Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 1 > The Sims 1: Zdjęcia z gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17.02.2016, 20:59   #1
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 215
Reputacja: 54
Domyślnie Paździoch Tworzy okolicę 8

W temacie planuję wrzucić znacznie więcej parceli (a także historie), dlatego nie widzę sensu tworzenia każdego tematu osobno w sekcji "domy".

Słowo ciałem się stało - Paździoch wziął na warsztat okolicę numer 8 i wykasował wszystko, co tylko się dało wykasować - domy, starówkę, centrum, parcele wakacyjne, parcele showbiznesu, a nawet parcele abrakadabrowa i tamtejsze domki również. Całość obecnie się prezentuje, jakby tam pier... zrzucono kilkadziesiąt mini-bomb atomowych.

Następnie zaczął się dylemat - w jakim stylu budować?
Co popadnie? Le fu
Współcześnie? Nuda
Trzymać się ściśle historii? Ale której?
Średniowiecze? Impossibru
XIX wiek? Do zrobienia, ale na dłuższą metę - nuuda
Piraci? Też mogą się znudzić... ale to jest myśl.
Bo właśnie piractwo istnieje od czasów starożytnych aż do dzisiaj (acz ci somalijscy nie są na tyle "ciekawi", żeby tworzyć na ich temat popkulturę) i piracka łajba "wyrzucona na brzeg" będzie pasować niezależnie od czasów.


Łajba... wróć, rozmiarowo temu obiektowi bliżej do okrętu towarowego. A więc, okręt został tak umieszczony, żeby zajmował aż dwie parcele: dziób okrętu znajduje się na prawej-górnej parceli, a rufa na lewej-dolnej. Ze względów technicznych w budowie okrętu nie zastosowano ukośnych ścian, co znacznie wzmogło wrażenie kanciastości (mówi się trudno). Dziób oczekuje na zagospodarowanie (handel i rozrywka), a rufa została zaadoptowana jako punkt gastronomiczny.


"Drobne" błędy w grafice są denerwujące, ale na chwilę obecną ten jest jedyny, więc zaciskam zęby i udaję, że go nie ma (barierka na rufie). Otoczenie jest dość puste, ale przyznaję się szczerze, że nie mam za bardzo pomysłu na jego zagospodarowanie, gdyż nie chcę przedobrzyć - fontanny, czy ścieżka parkowa z ławkami średnio mi pasują do towarzystwa pirackiego okrętu. Więc simy mają do dyspozycji takie zajęcia jak grill (jeśli lokal gastronomiczny jest dla nich nazbyt kosztowny), warcaby, ognisko, albo wypożyczenie sprzętu od ciecia (wędki i kosz piknikowy). Łajby dryfujące obok pomostu są jedynie dekoracją, ale ciii


Pierwszy oficjalny mieszkaniec Wioski-bez-nazwy poszedł przetestować parcelę z rufą okrętu. Zaraz po wejściu przybysze zostają zaatakowani wszechobecnym smrodem taniej brymuchy pędzonej na myszach aromatem złocistego eliksiru szczęścia, zwanego potocznie piwem. Z okrętu zachowano również gun port, które pełnią rolę okien, a w jednym nawet nadal stoi armata (tu proszę o wybaczenie, gdyż najzwyczajniej na świecie nie znam polskiego odpowiednika dla tego elementu statku - "gun port" to te okienko z klapą, przez które wysuwa się armatę gotową do ostrzału wroga).


Z krat postawiono schody - najpewniej architekt płakał jak projektował, ale konstrukcja, o dziwo, się trzyma. W zakamarkach pokładu znalazły się nieliczne przedmioty ocalone z kajuty kapitana - oprócz skrzyń i beczek (niestety bez oryginalnej zawartości) zachowała się okazała biblioteczka (niestety również bez oryginalnej zawartości).


