Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11.12.2012, 16:49   #1011
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

wiesz co moncia12, u mnie trzeba wyczuć odpowiedni moment kiedy kliknąć na tą 'ikonkę do włączania" gdy zaczyna tak "buczeć" zwykle to robię
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 11.12.2012, 16:52   #1012
Luflee
 
Avatar Luflee
 
Zarejestrowany: 09.12.2012
Skąd: Katowice
Płeć: Kobieta
Postów: 92
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Aha.
Dzięki spróbuje
Luflee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.12.2012, 17:07   #1013
kamilaf10
 
Zarejestrowany: 04.01.2011
Skąd: Koszalin
Płeć: Kobieta
Postów: 5
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Liv gram w Jaskini Pokrzyku
kamilaf10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.12.2012, 19:18   #1014
Luflee
 
Avatar Luflee
 
Zarejestrowany: 09.12.2012
Skąd: Katowice
Płeć: Kobieta
Postów: 92
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Właśnie grałam i już jest dobrze
Luflee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.12.2012, 21:15   #1015
KarolinaJ
 
Avatar KarolinaJ
 
Zarejestrowany: 23.09.2011
Skąd: GW
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 254
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
KarolinaJ - a jakbyś pojechała którąś z dorosłych na parcelę publiczna i kupiła jej jakieś ciuszki i potem spróbowała wybrać je za pomocą szafy?
Jeśli to nie pomoże, utwórz w grze nowe otoczenie, w tworzeniu sima stwórz byle jaką dorosłą simkę, wprowadź na pusta parcelę, kup szafę i zobacz, co się dzieje. Radziłbym jeszcze postawić sklep z ciuchami i kazać simce coś sobie kupić. Jeśli nadal nie będzie "normalnych" opcji, pozaostaje reinstalka gry.
Wydaje mi się, że to przez niektóre ubrania które ostatnio pobrałam chociaż nie mam pewności bo w komentarzach nie było negatywnych opinii ani nic... Nie wiem też dokładnie które to ubrania mogłyby powodować taki stan rzeczy bo jest ich dość sporo ale jak dotąd nie było żadnych problemów...
Taka ciekawostka - mam InSimenator i przy jego pomocy mogę zaprojektować ubranie codzienne i dostępne są wszystkie ubrania które mam w szafie.
Dziękuję za radę, jeszcze będę próbować.
KarolinaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.12.2012, 15:34   #1016
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Cytat:
Napisał Malin
.sims2pack mogą się instalować w innych katalogach, nie tylko Downloads?
Ofc, że mogą!
W Clean Installerze po kliknięciu na "Install" w tym okienku, które wyskoczy, odznacz "default installation" i w "select installation folder" znajdź sobie np. pulpit, żeby na nim łatwo namierzyć poszczególne pliki No i w "file extension" zmień na "package". Potem jeszcze raz "install" i będzie tak jak trzeba

Co tej "aplikacji" - mam 2 teorie.
I pytania - gdy wprowadzasz na osiedle simkę, pojawia się ten błąd? I czy miałaś może kiedykolwiek jakieś skiny typu townified/genticized? Czy w innym otoczeniu dzieje się to samo? (w przypadku sima wprowadzającego się na osiedle podczas gdy Dwl masz w takim stanie, jak teraz)
Cytat:
Wykluczam winę komputera
Ja też.

moncia12 - płytka oryginalna? Masz jakiś program typu Daemon Tools, Alcohol 120%?
Btw, ciekawy sposób z tym napędem
kamilaf10 - pograj chwilkę jedną rodzinką z Miłowa, zapisz grę, wejdź do Dziwnowa, też pograj jedną rodzinką, zapisz. Wróć do Miłowa i do tej rodzinki, którą grałaś i zobacz, czy gra wygląda tak jak w momencie jej zapisywania. To samo zrób z rodzinką z Dziwnowa.
No i koniecznie napisz, co się działo, bo na tej informacji mi najbardziej zależy

Cytat:
Taka ciekawostka - mam InSimenator
Mogłam Ci poradzić przerzucenie się na InSimena (bo sama dzięki niemu kupuję i wybieram simom ciuchy - tak jest szybciej i prościej imo), ale nie zrobiłam tego, bo to by w gruncie rzeczy nie rozwiązało problemu... Na jakiś czas to jest dobre, ale skoro tu napisałaś o tym problemie, to rozumiem, że chciałabyś go jakoś rozwiązać...
No a skoro piszesz, że po ściągnąć ubrań z neta Ci się tak zrobiło, to przyczyna jest oczywista
Podejrzewam, że były one zrobione pod inną wersję gry, niż ta, którą Ty masz i stąd te konflikty. W przypadku dobrze zrobionych ubrań oczywiście w przypadku takiej sytuacji nie ma mowy o ingerencję w zachowanie innych plików, a ten u Ciebie wystąpił - wniosek nasuwa się sam.
No i nie jestem pewna, czy pozbycie się tych plików zmieniłoby stan rzeczy.

