Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 5 > The Sims 5: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.07.2023, 20:41   #1
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,474
Reputacja: 73
Domyślnie Project Rene - czyli The Sims 5

18 października 2022 EA Games oficjalnie ogłosiło, że trwają prace nad kolejną częścią serii The Sims. Co więcej, postanowiono, że już od najwcześniejszego etapu produkcji będą pokazywać informacje o postępie prac - a w związku z tym - także filmiki z rozgrywki!

Co wiadomo o Project Rene?

Project Rene to tytuł roboczy The Sims 5. Nazwa ma nawiązywać do renesansu lub odrodzenia i być znakiem ekscytującej przyszłości serii. The Sims 5 będzie mieć zarówno tryb rozgrywki jednoosobowej jak i multiplayer. Ma również być na wielu platformach. Projekt jest obecnie na etapie bardzo wczesnej produkcji. Jest to pierwsza gra w serii, która nie będzie na autorskim silniku stworzonym przez Maxis/wewnątrz EA Games. Gra będzie korzystać z nowoczesnego i popularnego silnika Unreal Engine 5.

Funkcje:

Choć wciąż niewiele wiadomo o najnowszej części, kilka funkcji zostało już przedstawionych w filmikach:
  • Workshop - The Sims 5 będzie miało bardzo rozbudowany edytor obiektów, pozwalający na modyfikację nie tylko koloru oraz skali obiektów, ale również zmianę pojedynczych elementów budy obiektu (np. można oddzielnie zmieniać przednią i tylną część łóżka).
  • Paleta kolorów - Do gry powraca paleta z The Sims 3. Będzie można zmienić kolor każdego obiektu według własnego uznania. Koniec z predefiniowanymi kolorami!
  • Brak siatki - Każdy obiekt będzie można ustawić niezależnie od siatki, a następnie obrócić według uznania, w poziomie lub w pionie, pod każdym kątem.
  • Zaznaczanie wielu elementów - Project Rene pozwala na zaznaczenie oraz przesuwanie kilku obiektów jednocześnie. Zaznaczenie takie można również
    opublikować jako własną "Kreację".
  • Wieloplatformowość - The Sims 5 będzie można uruchomić na kilku platformach, np. zarówno na komputerze jak i komórce. Co więcej, można w tym samym czasie grać w tym samym miejscu na obu platformach, np. wspólnie edytować dom.
  • Granie w kilka osób - The Sims 5 pozwala na granie samemu, jak i z niedużą grupą innych graczy. Nie mówimy tu o dużym świecie w stylu The Sims Online czy gier MMORPG, ale o niewielkich serwerach gdzie kilku graczy może dzielić ze sobą jeden świat.
  • Otwarty świat - Gracz będzie mógł odwiedzić i edytować każdy budynek znajdujący się w danym świecie, bez dodatkowych ekranów ładowania.
  • Mapa 3D - Trójwymiarowe mapy otoczenia z The Sims 2 i 3 powracają i najprawdopodobniej będzie można je edytować bezpośrednio w grze.
  • Galeria - W nowej części Galeria będzie bezpośrednio sprzężona z Trybem Budowania/Kupowania. Z poziomu tych trybów będzie można od razu przeglądać i ściągać zestawy innych użytkowników.
  • Włosy - Gra umożliwi zmianę oraz mieszanie kolorów włosów.

Cena i dodatkowe płatności:
  • Wszystko wskazuje na to, że The Sims 5 w wersji podstawowej będzie grą free-to-play. Oznacza to, że każdy będzie mógł ściągnąć i zainstalować grę bez kupowania. Na podobny model przeszła kilka lat temu poprzedniczka, The Sims 4.
  • Ponadto co jakiś czas będą darmowe aktualizacje z nową zawartością.
  • Dodatki będą płatne.
  • Nie będzie żadnej subskrypcji tak jak w grach mmorpg.
  • Nie będzie mikropłatności w stylu "systemu odnawiania energii" lub "przyspieszania czasu" jak na mobilnych wersjach The Sims.