Jeśli się już ktoś odważy wejść na trzeszczącą konstrukcję skrzynek, może skorzystać z oferty tamtejszej restauracji "Pod Jednonogim Chlorem" i przy okazji podziwiać widoki z górnej części pokładu. Drabinka z masztu została usunięta ze względów bezpieczeństwa, gdyż na pewno znalazłby się idiota młody poszukiwacz przygód, który za nic ma przepisy BHP czy uprawnienia wysokościowe i pragnąłby wejść na bocianie gniazdo. Żeby punkt gastronomiczny mógł działać w pełni legalnie, oprócz koncesji potrzebuje również zaplecza kuchennego i toalety publicznej. Z górnego pokładu widać drzwi. Czy ktoś się już domyślił, dokąd prowadzą i co się tam znajdowało wcześniej?


Tak, przepiękną kajutę kapitana zaadoptowano jako kuchnię i szalet. Kapitan tego statku najpewniej przewraca się w grobie (albo wręcz wykonuje salta razem z nagrobkiem), ale i tak ma szczęście, że jego okręt nie został potraktowany wszechobecnym betonem, szkłem i stalą.

A teraz możecie wyrazić swoje zdanie i życzyć mi powodzenia w zagospodarowaniu wolnej przestrzeni wokół rufy oraz parceli z dziobem okrętu. Na chwilę obecną moją największą bolączką są Miastowi, którzy za nic mają obecność takiego wspaniałego okrętu i przychodzą go zwiedzać w dżinsach i ortalionach...
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 17.02.2016, 21:37   #2
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Ile ślicznego CC! (schody ze skrzynek - mistrzostwo świata)
Piraci w sismach? Tego jeszcze nie było
Pierwsza połowa statku zdecydowanie zachęca do odwiedzenia, a plaża jest jak dla mnie idealna

Btw, dawno temu w mojej grze też dość intensywnie rozwijałam 8. okolicę Ona była od historyjek, natomiast 1. od "normalnej" gry (losy simów z 1. okolicy zanim się zestarzeli czy w ogóle pojawili się na świecie, rozgrywały się okolicę "wcześniej" )

Ostatnio edytowane przez Liv : 17.02.2016 - 21:48
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.02.2016, 21:43   #3
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Jak zobaczyłam Twoje posty o TS1 w offtopie to tak po cichu zaczęłam czekać, aż wstawisz coś więcej na forum. :p
Fajnie wyszedł ten okręt, bardzo ładnie umeblowany. Chętnie zobaczę nowe projekty. Sama nigdy nie bawiłam się w przerabianie całych otoczeń, po prostu mi się nie chciało. Poza tym w ogóle nie umiem budować.

Swoją drogą, sama chętnie zagrałabym w jedynkę, ale obawiam się, że poświęcę dużo czasu na ogarnięcie tego, a potem gra mi się nie spodoba - w końcu jestem tym dzieciakiem, który zaczynał z TS2...
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2016, 07:10   #4
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Łaaaał!
Nigdy bym nie pomyślał, że można tak wykorzystać te dwie plażowe parcele (a nigdy nie wiem co tam zrobić). Świetnie to wszystko wygląda i jest bardzo klimatycznie Dostawiłbym może kilka leżaków przy brzegu, miejsca jest przecież wystarczająco dużo
Też kiedyś chciałem wszystko zbudować podstaw/wyremontować parcele maxisa, ale szybko traciłem do tego cierpliwość (jak do wielu innych "długoterminowych" rzeczy zresztą )
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2016, 23:14   #5
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 215
Reputacja: 54
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Liv - cały czas sobie obiecuję "to już koniec, więcej nie ściągam", ale zawsze znajdę jakąś antyczną i działającą stronę w samych Downloads mam 1863 pliki, bo nie ściągam wszystkiego co znajdę tylko to, co uznam za interesujące. Schody ze skrzynek wyglądają fajnie, ale autor skopał sprawę z alpha - przebijają przez ścianę, jeśli są do niej dostawione
A z okolicami robiłam dokładnie to samo - 1 i 2 do "normalnego" grania, a w 8 zaczynały się jaja. Zwykle przerabiałam istniejące już domki i parcele publiczne, ale teraz rzuciłam się na głęboką wodę

Diana - nadal twierdzę, że nie umiem tworzyć parcel publicznych, ale dzisiaj doszłam do wniosku, że to po części wynika z niewielkiej liczby downloadsów w stylu jaki by mi odpowiadał. Wybór jest niewielki, a to co już jest bywa przesadzone.
Jeśli chcesz oswoić się z TS1 to polecam (w miarę możliwości) zaczynanie od podstawy i bez dodatków, a potem każdy dodatek stopniowo. W ten sposób odkrywasz grę na nowo za każdym razem.

