Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.05.2010, 18:16   #1
Arkia
 
Zarejestrowany: 23.04.2010
Skąd: Kielce
Wiek: 24
Płeć: Kobieta
Postów: 14
Reputacja: 10
Domyślnie Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

Uprzejmie witam. Jestem na forum od jakiegoś czasu (nie licząc tego, gdy nie miałam tu konta), więc jest to dopiero mój drugi tutaj temat. Jednak przejdę do sprawy: Gdy tak szperam po forum, często znajduję tematy o mumiach i ich klątwach. Denerwuje mnie jednak, że większość osób cały czas mówi o zdjęciu klątwy w Sfinksie. Według mnie jest to najtrudniejszy sposób na klątwę... Więc chciałabym założyć temat o innych sposobach na to, i jednoczeście zapobiec następym kilku tematom o nich. Jeśli taki temat już był, to bardzo przepraszam, niedokładnie szukałam. Ja sama jednak znam na klątwę kilka innych od Sfinksa sposobów:

Wężowy Pocałunek
Nie sprawdziłam jeszcze tego, ale by zdjąć klątwę tym sposobem trzeba najpierw pojechać do Egiptu. Tam w sklepie ogólnym trzeba kupić kosz zaklinacza węży. Żeby poznać Wężowy Pocałunek, konieczne jest siedzenie nad tym koszem i granie na takim... czymś. Takim jakby rozdwojonym flecie. Nieważne gdzie, ważne że się "zaklina węża", a żeby to zrobić, wystarczy kliknąć na koszu i wybrać opcje "Urok". Jednak mimo, że sim potrafi już węża z kosza wywołać, to nie znaczy, że ma już klątwę z głowy! Po wywołaniu węża trzeba nauczyć się nim ruchami fleta kierować. Po prostu gdy sim będzie grał, po jakimś czasie tam gdzie się znajdzie flet, tam będzie też głowa węża. Gad będzie się tak kiwał w koszu. Potem sim będzie na chwilę przestawał grać, będzie za to tak jakby "nęcić" węża fletem, i powoli, zbliżać flet do swojej głowy. Czasem gad obudzi się z transu i syknie na naszego sima, zamiast go pocałować. Jednak gdy nasz sim osiągnie całkowitą władzę nad zwierzęciem, to wąż jakby uderzy swoim pyszczkiem w usta sima, a potem oddali głowę i się lekko "zdziwi". Potem nasz sim otrzyma nastrójnik z +ileśtam i będzie dalej węża zaklinał. I (chyba, bo tego sposobu nie sprawdziłam) klątwa z głowy. Po Wężowym Pocałunku sim otrzymuje możliwość na dowolnym koszu kupienia kobry królewskiej. Będzie ona jednak do kupienia za jakieś 1000 simoleonów, i dostępna tylko w tym koszu, w którym się ją kupi. Można ją kupić w dowolnym koszu, a nawet w kilku. Węża też będzie trzeba na początku oswoić, ale pójdzie to już szybciej. Jednak aby zdjąć klątwę, wystarczy pocałować zwykłego węża (co nie oznacza, że z kobrą klątwa nie schodzi).
Przypominam jednak, że mogę się w niektórych rzeczach mylić, bo moja simka mimo, że jest poszukiwaczką przygód, nie lubi grobowców... A raczej ja ich nie lubię.
Plusy Wężowego Pocałunku:
-Nastrójnik z +ileśtoma punktami
-Możliwość zaklinania dla napiwków
-Drugi nastrójnik (tylko podczas zaklinania); Ładna muzyka, też +ileśtam
EDIT: Meliona sprawdziła, działa.


Medytacja
Ten sposób jest sprawdzony, bo wykonywała go moja siostra jeszcze w grobowcu, zaraz po dostaniu klątwy. Medytacja po jakimś czasie zwalcza również strach - wiem, bo sama tego używam po zombi-niedźwiedziu w katakumbach. Wystarczy najpierw pojechać do Chin, a tam uczyć się sztuk walki do poziomu... chyba 5. Tak, 5. Wtedy można medytować. I to wszystko! Nie trzeba się wtedy nawet unosić. A medytacja po jakimś czasie daje nastrójnik Grzyb medytacyjny, neutralny albo z plusem, ale chyba z plusem.


Błogosławiony Sarkofag Królów
Niestety tego nie próbowałam. Mało również o tym sposobie wiem; podobno trzeba się przespać w zrekonstruowanym Sarkofagu Królów, ale nie tym, Przeklętym, tylko Błogosławionym. Więcej nie wiem.


Mam nadzieję, że pomogę młodym poszukiwaczom przygód. Jeśli ktoś zna inny sposób, chętnie go umieszczę razem z nickiem pomysłodawcy. Możecie również powiedzieć coś więcej o Sarkofagu Królów. Chcę się jednak upomnieć, że te jakby "notatki" są mojego autorstwa. Nie z żadnego bloga, wikipedii, googli czy strony. One są z głowy.

