Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.08.2013, 21:39   #321
Katherine
 
Avatar Katherine
 
Zarejestrowany: 13.09.2012
Skąd: Poznań
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 374
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Powinni posłuchać pomysłów graczy. Niektórzy mają świetne pomysły. A nie, że sprawdzą na rynku czy teraz popularna jest przyszłość czy robienie filmów, wsadzą sobie gdzieś w co gracze chcieliby zagrać i zrobią wszystko po swojemu. Ale powinni popracować nad interakcjami, opcjami, trochę bardziej urealnić tą grę. Chociaż bez przesady, że będziemy jeździć płacić za internet, wodę, prąd i nie wiem co jeszcze. Ja bym strasznie chciała więcej karier do wyboru.
Katherine jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.08.2013, 21:48   #322
scavo
 
Avatar scavo
 
Zarejestrowany: 01.06.2013
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Postów: 205
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Tego akurat pewnie nigdy nie poprawia
__________________
whatever
scavo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2013, 00:33   #323
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
Chociaż w trójce i tak są mądrzejsze niż w poprzedniczkach. Może posypią się posty sprzeciwu, ale w trójce to przynajmniej same z siebie sprzątają i zajmują się dziećmi. W dwójce i w jedynce jedyne autonomiczne interakcje z dziećmi to "baw się", nawet jeśli były głodne i miały pełną pieluchę.
no nie zakładałabym się... jeżeli moje simy lubią czystość to sprzątają na okrągło, potrafią wynieść śmieci nawet po kilka razy na dobę, jeśli ich się zostawia samych, blaty w kuchni lśnią, naczynia pozmywane i dziecko potrafią nakarmić same, nawet mu bajkę poczytać, jak dziecko krzyczy, że ma pełną pieluchę to idą i zmieniają... być może w inne simsy grałyśmy...

miałam nieraz również taką sytuację, że zostawiałam mojego sima samego kiedy ćwiczył, i sama szłam do kuchni po coś do żarcia, kiedy wracałam po np. 5 minutach, mój sim skończył ćwiczyć, poszedł się wykąpać i już spał, więc...
__________________
Mój profil na WATTPAD

Ostatnio edytowane przez rudzielec : 02.08.2013 - 00:35
rudzielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2013, 06:03   #324
scavo
 
Avatar scavo
 
Zarejestrowany: 01.06.2013
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Postów: 205
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Cytat:
no nie zakładałabym się... jeżeli moje simy lubią czystość to sprzątają na okrągło, potrafią wynieść śmieci nawet po kilka razy na dobę, jeśli ich się zostawia samych, blaty w kuchni lśnią, naczynia pozmywane i dziecko potrafią nakarmić same, nawet mu bajkę poczytać, jak dziecko krzyczy, że ma pełną pieluchę to idą i zmieniają... być może w inne simsy grałyśmy...
Krótkie wytłumaczenie - trzeba po prostu ustawić odpowiednie cechy
__________________
whatever
scavo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2013, 09:23   #325
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

up, w dwójce nie masz cech

podoba mi się pomysł z kilkoma czynnościami jednocześnie. Mam nadzieję, że zrobią to dobrze, bo opcja sama w sobie wydaje się być świetna xD
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2013, 09:41   #326
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

W trójce mogą nieść dzieciaka na rękach i gadać przez komórkę.... A sprzątają nawet ci Simowie, którzy nie mają cechy "schludny". Z resztą co tu dużo gadać, choćby dwójkowe Simy były nie wiadomo jakie to i tak wolę trójkę, bo za nic nie dałabym się znowu zamknąć w czterech ścianach Mamy najwyraźniej "inne priorytety"
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2013, 10:47   #327
scavo
 
Avatar scavo
 
Zarejestrowany: 01.06.2013
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Postów: 205
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