Shiver - ja zwykle nie wiem co robić na parcelach publicznych, a plażowych to już szczególnie największy paluch w tworzeniu tego statku ma oczywiście strona Woobsha, ale oni tam proponowali jakiś okręcik jako parcela mieszkalna. Nie przekonywał mnie ten projekt, chociaż odwalili kawał dobrej roboty pod tym względem (acz ster na dziobie zamiast rufy - WTF?). Statek piracki zdecydowanie domagał się parceli plażowej!


Dziękuję wam za komentarze i przedstawiam ciąg dalszy okrętu. Ostatecznie zrobił się z niego trojmasztowiec (na bogato!)

Wracając jeszcze do poprzedniej parceli - jak widać doszedł basen. Pierwotnie znalazł się na parceli z dziobem, ale większa część statku zajmuje parcelę, do tego jest ona węższa o szerokość ulicy i na sam widok dostawałam klaustrofobii. W ten sposób basen zniknął z parceli z dziobem (mają tam dość innych rozrywek) i znalazł się obok punktu gastronomicznego. Na coś się przydała ta pusta przestrzeń.


Jest i dziób! A co się w nim znajduje? Sklepy (odzieżowy, ogrodowy, zoologiczny, kwiaciarnia i pamiątkowy - jest w czym wybierać), niewielki punkt gastronomiczny (lody i kawa) i klub na otwartej przestrzeni (z barem, a jakże).


Do tej części okrętu zostały dobudowane zewnętrzne schody. Estetycznie i klimatycznie ta parcela w mojej ocenie wypada gorzej od swojej poprzedniczki, ale jak już wspominałam - naprawdę ciężko o klimatyczne przedmioty do publicznej parceli. Starałam się jak mogłam

System tworzenia zdjęć wreszcie działa (nie wiem czemu z poprzednim simem nie chciało), więc teraz pora na porcję mniejszych obrazków. Wiem, mniej widać, ale mi jest tak wygodniej niż co chwilę zrzucać ekran.



Górna część pokładu to klub - simy mają gdzie zatańczyć i się napić. Nazbyt to "gotycko-mroczne" jak na okręt piracki. Jak znajdę lepsze to podmienię.
Od DJa widać tylko łapki, pewnie skin się źle wgrał, ale gry nie crashuje.


Dół to wyłącznie sklepy i do tego rozmaitej branży.


No to wchodzimy.




Pierwsze wejście od lewej prowadzi do sklepu ogrodniczego "Green Wood" gdzie można simów zaopatrzyć w to wszystko, czego trzeba im do stworzenia własnego ogrodu. Oprócz tego Heniek (właściciel) sprowadza miód i wiele innych produktów potrzebnych do wyrobów cukierniczych (mniam!).




Drugi sklep to upominkowy + kiosk, prowadzony przez nieco pokręconą damulkę. Ta część najbardziej drażni moją estetykę. Jak się już bardzo rozdrażnię to chyba stworzę własne CC na potrzeby klimatycznych sklepów (Maxis, Maxis, ty ***).




Trzeci sklep to zoologiczny. Teraz możesz ukochanej osobie kupić iguanę. Zapewniam, że to bardzo romantyczny prezent. A jeśli jesteś starą panną z kotami, to możesz się tu zaopatrzyć w obroże, zabawki i smakołyki dla swoich pupili.