Oficjalne filmiki:
https://youtu.be/Tmm6h6bHD3o - Behind The Sims Summit Stream Event (18.10.2022)
https://youtu.be/kE3n9MQp0UU - Behind The Sims: HORSES!! COMMUNITY KIT WINNERS?! & PROJECT RENE! (27.06.2023)

Źródła:
https://sims.fandom.com/wiki/Project_Rene
https://youtu.be/fGpXUMxmaqU
https://youtu.be/yAHsCu-Y0nI
https://www.purepc.pl/the-sims-5-plo...pca-the-sims-4


A co Wy myślicie o The Sims 5?

Ostatnio edytowane przez Caesum : 10.02.2024 - 09:17
Caesum jest online   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.07.2023, 12:45   #2
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Project Rene - czyli The Sims 5

Hmm, zobaczmy, co tam słychać w Jaskini Pokrzyku...?

Przytłaczająco dużo opcji wyboru jak dla mnie. Ciekawe, czy będzie można je łatwo obejść i uprościć. Nie wyobrażam sobie, żebym na wczesnym etapie chciała korzystać ze wszystkiego na raz.
Osobiście marzy mi się różnorodność wzrostu u simów, a już w ogóle w dechę byłoby płynne starzenie się Bardzo fajnie brzmi powrót koła kolorów. W podstawowej wersji mogliby dorzucić chociażby jakieś podstawowe pojazdy (auta, rowery, skutery, hulajnogi, wózki dziecięce...) i proste edytory, które ułatwiłyby tworzenie CC czy modowanie gry. I pory roku, o. I podlewanie roślin doniczkowych, bo praktycznie wszyscy następcy kultowej "jedynki" rzucili to w niepamięć
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.08.2023, 19:20   #3
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,474
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Project Rene - czyli The Sims 5

Ja najbardziej cieszę się chyba z Koła Kolorów. Nie jestem fanem The Sims 3, ale ta jedna opcja była bardzo fajna i pozwalała na dostosowanie każdego przedmiotu do własnych potrzeb. The Sims 4 pod tym względem wypadło bardzo słabo, a obiekty często pasowały do siebie gorzej niż te z The Sims 2.

Co do dużej liczby opcji, myślę, że nie będzie trzeba z nich wszystkich korzystać. Gra ma być zarówno na PCta jak i mobilki, więc interfejs pewnie będzie dostosowany pod ekrany dotykowe.
Caesum jest online   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.08.2023, 16:22   #4
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 217
Reputacja: 57
Domyślnie Odp: Project Rene - czyli The Sims 5

Cytat:
Granie w kilka osób - The Sims 5 pozwala na granie samemu, jak i z niedużą grupą innych graczy. Nie mówimy tu o dużym świecie w stylu The Sims Online czy gier MMORPG, ale o niewielkich serwerach gdzie kilku graczy może dzielić ze sobą jeden świat.
To dla mnie brzmi totalnie w pytę, chętnie grałabym np. z moją siostrą albo z jakimś niewielkim gronem znajomych, tak jak np. w Divinity 2 albo Baldurs Gate 3, do max. 4 osób. Mam tylko nadzieję, że ilość opcji nie będzie przytłaczająca, bo to są główne powody dla których tak mocno się trzymam jedynki (serio, czasami nawet w TS2UC potrafię się zgubić, mimo że nie mam tam ani jednego CC)
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.10.2023, 20:45   #5
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,474
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Project Rene - czyli The Sims 5

Wygląda na to, że The Sims 5 może wcale nie być oficjalnym zastępcą Simsów 4. Coraz więcej jest doniesień o tym, jakoby Sims 5 miało działać równolegle z Sims 4. Piątka jako gra bardziej mobilna, skupiona na trybie online, natomiast czwórka jako klasyczna gra single player.

Z drugiej strony tak samo miało być w przypadku The Sims 3 i The Sims 4, a jak jest w praktyce to wszyscy widzą. The Sims 3 zostało praktycznie porzucone po premierze czwórki, a cała pompa skupia się właśnie na czwóreczce.

