Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.10.2013, 15:47   #171
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 1,954
Reputacja: 36
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Cytat:
Napisał Wikki Zobacz post
To załoga "zarządzających" ma ze sobą współpracować i dobrać tak ekipę, by owa współpraca była efektywna i służyła wszystkim użytkownikom.
O, to zdanie chyba podsumowuje całą tą dyskusję. Bo jak widać, nie jest to współpraca efektywna, bo efektów nie widać, co wiąże się z tym, że nie służy wszystkim użytkownikom, bo jeśli oni się "czepiają", to znaczy, że coś jest nie tak
__________________

Meryam jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.10.2013, 16:02   #172
Wikki
 
Avatar Wikki
 
Zarejestrowany: 16.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 277
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Cytat:
Napisał Meryam Zobacz post
O, to zdanie chyba podsumowuje całą dyskusję. Bo jak widać, nie jest to współpraca efektywna, bo efektów nie widać, co wiąże się z tym, że nie służy wszystkim użytkownikom, bo jeśli oni się "czepiają", to znaczy, że coś jest nie tak
Na litość boską, kiedy niby miałaś dostrzec owe efekty, skoro póki co, to jeszcze nikt nie dał szansy im się wykazać? Poza tym, to znowu kwestia spojrzenia, bo ja efekty dostrzegam. Nie czepiają się wszyscy, tylko pewna, stała grupka. Jestem przekonana, że mnóstwo osób nie czuje potrzeby polemizowania w tym temacie.
Wikki jest offline  
stare 05.10.2013, 16:18   #173
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Jeśli można, to chciałbym dodać coś od siebie w kwestii Administracji wybieranej "głosem ludu".

Kiedyś byłem zdania, że takie rozwiązanie jest dobre. Ale zdałem sobie sprawę z tego, że forum to nie miejsce na urządzanie demokratycznych wyborów parlamentarnych. Może od razu róbmy kampanie wyborcze?
Byłem użytkownikiem mnóstwa for, na wielu z nich pełniłem funkcję moderatora i administratora. Na własnej skórze przeżyłem awans do Zrzeszenia Czerwonych Nicków, brałem udział w rekrutacji nowych moderatorów i naprawdę wiem, jak to wygląda na większości forów. Nigdy jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, że to użytkownicy wybierają sobie ekipę. Takie rozwiązanie by nie przeszło z prostego powodu - gdyby użytkownicy w ankiecie wybierali sobie Administrację to myślę, że 3/4 osób głosowałoby z sympatii. Zresztą na pewno powstawałyby grupy typu "Głosuj na XYZ, Twój kandydat na admina!" z postami "Ja, XYZ, jako Admin wszystkich odbanuję, usunę system ostrzeżeń, pozwolę na double posty..." itd. Żaden normalny człowiek nie nominowałby kogoś takiego ani na niego nie głosował. Ale wszędzie znajdą się ludzie, którym to się podoba. Gdyby taki XYZ wygrał? Nic nie moglibyśmy zrobić, bo głos ludu, bo większość chce takiego administratora. Powiecie, że mogłoby to wyglądać tak, że to administracja proponuje nowych moderatorów i głosujemy "Tak, chcę, aby XYZ został moderatorem/Nie, nie chcę, aby XYZ został moderatorem". Ale wtedy znaleźliby się ludzie, którzy zaczęliby się buntować, że to nie jest demokracja i tak czy siak w Administracji będzie ta osoba, którą chcą dotychczasowi członkowie ekipy.
Oczywiście nie staję po stronie Administracji, broń Boże. Uważam, że 6 adminów to ostre przegięcie. Ale na żadnym, ŻADNYM forum nie ma demokracji. To byłoby chore... Tylko to działa w dwie strony - na ŻADNYM forum wielkości FTS nie ma 6 adminów i na wszystkich forach jakie znam Administracja liczy się ze zdaniem użytkowników.

