Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10.02.2015, 16:00   #1
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Little Fifteen

No, witam!
Nazwa taka, bo ten domek podsumowuje cały mój dorobek w simowym budownictwie - aż do roku dwa tysiące piętnastego, ale i zapowiada (małe) zmiany ;]
Aczkolwiek nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że jest mój 15. domek na forum.

Parcela 2x2 położona w bogatszej części Nieznanowa. Dom klockowaty i piętrowy; dwie łazienki, dwie sypialnie i pokój dla małego dziecka (domyślnie chłopca). Media: woda, prąd, kanalizacja (internetu na razie brak). Do nabycia za niecałe 78 000 § (samochód w cenie).

Nie jestem z niego za bardzo zadowolona, więc uczcie się na moich błędach ;]
Fotografowi zabrakło miejsca w pamięci aparatu i musiał dokończyć "uwiecznianie" domku następnego dnia.































































































Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 10.02.2015, 17:02   #2
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Little Fifteen

O taaaaak
Przez Ciebie nowy odcinek OJSG mi się przesunie bo zamiast obrabiać zdjęcia piszę komentarz do domku

Bryła jest mega Bardzo podoba mi się ten przeszklony wykusz (czy jak to tam zwał), będę musiał coś takiego u siebie zrobić. Nie jest wcale klockowato! No może trochę, ale bardzo fajnie z tego wybrnęłaś I jak fajnie użyłaś tego iglastego drzewka! Mnie nigdy się nie udaje go jakoś nigdzie dopasować. Tylko ten kamień mi się nie podoba, cegła chyba byłaby lepsza (ale dobra kamienną ścianę jest trudno do dwójki znaleźć także wybaczam, chociaż mam dziwne wrażenie, że ta jest maxisowa akurat ).
Przedpokój czysty, schludny, jest wszystko co trzeba. Tylko może jeszcze by się jakiś telefon przydał
Kuchnia mi się podoba, jest nawet wspomniana cegła, chociaż warto byłby się zdecydować na jeden motyw w całym domu. Ciekawe umieszczenie tego wieszaka z ręcznikiem, nie wpadłbym na coś takiego c: Ale ta samotna półka nad zlewem średnio się prezentuje (podejrzewam, że miała imitować suszarkę na naczynia, no ale mogłaś jakieś talerze na niej postawić w takim razie).
Podoba mi się ta część z bufetem w jadalni. Interesująco wyglądają te lustra od Veranki nałożone jedno na drugie (no chyba, że to zupełnie inne lustro i zawsze takie było ). Te krzesła średnio mi tu pasują, trochę chyba ciężkie do tego szklanego stołu są. I zamieniłbym miejscami paprotkę z tulipanami, chyba tak to by było zazwyczaj ustawione imo.
Łazienka (jedna i druga właściwie) kompletnie nie w moim stylu. Kafelki takie, hmmm... polskie No jakoś mnie to nie przekonuje (w każdym razie nie w tym domu).
Salon bardzo ładny, podoba mi się sofa i fotel. Dobry pomysł z telewizorem nad kominkiem (chociaż w rzeczywistości trzeba by było pewnie trochę głowę zadzierać do góry, bo kanapa jest stosunkowo blisko ) Zamiast półki lepszy by był jakiś większy obraz, to jest idealne miejsce na coś takiego. Fajny widok z okna na suszące się pranie W kąciku z fotelem chętnie bym sobie posiedział, dobre miejsce na herbatkę i dobrą książkę
W korytarzu nie ma co komentować w sumie - prosto i funkcjonalnie
W pierwszej sypialni od razu rzuca się w oczy ta pościel, zupełnie tu nie pasuje I znowu te półki ;/ Burzą mi tutaj harmonię (aczkolwiek ja jestem strasznym pedantem także musisz mi to wybaczyć)
Druga sypialnia o wiele lepsza (nawet pólka mi nie przeszkadza!), tylko straaaasznie biało (taaaa, ja się odezwałem ) Tylko czemu ta palemka jest taka trochę słaba jakościowo? Btw. byłbym wdzięczny jakbyś mnie oświeciła skąd masz te firanki (jeśli pamiętasz ofc, nie sprawdzaj specjalnie), bo mam je u siebie na zapisie do budowania i by mi się na moim do grania też przydały, ale nie chce mi się gry włączać
Pokój dziecka trochę mało kolorowy, jakaś weselsza ściana by się przydała. Mnie nigdy nie wychodzą pokoje dziecięce, więc nie będę się tutaj rozwodził za bardzo.
Jeśli chodzi o ogródek to w tej części ze stołem i grillem wszystko jast cacy, schludnie, nowocześnie, pasuje do stylu domu. Ale z ta druga połowa z tymi krzywymi kijami z linką do prania i stosikiem drewna to trochę bardziej wiejskie klimaty imo
Zawsze bardzo podobały mi się Twoje rozkłady pomieszczeń w domach, jest niestandardowo i ciekawie Aczkolwiek korytarz na parterze zajmuje całkiem sporo miejsca jak na tak mały dom.
Oceny liczbowej nie będzie, bo całkiem trudno mi ten domek ocenić w sumie. Niektóre rzeczy są mega, inne średnie. Ale myślę, że sama dobrze wiesz co Ci wyszło a co nie
No i jeszcze tak dodam, że nie pogardziłbym tym domem u siebie w grze, więc warto by rozważyć udostępnienie go (chociażby samą bryłę bez mebli)
Ale żem się rozpisał
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2015, 17:05   #3
zjemcikota
 
