Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.05.2015, 00:10   #11
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Ja zdecydowanie wolę czwórkę. Trójkę miałam na komputerze jeszcze do zeszłego tygodnia. Naprawdę chciałam dać jej szansę i odinstalowałam większość dodatków, zostawiając tylko trzy ulubione, ale mimo tego uruchamianie gry trwało niemiłosiernie długo i nadal się zacinała. Próbowałam w nią grać kilka razy od czasu zainstalowania TS4, ale nie dałam rady. Zawsze mnie irytowało to ciągłe zacinanie się trójki, ale teraz, gdy przywykłam do płynnej czwórki, nie dałam rady tego znieść. Usunęłam więc całą trójkę, bo tylko niepotrzebnie zajmowała mi miejsce na komputerze. Sądzę, że już do niej nie wrócę, do dwójki natomiast wracam często.
Dodam jeszcze, że po 300 godzinach w TS4, grafika w trójce wydaje mi się paskudna, zwłaszcza wygląd simów, ich buźki są wręcz tandetne. Sama sobie się dziwię, że mogło mi się to kiedykolwiek podobać.
Czwórka jest bardziej simowa, ma klimat nawiązujący do TS2, co bardzo sobie cenię. Trójka oczywiście miała swoje zalety, np. piękne okolice pełne uroczych domków (co nie znaczy, że te w TS4 mi się nie podobają).
Gdy zaczynałam grać w TS4 zastanawiałam się, czy nie będzie mi brakowało postępu historii, ale okazało się, że nie brakuje mi tego. Nie ma dla mnie znaczenia co się dzieje z simami w okolicy, a te rodziny na których mi zależy, są pod moją stałą opieką. Wydaje mi się, że to właśnie postęp historii w TS3 sprawił, że nie udało mi się tam stworzyć tak rozbudowanych historii rodzinnych jak w TS2.
Podsumowując: trójka może czwórce co najwyżej buty czyścić
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 12.05.2015, 09:46   #12
samson
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Jak a razie bezapelacyjnie lepsza jest część trzecia przez ten prosty fakt, iż jest tam dużo więcej zawartości niż w części czwartej. Może z czasem 4 uda się dogonić swojego starszego brata.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2015, 16:26   #13
Nina14!
Archeolog Renesansu
 
Avatar Nina14!
 
Zarejestrowany: 18.05.2015
Skąd: ✬Niebycie✬
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 175
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Ja do czynienia z czwórką miałam tylko u koleżanki,ale po kilku wizytach i grania z nią sądzę,że moim zdaniem TS3 jest lepsze.Jest trochę tych powodów do negatywnego podejś ia do grania w TS4,więc może wypiszę tylko kilka:
1.nie podoba mi się to,że znowu Simowie są uwięzieni w sześcianie,to jest żeby iść na inną parcelę trzeba poczekać,aż gra dane miejsce załaduje,zupełnie jak w TS2.
2.Nastroje-ich wprowadzenie nie daje dużych zmian ,a w niektórych przypadkach dziwi mnie to,że pozytywny nastrójnik jeszcze bardziej dołuje Sima.
3.Interfejs-wiem,że twórcy chcieli byśmy jeszcze lepiej mogli obserwować,co robi Sim,ale tak powciskane po kątach różne opcje trochę powodują,że granie robi się mniej komfortowe.
4.Tryb Kupowania-szału nie ma.Wkurza mnie segregacja rzeczy pod różne bliżej nie określone kategorie.Czasami trudno się połapać,co gdzie jest.