Według mnie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby powołanie nowej Administracji. Tak, wiem, zaraz wszyscy mnie zhejtują. Ale pamiętam jeszcze moją poprzednią kadencję na forum, petycję o rangę w FA... Myślę, że na aktualnej Administracji użytkownicy się zawiedli (ja zresztą też) i żadna decyzja teraźniejszych adminów/modów nie będzie nam odpowiadać... Nie da się odbudować zaufania do osób, które olewają użytkowników. A zaufanie do Administracji jest ważne.
Wracam do tego powoływania nowych administratorów i moderatorów. Widzę, że podczas mojej nieobecności była tutaj ankieta odnośnie każdego z członków ekipy. Widzę też, że Administracja nie wzięła wyników pod uwagę. Myślę, że powinno to zostać zorganizowane na nowo. Odnośnie każdego administratora i każdego moderatora powinny być pytania typu "Czy uważasz, że XYZ powinien być moderatorem?", "Czy uważasz, że XYZ powinien być administratorem?", "Czy uważasz, że XYZ powinien zostać wyrzucony z załogi forum?", "Czy uważasz, że XYZ dobrze spełnia swoje obowiązki jako moderator/administrator?", ale też pytania w stylu "Jaką nową osobę chciałbyś zobaczyć na stanowisku moderatora i dlaczego tak uważasz?". Wyniki powinny zostać upublicznione i wyszłoby, co "głos ludu" sądzi o Administracji i jak powinna według "ludu" wyglądać. Następnie powinna zostać powołana właśnie taka, jak wyszłoby z ankiety. A później byłoby już jak na każdym innym forum - nowa administracja sama decydowałaby o awansach. Z tym, że liczyłaby się bardziej z użytkownikami.
Dobrym rozwiązaniem mógłby też być otwarty nabór, a nie wybieranie nowych osób w tajemnicy. Poza tym myślę, że awanse na administratora powinny być dawane za szczególne zasługi i z konkretnymi argumentami, bo "Dziewczyny są Adminki, żeby szybciej zmieniać nicki i wgrać emotki" nie jest powodem awansu 3 osób...

I uprzedzam osoby, które wyskoczą z tekstem "Pinki znowu próbuje się dobrać do władzy i zostać modem!". Nie, Pinki pisząc to wcale nie miał takiego celu.

Chciałbym jeszcze skierować słówko do nowych adminek Charionette i Apocalypsy - nie zrozumcie mnie tak, że nic nie robicie i nie zasłużyłyście na awans. Zasłużyłyście. Tylko myślę, że 6 administratorów to za dużo. Rozumiem, gdyby motyka, Libby lub Bjork postanowili odejść. Wtedy to właśnie Wy zastąpilibyście ich miejsce. Ale wtedy byłaby naprawdę potrzeba, a ilość adminów by się nie zmieniła.

A jeśli chodzi o Ilonę... Wszyscy już się wypowiedzieli i uważam tak samo. Poza tym sądzę, że jeśli w ankiecie wyszło, że Ilona nie zasługuje na bycie super moderatorem, to w ogóle nie powinna zgodzić się na zostanie adminem chociażby zasłaniając się honorem.

Może trochę chaotycznie wyszło, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 05.10.2013 - 16:33
Pink Panther jest offline  
stare 05.10.2013, 16:33   #174
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Pink Panther - najpierw hejtujesz demokrację na forum, a później proponujesz dokładnie to samo. Przecież jeżeli wyrzuci się wszystkich administratorów(bo są źli), to kto wtedy wybierałby adminów? Głos ludu jest be, bo się zrobią partie na forum, głos adminów też jest be, bo przecież admini są źli per se. Nie rozumiem więc, czego dokładnie się domagasz. W takim wypadku tym bardziej czystki w administracji nic by nie zmieniły, a może tylko wywołały jeszcze większy chaos. Przecież jeżeli przy wyborze admina użytkownicy byliby absolutnie subiektywni i pisali wyłącznie z myślą o własnych korzyściach, w takim razie również i podczas każdej innej ankiety o podobnej funkcji byłyby takie same problemy.
Caesum jest offline  
stare 05.10.2013, 16:36   #175
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Ależ mi nie o to chodziło Caesum. Demokracja na forum to beznadziejne rozwiązanie. Mówię o jednorazowej ankiecie w sprawie nowych adminów i modów. Jestem przeciwny, żeby robić to systematycznie.