Avatar zjemcikota
 
Zarejestrowany: 14.12.2014
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
Postów: 76
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Little Fifteen

Klasyczny, stonowany, bryła(których zazwyczaj nie lubię) bardzo mi się podoba, bo jest taka niebryłowata.
__________________
Ich bin alleine doch nicht allein
zjemcikota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2015, 17:18   #4
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Little Fifteen

http://s20.postimg.org/ensacr77h/Sim...2_56_03_04.jpg
Wow, świetnie wygląda

Z zewnątrz dom prezentuje się świetnie, ładne drzewa. Simowie chodzą ulicą i mogą zaglądać do środka

http://s20.postimg.org/ep2866919/Sim...3_05_57_64.jpg
Nie podoba mi się ta cegła i ta szafeczka. Brakuje mi tutaj również telefonu, wieszaka na odzienie wierzchnie.

Kuchnia.. Hmm, jestem raczej staroświecka i nie podobają mi się panele w kuchni.
Brakuje mi czegoś na ścianie.

Tutaj, zrobiłaś to samo co ja, mianowicie postawiłaś próg podczas gdy podłoga w obu wnętrzach jest taka sama
http://s20.postimg.org/hsuijzwal/Sim...3_11_26_83.jpg

Uwielbiam to pomieszczenie. Jest doskonałe. Postawiłabym jedynie ten kwiat na środku stołu
http://s20.postimg.org/5xctsxw71/Sim...3_13_08_71.jpg

Łazienka przytulna, ładna.

Ten grzejnik przy regale chyba nie jest dobrym pomysłem
http://s20.postimg.org/xr7tnvfwd/Sim...3_15_17_31.jpg

Również świetne wnętrze.

Ta sypialnia jest mega
http://s20.postimg.org/rxxrnb48t/Sim...3_20_34_08.jpg

Ten dywan jedynie bym od ściany odsunęła, bo jak tak w nią wchodzi, to niezbyt ładnie to wygląda
http://s20.postimg.org/fxcbmkwu5/Sim...3_21_33_27.jpg

Druga sypialnia również świetna

Nie no, dalej nie ma co komentować, bo wszystko jest takie doskonałe..

http://s20.postimg.org/rhqc63kn1/Sim...4_27_34_67.jpg
Cudowne miejsce na letnie spotkania przy grillu

Pokój dziecka jest urzekający

Szkoda, że nie dałaś linka do pobrania. Ale z drugiej strony cię rozumiem. Gdybym tak tworzyła jak ty, również nie chciałabym się podzielić

Zazdroszczę na maksa.
Liczę, że nie będziesz kazać długo czekać na kolejny swój domek
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2015, 17:58   #5
Quixley
 
Avatar Quixley
 
Zarejestrowany: 01.07.2011
Skąd: Kraków
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 124
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Little Fifteen

Ucieszyłam się, że dodałaś jakiś nowy domek, bo lubię twoje oglądać

Ładna bryła. Choć troszkę blisko chodnika ten dom^^
W kuchni widzę, moją ulubioną cegłę, którą dawałabym na każdy dom jakby się nie powstrzymywała
Zastanawia mnie czemu w obu łazienkach te same kafelki, ale ogólnie łazienki ładne tylko podobne do siebie przez te kafelki, że aż przewinęłam do góry żeby sprawdzić czy mi się nie przywidziała druga taka sama
Świetna zielona kanapa, widzę nawet stoliczek ikeowy taki sam jak mam u siebie w pokoju tylko brązowy hue
Pierwsza sypialnia mniej mi się podoba, bo dałabym inną pościel żeby lepiej pasowała do dywaniku . Jakoś mi nie pasują do siebie te stoliki, łóżko i półki.
Druga sypialnia dużo fajniejsza.
W pokoju dziecka ładna tapeta. Tylko jak simowie będą zaświecać tą stojącą lampę za łóżkiem :3 I roślinka trochę kanciasta :pp