Myślę że tyle narazie starczy.MOŻE przekonam się do czwórki jak wyjdą inne dodatki,między innymi Zwierzaki.Jeśli nieco poprawią (i wprowadzą) konie to myślę,że będę grać
Nina14! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.05.2015, 18:13   #14
x3Kitty
 
Avatar x3Kitty
 
Zarejestrowany: 25.10.2014
Skąd: Poznań
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Porównywanie TS3 i TS4 jest trochę jak porównywanie telefonu z klawiaturą i dotykowego. Różnice będą zawsze, bo to inna generacja. Jednak są takie szczegóły, które albo zadowalają w 4 albo rozczarowują. Są też takie same w TS3. TS3 na początku też nie była jakoś super zadowalająca, zwłaszcza kiedy ktoś tak jak ja przerzucał się z The Sims 2 z każdym dodatkiem na nową czystą bez niczego grę.
The Sims 4 zaczyna sobie plusować z racji dodatków (chociaż z tymi akcesoriami polecieli, trzy fryzury na krzyż kilka mebli i koniec, ale no cóż)
Uważam, że 4 generacja ma dużo plusów, gram w nią już od premiery, mam każdy aktualny dodatek, ale przywiążę teraz swoją uwagę głównie do aspektów, które otrzymaliśmy od samego początku mianowicie:
1. Wygląd simów, według mnie, jak najbardziej odpowiada. Okej jest to symulator życia, ale to nie ma być realne, dlatego "kreskówkowy" wygląd jest zdecydowanym plusem, a do tego można stworzyć naprawdę ładnych simów.
2. Brak możliwości projektowania stylu jest OGROMNYM minusem. Przykre, że tak ograniczyli kreatywność graczy, ale dobrze, że dodali dużo wariantów kolorystycznych.
3. Interfejs jest moim zdaniem trochę zbyt rozlazły.Bo problem w tym, że nawet jeśli ma się przesuwanie po krawędziach (chyba, że to tylko u mnie) jak chcę przejechać w dół to najzwyczajniej w świecie nie mogę i muszę użyć strzałek na klawiaturze. Ale fajny pomysł z tym, że kiedy sim musi skorzystać z toalety na panelu potrzeb wystarczy kliknąć na toaletę i sim pójdzie. W innych przypadkach jest to czasami denerwujące kiedy głodny sim do jedzenia bierze z lodówki jakieś ciastko, którym się nie naje zamiast porządnego obiadu, który również zazwyczaj mam w lodówce.
4. Tryb kupowania. Szczerze mówiąc czasem doprowadza mnie do szału to, że muszę szukać jakieś pierdoły w 10 kategoriach, ale na całe szczęście któryś z twórców wpadł na genialny pomysł wyszukiwarki, która ułatwia wiele rzeczy.
5.Budowanie szczerze mówiąc sprawia mi najwięcej przyjemności, różne kształty tarasów itp. Ale znowu przy wyborze podłóg i ścian jest już większy problem. Mógłby być nieco większy wybór.
6. Sama rozgrywka jest spoko. Łatwo i przyjemnie nimi się steruje, ale wkurza mnie kiedy każę mu zjeść śniadanie a później umyć zęby a ten mi idzie z talerzem do łazienki i myje zęby. Jaki to ma sens ?
7. Nastroje to coś co w sumie cieszy mnie najbardziej. Bo zależnie od nastroju mamy różne interakcje. Kiedy sim jest rozbawiony może robić fajne naleśniki z miśkami żelkami, albo malować zabawne obrazy. Super!
8. No i najwięcej bólu sprawił mi brak małych dzieci.. no po prostu jest to dla mnie chore i niewytłumaczalne. Jednak doszły ostatnio simowe społeczeństwo słuchy, że pracują nad tym także trzymam kciuki!
9. Chyba ostatni punkt. Nie ma żadnego zwierzęcia do trzymania w domu. W 1 generacji była świnka morska i rybki o które w przeciwieństwie tutaj trzeba było dbać. W 2 generacji również były rybki i to nawet takie duże fajne akwarium (przed którym małe dzieci mogły siedzieć i na nie patrzeć,czego brakowało mi w 3 generacji) W TS3 nie jestem pewna czy było domyślnie inne zwierze oprócz rybki w kuli, a tutaj.. nic. Nie wiem czy alternatywą do przyjaźni z takim zwierzęciem jest ten wielki pluszak, ale głupie, że nie ma się kompletnie nic.

