Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07.09.2014, 18:42   #1701
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Domyślnie nie mogą, ale jest na to mod ;]
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.09.2014, 20:10   #1702
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Mam pytanie.
Pewnego dnia wsadziłem simką 4 groby kotów do wyposażenia i po powrocie do domu wystawiłem je w 1 miejscu. Wyłączyłem grę i za kilka godzin znowu ją włączyłem i tą rodzinę, w której nagrobki były. Jak wszedłem do rodziny to nagrobki zniknęły a we wspomnieniach nie ma ich portretów, ale są imiona. Pliki w folderze charakters są a w SimPE ich portrety są na niebiesko, chociaż zmarli simowie wyświetlani są na szaro.
Pomoże ktoś?
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.09.2014, 18:54   #1703
Deyariss
 
Zarejestrowany: 02.01.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Miałam rodzinkę, w której byli:
2 simki, 4 dorosłe kotki, 1 kociątko i 1 sługus.
Wsadziłam domek wraz z rodzinką do katalogu domów (czy coś takiego) po czym wyjęłam go, ale gra się zacięła tak, że musiałam resetować podczas tego komputer i ponownie wyjmować domek. Po udanym wyciągnięciu domku i wejściu do rodziny nie było:
2 kotków, kociątka i simek zostały tylko 2 koty i sługus, a reszta gdzieś przepadła.
We wspomnieniach kotów i sługusów były te simki i koty, ale nie mają ich w kontaktach czy tam znajomych i na otoczeniu też ich nie ma. Po prostu jakby wyparowały.
Myślałam, że gdzieś jeszcze są te simy to wyprowadziłam rodzinkę i wprowadziłam do innego domu, ale ich nie było. Da się jakoś przywrócić tych simów czy już przepadły? A jeżeli da się to jak? Bardzo mi zależy na tych simach więc proszę o pomoc.
Deyariss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.09.2014, 17:51   #1704
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Czy jest jakiś mod na imprezę na parceli publicznej??
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.09.2014, 19:28   #1705
superstars
 
Zarejestrowany: 24.08.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 12
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

mam pytanie dosyć dziwne jest jakiś mod na to by simy traktowały jako rodzine swoich dalekich krewnych ?
superstars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2014, 14:31   #1706
Ophra122
 
Zarejestrowany: 16.09.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

[IMG]C:\Users\user\Desktop\aa.jpg[/IMG] jak ściągam ciuchy do sims 2 i chce je wypakować to wyswietla mi sie taka informacja, a przeniesione do folderu Downloadsto i tak nic nie gra wiecie czemu?
Ophra122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.09.2014, 23:07   #1707
Libby
Administrator
 
Avatar Libby
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: z kabiny F-14 Tomcat
Płeć: Kobieta
Postów: 3,431
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

No to sobie pograłam... ale po kolei...
Jakiś czas temu stworzyłam miasteczko w tym otoczeniu: http://www.thesimsresource.com/downl...ey-/id/792212/ Postawiłam 2 domki (ściągnięte z neta), stadion i park. Naprzeciw parku dałam pustą parcelę. No i przy wejściu na nią, wywaliło mi błąd z aplikacją. Stworzyłam drugie miasteczko (też na tej mapie), postawiłam park w innym miejscu i naprzeciw niego pustą parcelę. Myślałam, że błąd to wina parku, bo parę drzew z niego jest ustawionych po drugiej stronie ulicy. Jednak to nie to. Na parcelę dalo się wejść. Potem była inna próba, bo chyba znów zaczęlo mnie wywalać. W każdym razie ostatnio włączyłam grę, ustawiłam wszystkie parcele jak dotychczas, ale pustą przesunęłam obok, żeby nie stała naprzeciw parku. Było ok. Przy następnym odpaleniu gry, gdy chciałam wejść na tę parcelę, jednak i tak mnie wywaliło. Zrobiłam kolejne miasteczko i postawiłam tam tylko te dwa domi i pustą parcelę ( w standardowych dla nich miejscach). Przy wejściu na pustą parcelę od razu mnie wywaliło... Potrzebuję potwierdzenia, czy to otoczenie jest uszkodzone i czy da się z tym coś zrobić...
Czy może lepiej stworzyć miasteczko na tej mapie: http://thesimsresource.com/downloads...hts/id/643250/ ?
A może lepiej i bezpieczniej zrobić otoczenie na jakiejś maxisowej mapce, która już jest w grze?

Dodatkowo mam zainstalowany WB, ale u góry jest wyszarzona ikona z dodaniem dzielnicy handlowej... Jeśli dobrze pamiętam, to po instalacji WB, gdy chciało sprawdzić aktualizację, chyba wyłączyłam instalację przez menedżera (niechcący generalnie). Czy da się z tym coś zrobić bez reinstalki całej gry?

Z góry dzięki za wszelką pomoc !
__________________
Libby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.09.2014, 13:11   #1708
Kokardeczka
 
Zarejestrowany: 18.09.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Re: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Hej może ktoś jest w stanie pomóc mi z moim problemem - potrzeby simów nie spadają. Kod boolprop i 'make all statistics dynamic/static' nie działa, wyswietla się tylko static, mimo klikania. Na jednej z parceli zamarły też wszystkei obce simy. Dodatkowo simy nie korzystają z wolnej woli tylko jeśli nei wydam im poecenia to stoją bezczynnie (może to z powodu tego że ich statystyki są ciągle zielone?) proszę o pomoc.
Kokardeczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.09.2014, 09:31   #1709
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Mam kolejne pytanie. Na zdjęciu poniżej pokazane jest, że nagrobek można postawić na półce z własnego biznesu. Kiedy w swojej grze próbuje tak zrobić to się nie da. Czy to jest jakiś mod? Od razu mówię próbowałem kodem moveObects on i nic
[IMG]http://i57.************/29pu9fn.jpg[/IMG]
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.09.2014, 12:36   #1710
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

@Libby - wiem, że to mało pomoże, ale jeśli chodzi o simsy, od kilku lat trzymam się takiej zasady: zero otoczeń i domków z neta. Na początku mojej zabawy z TS2 miałam ich mnóstwo, więc nic dziwnego, że nie mogłam normalnie grać Teraz ściągam tylko to, co dotyczy wyglądu simów (makijaże, fryzury, skóry, ubrania, itd.), najpotrzebniejsze przedmioty (np. firany, których w grze jest bardzo mało czy jakieś fikuśne krzewy i ozdoby do ogrodu/domu) oraz multum recolorów Maxisa. Niedawno zainstalowałam dwójkę ponownie, trzymając się tej samej zasady i póki co, wszystko pięknie hula

@Kokardeczka, spróbuj ściągnąć InSIMenatora do swojej wersji gry. Sam hack ma w sobie mnóstwo opcji, ale Tobie szczególnie przyda się "Aktywator nastroju". Kilka kliknięć i będziesz mogła sprawić, że potrzeby simów znów będą spadać, tak jak wcześniej. Jeśli masz Osiedlowe życie albo RiO, mogę zrobić wstawkę, bo taki posiadam... I jest po polsku

@LepkiePaluszki23: zdaje się, że ktoś tam kombinował z OMSP Więcej pod tym linkiem: http://modthesims.info/browse.php?f=...howType=1&gs=1
__________________
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 32 (0 użytkownik(ów) i 32 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023