Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20.09.2013, 17:07   #11
Kjalvör
 
Avatar Kjalvör
 
Zarejestrowany: 19.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 272
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Po pierwsze dziękuję za poświęconą uwagę, zarówno w kwestii wyłapania błędów (aż mi głupio, że tak ich dużo), jaki i samo przeczytanie <3
Ślicznie dziękuję za każde miłe słowo! A w mniej przyjemnej kwestii błędów, chyba poprawiłam wszystkie, na które zwróciliście mi uwagę.

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
To nie pamięta, którą z sióstr była?! Przecież poczucie własnej tożsamości jest czymś głębszym niż więź między rodzeństwem.
Ten moment pozostawiłam do własnej interpretacji, jako że można to zrozumieć jako kolejne, wyolbrzymienie bohaterki, która przecież usilnie stara się budować wizerunek innej osoby. Albo może to subtelnie zahaczać o jej problemy z tożsamością i ogólnie pojętą psychiką, w końcu powód jej przyjazdu do kliniki nie został jeszcze podany.
Cytat:
A ja myślę, że zabawa jak wyżej opisana (i to z kimś, kto jest naszym lustrzanym odbiciem!) może w pewien sposób zaburzyć u dziecka proces kształtowania tożsamości.
Bardzo słuszna uwaga <3

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
Naiwnością? A skąd niby mieli wiedzieć która to która.
Um, chodzi o to, że wierzyli im na słowo, gdy się chociażby przedstawiały, dla sióstr ci ludzie byli po prostu naiwni.

Cytat:
Zaś główna bohaterka... ahh... muszę to napisać, ale ona jest TOTALNYM EMO.
I Emo? Hahah, ona by się za to raczej obraziła, ale okej, fajne skojarzenie xD

Cytat:
Coś mi nie gra. Skoro była błaha, to nieznacząca. A jej rodzice raczej bardzo się pomylili. Zły dobór słowa, pewnie z nieuwagi lub z odruchu.
Masz rację, to dziwnie brzmi. Pisząc, słyszałam cyniczny głos bohaterki i machnęłam taką niejasność bez większego namysłu. Nie będę już poprawiać, ale na przyszłość wezmę do serca, żeby przemyśleć jednak takie drobiazgi.
Cytat:
Masz bliźniaczkę? Bo wyjątkowo realistycznie opisałaś ich relacje.
Nie mam bliźniaczki niestety, ale ogromnie lubię ten motyw i często wpycham go w różne swoje twory. Strasznie mnie to cieszy, że wyszło realistycznie, bo przecież to największy sukces!
Cytat:
Szpital tudzież zakład bardzo imponuje , tylko drzwi jakby odrobinę nie pasują. Poza tym świetne zdjęcia. Może dobrze myślę, a może nie ale czy ty nie kierowałaś się Baby doll z "sucker punch" bo bardzo podobna jest ta jej historia.
Matko, cudownie, że komuś podobają się zdjęcia i budynek! No drzwi to zmora, oczywiście. Jak się je zasłoni jest nawet znośniej, ale nie mogłam znaleźć żadnych lepszych. Co do skojarzenia z Sucker Punch to trochę tak, trochę nie. Film mnie już jakiś czas temu zaintrygował tematyką, chociaż nie miałam okazji obejrzeć go w całości. Faktycznie jest pewne podobieństwo, ale zapewniam, że przypadkowe, bo opowiadanie kieruję raczej w inną stronę i mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się to pokazać. ^^
Cytat:
Wprawdzie niektóre zdania są stanowczo za długie(traci się w nich orientację, spokojnie dałoby się je podzielić)
Jestem tego świadoma, to już taki mój stary, zły nawyk, z którym staram się walczyć.
Cytat:
Już od pierwszego zdania rzucają się w oczy duże problemy z interpunkcją.
Przyznaję się bez bicia. Ten prologowy tekst był tyle razy przeze mnie maltretowany, że te liczne błędy mi jakoś tak wzięły umknęły. :c
Mam tylko nadzieję, że w kolejnych odcinkach odpokutuję!
Cytat:
Mam wrażenie, że na siłę zmieniasz swój styl pisania. To wszystko wygląda bardzo nienaturalnie.
No niezbyt dobrze, że tak to wygląda. Nie myślałam, że może to się wydawać sztuczne. Wiem dobrze, że rzeczy pisane przez mękę, nie zawsze dadzą się czytać a na takim efekcie mi nie zależy.
Nie chciałabym zgubić gdzieś ogólnego sposobu myślenia i wyrażania się bohaterki, ale postaram się popracować nad tym. Po raz kolejny – postaram się odpokutować xD