Bardzo ciekawie omawia ten temat youtuber SatchOnSims:



Z jego informacji wynika, że The Sims 4 będzie nadal dostawać dodatki, a The Sims 5 będzie skupione na mikropłatnościach i innych cudach w stylu "pay2win".

Co więcej, wygląda na to, że The Sims 5 będzie "darmowe do ściągnięcia". Może to oznaczać, że podstawowa wersja gry będzie dostępna dla każdego, natomiast różne elementy gameplayu będą do odblokowania poprzez kupowanie dodatków lub mikropłatności.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 21.10.2023 - 20:48
Caesum jest online   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.10.2023, 18:46   #6
Rainbow
Administrator
 
Avatar Rainbow
 
Zarejestrowany: 07.03.2005
Skąd: Ponyville
Płeć: Kobieta
Postów: 1,589
Reputacja: 31
Domyślnie Odp: Project Rene - czyli The Sims 5

Ja to nie jestem przekonana. Na plus jedynie opcja grania z kimś, bo też bym chętnie zagrała z moją siostrzenicą na dwa kompy w jeden domek.
Ale szczerze jak dla mnie, mogliby sobie darować robienia kolejnych części takich simsów. Już i tak do czwórki nie jestem przekonana bo mają za bardzo bajkowe te gęby i meble. A tu w zasadzie widzę, że jest to samo. Pamiętam jak człek z wypiekami na twarzy czekał co to będzie jak zrobią simsy 3, że będzie jeszcze bardziej realistyczne w wykonaniu od dwójki. No to mosz. Brną w te ryje z plasteliny dalej. I jeszcze te mikropłatności, kocham to <3 Takie gry z mikropłatnościami to sobie można w telefonie mieć :p
__________________
Rainbow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.10.2023, 07:26   #7
Kamillka
 
Zarejestrowany: 27.02.2023
Płeć: Kobieta
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Project Rene - czyli The Sims 5

wiadomo może kiedy będzie premiera?
Kamillka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.10.2023, 09:35   #8
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,474
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Project Rene - czyli The Sims 5

Cytat:
Napisał Kamillka Zobacz post
wiadomo może kiedy będzie premiera?
Niestety jeszcze nie! Project Rene jest na tak wczesnym etapie produkcji, że EA jeszcze nie zapowiedziało premiery.


Co gorsza, na tym etapie trudno nawet powiedzieć za ile TS5 się pojawi, ponieważ TS4 ma ogromnie długi okres wsparcia i aktywnego rozwoju w porównaniu do wszystkich poprzednich części. TS1 miało premierę w 2000 roku, TS2 w 2004, TS3 w 2009 a TS4 w 2014. Każde poprzednie części miały więc około 4/5 lat wsparcia, tymczasem TS4 ma już prawie 10 lat i nadal pojawiają się dodatki. Są głosy, że gra pojawi się w 2024/2025, przy czym moim zdaniem ta druga data jest bardziej prawdopodobna, ponieważ nie widzieliśmy jeszcze ani jednego screena z wersji beta!
Caesum jest online   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.11.2023, 00:14   #9
Collina
 
Avatar Collina
 
Zarejestrowany: 02.05.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 67
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Project Rene - czyli The Sims 5

Szczerze mówiąc nie liczę na zbyt wiele biorąc pod uwagę to co się dzieje z czwórką.
Opcje co prawda brzmią fajnie (to znaczy multiplayer i edycja obiektów jak w 3) ale po tym co się już wyprawiało w związku z 4 to ciężko mi im zaufać i być dobrej myśli. A za gęby z plasteliny również podziękuję, bo ich nienawidzę z pasją w czwórce a szczególnie tych włosów czwórkowych xD
Collina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2024, 09:17   #10
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,474
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Project Rene - czyli The Sims 5

Dodałem informację o cenie i jakie będą innej formy płatności w grze.
Caesum jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 32 (0 użytkownik(ów) i 32 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023