Ale ogólnie miło się ogląda, takie jasne i przestronne wnętrza
__________________
[img]http://i62.************/2vw9oit.jpg[/img]



www.quixley.fbl.pl
Mój fotoblog z handmade
Quixley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2015, 18:43   #6
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,134
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Little Fifteen

To ja też coś napiszę, a co mi tam.
Chociaż nie znam się na domach, a co dopiero domach w TS2.

Dom z zewnątrz wygląda bardzo zacnie, prawie wszystko się zgadza. (Fajny myk z tymi "odstającymi" oknami btw.) No właśnie - prawie. Jak zobaczyłam ten kamień (tyczy się to też przedpokoju), to zareagowałam tak:
Moim skromnym zdaniem nie pasuje do tego domku, może lepiej wyglądałaby zwykła cegła? Jeśli chodzi o przedpokój, to (jak już mówiłam) ten kamień nie pasuje, poza tym wygląda dobrze, ale przydałoby się tam jeszcze jakieś lustro. Co do kuchni i jadalni, to bardzo mi się podobają, nie mam zarzutów, tylko ta wisząca roślinka nad blatem wygląda trochę samotnie. Pierwsza łazienka... te kafelki chyba nie były dobrym pomysłem, przy dość nowoczesnym wyposażeniu i oknie wyglądają deczko kiczowato. Salon bardzo mi się podoba, szczególnie kącik czytelniczy, że się tak wyrażę. Tylko ikeowska półka nad kanapą wygląda nieco samotnie. I telewizor bezpośrednio zawieszony nad kominkiem nie wydaje mi się zbyt dobrymi pomysłem Korytarza nie skomentuję, bo poza roślinkami nic tam nie ma. Co do pierwszej sypialni - ta pościel jest ni w pięć, ni w dziesięć, kwiatek na szafce nocnej tak samo. Druga sypialnia pod względem dobrania dodatków prezentuje się o wiele lepiej, tylko przydałoby się tam więcej akcentów kolorystycznych. I osobiście wymieniłabym dywan. Druga łazienka - moje odczucia są identyczne jak do pierwszej. Za to pokój dziecięcy wydaje mi się dość smutny i pusty, mimo że jest jasny. Jeśli chodzi o ogród, to nie mam większych zastrzeżeń, ale szczególnie się nie wyróżnia.

EDIT


Cytat:
Dlaczego?
To przypadkiem nie zwiększa prawdopodobieństwa pożaru?
__________________

Ostatnio edytowane przez Hebe : 11.02.2015 - 18:14
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2015, 18:47   #7
Libby
Administrator
 
Avatar Libby
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: z kabiny F-14 Tomcat
Płeć: Kobieta
Postów: 3,431
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Little Fifteen

Ładny domek . Nie marudź .
Chyba wszystko mi się podoba. Aż chciałoby się tam simy wprowadzić .
Ta ciemna pościel w sypialni bardzo fajnie wygląda. No i łazienki .
Czy w piaskownicy mogą bawić się dzieci? Jeśli tak, to pamiętasz może, skąd ją masz?
__________________
Libby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.02.2015, 16:27   #8
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Little Fifteen

Ohoho, tyle komentarzy! Ale mnie zaszczyt kopnął Dziękuję Wam! :>

Cytat:
Napisał Shiver
Przez Ciebie nowy odcinek OJSG mi się przesunie bo zamiast obrabiać zdjęcia piszę komentarz do domku

