Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26.08.2014, 00:48   #3301
tjzzf
 
Zarejestrowany: 06.08.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 23
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Tym trailerem skutecznie zniechęcili mnie nie tylko do TS4, ale w sumie teraz wstydzę się za całą serię.
Oglądając tą reklamę Wstyd się przyznać że gra się w simsy. Zwłaszcza kolegom z pracy
tjzzf jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 26.08.2014, 08:26   #3302
simka334player
 
Avatar simka334player
 
Zarejestrowany: 02.05.2010
Skąd: Strangetown
Płeć: Kobieta
Postów: 117
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

No cóż,
każdy ma prawo powiedzieć : płacę więc wymagam. Jak produkt nie podchodzi komuś to go nie kupi, to oczywiste!
Każdy ma prawo dokonać wyboru...kupić czy nie.
Ale , tak mi się wydaje, bądźmy konsekwentni, jeśli podjąłem decyzję że bojkotuje grę, to nie przyjdzie mi do głowy skorzystać z, jak to niektórzy "delikatnie" określają, nieoficjalnego źródła.
Piractwo to kradzież, nie ma co sie bawić w eufemizmy.
Nie znam sie na technicznej stronie tworzenia takich gier jak The Sims, które wg mnie są bardzo "myślącymi" grami. Nie można ich chyba porównac z jakimiś prymitywnymi strzelankami. Mnie interesuje efekt końcowy. Bo każda odsłona the sims była osobną grą bazującą na tej samej koncepcji.
Wg mnie w TS4 twórcy skupili sie na simach i na tym żeby były bardziej naturalne gdyż Rachel Franklin sama powiedziała że TS4 to gra która polega na tworzeniu i kontrolowaniu simów. I jeśli to prawda że simy będą mądrzejsze od wszystkich dotychczasowych to to jest właśnie to o co mnie głównie chodzi. żeby bardziej przypominały prawdziwych ludzi w reakcjach i zachowaniu. A takie drobiazgi jak brak pralek dżizys! to naprawdę nie jest dla mnie istotne.
__________________
Live long and prosper
simka334player jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2014, 09:03   #3303
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał simka334player Zobacz post
Ale , tak mi się wydaje, bądźmy konsekwentni, jeśli podjąłem decyzję że bojkotuje grę, to nie przyjdzie mi do głowy skorzystać z, jak to niektórzy "delikatnie" określają, nieoficjalnego źródła.
Piractwo to kradzież, nie ma co sie bawić w eufemizmy.
Mądre słowa. To się nazywa hipokryzja. Bo skoro ktoś już od dawna wie, że gra mu się nie podoba, a nawet wie, że w ogóle gra jest do niczego, że dla małych dzieci, że się cofa itp. itd. to po co chce w nią grać, oczywiście zaraz po tym jak ją ukradnie? Czyli co, wszyscy którzy zagrają w grę są dziećmi dającymi zmanipulować się EA czy tylko Ci którzy uczciwie grę kupią? Dla mnie zasada jest prosta: nie podoba mi się gra, to w nią nie gram.
Wycenianie gry też jest nie na miejscu. Czy Wam ktoś mówi, że za dużo dostajecie za swoją pracę?, czy chcielibyście dostawać mniej bo ktoś, kto tej pracy nie rozumie uważa, że tak powinno być?
Gdyby gra tak bardzo mi się nie podobała, szkoda byłoby mi czasu na wchodzenie tutaj i wpisywanie w kółko tego samego, bo naprawdę nic innego nie robicie. Ciągle i ciągle te same teksty. No oczywiście każdy ma do tego prawo, tak jak Ja mam prawo napisać co o tym myślę.