Szczerze mówiąc nie jestem w stanie stwierdzić, którą część lubię bardziej, w obie gram, ale zdecydowanie polecam każdemu spróbować dać szansę 4 części
x3Kitty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.05.2015, 08:20   #15
debbraxxx1118
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Obie części są bardzo przyzwoite. W zasadzie to każda kolejna część serii nie była ani gorsza, ani lepsza od poprzedniej. Oczywiście pomijam tutaj kwestie technologiczne związane chociażby z oprawą audio-wizualną, mówię tylko i wyłącznie o samej rozgrywce.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.05.2015, 11:35   #16
Nusso
 
Avatar Nusso
 
Zarejestrowany: 28.12.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 90
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

- Wygląd simów w TS4 jest świetny jak i sam CAS. Czwórka tym biję na głowę pozostałe generacje.
- Tryb budowania w TS4 jest okropny. Wszyscy go tak wychwalają, lecz dla mnie jest po prostu słaby. O wiele bardziej wole trójkowy tryb.
- Jeżeli chodzi o rozgrywkę to wolę trójkę. W czwórka jest strasznie ograniczona, nawet dodatki tutaj nie pomogą, bo EA już zepsuło grę.

Podsumowanie TS3 > TS4
Przy okazji powiem że od kiedy wyszła czwórka poczułem taki klimacik jak gram w trójkę, taki sam jak w dwójce
__________________
Nusso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.06.2015, 10:36   #17
WhiteSugar
 
Avatar WhiteSugar
 
Zarejestrowany: 14.08.2013
Skąd: Brzuszek :3
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 126
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Zaczęłam grać w czwórkę parę dni po premierze. Nie powiem, bardzo się różni od 3, zostało wycięte wiele elementów, które w poprzednich częściach zawsze się pojawiały.
Ja, jak na razie, zostaję przy trójce. Mam z nią wiele wspomnień, mimo że cięła się momentami niemiłosiernie, bugi dawały o sobie znać niemal wszędzie, to gdy pomyślę o tej grze - mam uśmiech na twarzy Po prostu nie dało się tam zanudzić, ogrom dodatków i akcesoriów pozwala mi prawie na wszystko! W 4 natomiast, czasem pauzuję grę i zastanawiam się przez dłuższy czas, co mam zrobić, patrząc się tylko w ekran. Wygląd simów w 3 mi nie przeszkadza, dzięki CC, modach, suwakach potrafię stworzyć naprawdę piękne simy. Oczywiście nie skreślam czwórki, bo też dobrze się przy niej bawię, ale nie na dłuższy czas. Mam nadzieję, że kiedyś The Sims 4 przebije trójkę we wszystkim.
WhiteSugar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.06.2015, 14:59   #18
Kany_Qan
 
Avatar Kany_Qan
 
Zarejestrowany: 18.06.2015
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

Ja przesiadkę z The Sims 3 na The Sims 4 uważam za udaną. Nigdy nie pałałem specjalnym entuzjazmem wobec TS3, dlatego od razu polubiłem nową generację simsów. Różnica jest szczególnie zauważalna, kiedy po ponad 150 godzinach gry w czwórkę, wróciłem do trójki, w oczy rzuciły mi się sztywne animacje, długie wczytywanie oraz doładowywanie tekstur na moich oczach ( otwarty świat ).
Bardzo polubiłem kreskówkowy wygląd simów w czwórce, gra mi się o wiele przyjemniej
Kany_Qan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.06.2015, 18:29   #19
xheyanna
 
Avatar xheyanna
 
Zarejestrowany: 23.07.2013
Skąd: podkarpacie
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 241
Reputacja: 17
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