Cytat:
Po tym jakże intrygującym (choć może trochę banalnym) tytule, spodziewałem się czegoś lepszego.
O! O! O! Z tytułem to miałam prawdziwą mękę! Początkowo nie chciałam w ogóle w tak bezpośredni sposób rzucać hasła „psychiatryk”, ale ostatecznie spośród licznych roboczych tytułów wybrałam ten powinien miał wzbudzić największe zainteresowanie. xD

Cytat:
Szpital psychiatryczny nie kojarzył mi się nigdy z EMOnastolatkami i wolałbym, aby tak pozostało.
Mi też się nigdy nie kojarzył, więc chyba możesz być w tej kwestii spokojny.
A nawiasem mówiąc główna bohaterka nie jest nastolatką. Jest już dość daleka od tego progu.

Cytat:
Ps. I masz świetną sygnaturę pasującą do FS *__*
NO BA. Nawet identyczne nałożenie brushów co w nagłówku, ALE ĆŚŚŚŚ. xD

Po raz kolejny dziękuję za komentarze, rady i wszystko co wzięłam sobie do serca. <3
Mam nadzieję, że nie rozczarujecie się wraz z kolejnymi odcinkami.
Kjalvör jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.09.2013, 14:52   #12
Gejowniczek
 
Avatar Gejowniczek
 
Zarejestrowany: 09.07.2010
Skąd: SiLeNt hiLL
Wiek: 34
Płeć: Mężczyzna
Postów: 68
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Zgadzam się z kolegą z nieheteronormatywnym awatarem. Mam szczerą nadzieję, że twoją bohaterkę zamknęli w psychiatryku za wyjątkowo afektowany styl wypowiedzi. Weźmy choćby to "rodzice chcieli sprawić odwiedziny mogile mojej siostry, która była po drodze". WTF? Słowem, cienizna.
__________________
Gejowniczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.09.2013, 16:35   #13
Katerina
 
Avatar Katerina
 
Zarejestrowany: 26.06.2013
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 116
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Bardzo mi się podoba. Tylko mnie trochę odpycha to totalne EMO. Zwykle zaczynają mnie po 5 minutach denerwować te ich bezuczuciowe teksty. Co jeszcze... Widać że ona i ta jej nieżywa siostrunia miały (no, jedna chyba wciąż ma. xd) wybujałe ego. Były wredne, a to, że bawiły się kosztem innych to jeszcze gorsze. W sumie kiedyś przechodziłam przez to samo, bo moje kuzynki są identyczne. One dla siebie też są kuzynkami. Muszę powiedzieć, że Filippa mi się wcale nie podoba, brzydka jest. Jej współlokatorka jest natomiast bardzo ładna. Ale tutaj głównie chodzi o tekst. Podoba mi się sposób pisania, kilka błędów zawsze się gdzieś wkradnie. Będę wpadać!
__________________
Katerina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.09.2013, 14:18   #14
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Podoba mi się.
Trochę źle się czyta przez te bardzo rozbudowane zdania i przez wyśrodkowany akapit (polecam wyjustowanie), ale da się przeżyć.
Ciekawy temat i nieco wciągająca fabuła.
Jeśli będzie to thriller psychologiczny albo horror to na pewno będę nadal śledzić losy bohaterki

Cytat:
Miała kasztanowe włosy w rdzawo rudym odcieni.
- odcieniu
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.10.2013, 23:24   #15
Kestrel
 
