Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.12.2011, 11:28   #31
simka334player
 
Avatar simka334player
 
Zarejestrowany: 02.05.2010
Skąd: Strangetown
Płeć: Kobieta
Postów: 117
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Nareszcie doczekałam sie tego wątku o TS4.
Prezczytałam bardzo uważnie wszystkie posty i zgadzam sie ,że simsy to gra dla każdego znaczy cos innego i każdy oczekuje czegoś innego.
Gdy mialo wyjść TS3 i po przeczytaniu różnych mylnych jak sie potem okazało informacji, oczekiwałam czego miedzy The SimCity a TS2.
I rozczarowałam sie okrutnie.
Nie można powiedzieć ,że TS3 to lepsze TS2. Nic podobnego- to niewypał!
Za wyjatkiem "otwartego miasta", TS2 było o wiele lepsze.Dlatego tak czekam na TS4.
Absolem napisał o swoich oczekiwaniach... strasznie ich dużo i, napewno każdy z nas, simmerów, mógłby umieścic podobną listę życzeń zaleznie od swojego temperamentu.
Wszystko to bardzo fajnie ,ale dla mnie prawdziwą rewolucją była by różnica we wzroście simów. Bo TS3 dała nam grubość, teraz czas na wzrost. I to jest wyzwanie.
Jeśli chodzi o mnie EA musi poprawić przede wszystkim wygląd simów, ale ni myśle tu o CAS, bo ze sliderami śćiagnietymi z sieci, wygladają całkiem przyzwoicie. Ale tylko w CAS. Włączysz ich do gry i robia sie koszmarne.
Nie wiem jak to jest teraz z budowaniem miasta bo po Karierze przestałam w TS3 grać, ale ja sobie tak marzyłam, że zbuduję sobie takie SimCity i potem wpuszczę tam moje simy.
A wersja online, moim zdaniem, nie pasuje do tej gry.
Może jak ma być taka tematyczna jak Średniowiecze czy Wymarzone Podróże, ale normalan simowa gra.... nie to chyba nie to.
Nie chciałabym kolejnego udziwnienia moich ukochanych simów.
__________________
Live long and prosper
simka334player jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.12.2011, 21:49   #32
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

simka334player

Co do miasta, to raczej nigdy czegoś takiego nie będzie, że zbudujesz miasto jak w SC4 i wpuścisz tam simów, bo jednak to jest symulator życia, a nie miasta. I wydaje mi się, że to nie potrzebne, bo ile czasu byś spędzała na budowaniu miasta zanim zaczniesz grać simem Może jakieś drobne elementy zarządzania miastem byłyby fajne, np. dodatkowe opcje dla sima burmistrza... ale mi am pasuje w TS3, że jest takie cudeńko, jak CAW, bardzo potężne narzędzie, aczkolwiek też wymagałoby kilku ulepszeń.

Co do wyglądu Twoich simów, to pewnie kwestia grafiki. Jak masz odpowiednią kartę graficzną oraz ustawione maksymalne detale to będą wyglądały jak w CAS.
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2011, 11:51   #33
simka334player
 
Avatar simka334player
 
Zarejestrowany: 02.05.2010
Skąd: Strangetown
Płeć: Kobieta
Postów: 117
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