@Mroczny Pan Skromności - masz cechy Tam podczas wybierania znaku zodiaku. I te takie punkciki na dole, TO SĄ WŁAŚNIE CECHY SIMA W TS2 :3
__________________
whatever
scavo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2013, 10:56   #328
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

no łał, mogą sprzątać xD W dwójce też mogą i też nie mają cechy Schludny
wielozadaniowosć simów w trojce jest jednak zbyt ograniczona, dlatego liczę, że w czwórce to rozbudują. Anie, ja rozumiem że jesteś sceptyczna, ale po co dowodzić wyższości gry w którą Ty grasz nad taką która jeszcze nie wyszła? Natomiast porównywanie z dwójką wręcz nie ma sensu, bo dla mnie są to dwie różne gry i kazda ma inne zalety i wady. Według mnie zaletą trójki jest otwarty świat... i tyle. Kiedy w nią grałem, za bardzo mnie irytowala i raczej nie spróbuję sie przestawiać w momencie kiedy nowa generacja jest tuż tuż. Jeśli komuś bardziej zależy na otwartym świecie to okej, dla mnie to nie jest aż tak istotne

up, to nie są żadne cechy, tylko raczej osobowość którą określa sie w zupełnie inny sposób. Cechy to jedt to co masz w 3, typu romantyk, uwielbia costam + te cechy charakteru które byly w ts2 ale to działa zupełnie inaczej w obu grach, dlatego nie nazwalbym tego tak samo

EDIT: Problem w tym, że trójkowe cechy nie kształtują osobowości... Po pół roku grania nie zauważyłem, żeby np. cecha zły przeszkadzała simowi w byciu dobrym. Jedyne, co cechy wnoszą to różne opcje (i to też nie zawsze)

Ostatnio edytowane przez Mroczny Pan Skromności : 02.08.2013 - 12:27
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2013, 11:22   #329
scavo
 
Avatar scavo
 
Zarejestrowany: 01.06.2013
Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Postów: 205
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

@up: Dla mnie jeden pies. I tak kształtuje osobowość sima
__________________
whatever
scavo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.08.2013, 14:42   #330
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA? Dyskusje ogólne o grze

Całkowicie przyznaję rację Rudzielcowi. I Scavo, nie wszystko zależy od cech charakteru. Wg mnie simy są jakoś zaprogramowane do wykonywania niektórych czynności automatycznie. Dwójkowe simy nie są wcale takie głupie, jak inni je określają. Jak na postać z gry, zachowują się całkiem dobrze. Zajmowanie się dziećmi - jest jedna szalenie irytująca mnie rzecz, mianowicie simy natrętnie wyjmujące niemowlęta z łóżeczka i na siłę je karmiące. Ta nadopiekuńczość występuje u wszystkich simów, nawet miastowych i sąsiadów. Denerwuje mnie to, bo czasem potrafią olać zadaną im przeze mnie czynność, aby iść do dziecka. Ze sprzątaniem też nie ma problemów, same zabierają się za mycie łazienki, blatów, wynoszenie śmieci czy prace w ogrodzie, zwłaszcza kiedy się nudzą. Bardzo podoba mi się też moment, kiedy dwa simy przechodzą obok siebie i spoglądają po sobie, obracają głowę, wygląda to tak fajnie naturalnie. Albo samoistna reakcja na podglądanie w łazience podczas prysznica (wrzask i strofowanie "podglądacza"), czy witanie i żegnanie się podczas wyjścia i powrotu do pracy (szkoły). Dlatego nie uważam, że te dwójkowe simy są takie puste i głupie. Jakąś inteligencję posiadają, przez co gra jest bardziej realistyczna. Jedyna rzecz, jaka mnie irytuje, to że simy kładą niemowlęta na podłodze. To mnie doprowadza do białej gorączki, podobnie jak trudności w omijaniu przedmiotów i brak wielozadaniowości, ale oprócz tego nie mam do postaci większych zastrzeżeń. (Przepraszam, że tak lekko odbiegłam od głównego tematu, ale ocena inteligencji simów z TS2 przez niektórych jest dość krzywdząca.)

edit: o, strofowanie dzieci, gdy narobią w pieluchę, też samoistnie występuje. Albo besztanie innego sima, gdy coś zepsuje... No sporo jest takich sytuacji ukazujących samodzielne "myślenie" simów.

Ostatnio edytowane przez Malin : 02.08.2013 - 14:44
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023