Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Na ile oceniasz moje FotoStory?
5 gwiazdek - Odlotowe 13 72.22%
4 gwiazdki - Całkiem niezłe 2 11.11%
3 gwiazdki - Przeciętne 0 0%
2 gwiazdki - Zgroza 1 5.56%
1 gwiazdka - Strach się bać 2 11.11%
Głosujących: 18. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.02.2006, 10:51   #1
Olciaa
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Ja

Prolog Odcinki: 1., 2.,



Bo podobno nie ma nic gorszego, niż sprzedać siebie zachłannemu Światu.

To FotoStory dedykuję Szejd, Sesce, Kloshowi, Elitce, TinTin, Radkowi, Deszy, Sayi i *tu wtaw swoje imię*. A także sobie przede wszystkim, by nigdy nie popełniać błędów swoich bohaterów.

Prolog



Kap.
Pierwsza kropla deszczu uderza w szybę. Nikt nie reaguje.
Kap. Kap.
Następna i następna. Nikt nawet nie zwraca na to uwagi.
Dopiero przy tysięcznej słychać "Zobaczcie, pada!". Dopiero przy tysięcznej piętnastu uczniów pewnej elitarnej szkoły podstawowej rzuca się do okna, by popatrzeć jak wiatr, nieodłączny towarzysz ulewy, wygina gałęzie drzew okolicznego parku. Dlaczego dopiero teraz? Przecież wszystkie były takie same! Wystarczy przecież cichy szelest pojedynczego liścia wpadającego do klasy w jesienne popołudnie, by wszystkie te dzieci, inteligentne i kulturalne, zamieniły się w bezmyślne potwory, biegające po klasie w celu złapania intruza. Co sprawia, że nie reagują tak na pojedyncze kropelki wędrujące zygzakiem po plastikowej szybie?
Oczywiście, zdarzają się wyjątki. Małe, niepozorne, szare myszki siedzące w ławkach najbliżej okna widzą wszystko. Nawet najmniejsze drganie listków tego krzaczka przy małej kawiarence. Nawet to, że kamyczek koleżanek grających w klasy wypadł o parę milimetrów za wyznaczoną linię. Tylko one słyszą to pierwsze "kap". Tylko one potrafią złapać liść zanim ten wleci głębiej.
Tak samo jest z ludźmi. Mało kto widzi zwykłe, pojedyncze jednostki. Dopiero, gdy zalewa nas fala ludzi jednakowych w każdym względzie, nazywamy to pop-kulturą i obserwujemy z przejęciem. Nigdy wcześniej. Jednak, gdy pojawia się ktoś wyjątkowy i wnosi trochę kolorów w tę szarą rzeczywistość, uznajemy go za osobę oryginalną, ciekawą, wartą uwagi. Nazywamy autorytetem i naśladujemy, gonimy.
Są ludzie, którzy nigdy nikogo nie szufladkują. Są ludzie, którzy widzą wszelkie różnice i zmiany. Oni znają wszystkie imiona osób z definicji bezimiennych, oni obserwowali działania jednostki, gdy jeszcze nie należała do ogółu. Tylko ci ludzie potrafią uchronić kolorowe liście od powielenia.
To oni byli kiedyś dziećmi siedzącymi najbliżej okna. To oni tak naprawdę nigdy nie wydorośleli i nadal nadają imiona pojedynczym kroplom, liczą gwiazdy i wypatrują pierwszych oznak jesieni w ciepłych salonach swoich domów. Szkoda tylko, że nie potrafią obronić samych siebie.
Bo Ona do nich należy.

Ostatnio edytowane przez Olciaa : 25.03.2006 - 14:17
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.02.2006, 17:13   #2
koslawy
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dzięki siostro za dedykację *_*
Ej mendo...
To jest za mądre na telenowelę -_-
Czy tu nikt nie potrafi pisać telenowel? ;_; Chyba sam się wezmę i napiszę Zbuntowany Anioł 2 x>
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2006, 17:22   #3
~Asiulek94~
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Fajnie duzo tekstu, taki nawet , nawet ale co do zdjec no to zlituj sie 1 marne zdjecie :wacko: mi to wyglada na wstep (ktorych swoja droga nie wolno dawac) ok czekam na 1 odcinek
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2006, 17:37   #4
akaj
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ładnie to napisałaś jakbyś to pisała z własnego serca powinnaś zostać poetką.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2006, 17:58   #5
Liar
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Mmmm... *-*
Super. D
Czekam na odcinki ^^


PS: Ja tez siedze najblizej okna B] <lol>
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2006, 18:17   #6
Cocaine
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

asia sm - na samej górze jest BARDZO wyraźnie napisane POGRUBIENIEM PROLOG A prolog to nie ZAPOWIEDŹ(która, notabene jest zabroniona na forum) a wstęp ;/

Wstęp jest bardzo ładny pod względem:
a)gramatycznym i b)ortograficznym. Został przedstawiony w ładny sposób przenosząc się płynnie z opisu bohaterki fotostory do realnego życia. Klask, klask. Czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2006, 18:24   #7
ReGiNa
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

wspaniałe, porrostu brak mi słów
Miejmy nadzieje, że ta "telenowela" będzie wspaniała i szybko nadedzjie kolejny odcinek. AAA i popraw troche grrafikę zdjęć

Pozdroffki,
Madzia
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2006, 19:00   #8
..::CaRmEn::..
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Bardzo ładny tekst... strasznie mi się spodobał xD
Ale hm... 1 zdjęcie? I takie ono troche eee... kiepkie.
A no i bardzo oryginalny tytuł... "Ja" super ;-D
Mam nadzieje, że następny odcinek będzie dłuższy ;-P
Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2006, 19:03   #9
goryczka2
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Nie mam w zwyczaju komentować fotostory poza twórczością Winklusa. To jednak inny rodzaj twórczości, tekst, który każe się zatrzymać i pomyśleć, serio.
Powiedz mi, czy napisałaś to wcześniej niż przyszedł Ci do głowy pomysł zrobienia z tego fs na potrzeby forum?
Tekst to wyższa szkoła jazdy. I tak zbieżny z moimi poglądami, że tchu brakło. Poczekam do następnego odcinka z oceną, za ten daję 10/10. Wspaniała metaforyka, stylistycznie i ortograficznie bez zarzutu. Doskonałe.

pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2006, 20:38   #10
tinka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

To jest...
piękne *_* czekam na pierwszy odcinek (taa, czekam...) dzieki za dedykacje ^^
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023