W Simsy gram już od pierwszej jej części i pamiętam, że zawsze, jak wchodziła kolejna część gry, czy to była 2, czy właśnie 3, zostawałam przy poprzedniej części z prawie wszystkimi dodatkami, ponieważ nowsza była pusta i nudziła mi się baardzo szybko, a wachlarz możliwości w poprzedniczce był o wiele większy. Ku mojemu zdziwieniu przerzucając się z trójki z prawie wszystkimi dodatkami na gołą podstawę 4 gra nie przestała mi się nudzić i była może jedna sytuacja gdzie chciałam spróbować grać z powrotem w 3, ale długi czas czekania aż gra się załaduje + potem wszystkie te trójkowe bugi sprawiły, że bardzo szybko postanowiłam ją wyłączyć i od tamtej pory już jej nie włączyłam, co więcej sama z własnej, nieprzymuszonej woli ją odinstalowałam i tak oto zostałam przy 4.

Fakt faktem, brak otwartego świata jest trochę uciążliwy, ale daje radę się bez tego wytrzymać, ponieważ sporadycznie ruszam się z domu, a otwarta okolica mi w miarę wystarcza. Teleportacja i brak niektórych animacji też przy grze na dłuższą metę nie przeszkadza, przywykłam do tego. Początkowo narzekałam na grafikę, ale ostatecznie też mi się podoba taka jaka jest, fakt faktem pełno u mnie CC, ale nawet jak włączałam grę pierwszy raz i tak mi się to wszystko podobało (nawet włosy jakoś przebolałam), ale z bardziej realistycznymi/dopracowanymi CC gra wydaje się ładniejsza.
Wielozadaniowość też jest fajna, ale czasami strasznie irytuje, gdy sim nie skupia się w całości na jednej czynności, bo np. ktoś go rozprasza pogawędką i np. śniadanie przed pracą zajmuje mu dłużej niż powinno.
Wielkim ŁAŁ w tej części miały też być emocje i początkowo uważałam, że nie są nikomu potrzebne i będzie to głupie, tak teraz wydają się być fajnym dodatkiem. Chociaż za specjalnie bym nie płakała, gdyby ich nie było. A i jeszcze ciekawe są też interakcje wywołane konkretnym nastrojem.

Podsumowując, jak dla mnie CZWÓRKA wygrywa.
__________________
xheyanna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.08.2015, 07:16   #20
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 935
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 V.S The Sims 4

The sims 4 mi się podoba bardzo bo:
1 tryb budowania jest bardzo dobrze zrobiony o wiele lepiej niż w 3
2 trudniej się zarabia i rachunki są wyższe niż w 3
3 Genetyka w 4 jest naprawdę dobra w jednej rodzince mam syna, który jest wierną kopią swojego taty
4 Ogrodnictwo jest naprawdę o wiele ciekawsze niż w 3 bo jest bardziej rozbudowane
5 Lepsza optymalizacja niż w 3 mi ekrany ładowania nie przeszkadzają jeśli gra dzięki temu lepiej chodzi to wole te ekrany ładowania niż błędy z 3
6 Emocje simów to to co bardzo lubię w tej części
7 aspiracje są ciekawe o wiele bardziej niż te w 3 i fajnie, że w 4 mają one poziomy
8 Powrót czasomierza i zadania na przyjęciach i randkach oraz w dodatku o pracy w tych nowych karierach to coś co jest lepsze niż w 2 te oceny przyjęć i randek.
9 Podróżowanie simami do innych okolic coś czego nie było ani w 2 ani w 3 a w 4 jest to po prostu jak najbardziej na plus
10 interfejs jest naprawdę o wiele lepszy niż w poprzednich częściach co jest dużym plusem jest naprawdę intuicyjny jak ktoś się z nim zapozna i oswoi. Na początku sprawia problem, ale potem jak już wiemy gdzie co jest to staje się to intuicyjne.

Dla mnie 4 jest moja ulubiona generacja powiem nawet więcej zakochałam się w tej generacji i jest ona lepsza od 3 ba nawet lepsza pod niektórymi względami od 2.
4 Jest The Best !!!

Ostatnio edytowane przez miłośniczka zwierząt : 11.08.2015 - 07:27
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
co lepsze, the sims 3, the sims 4, ts3, ts4


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023