Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.06.2009, 18:24   #271
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

bardzo dziekuje : ))
jestem w szoku, nie ma zadnego "ale..."!

co jest zlego w imieniu Lily? ;p
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.06.2009, 18:24   #272
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 5,152
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

GRATULACJE

I bardzo, bardzo dziękuję za rozwinięcie pomysłu.
Chociaż, jak się zaraz dowiecie wlaściwie całe FS jest wykonania Bakalii. Ja dałam jej tylko takie coś:
Cytat:
Napisał Björk
Dzieciństwo Rose – w ubogim domu, bez ojca (brak wzorcu męskości, dlatego zaufa nieodpowiedniemu mężczyźnie). Matka (Mary) spoko kobitka, starsza, zapracowana, zmęczona życiem, ale miła.
Dziewczyna ucieka przed szarym światem w muzykę, gdzie czuję się spełniona.



Zaczyna występy po knajpach, śpiewa „do kotleta”.
Odkrywa ją Nicolas – przystojny, czarujący, ale pusty, traktuje ludzi jak przedmioty, idzie po trupach do celu. Załatwia jej kontrakt płytowy…
Płyta odnosi sukces… Rose koncertuje, zarabia kupę kasy, ale Nick ją trzyma w garści…
Okazuje się alkoholikiem…
Jest chorobliwie zazdrosny…

Dobry – dźwiękowiec Mark… Bardzo kocha swoją pracę i skrycie Rose, ale tez boi się Nicka, bo ten może go wylać z roboty…
Rose coraz częściej przychodzi do studia w ciemnych okularach zasłaniając siniaki, bo Nick ją bije i wrzeszczy „Ty Szmato, beze mnie byłabyś nikim!!!”
Rose mu wierzy… Mark ją pociesza. Zaprzyjaźniają się.

Podczas jednej z awantur Nick tak dotkliwie bije Rose, że ta trafia nieprzytomna do szpitala…
W tym czasie wychodzą na jaw jego brudne interesy (kradnie piosenki innym i publikuje je jako swoje – podpisuje się jako ich autor)…
Musi się bronić… zwala winę na Rose…

Tu mi coś nie kwasi… jak to zrobić, żeby mógł ją wrobić? Może jednak przestępstwa podatkowe?

Sąd – wysoka grzywna i odszkodowanie (Rose ma zapłacić), ale okazuje się, że Nick wyczyścił ich wspólne konto… Dlatego Rose zostaje uznana winną, bo nie ma kasy na adwokata….
Nie stać jej więc idzie do więzienia.
Tutaj ponieważ jest słabiutka zaczynają się nad nią więźniarki znęcać…
Ale jedna wyglądająca na groźna i mająca posłuch (siedzi za zabójstwo (obrona konieczna) swojego męża, który też się nad nią znęcał) ma tak naprawdę „gołębie serce” - Doriss.
Mark w końcu nie wytrzymuje i się sprzeciwia Nickowi…
Biją się…
Mark pożycza pieniądze, wynajmuje adwokatów, którzy odkrywają nowe fakty…

Rose zwolniona, Nick trafia do więzienia.
Rose wyciąga Doriss. Zakochuje się w Marku.

Nagrywa nową płytę ze swoimi przezyciami
Płyta jest sukcesem…
Znowu jest bogata
I wszyscy żyją długo i szczęśliwie.


Odcinki:
1 odcinek:

Nie jestem pewna, czy takie przestawienie czasu jest w porządku, ale zaczyna się w celi…
Więźniarki atakują Rose… Rose płacze na łóżku… Na granicy „wytrzymania” nerwowego. Wspomina dzieciństwo…
Może się zaczynać takim powrotem do przeszłości, że Rose wbiega do domu ze szkoły… Przytula matkę… opowiada o fajnie spędzonym dniu, jak np. dostała 6 z muzyki…
Siadają do wspólnego skromnego posiłku. Wieczorem, przy kominku wspominają tatę, który został zastrzelony na wojnie? Może być bohaterem…
Mama się martwi hipoteką, a Rose ją pociesza…

Nastoletnia Rose jest zbyt nieśmiała w sprawach damsko – męskich by spotykać się z chłopcami. Po szkole pracuje by pomóc mamie utrzymać dom.

Któregoś wieczora występuje w restauracji i po jej występie podchodzi do niej Nick…

Koniec…


2 odcinek

Romantyczne randki z Nickiem. Zamieszkują razem (bez ślubu – Rose chciałaby, ale on woli życie wolnego strzelca).
Wpada do domu z niespodzianką…

3 odcinek

Wyjaśnienie, że niespodzianka to kontrakt płytowy. Rose nagrywa… zachłystuje się „Wilekim światem”. Poznaje dużo ludzi, którzy udają sympatycznych. Ale są wśród nich prawdziwe „perełki” – Mark, który kocha muzykę tak jak Rose.
Można wprowadzić jakiś podejrzanych typków, którzy chcą się z Rose przespać obiecując złote góry, ale ona jest wierna Nickowi. Mogą się pojawić „fałszywe” przyjaciółki…
Rose daje koncerty – staje się znana.

Te zołzy zabierają Rose na imprezę. Upijają ją lub daja jej narkotyki. Rose nie wraca na noc do domu.