CAW czyli rozumiem Create a World?
Coś mi sie o uszy obiło. To rzeczywiście musi być ciekawe.
Masz racje ,że takie miasto jak w SimCity było by zaburzeniem istoty simowania. Czy można tworzyć własne budynki w CAW czy są takie gotowce jak w Karierze czy w Sredniowieczu?
Co do simów w grze i do karty. Mam GeForce9600GT i wszystko ustawione na maximum.
Chyba po prostu nie odpowiada mi taki rodzaj grafiki.
Nie wiem czy graliscie w Dragon Age? Taki styl by mnie satysfakcjonował w TS4. Wg mnie widać po prostu inna rękę, inną ekipę tworzącą.Np. jak te postaci w DA sie pięknie i płynnie poruszają. A popoatrzcie na te pokraki z TS3! Zgroza!
A co do rozgrywki ewentualnych TS4... jak wspominałam bardzo bym chciała różnicę we wzroście, w ogóle wieksze mozliwości kształtowania sylwetki sima bez konieczności ściągania ulepszeń z sieci.
Nieraz tez myślałam ,że powinny być dwie wersje The Sims, taka do 18 roku życia i powyżej. Bo zgadzam sie ,że ludzie, którzy zaczynali grać w simy jako dzieci są juz dorośli i maja inne potrzeby i inaczaj patrzą na świat.
W sumie co by EA szkodziło... i nie chodzi mi tu o b-b. Ale o twarde fakty życia np. nie wszystkie dzieci rodzą sie zdrowe, simy chorują, bardziej reagują na środowisko, jest im zimno w domu w zimie jak nie ma grzejnika lub kominka, zużywają im sie sprzęty i ubrania i musza kupić nowe.
O sklepach nie wspomnę. Bo w TS3 chyba ich nie ma, prawda?
Jest jeszcze wiele innych elementów z prozy życia, które są simom oszczędzone , a ktore powinny byc dodane w tej wersji +18.
Naprawde ciekawa jestem jakie bedą TS4! Bo że bedą nie mam wątpliwości!
__________________
Live long and prosper
simka334player jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2011, 12:17   #34
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

simka334player ja w Dragon Age grałem, ale uważam, że lepiej nadawałaby się do simsów grafika na wzór Mass Effect. Jest to gra tych samych producentów, jest nieco starsza od Dragon Age, ale grafikę ma ładniejszą, śliczną animację postaci i co najważniejsze wcale nie wymaga wypasionego kompa.
Co do CAW - nie można w nim tworzyć własnych budynków typu ratusz, policja itp. Możesz jednak stawiać własne parcele gdzie tylko chcesz budować na nich domy oraz umieszczać wspomniane "królicze dziury", czyli szpital, ratusz etc. Możesz kształtować teren jak tylko chcesz, stawiać drzewa, obiekty, skały, tworzyć własne drogi z takimi teksturami jakie tylko chcesz, możesz "malować" ten świat jak tylko chcesz, również własnymi teksturami. Możliwości są ogromne, jednak jeśli chcesz zrobić na prawdę porządny świat, to będzie to nie lada wyzwanie. Własne budynki "królicze dziury" możesz stworzyć za pomocą odpowiednich programów graficznych, bądź też edytować zaimplementowane w grze, jednak też to wymaga trochę wiedzy. A w Internecie póki co znalazłem tylko jedną króliczą dziurę stworzoną przez gracza, plus kilka rekolorów.
I jeszcze co do Twojej koncepcji dwóch wersji Simsów, czyli 18 i +12. Jest to niemożliwe i kompletnie nieopłacalne. Załóżmy, że przez pierwsze dni TS4 kupi milion graczy. Wyprodukowanie gry to koszty ogromne, przyjmijmy że w przypadku TS4 będzie to 2 miliony dolarów (bo takie są koszta produkcji gier, nawet większe, ale jako że nie mam pojęcia ile kosztowały poprzednie części serii podaję kwotę totalnie zmyśloną). No i teraz załóżmy, że twórcy jednak stworzyli dwie wersje wiekowe simsów. No i musieli wyprodukować dwie gry, każda kosztowała ich po 2 miliony, czyli łącznie 4 miliony. Dwie wersje trafiają na półki i te milion graczy, które kupiłoby tylko jedną grę, teraz się rozdzielą na dwie grupy, załóżmy, że wersję 12+ kupi 600 000 tysięcy graczy a wersję 18+ 400 000. Obie wersje kosztują po około 50 dolarów. I teraz zobacz dwa scenariusze:

1. Wychodzi jedna wersja TS4; cena gry: 50 dolarów (ok 150zł), koszty produkcji: 2 miliony dolarów, ilość sprzedanych egzemplarzy: milion pudełek. 1 000 000 x 50 dolarów = 50 000 000 milionów dolarów zarobią twórcy na jednej wersji TS4 przy milionowym obrocie. Po odjęciu kosztów produkcji będzie to 48 000 000 mln dolarów czystego zysku.