Ostatnio edytowane przez Liv : 12.12.2012 - 15:40
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.12.2012, 16:03   #1017
Luflee
 
Avatar Luflee
 
Zarejestrowany: 09.12.2012
Skąd: Katowice
Płeć: Kobieta
Postów: 92
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post

moncia12 - płytka oryginalna? Masz jakiś program typu Daemon Tools, Alcohol 120%?
Btw, ciekawy sposób z tym napędem
Tak płytka oryginalna.
Nie mam.
Ale moja siostra chyba ma na swoim komputerze Alcohol 120%.
Luflee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.12.2012, 19:30   #1018
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Liv, wybacz, że dopiero teraz odpisuję, ale musiałam to wszystko posprawdzać, a dopiero dziś znalazłam wolną chwilę.
Cytat:
Napisał Liv94 Zobacz post
Ofc, że mogą!
W Clean Installerze po kliknięciu na "Install" w tym okienku, które wyskoczy, odznacz "default installation" i w "select installation folder" znajdź sobie np. pulpit, żeby na nim łatwo namierzyć poszczególne pliki No i w "file extension" zmień na "package". Potem jeszcze raz "install" i będzie tak jak trzeba
Masz na myśli, że muszę tak robić przy przyszłych instalacjach? A co zrobić z tymi już zainstalowanymi "chustkawiegdzie" plikami? Da się je w ogóle znaleźć/zmodyfikować?
I taka jedna rzecz mnie interesuje jeszcze... Nie pamiętam teraz, czy instalowałam te domy Cleanem, czy tym zwykłym instalatorem. Nie mam jeszcze wszystkich dodatków (brak mi CW i 3 akcesoriów "ze środka") i zastanawiam się, czy ten instalator mógł mimo wszystko poinstalować niekompatybilne pliki, widząc zainstalowany ostatni dodatek (RiO)? Clean może by nie przepuścił, ale nie wiem, co z tym drugim.

Cytat:
Co tej "aplikacji" - mam 2 teorie.
I pytania - gdy wprowadzasz na osiedle simkę, pojawia się ten błąd? I czy miałaś może kiedykolwiek jakieś skiny typu townified/genticized? Czy w innym otoczeniu dzieje się to samo? (w przypadku sima wprowadzającego się na osiedle podczas gdy Dwl masz w takim stanie, jak teraz)
.
1. Próbowałam wprowadzać na tę parcelę (na której zauważyłam błąd) kolejnego sima i simkę - za każdym razem jest błąd, bez względu na płeć. Ta parcela jest eaxisowa, w Kwitnących Wzgórzach, "Domy na kółkach" czy siakoś tak ona się zwie. Nigdy jej sama nie modyfikowałam. Robiłam reinstal OŻ, ale na tej parceli błąd i tak się powtarza - postać się wprowadza, podpisuje papiery i wyskakuje "aplikacja".
2. Nigdy nie ściągałam nic typu "townified/genticized", a skiny defaultowe miałam tylko jedne, dokładnie te, nigdy ich nie wymieniałam na inne i nie miałam z nimi problemu. Ale! Przeszukałam dziś ten Dwl i znalazłam pliki z nazwą "gen" - są to oczy stąd. Defaulty na pewno wybierałam z tych "default" i one też mi zawsze działały, ale dodatkowo mam też tę drugą paczkę, której nawet dość często używałam na robionych w Warsztacie simach. Mam je od dawna, nie wiem, czy mogą mieć jakiś związek z błędami.
3. Inne otoczenie - no właśnie. Najpierw jeszcze raz weszłam w Kwitnących Wzgórzach do mojej rodziny, w której robiło się czarne tło. Oczywiście znów się to pojawiło, gdy chciałam przebrać faceta. Potem przetestowałam Donalda Szpadla - i tu wszystko działa poprawnie Trochę u niego posiedziałam, przebierałam chyba z 10 razy i błędu nie zanotowałam. Potem zmieniłam okolicę na Jaskinię Pokrzyku - nie znalazłam tam tych "domów na kółkach", ale wprowadziłam 2 różnych simów na różne osiedla i nie było żadnych problemów. Podobnie z ich zmianą garderoby.

Na moje oko błąd tkwi w tej eaxisowej parceli w Kwitnących Wzgórzach i miastowym simie, którego poślubiła moja simka. Pytaniem tylko dla mnie pozostaje, co te błędy powoduje.
Parcela nie ma żadnych dodatków z neta, chyba, że siedzi w niej coś defaultowego, czego nie udało mi się usunąć (bo może warto wspomnieć, że te wcześniej zainstalowane parcele miały defaulty, m.in. skrzynki na listy). Z simem są problemy od samego początku - gdy tylko się wprowadził i po raz pierwszy podszedł do lustra zmienić wygląd. Z poprzednim miastowym narzeczonym tej simki (którego potem wykopałam z domu) takich akcji nie było.

Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałam Chętnie zapoznam się z Twoimi teoriami dotyczącymi "aplikacji".
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.12.2012, 13:16   #1019
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

A ja mam następujące pytanie... Gdzie na niebie, w nocy można zobaczyć ten cholerny księżyc? Czytałam gdzieś, że wersja nieba zmienia się po CPR i że w podstawie, księżyc na niebie się pojawia, a po CPR już nie... jeśli tak, to czy w ogóle jest jakaś możliwość by mieć ten księżyc na niebie?
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.12.2012, 13:33   #1020
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

rudzielec - raczej nie w ogóle ciężko zobaczyć niebo z wysoka jezeli to w ogóle jest możliwe, albo ja już nie pamiętam Chyba tylko jak porywają cię kosmici to są takie planety : |
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 51 (0 użytkownik(ów) i 51 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023