Co strasznego jest w tej reklamie, że aż strach się przyznawać to grania w TS?
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 26.08.2014 - 09:06
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2014, 09:15   #3304
Kafelove
 
Avatar Kafelove
 
Zarejestrowany: 19.01.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 44
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Hah, no właśnie... Trójkę mam zainstalowaną u chłopaka, bo mój DOBRY komputer nie ogarnia. On ma wypasiony sprzęt, a u niego wszystko się i tak tnie.
Jaki z tego morał? Nadal gram w dwójkę
__________________
Mój blog <KLIK>


PRZYJMUJĘ ZAMÓWIENIA NA SIMÓW!!!
Kafelove jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2014, 09:36   #3305
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Irbis, nie oszukujmy się, ta gra nie powinna kosztować 200 złotych. Ta cena jest zdecydowanie wygórowana, biorąc pod uwagę, że płacimy za bazę pod dodatki, a nie za produkt, który sam w sobie jest już niezależnym symulatorem ze wszystkimi potrzebnymi opcjami. Wycenianie gry jest jak najbardziej na miejscu, bo niech EA nie myśli, że im pieniążki będą się sypały z nieba tylko za logo Simsów na pudełku. Ich dobra passa nie będzie trwać wiecznie, jeżeli z symulatora życia będą robić symulator filmu animowanego z rakietami, laleczkami voodoo, przejaskrawionymi emocjami, zamiast elementów typowych dla rodzinnego życia. Teraz to już tylko kwestia rozeznania czy naprawdę chcemy grać w grę dla dzieci. Te Simsy ze swoim białym interfejsem, niedorobionymi ekranami ładowania i pożal się Boże makietową mapką, momentami przypominają mi sterylny domek dla lalek. Oczywiście zalety również są, ale nie wiadomo w którą stronę gra się rozwinie, kiedy już wyjdą do niej dodatki, więc wolę raczej podchodzić krytycznie, niż nazbyt entuzjastycznie. Czasami naprawdę już nie wiem co myśleć...
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2014, 09:55   #3306
tjzzf
 
Zarejestrowany: 06.08.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 23
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał simka334player Zobacz post
Piractwo to kradzież, nie ma co sie bawić w eufemizmy.
Nie żebym bronił piratów, ale męczy mnie już to na siłę lansowane w mediach zdanie. Jasne jest niemoralne, ale piractwo to nie kradzież. Nie idziesz do sklepu i nie zabierasz gry z półki, nie wyrywasz producentowi pieniędzy z ręki, po prostu ją kopiujesz. Producent nie traci ani złotówki, traci potencjalne zyski z twojego kupna. Kropka. A jeżeli i tak nie miałaś zamiaru jej kupić cóż...

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Wycenianie gry też jest nie na miejscu. Czy Wam ktoś mówi, że za dużo dostajecie za swoją pracę?, czy chcielibyście dostawać mniej bo ktoś, kto tej pracy nie rozumie uważa, że tak powinno być?
Nie rozumiem skąd te porównanie, jeżeli tworzę projekt na szybko, jest niedokładny, brakuje w nim pewnych elementów lub są one ucięte, to jak najbardziej zgodziłbym się dostać mniej, ba nalegałbym. A czemu to? bo nie byłby proporcjonalny w stosunku do ceny.

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Dla mnie zasada jest prosta: nie podoba mi się gra, to w nią nie gram.
A jeżeli nie wiesz czy ci się podoba to co robisz? oglądasz filmiki na YT czy szukasz wersji DEMO?

A jeżeli wersja DEMO nie istnieje? co jest nagminne po 2006 roku.
Twory pokroju CAS pomijam bo tak naprawdę nic nie pokazują. Zresztą Nie bez przyczyny EA zrezygnowało z czasowych dem w simsach na rzecz CAS.

W tej chwili TS4 to zakup w ciemno. Najlepsze jest to że nawet recenzenci z największych pism nie dostaną gry przed premierą. Chyba nawet twórcy przeczuwają co z tego wyjdzie.

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Co strasznego jest w tej reklamie, że aż strach się przyznawać to grania w TS?

Jej dziecinność, Sweet focia, i śpiewający lektor rodem z Disney Channel.