Ostatni sklep mieści się w górnej części pokładu i należy do branży odzieżowej. kupisz tutaj wszystko - od majtek do bikini po płaszcze zimowe.
W trakcie robienia zdjęć simka jednocześnie testowała parcelę - w tym sklepie nie pojawia się kasjerka (nie wiadomo dlaczego), więc nie można jeszcze niczego w nim kupić (kwestia ściągnięcia dodatku na nowo albo kupienia innej kasy).



Gdy złapie cię głód lub zmęczenie po tym szale tańców i zakupów - na rogu znajduje się lodziarnia i kawiarnia. Smacznego!


Wypocząć też można, czemu nie. Widok na morze, a w tle dudniące rytmy klubu na pokładzie i smród spalin tuż obok


Okręt na dzień dzisiejszy uznaję za skończony. Następna w kolejce będzie parcela wakacyjna - takiej to ja nigdy nie budowałam, więc zobaczymy co z tego wyjdzie wrzucam przedsmak tego gdzie i co zamierzam tam stworzyć
__________________
Ściemniam

Ostatnio edytowane przez Paździoch Menda Złośliwa : 18.02.2016 - 23:39
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.02.2016, 14:40   #6
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Dziób wyszedł bardzo ładnie, a całość okrętu robi ogromne wrażenie. Szkoda tylko, że nie zastosowałaś ukośnych ścian, no ale rozumiem, że niektórych rzeczy nie da się w jedynce przeskoczyć. Jest też trochę chaotycznie jeśli chodzi o wnętrze sklepów, za dużo tam wszystkiego jak dla mnie. Niemniej jednak całość jest bardzo klimatyczna
Czekam na więcej, zamek jako parcela wakacyjna to bardzo ciekawy pomysł
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.02.2016, 20:56   #7
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 215
Reputacja: 54
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

przez ukośne ścianki nie mogłabym postawi górnych barierek - byłyby dziury, albo one byłyby kanciaste, dlatego uznałam, że wprowadzę kanciastość lvl 200 no i "napchane" sklepiki to niestety moja specjalność (zawsze chcę, żeby simy mogły kupować wszystko w jednym miejscu). Ale jeśli więcej będę próbować budować sklepy to może się wreszcie nauczę

Zamek się tworzy, ale jeszcze nie jest ukończony. Kilka razy zaczynałam i burzyłam całość, teraz chyba coś z tego wreszcie wyjdzie... dlatego wrzucam zdjęcia z postępu


Zaczynały się pierwsze pomieszczenia (to ta górna wieżyczka z poprzedniego zdjęcia)... ale po postawieniu dwóch całość poszła do kasacji.


Zdjęcie, które pojawiło się w offtopie. Zamek staje od nowa i najpewniej ta koncepcja pójdzie dalej.


Tak, wpadłam na pomysł dobudowania tawerny obok i połączenia z zamkiem. Jak szybko wpadłam na ten pomysł tak szybko tawerna zniknęła, bo mi pasowała do tego zamku jak pięść do nosa. Natomiast podobną tawernę na pewno postawię na którejś z mniejszych parceli publicznych


Coś się zaczyna wykluwać... zniknęło jeziorko z mostem, doszło znacznie więcej zieleni i nie zamierzam na tym skończyć. To właśnie kocham w motywach średniowiecznych w simach - im więcej zieleni tym lepiej <3

Kwatery, część jadalna i łaźnia publiczna już stoją, teraz się biorę za zieleń w najbliższym otoczeniu zamku, a potem będę kombinować nad tyłem zamku (planuję zrobić jezioro i część rekreacyjną - łuki obowiązkowo!).

edit:

I jeszcze więcej zielonego!