Avatar Kestrel
 
Zarejestrowany: 09.09.2011
Skąd: Big City
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 369
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Muszę przyznać, że mi się podoba.
Podoba mi się twój styl narracji - główna bohaterka opisuje rzeczywistość w taki sposób, jaki lubię. Pomimo, że z fabuły jasno wynika, że historia dotyczy smutnych i traumatycznych przeżyć, a tematyka jest raczej horrosystyczna, i tak wplatasz nieco zabawne komentarze głównej bohaterki, która dzięki temu wydaje się jeszcze bardziej odizolowana od niemałego problemu jaki ją spotkał, bo jednak pobyt w psychiatryku to nic co należałoby rozpatrywać jako pozytywną rzecz Oprócz tego podoba mi się wizerunek jaki wykreowałaś dla Fhilippy - młoda dziewuszka, która zapewne przeżyła jakąś traumę i uważa się za mądrzejszą od otoczenia co potwierdzają jej komentarze pełne osądów To taka swoista poza, którą większość ludzi przyjmuję jedynie udając, że niczym się nie przejmują, jednak w jej przypadku nie mam wątpliwości, że faktycznie taka jest. Nie zgodzę się co do komentarza, że Fhilippa jest emo, bo z emo to ona ma niewiele wspólnego. Zachowuje się raczej jak rasowa socjopatka, a nie rozkapryszony bachor, który z nudów musiał sobie znaleźć jakąś subkulturę i z braku laku padło na emo.

Ostatnio edytowane przez Kestrel : 10.10.2013 - 23:26
Kestrel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.11.2013, 15:08   #16
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Można odświeżyć?
To pierwsze Fotostory jakie czytam na tym forum i bardzo mnie zaintrygowało. W sumie zajrzałem tutaj z ciekawości, w jaki sposób przeniesiesz szpital psychiatryczny do świata Simów. I myślę, że Ci się udało Podoba mi się Twój styl pisania i narracja pierwszoosobowa. Simki są trochę przerażające (chodzi mi o wygląd), ale to pasuje do mrocznej i tajemniczej tematyki i scenerii FS
Zastanawia mnie tylko jedno - zdjęcia są robione w TS2 czy TS3?
I liczę na kontynuację
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.11.2013, 22:57   #17
Kjalvör
 
Avatar Kjalvör
 
Zarejestrowany: 19.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 272
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Dziękuję, dziękuję!
Zdjęcia są robione w TS3
A kontynuacja będzie, będzie. Właściwie odcinki od dłuższego czasu były napisane w przód (zdjęcia też już gotowe, obrobione, czekają na swoją kolej) ale nie miałam przez dłuższy czas czasu (masło maślane) żeby wszystko ogarnąć i wysłać. Ale już niebawem!
Kjalvör jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.11.2013, 17:58   #18
Lorette
 
Avatar Lorette
 
Zarejestrowany: 27.07.2006
Skąd: ąbruje
Płeć: Kobieta
Postów: 1,021
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Uwielbiam mrocznych bohaterów, jednak Filippa ma w sobie coś przyciągającego i jednocześnie odrzucającego, tak jak całe opowiadanie jednocześnie mi się podoba i denerwuje mnie xd przede wszystkim, moim zdaniem zbyt szybkie przejście z opisu przeszłości do teraźniejszości: tu się bawi z siostrą, nagle okazuje się, że siostra is dead, a ostetcznie główna bohaterka opisuje swoją towarzyszkę niedoli. Za dużo zbyt wymyślnych zdań, zbyt mało emocji i serca włożonego w to, co piszesz, jednakże zainteresowałaś mnie, a to myślę, jest więcej warte, niż sam fakt estetyczny, czyli coś co można poprawić, bo gównem człowieka nie zainteresujesz, a i z gówna bajki nie stworzysz : 3
__________________
Lorette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.11.2013, 19:27   #19
Merszyt
 
Avatar Merszyt
 
Zarejestrowany: 14.11.2013
Skąd: Neverland
Płeć: Mężczyzna
Postów: 30
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Szpital Psychiatryczny

Muszę stwierdzic, że to FS mnie zaciekawiło ze względu na fabułę, ale prolog strasznie mnie odpycha. Denerwuje mnie trochę bohaterka tejże historyjki, bo odczuwam w niej emo (niestety, nie będę oryginalny) i takie głupia postawa "będę mhrroczna bo tak". Oczywiście pewnie za kilka rozdziałów będę za to przepraszał, bo zostanie to wyjaśnione - bo będzie co nie?
Ale żeby nie było totalnego hejtowania - bardzo dobrze stworzyłaś klimat psychiatryka. Ogólnie ten cały budynek jest bardzo ładny i podoba mi się. Byleby się nie okazało, że tam są jakieś a'la Silent Hill-owe potwory oraz fabuła nie ucierpiała nad tym.
Mam nadzieję, że ta historia będzie o niebo lepsza niż prolog . W skali punktowej - 7/10

Ostatnio edytowane przez Merszyt : 16.11.2013 - 19:33
Merszyt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023