przetłumaczyć na polski, zrobić z tego listę i przykleić temat w dziale "The Sims 2"? Myślę, że bardzo dużo graczy by skorzystało z tych informacji, są bardzo cenne, ale nie każdy zna angielski na tyle, by poradzić sobie z tym tłumaczeniem. Nie trafiłam na taki temat tu na forum (jeśli jest, bardzo proszę o nakierowanie), stąd propozycja.
Ja niestety nie czuję się zbyt kompetentna do tłumaczenia (strasznie żałuję, bo mam masę wolnego czasu i teoretycznie mogłabym się tym zająć ), ale może ktoś z niezłą znajomością angielskiego zbierze to wszystko do kupy, choćby skrótowo opisze i założy temat? Myślę, że byłaby to wielka pomoc i może jakaś szansa dla graczy, szczególnie tych nowych, na uniknięcie wielu błędów wywołanych całkiem nieświadomie.

Sorry za ten offtop, ale taka myśl mi przyszła do głowy po przeczytaniu posta Liv.
Malin jest offline  
stare 19.02.2012, 18:30   #64
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

Jak znajdę czas, ochotę (eh) i o ile ktoś mnie nie wyprzedzi (w co wątpię), to przerobię to na formę zrozumiałą dla forumowiczów
Od razu uprzedzam moderatorów, że jeśli taki temat powstanie, to będzie trzeba go przykleić, bo faktycznie info jest warte uwagi

EDIT: YUPIEEEEEEE!

Ostatnio edytowane przez Liv : 25.03.2012 - 20:33
Liv jest offline  
stare 27.02.2012, 13:47   #65
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 1,954
Reputacja: 36
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

Dobra, wrzucam tu to samo, co napisałam w temacie z Rzeczami ze zdjęć, bo to w sumie jest propozycja poradnika. Może ktoś się skusi.

Cytat:
Napisał rudzielec Zobacz post
próbowałam je zrobić w grze za pomocą płotków, które imitują okno, ale natknęłam się na mały problem, mianowicie taki, że podłoga pod ukosem, nie przepuszcza światła i od środka ani trochę nie widać tego okna, tylko wielką dziurę w ścianie, więc sposób z płotkami odpada.
ALE!!! przegrzebałam tematy z rzeczami Curio i odkryłam pewną rzecz. Za pomocą TEGO zestawu, jest możliwe zrobienie okien w dachu, a co za tym idzie - obniżenie ich potem boolpropem dla własnych potrzeb (choć trzeba się nagimnastykować odrobinkę, żeby wyszło jak na zdjęciu). Okno będzie widoczne od wewnątrz i będzie wpadać przez nie światło (jakby ktoś nie wiedział które pliki ściągnąć, niech pyta)

Dobra, bardzo przydatna rzecz, ale chyba prościej by było, gdyby ktoś zrobił z tego jakiś poradnik. Razem z wyjaśnieniem, które rzeczy ściągnąć, jakie kody zastosować, bo niestety są osoby a) leniwe, którym się nie chce czytać i b) osoby, które nie umieją angielskiego tak dobrze, zeby wszystko zrozumieć i doczytać się, które pliki służą do czego.
__________________

Meryam jest offline  
stare 06.03.2012, 12:38   #66
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

Meryam za ten poradnik to ja na pewniaka się wezmę. Obczaiłam już wszystko i postaram się go napisać w ciągu najbliższego tygodnia.
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline  
stare 21.03.2012, 20:45   #67
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

może dałoby radę zrobić taki poradnik? Tzn. przetłumaczyć

I jeszcze coś jak przerobić ciuszek, żeby miał wariant dla ciężarnych?
__________________
Kenny McCormick jest offline  
stare 22.03.2012, 15:51   #68
Filleable
 
Avatar Filleable
 
Zarejestrowany: 13.04.2011
Skąd: Białystok
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 353
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

Dla mnie przydał by się poradnik do workshopa. Myślałam, że znam angielski dobrze, z anglikiem się dogadam, a z tamtych tutoriali niewiele rozumiem
Filleable jest offline  
stare 22.03.2012, 16:03   #69
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

Kenny - poradnik jest bardzo prosto napisany. Nawet translator google da sobie z nim radę
No i nie sądzę, żeby był bardzo przydatny, bo jak do tej pory nikt nie pytał, czy parcele dałoby się wyciągać z gry w inny sposób.

Przerobienie ciuszku, żeby był brzuszek wiąże się nieraz z tym, żeby do takiego mesha dorobić jeszcze preg morpha. Robienie meshy to coś zupełnie innego.
Jeśli zaś ciuszek ma już preg morpha, wystarczy zwyczajnie wybrać go simce, gdy ta jest we ciąży. Normalnie się nie da, ale mało kto nie ma teraz InSimenatora albo tego hacka.

Ostatnio edytowane przez Liv : 25.03.2012 - 20:15
Liv jest offline  
stare 27.03.2012, 19:12   #70
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: ::..Propozycje poradników..::

Może to śmieszne, ale nie potrafię budować dachów. Pół biedy, kiedy bryła jest najprostsza - kwadrat czy prostokąt. Problem zaczyna się, kiedy bryła domu przybiera różne dziwne kształty - nie potrafię wtedy zbudować dachu tak, aby wyglądał naprawdę ładnie. Nie umiem obsługiwać się tymi wszystkimi rodzajami dachów, jakie są do wyboru w grze, chociaż naprawdę się starałam. Zupełnie mi to nie wychodzi. Za głupia chyba jestem, bo po prostu nie chwytam, jak to ma działać.
I w tej sprawie właśnie mam prośbę - czy ktoś mógłby stworzyć poradnik, jak budować dachy, na przykładzie różnych brył, nie tylko prostokąta? A może jest taki poradnik na anglojęzycznej stronie? Wiem, że to może się wydać śmieszne, ale naprawdę mam z tym wielki problem. ;/ Zawsze korzystam z automatycznego zadaszenia, bo własnoręcznie zrobione po prostu do niczego się nie nadają. ;/ No ale ile można...
Malin jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023