Parcela nam rośnie... i z zamku zrobiła się twierdza.
__________________
Ściemniam

Ostatnio edytowane przez Paździoch Menda Złośliwa : 20.02.2016 - 23:22
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.02.2016, 19:31   #8
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Ale fajnie wygląda ten zamek! "Parcela wakacyjna" kojarzyło mi się z jakimś obozowiskiem/imprezownią/nie wiem czym, a tu takie coś Zieleń wokół budynku bardzo mi się podoba, faktycznie ładnie się komponuje ze średniowiecznym stylem.
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.02.2016, 19:38   #9
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Pięknie!
Zieleń rzeczywiście jest świetna (sam lubię dużo roślinek w ogrodach), ale taki zamek pięknie by wyglądał również na jednej z tych "górskich", zaśnieżonych parceli W ogóle ciekawi mnie bardzo co tam pobudujesz.
Czekam na więcej
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.02.2016, 19:54   #10
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 215
Reputacja: 54
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Dzięki wielkie za komentarze, bo tak to bym musiała czekać 5 dni, a zamczysko już stoi Jak wspominałam wcześniej, na którejś z parcel zamierzam dać tawernę w takim stylu, jak pierwsza dobudówka do zamku, którą usunęłam, ale raczej jej nie dam na tam ogromną parcelę, jak ta największa śniegowa. Może tam będzie drugie zamczysko coś wymyślę!


Parcela wymaga jeszcze kosmetycznych poprawek, ale już jest zdatna do użytku.


Mniej-więcej tutaj wysiadają nowo przybyli, więc mają blisko do głównej części zamku. Wewnątrz wieży ukrywa się telefon i skrzynka pocztowa


Na wejściu od razu mamy recepcję i punkt gastronomiczny. Nie musisz się kwaterować od razu - możesz najpierw się najeść.


Zjeść, wypić, coś przeczytać...


Budynek jest przystosowany do obecności zwierząt.
Tak, "kocham" te drobne błędy w grafice (grrrrrr).


Kwatery znajdują się na piętrze zamku.


Korytarzykiem na prawo do końca mamy pokój dwuosobowy. Łóżko posiada pewien bug, mianowicie działa nawet jak się sim nie zakwateruje, więc nocleg za darmo XD nie wiem jak to naprawić.


W tej wieży znajduje się łazienka.


Obok znajduje się kwatera czteroosobowa, również z łazienką wewnątrz wieży.


W lewo korytarz ciągnie się nieco dalej i jednocześnie można podziwiać widoki na jezioro umiejscowione tuż przy zamku (w głośnikach leci mi obecnie Enya i właśnie sobie wyobraziłam spacer z takim widokiem... om nom nom).


Na końcu korytarza znajduje się kolejny pokój dwuosobowy. W sumie miejsc do spania jest osiem.


Tu również łazienka znajduje się wewnątrz wieży.


Pod kwaterą z lewej znajduje się również przestrzeń użytku publicznego. Co może się tam znajdować? (W zewnętrznej wieży jest ukryty drugi telefon i publiczna latryna - logiczne, nie?).


Ogólnodostępne spa! Trzeba simom lepszych wakacji?


Do dyspozycji są różne rzeczy - kąpiele błotne, siarkowe, w mleku, parowe, większa balia, prymitywne prysznice, masaż...


No i toaleta.


Pod korytarzykiem znajduje się przejście.


Na tyłach zamku znajduje się jezioro, niewielki staw z fontanną, kolejne rozrywki, no i mnóstwo zieleni. Most został poszerzony, ponieważ simowe są ułomni i tłumem pchają się na tak wąskie przejście, co skutkuje krążeniem dookoła spa, żeby dotrzeć do terenu za jeziorem.






Jest przyzwolenie na karmienie ryb!

No ale trzeba sprawdzić jak nam parcela działa w praktyce.


Tak, obiekt do akredytacji ustawiłam tyłem do przodu. Brawo ja! Już poprawione, a szafa wylądowała za ścianą.


Wędkowanie nam działa. Na dzień dobry Jarogniewa Staw wyłowiła kalosza!


Wspomniane dozwolone karmienie ryb.


Tere-fere-kuku, strzela baba z łuku. Za pierwszym razem trafiła w sam środek!

Do naprawy zostały mi prysznice w kwaterach, które nie działają wcale (na szczęście te ze spa już tak) i muszę dodać punkt kąpieli dla zwierząt. Ogólnie z parceli da się (w miarę) normalnie korzystać i simy mają już gdzie wypocząć
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023