2. Wersja druga. Wychodzą dwie wersje TS4, jedna 12+ i druga 18+. Każda wersja to koszt ok. 50 dolarów, koszty produkcji każdej z wersji osobno to ok. 2 mln dolarów czyli 4 mln dolarów łącznie. Ilość sprzedanych egzemplarzy: 600 000 tys sztuk TS4 12+ i 400 000 tys TS4 18+. Obliczenia sprzedaży takie same jak poprzednim razem: 1 000 000 x 50 dolarów = 50 000 000 jednak teraz odejmujemy zamiast 2 mln kosztów produkcji to 4 mln, czyli kwotę łączną wyprodukowania obu gier, czyli zysk przy takim scenariuszu wyniesie aż o 2 mln mniej - 46 000 000 mln dolarów. Kwota nadal ogromna, jednak EA jest o 2 mln stratne w stosunku do jednej wersji gry.

Oczywiście liczby mogą być różne, ale i tak producent na tym mniej by zarobił. Bo jednak ilość graczy pozostanie prawdopodobnie podobna liczebnie, ale podzieliliby się na zwolenników dwóch wersji. Można też zakładać, że koszty produkcji drugiej wersji będą dużo niższe, bo na przykład będzie to ta sama gra tylko z dodatkowymi elementami, ale kto będzie się bawił w takie nieopłacalne eksperymenty?
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.

Ostatnio edytowane przez Levkoni : 06.12.2011 - 12:20
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2011, 18:42   #35
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

TS4 Work-in-Progress Video

http://www.dailymotion.com/video/xms...om=embediframe
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2011, 18:58   #36
Karel13
 
Zarejestrowany: 17.12.2010
Skąd: lo
Płeć: Brak
Postów: 617
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Jeśli tak ma wyglądać The Sims 4 to ja już nie kupuję trójki.
Karel13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2011, 19:43   #37
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

OMG... Żeby tylko tak czwórka wyglądała. !!
Auto wyjeżdza jak prawdziwe...
Nie powiem tego, co powiedziałem jak to zobaczyłem, bo bym dostał bana... :d
ŁOJOJ... Żeby one wyszły jak najszybciej...
Ale jak taka grafika, to może zachcą więcej pieniędzy za to...
__________________

Ostatnio edytowane przez Lubie : 06.12.2011 - 20:02
Lubie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2011, 20:02   #38
eyvee
 
Avatar eyvee
 
Zarejestrowany: 16.02.2011
Skąd: Z Fantazjolandii
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 1,062
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

@ilona a czy te video to nie tymczasem fake?...nie mowie, zebym nie chciala takich simsow <BARDZO BYM CHCIALA TAKIE SIMSY4> ale to sa chyba marzenia scietej glowy...
eyvee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2011, 20:20   #39
Spectrum
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Gdyby 'czwórka' tak wyglądała jak na filmie. Mam nadzieję, że to nie fake.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2011, 21:21   #40
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Ale jesteście naiwni... Zawsze gracze muszą sami się domyślać co do dodatków zanim twórcy łaskawie udostępnią jakieś materiały, a Wy myślicie, że udostępniliby już film z TS4? Przecież jeszcze kilka dodatków to TS3 ma się ukazać a chyba nikt nie jest taki głupi, żeby wypuszczać już filmy o czwórce bo przecież zdają sobie sprawę, że wtedy wielu graczy po takich widokach nie kupi już trójki tylko będzie czekać na 4. Tak wyglądające simy to marzenie, ale nierealne bo z taką grafiką trzeba by mieć sprzęt z kosmosu, a gra ma być jak najłatwiej dostępna, pamiętajcie

Jeszcze co do samego filmiku. Po pierwsze napis jest inny. Po drugie jest to prawdopodobnie symulacja komputerowa jakiegoś osiedla do budowy. Wskazuje na to fakt, iż ciągle pokazany jest ten sam budynek, jego wnętrza i ogrody (teren rekreacyjny z parkingiem)...
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.

Ostatnio edytowane przez Levkoni : 06.12.2011 - 21:25
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023