Cytat:
Bardzo podoba mi się ten przeszklony wykusz (czy jak to tam zwał), będę musiał coś takiego u siebie zrobić.
Mi też się on bardzo podoba, ale zauważ, że przecież oboje znamy ten motyw - ostatnio nawet wykorzystałeś go u siebie! http://i.imgur.com/Z0iv85H.png
Cytat:
I jak fajnie użyłaś tego iglastego drzewka! Mnie nigdy się nie udaje go jakoś nigdzie dopasować.
Ja uwielbiam te drzewka i nadużywam ich na każdym kroku.
Cytat:
Tylko ten kamień mi się nie podoba, cegła chyba byłaby lepsza
Ale cegła jest taka oklepana...
I tak, ten kamień jest eaxisowy
Cytat:
podejrzewam, że miała imitować suszarkę na naczynia
Otóż to
Cytat:
Interesująco wyglądają te lustra od Veranki nałożone jedno na drugie
No nie?
Cytat:
Tylko czemu ta palemka jest taka trochę słaba jakościowo?
ONA JEST SŁABA JAKOŚCIOWO?! Panie, Tyś chyba nie widział dodatków słabej jakości!
Cytat:
Oceny liczbowej nie będzie, bo całkiem trudno mi ten domek ocenić w sumie.
A tak na nią czekałam
Cytat:
No i jeszcze tak dodam, że nie pogardziłbym tym domem u siebie w grze, więc warto by rozważyć udostępnienie go (chociażby samą bryłę bez mebli)
Nic z tego... http://s20.postimg.org/f5nfslwsd/Sim...0_00_07_40.jpg
Cytat:
Napisał Shattered
Brakuje mi tutaj również telefonu, wieszaka na odzienie wierzchnie.
Telefon jest w głębi korytarza, widać go na rzucie parteru Wieszak przecież jest...
Cytat:
Tutaj, zrobiłaś to samo co ja, mianowicie postawiłaś próg podczas gdy podłoga w obu wnętrzach jest taka sama
Chciałam oddzielić pomieszczenia - podłoga tu nie ma nic do gadania
Cytat:
Uwielbiam to pomieszczenie.
Ja też
Cytat:
Ten grzejnik przy regale chyba nie jest dobrym pomysłem
Czemu?
Ja w moim pokoju mam biurko ustawione ok. pół metra od kaloryfera i równolegle do niego - jeszcze żadnej kartce nic się nie stało ; D
Cytat:
Gdybym tak tworzyła jak ty, również nie chciałabym się podzielić
Nie mam nic przeciwko dzieleniu się swoją twórczością, ale przeciwko "ręcznemu" pakowaniu dodatków już owszem
Cytat:
Liczę, że nie będziesz kazać długo czekać na kolejny swój domek
To zależy od komentujących
Cytat:
Napisał Quixley
Ucieszyłam się, że dodałaś jakiś nowy domek, bo lubię twoje oglądać
Awwww
Cytat:
W kuchni widzę, moją ulubioną cegłę, którą dawałabym na każdy dom jakby się nie powstrzymywała
O TAAAK. Mam to samo z tą cegłą
Cytat:
Tylko jak simowie będą zaświecać tą stojącą lampę za łóżkiem :3
Za pomocą pilota (zapalałam tak w tym roku lampki na choince )
Cytat:
Napisał Hebe
ale przydałoby się tam jeszcze jakieś lustro.
O taaaak, całkiem o nim zapomniałam :<
Cytat:
I telewizor bezpośrednio zawieszony nad kominkiem nie wydaje mi się zbyt dobrymi pomysłem
Dlaczego?
Cytat:
kwiatek na szafce nocnej tak samo.
Jakkolwiek co do pościeli mogę się zgodzić, tak wiedz, że kaliom jest przykro, że się nie spodobały
Cytat:
Napisał Libby
Chyba wszystko mi się podoba.

Ale cieszy mnie to

Ktoś jeszcze pomoże mi udoskonalić mój styl?
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.02.2015, 20:47   #9
Muse
 
Zarejestrowany: 31.12.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 249
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Little Fifteen

Piękny. Cudowny. Idealny. Kocham sposób w jaki organizujesz i dekorujesz pomieszczenia.
Chociaż kafelki w łazience to zło w formie pikseli.
__________________
No, your love's not what I need
So don't give it to me
Muse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2015, 17:50   #10
Annetti
 
Avatar Annetti
 
Zarejestrowany: 09.05.2013
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 198
Reputacja: 33
Domyślnie Odp: Little Fifteen

Jaki śliczny domek *-* Czemu ja nie mam takich pomysłów przy budowaniu?
A mnie się ten kamień podoba. Zawsze to jakaś odskocznia od wszechobecnej cegły
Kuchnia z jadalnią są cudowne. I te roślinki tak ładnie wkomponowują się w otoczenie <3
Ten korytarz na piętrze to chyba moje ulubione miejsce w tym domu. Sama chciałabym kiedyś takie coś Coś czuję, że rodzinka która tam zamieszka/mieszka będzie/jest bardzo szczęśliwa
Annetti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023