Poza tym naprawdę uważasz, że wszyscy wylecą? Nie chcę wymieniać nikogo z nicka, ale są pewne osoby w Administracji, które pewnie będą miały 90% głosów pozytywnych.
Pink Panther jest offline  
stare 05.10.2013, 16:41   #176
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Ale skoro przy demokratycznych wyborach administracji wybór byłby z pewnością zły, to przecież przy każdej innej tego typu aktywności byłoby podobnie. Co z tego, że ankieta ładniej ubrana w słowa, ludzie są ci sami i podobny byłby efekt. No i nawet jeżeli jacyś będą mieli te 90% głosów pozytywnych, skąd pewność, że są one w pełni słuszne? Może właśnie ktoś uznał, że X admin jest zły, za to Y admin już jest super, po czym wyruszył na forum ze świętą misją oświecania innych użytkowników, że jego zdanie jest z całą pewnością słuszne? Administrator Y dostanie wtedy więcej pozytywnych głosów, za to admin X dużo negatywnych, ale czy w takim razie admin X jest faktycznie gorszy?
Caesum jest offline  
stare 05.10.2013, 16:47   #177
αγάπη
 
Avatar αγάπη
 
Zarejestrowany: 15.12.2008
Skąd: Obrzydłówek
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 956
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Moim zdaniem, akurat Ilona na rangę administratora zasługuje, jeśli ktoś mówi że nie widzi jej pracy na forum, to musi być chyba ślepy...
__________________

And her mind aches
And her heart breaks
'Cause she's silly


αγάπη jest offline  
stare 05.10.2013, 16:49   #178
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Oczywiście, że widać jej pracę. Jest chyba osobą najczęściej dodającą newsy na forum. Ale czy to może być powodem awansu?
Pink Panther jest offline  
stare 05.10.2013, 16:53   #179
αγάπη
 
Avatar αγάπη
 
Zarejestrowany: 15.12.2008
Skąd: Obrzydłówek
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 956
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Ilona też z tego co mi wiadomo wzięła na siebie organizację pms, którego nie było na forum juz x czasu, nie odmówiła nigdy pomocy (przynajmniej mi) dużo udziela się na forum i to w działach o simsach, a nie w offtopie (!). Więc tak, myślę że jeśli już ktoś miał być awansowany to Ilona.
__________________

And her mind aches
And her heart breaks
'Cause she's silly


αγάπη jest offline  
stare 05.10.2013, 17:44   #180
Aperlaxive
 
Avatar Aperlaxive
 
Zarejestrowany: 11.02.2011
Skąd: Over The Hills And Far Away
Płeć: Kobieta
Postów: 858
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Zmiany w administracji i moderacji

Więc...
Zrobiłam sobie na jakiś czas przerwę w na forum, miałam pewne powody, ale no nieważne. Wracam i stwierdzam, że zmieniło się tu dośc dużo (Emotki <3, nowa załoga, wróciła PANTERA <333), ale, wciąż jedno pozostało niezmienne (chyba nie muszę mówic co...)

Nie chcę zabierac konkretnego stanowiska, lecz muszę przyznac, że dostałam niezłego szoku jak zobaczyłam listę "władz" (no nie pamiętam jak to się nazywa, wybaczcie). Nie ukrywam, zastanawia mnie po co tyle administratorek. Skoro jednak zaszła taka potrzeba...

W każdym bądź razie, życzę powodzenia, w szczególności kędziorkowi.

Pozdrawiam serdecznie :*

PS. Wybaczcie mi ten nieskładny post. Chyba zapomniałam jak się pisze...

Ps2. Przepraszam, miałam nic nie mówic, ale muszę dodac, że tą sytuację najlepiej oddaje ta emotka:
__________________
Forever and ever.

Ostatnio edytowane przez Aperlaxive : 05.10.2013 - 17:55
Aperlaxive jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023