Z góry dziękuję za pomoc w utworzeniu "Mini-Poradnika".

Ostatnio edytowane przez Arkia : 29.05.2010 - 11:01
Arkia jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.05.2010, 21:33   #2
Meliona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

Wężowy Pocałunek- ja to sprawdziłam i działa. Po jakimś trzecim razie wąż cię pocałuje. Nie radzę kupować kobry, z nią jest znacznie trudniej.
Jest też posąg który świeci, zapomniałam jak się nazywa ;-). Po nim też podobno schodzi klątwa.
Oprócz nich jest też kamień, dosyć spory, który także zdejmuje klątwę.
Więcej sposobów nie znam, albo zapomniałam .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.05.2010, 00:48   #3
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

klatwe mozna rowniez sciagnac Menadzerem Nastrojnikow
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.05.2010, 10:59   #4
Arkia
 
Zarejestrowany: 23.04.2010
Skąd: Kielce
Wiek: 24
Płeć: Kobieta
Postów: 14
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

Meliona - Wiem, ten posąg jest w Sfinksie, a kamień to Spokój Duszy - tak również nazywa się posąg. Co prawda kamień można znaleźć podczas grzebania w śmietniku itp., ale tak właściwie to on się znajduje w Sfinksie.

ilona - Dobrze, a możesz troszkę więcej powiedzieć? Wiem, że to się kupuje za punkty szczęścia życiowego, ale jak tego użyć, żeby zdjąć klątwę?
Arkia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.06.2010, 19:35   #5
PoZmrokowiec
 
Avatar PoZmrokowiec
 
Zarejestrowany: 27.01.2010
Skąd: R-sko - Radomsko
Wiek: 24
Płeć: Mężczyzna
Postów: 124
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

Co do menedżera nastrójnika, to:

1.Zbieramy ok. 40 tysięcy punktów szcęścia życiowego.
2.Kupujemy w nagrodach menedżer.
3.W wyposażeniu mamy go, klikamy na niego i bierzemy ,,Ulecz''.
4.Klątwa zdjęta .

Menedżer nastrójnika przydaję się też gdy zombie-zwierzęta zaatakują
naszego Sima, mamy przez 8 godzin zły nastrójnik i nie możemy wbiec do katakumb . Klikamy na menedżer ,,Ulecz'' i już możemy wbiec do katakumb
__________________
Dodatek jest Bogiem,
Tworzenie domów nałogiem,
CAS zabawą,
The Sims 3 podstawą



PoZmrokowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.10.2011, 10:00   #6
amelkaamelka2
 
Zarejestrowany: 01.08.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 24
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

Ja sprawdziłam dwa sposoby. Ten z medytowaniem i z pocałunkiem węża. lepszy ten drugi wypróbuj!!
amelkaamelka2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.10.2011, 21:27   #7
Miscellaneous
 
Avatar Miscellaneous
 
Zarejestrowany: 22.04.2011
Skąd: The City of Wonder
Płeć: Kobieta
Postów: 372
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

A ja tak chciałam wysłać do Egiptu ( jak oczywiście przyjdą moje zamówione płyty..) moją Simkę,(Mia Willbye) ale jak by ją mumie przeklęła,by umarła bo by mi sie nie udało znaleźć tego posążka

@up- Co ? Pocałunek węża ?
__________________
Klichael & Mika<3 <3.
Miscellaneous jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.02.2012, 09:55   #8
Aperlaxive
 
Avatar Aperlaxive
 
Zarejestrowany: 11.02.2011
Skąd: Over The Hills And Far Away
Płeć: Kobieta
Postów: 858
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

Przepraszam, że odświeżam, ale mam prośbę. Mógłby mi ktoś opisać metodę ze sfinksem?
__________________
Forever and ever.
Aperlaxive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.02.2012, 13:56   #9
Hefalump
 
Avatar Hefalump
 
Zarejestrowany: 09.06.2008
Skąd: A ty?
Płeć: Mężczyzna
Postów: 254
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

Ashelly- W sfinksie trzeba znaleźć przejsie NA GÓRĘ, nie według naszej logice, na doł
Tam będzie na końcu taki niebieski pokoik i tam będzie posąg stał i trzeba na niego kliknąć i jakaś opcja tam się pojawi

Co do tych sposób: Wypróbowałem ze sfinksem, medytacje i z sarkofagiem
__________________
[img]http://i30.************/4t3xbr.jpg[/img]
Hefalump jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.03.2012, 17:23   #10
Aperlaxive
 
Avatar Aperlaxive
 
Zarejestrowany: 11.02.2011
Skąd: Over The Hills And Far Away
Płeć: Kobieta
Postów: 858
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Sposoby pozbycia się Klątwy Mumii

Aha. Dzięki Spróbuję
__________________
Forever and ever.
Aperlaxive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
grobowiec, klątwa, mumia, poradnik, poszukiwacz przygód


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023