4 odcinek.
Zaczynają się nieporozumienia pomiędzy Rose a Nickiem. On jest wściekły, że ona nie wróciła na noc. Zarzuca jej zdradę. Policzkuje ją. Ona płacze i się tłumaczy. On przeprasza. Obiecuje, że nigdy więcej jej nie uderzy. Daje jej kwiaty. Ona mu wybacza.
Nadal nagrywa płyty… jest gwiazdą…
Nick coraz częściej zagląda do butelki.

5 odcinek
Gehenna. Nick bije Rose codziennie. Ona przychodzi do studia w ciemnych okularach. Mark się o nią niepokoi. Reszta tych tzw. „przyjaciół” udaje, że nic się nie stało, bo boja się podpaść Nickowi, który może ich zwolnić z pracy.
W końcu Nick bije Rose tak, że ta traci przytomność…

6 odcinek.
Rose w szpitalu. Tylko Mark ją odwiedza…
W tym czasie wychodzą na jaw oszustwa podatkowe Nicka. Nick wrabia we wszystko Rose i wybiera kasę z ich wspólnego konta… Rose przed sądem. Kończy się, że sędzia ogłasza wyrok – winna.

7 odcinek

W więzieniu. Rose nękana przez więźniarki. Poznaje Doriss. Doriss zaczyna się nią opiekowac. Stopniowo się zaprzyjaźniają. Doriss opowiada Rose swoją historię (zamordowała męża , który się nad nią znęcał. Dwójka dzieci trafiła do podlej rodziny tego męża, nie widuje ich…)
Mark odwiedza Rose w więzieniu… Wraca do studia nagrań, gdzie szpera w szufladach Nicka i znajduje dokumenty poświadczające niewinność Rose. Nagle drzwi się otwierają… Wchodzi Nick.

8 odcinek

Bójka Nicka z Markiem. Mark pożycza od znajomych pieniądze, wynajmuje adwokatów.
Uwalnia Rose…

Nie wiem, czy to w tym samym. Rose pisze piękne pieśni o swoich przeżyciach. Zbija fortunę.
Tylko kto jej pomoże wydać płytę… Mark ją poznaje z kimś (jakąś sympatyczną laską)?
Rose wyciąga Doriss z więzienia (udowadnia za pomocą świetnych adwokatów, psychologów sądowych, że to była obrona konieczna).
Doriss odzyskuje dzieci.
Mark wyznaje miłość Rose…

Epilog

Biegające dzieci
Więc wielkie brawa dla Ellie Bo naprawdę włożyłaś w to opowiadanie mnóstwo pracy i dzięki Tobie jest takie dobre

Również dziękuję Oli za pierwsze foty
I czytelnikom za lekturę
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 18:26   #273
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

no i wlasnie tutaj widzimy, jak bakuś namieszał =D
Bjork - dziekuje!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 18:29   #274
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,603
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

Cytat:
Napisał Ellie Zobacz post
bardzo dziekuje : ))
jestem w szoku, nie ma zadnego "ale..."!

co jest zlego w imieniu Lily? ;p
Nie pierwszy raz mi się to zdarza, że nie mam żadnych zastrzeżeń ;]

To Ty nie wiesz, czemu ja się czepiam do imienia Lily?! Kobieto- Lily Muchomorek, po mężu Wing, jest bohaterką jedynej na tym forum trylogii! I Ty tego nie wiesz?!
Ha, dobra rada- jak będziesz miała nadmiar wolnego czasu radzę zajrzeć do trzech FS- "A neverending dream"-a, "Powrotu do przeszłości" i "Szansy"
Tam już dowiesz się reszty

Bjork, świetny bonus! (tak to potraktowałam) Widzę, że nie tylko ja w swoich początkowych notatkach później w czasie pisania odchodzę od części pomysłów

Ostatnio edytowane przez Liv : 01.06.2009 - 18:33
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 18:31   #275
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

no wlasnie, tak sie od roku zbieram do czytania ;d
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.06.2009, 19:18   #276
cassant
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

aa swietne <333
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 12:38   #277
Słodka Ślicznotka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

szkoda że to juz koniec ,no ale zawsze jest ta druga strona medalu odcinek świetny a ten Epilog też świetny i może tak ciągnięcie dalej fotostory?
ocenka 1oo/1o
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 14:26   #278
Miksztain
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

Świetne FS! Od razu widać, że nad tym pracowałaś długo i wytrwale 10/10 za wszystko.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2009, 16:41   #279
Ellie
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Więzienne melodie

dziekuje wszystkim

ale na 100% nie bedzie kontynuacji tego fs (:

zachecam innych do komentowania

Ostatnio edytowane przez Ellie : 02.06.2009 - 17:47
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03.06.2009, 10:25   #280
Sonia123SIMS
Guest
 
Postów: n/a
ThumbsUp Odp: Więzienne melodie

Oh Ellie aż się popłakałam.... Też chyba zacznę pisać... Może za kilka dni lub tygodni nawet ujrzycie moje FS pod nazwą "Dłonie".Tylko problem w tym że ja już tą historię skończyłam.... Ale co tam, poprostu będzie krótko napisane.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023