Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > Poradniki - Różne
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26.06.2016, 15:58   #1
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Szybkie rozpakowywanie i sortowanie dużych ilości CC

Co prawda poradnik jest krótki i - zapewne - dla niektórych banalny, ale uważam, że zaproponowana przeze mnie metoda znacznie ułatwi życie osobom, które czasem potrafią pobrać wielkie ilości CC naraz, a nie wpadły na to jak rozpakowywać
CC w szybszy sposób


Sądzę, że wśród simomaniaków są osoby, które czasem trafią na livejournal lub tumblr z dużą ilością pięknych CC, które pobierają bez opamiętania, a po jakimś czasie patrzą na pulpit i nagle uświadamiają sobie, że znajduje się na nim kilkadziesiąt folderów .rar/.zip/.7zip, które teraz trzeba rozpakować, posortować i zrobić Bóg wie co z nimi zrobić. Kolejne pół godziny z życia pójdzie w las?

Wcale nie musi to tak wyglądać, bowiem istnieje prosta metoda, która pomoże uniknąć żmudnej roboty.
To zdanie zabrzmiało trochę jak reklama proszku do prania, ale ćśś.

Ale zanim przejdę do części głównej poradnika, to przypomnę w jakich przypadkach jej nie używać:
- gdy nie jesteśmy pewni czy wszystkie CC są przeznaczone tylko do jednej części gry (np. na pulpicie mamy jednocześnie pobrane CC do TS3 i TS4),
- gdy któreś z CC wymaga uważnego wybrania wersji lub/oraz uważnego przeczytania pliku "read me" (czyli wszelakich "ważnych" modów, które ingerują w pracę gry czy CC, w którym autor zawarł kilka wersji, a można zainstalować tylko jedną),
- gdy mamy jakiekolwiek inne zastrzeżenia.

A oto ona:
1. Tworzymy na pulpicie folder. Możecie go nazwać - jak ja - "do rozpakowania" lub "makarena" albo po prostu zostawić nazwę "Nowy folder", to bez różnicy. Następnie przenosimy do niego wszystko, co pobraliśmy.


2. Wypakowujemy wszystkie pliki do tego samego folderu za pomocą programu typu 7zip.


3. W systemową wyszukiwarkę wpisujemy "package" (prawy górny róg) - lub inne rozszerzenie, np. sims3pack, w zależności do której serii i jakiego typu pobraliśmy CC - i czekamy chwilę aż komputer odfiltruje właściwe pliki od podglądów, plików tekstowych i innych folderów.


4. Jeśli pobrane pliki są tylko jednego rodzaju, to po prostu przenosimy je w wybrane miejsce/instalujemy je. (Osobiście jestem zwolenniczką sortowania i instalowania modyfikacji wg ich typu, ale to już zależy od ciebie, czytelniku.) Jeśli znajdują się wśród nich rożne typy modyfikacji, które wymagają instalacji na różne sposoby, to klikamy prawym przyciskiem myszy i ustawiamy opcję "sortuj wg>typ" i rozdzielamy CC od siebie w zależności od metody instalacji. W moim przypadku mam tylko pliki o rozszerzeniu package przeznaczone do TS2, więc po prostu przenoszę je do folderu w odpowiedni podfolder.


5. I to wszystko! Zamiast 15 minut spędzonych na bawienie się w rozpakowywanie wszystkiego po kolei cała operacja "instalacja nowych modyfikacji" zajęła mi minutę
__________________
Hebe jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023