Ostatnio edytowane przez tjzzf : 26.08.2014 - 10:18
tjzzf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2014, 10:14   #3307
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Ale co to znaczy, że gra nie jest "niezależnym symulatorem ze wszystkimi potrzebnymi opcjami". Kompletnie się z tym nie zgadzam, bo choć gry jeszcze nie ma, to jestem pewna, że da się w nią grać bez dodatków, a jeśli chodzi o potrzebne opcje gry, to dla każdego oznacza to coś innego. Jestem również pewna, że w grze znajdą się "elementy typowe dla rodzinnego życia" zaś inne przez Ciebie wymienione są tylko dodatkami, z których nie trzeba korzystać. Wygląd interfejsu czy mapy to również sprawa upodobań i wielu graczom podoba się taki styl.

tjzzf
Cytat:
Nie rozumiem skąd te porównanie, jeżeli tworzę projekt na szybko, jest niedokładny, brakuje w nim pewnych elementów lub są one ucięte, to jak najbardziej zgodziłbym się dostać mniej, ba nalegałbym. A czemu to? bo nie byłby proporcjonalny w stosunku do ceny.
No i to znów sprowadza się do tego, że większość osób nie rozumie, że oni celowo nie dodają do postawy pewnych rzeczy, że nie jest to wynik pośpiechu czy lenistwa, ale zamierzone działania. Czegoś nie dodali, ale dodali coś innego i w ich odczuciu jest to dobre, bo taki był ich zamysł na tę grę. Taki jest przywilej twórców czegokolwiek.
Cytat:
A jeżeli nie wiesz czy ci się podoba to co robisz? oglądasz filmiki na YT czy szukasz wersji DEMO?
Nie pisałam do osób, które nie wiedzą czy gra im się podoba czy nie, ale do tych, którzy wyrażają się jasno, że gra im się nie podoba, że jest beznadziejna itp..
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2014, 10:28   #3308
tjzzf
 
Zarejestrowany: 06.08.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 23
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
No i to znów sprowadza się do tego, że większość osób nie rozumie, że oni celowo nie dodają do postawy pewnych rzeczy, że nie jest to wynik pośpiechu czy lenistwa, ale zamierzone działania.

"Panie nowak, napisze panu tego frameworka za 2000zł, wytnę z niego routing i kilka podstawowych funkcjonalności, wypuszcze je za kilka miesięcy w paczkach aktualizacyjnych po 1000zł"

Ja doskonale wiem że gra powstaje w pośpiechu (o czym przekonasz się w dniu premiery ) i że większość elementów wycięto na potrzeby dodatków. Co nie znaczy że powinniśmy się na to godzić.
tjzzf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2014, 10:28   #3309
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

tjzzf, zgadzam się, że skoro produkt okazuje się niedokładny, w jakiś sposób niepełny to powinno się za niego zapłacić mniej. Niestety twórcy chcą żebyśmy zapłacili więcej i to za grę, której zakup jest całkiem w ciemno. Nie pokazali nam wiele więcej poza CAS-em; codzienne życie Simów przedstawili po łebkach z naciskiem na przejaskrawione emocje i całe te "dziwne historie". Po drodze wyszły na jaw różne braki, z brakiem małych dzieci i wielu postaci npc na czele. Wysokobudżetowa gra z cieszącej się popularnością serii powinna być udostępniona przed premierą recenzentom. W przeciwnym razie można pomyśleć, że twórcy mają jeszcze więcej braków do ukrycia. Wszystko to sprawia mało profesjonalne wrażenie.

Ostatnio edytowane przez Piwusia : 26.08.2014 - 10:38
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2014, 10:30   #3310
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
No i to znów sprowadza się do tego, że większość osób nie rozumie, że oni celowo nie dodają do postawy pewnych rzeczy, że nie jest to wynik pośpiechu czy lenistwa, ale zamierzone działania. Czegoś nie dodali, ale dodali coś innego i w ich odczuciu jest to dobre, bo taki był ich zamysł na tę grę. Taki jest przywilej twórców czegokolwiek.
Ale to nie zmienia faktu, że projekt gry sam w sobie nie jest wart tej ceny. Jeśli namaluję obraz, który jest bardzo przeciętny, i zażyczę sobie za niego tonę kasy, bo poprzednie obrazy były dobre, więc liczę, że znający mój styl i tak to kupią, to co to o mnie świadczy..?
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023