Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02.05.2016, 11:28   #2061
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Poradnik.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.05.2016, 21:06   #2062
tut
 
Avatar tut
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Skąd: Włocławek
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Pytanie mam: Czy mogę usuwać dodatki w grze? Usuną mi się też wtedy pliki w downloads? Nie chcę usuwać dodatków przez programy, bo tam nie mam podglądu co w ogóle usuwam, a większość nazw moich dodatków to jh4b35j54hb63hj6vkjh56b4kjh5b36khb6j XD
__________________
Jagodowo
Jagodowo na blogspot
tut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.05.2016, 08:15   #2063
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Możesz, chociaż najlepsze jest "ręczne" wywalanie z Downloads, bo masz pewność, że pozbyłaś się i mesha, i recolorów.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.05.2016, 08:47   #2064
tut
 
Avatar tut
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Skąd: Włocławek
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Możesz, chociaż najlepsze jest "ręczne" wywalanie z Downloads, bo masz pewność, że pozbyłaś się i mesha, i recolorów.
Nie mogę przez downloads, bo tak jak pisałam - moje pliki w downloads to w większości jakieś randomowe litery i cyfry, niby mam je w podfolderach typu ubrania, włos itp, ale to nic mi nie da skoro nazwa nie mówi mi kompletnie nic. W każdym razie rozumiem, że jak usuwam w grze np. stół, to jego plik usuwa się też w downloads?
__________________
Jagodowo
Jagodowo na blogspot
tut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.05.2016, 09:15   #2065
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Jeśli owy stół nie ma żadnego dodatkowego recoloru, to tak - usuwając go w grze pozbywasz się mesha i pliku z Downloads.
Btw, te ciągi losowych liter i cyfr często oznaczają domki.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.05.2016, 10:57   #2066
tut
 
Avatar tut
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Skąd: Włocławek
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Jeśli owy stół nie ma żadnego dodatkowego recoloru, to tak - usuwając go w grze pozbywasz się mesha i pliku z Downloads.
Btw, te ciągi losowych liter i cyfr często oznaczają domki.
Sory, że się dopytuję, ale nie raz jest tak, że dzięki jednemu meshowi działa kilka stołów... to jak usunę jeden, to drugi też mi nie będzie działał?
I czy są jakieś dodatki, na które trzeba uważać przy usuwaniu, żeby nie popsuły gry?

A noi co jak ten stół będzie miał jakieś recolory? Tojak to wtedy usunąć? Pierw pokolei recolory, a potem sam ten stół?
__________________
Jagodowo
Jagodowo na blogspot
tut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.05.2016, 11:07   #2067
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Nie. Stół masz jeden - to jest mesh. Jego opcje kolorystyczne to recolory.
Cytat:
to jak usunę jeden, to drugi też mi nie będzie działał?
Jak usuniesz mesh, to dana rzecz zniknie z katalogu, a recolory będą Ci zalegać w Downloads i nie będą działać. Jak usuniesz recolor, to... po prostu będziesz miała jedną opcję kolorystyczną do wyboru mniej.
Cytat:
I czy są jakieś dodatki, na które trzeba uważać przy usuwaniu, żeby nie popsuły gry?
Chociażby potrawy, netowe kierunki studiów czy kariery zawodowe. O modach już nie wspomnę.
Cytat:
Pierw pokolei recolory, a potem sam ten stół?
Właśnie tak!
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.05.2016, 11:38   #2068
tut
 
Avatar tut
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Skąd: Włocławek
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Nie. Stół masz jeden - to jest mesh. Jego opcje kolorystyczne to recolory.

Jak usuniesz mesh, to dana rzecz zniknie z katalogu, a recolory będą Ci zalegać w Downloads i nie będą działać. Jak usuniesz recolor, to... po prostu będziesz miała jedną opcję kolorystyczną do wyboru mniej.

Chociażby potrawy, netowe kierunki studiów czy kariery zawodowe. O modach już nie wspomnę.

Właśnie tak!
Matko Bosko, Liv oczywiście jesteś niezastąpiona



Edit. Jeszcze jedna sprawa: Jak mam stół z recolorami, to niezależnie jaki recolor wybiorę - tak czy siak usuwa się całość z katalogu. To znaczy, że usuwa się stół z recolorami, czy sam mesh, a recolorów nie mam jak usunąć? Bo nie znalazłam żadnej opcji usunięcia wybranego recoloru, więc jak to zrobić?

Edit 2: Już ogarnęłam. Trzeba postawić na parceli dany przedmiot, wejść w opcje projektowania i tam po kolei pousuwać recolory i wtedy normalnie w katalogu orginał.

Jeszcze raz dziękuję


Edit 3 ....
Czyszczę dzisiaj pół dnia ten mój folder ... na razie ogarnęłam tryb kupowania, został mi jeszcze tryb budowania i CAS, ale nie o tym...
No więc pousuwałam to co nie chciałam po kolei w katalogach w trybie kupowania i mam problem: pojawiły mi się braki w meshach u rzeczy, których wcale nie ruszałam. Nie będę szukać tych meshy po stronach w necie, bo cholera wie, gdzie je znalazłam, ale w jakimś programie może żeby łatwo usunąć te rzeczy, które w grze migają mi na niebiesko (chyba wiecie o co mi chodzi?), bo rozumiem, że jest to brak mesha? Mam Delphy Download Organiser i Clean Installer, ale tam mi nic nie pokazuje...
__________________
Jagodowo
Jagodowo na blogspot

Ostatnio edytowane przez tut : 04.05.2016 - 22:00
tut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.05.2016, 09:53   #2069
funny55
 
Zarejestrowany: 13.04.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Witam. Mam pewien problem.Ostatnio zorientowałam się ,że w grze nie działają mi następujące czynności : plotkowanie , ćwiczenie przy muzyce , korzystnie z lustra które doszło w OŻ (kiedy wybieram którąś z tych opcji simy resetują się) i przyrządzanie potraw (tutaj jest troche inny problem ,kiedy przyrządzę danie dla wielu simów jest ono "w połowie" lub znika od razu po wyjęciu z piekarnika).
Reinstalowałam gre i nic to nie pomogło. Dodam jeszcze ,że nigdy nie pobierałam modów dotyczących powyższych czynności.Z góry dziękuje za odpowiedź
funny55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.05.2016, 18:24   #2070
CademZoe
 
Avatar CademZoe
 
Zarejestrowany: 28.09.2014
Skąd: Bieszczady ;>
Płeć: Kobieta
Postów: 58
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Cytat:
Napisał funny55 Zobacz post
Dodam jeszcze ,że nigdy nie pobierałam modów dotyczących powyższych czynności.
Może nie dotyczą tych czynności, ale na nie wpływają. Jeśli masz jakieś mody to je wyrzuć. Poza tym polecam odinstalować grę i przeczyścić rejestr, bo samo odinstalowanie czasem nie wystarcza.
Poza tym na tej stronie http://simswiki.info/wiki.php?title=...Custom_Content znajduje się rozwiązanie problemu znikającego jedzenia. Nie musi być pomocny dla ciebie, ale czytając tematy na forum natknęłam się na to, jak jednej osobie ten poradnik jednak pomógł. Jeśli ci nie pomoże, to wpisz w google "the sims 2 food disappear problem'', a wyskoczy ci mnóstwo wyników i odpowiedzi, bo nie tylko ty masz ten problem. Może któryś ci pomoże.
CademZoe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 4 (0 użytkownik(ów) i 4 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023