Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.08.2013, 17:53   #1
FTR
 
Zarejestrowany: 23.06.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 24
Reputacja: 10
Domyślnie Wydajność gry, freezy, error code 12

Witam,

Otóż z przykrością muszę uznać że dodatek Rajska Wyspa to gwóźdź do wydajności gry.. Nawet wcześnie miałem problemy ale jakoś dało się grać, natomiast teraz..

Wszystkie problemy opisuje po wykonaniu następujących czynności:
- przeniesieniu rodziny z domem do najnowszego otoczenia
- zainstalowaniu patcha 1.55.4
- zainstalowaniu nowych wersji modów overwatch, awesomemod, debugger, master controller, errortrap, czyli głównie tych które mają pomóc w wydajności.
- Usunięciu wszystkich wspomnień moich simów i zablokowania powstawania nowych modem
- usunięciu plików cache

1. Gra chodzi bardzo wolno i nie mówi to o fpsach, bo te są w porządku. Gra po prostu "ścina" co dwie sekundy. "Wyczyszczenie" gry overwatchem, resetsim *, nie pomaga w najmniejszym stopniu.
2. Error code 12 do tej pory występował sporadycznie, teraz ładuje grę, tworze sobie jeziorko obok domu, dodaje jakieś pierdołki itp., przezornie chce zapisać grę (pierwszy zapis od uruchomienia gry, jakieś 10minut grania) - Error Code 12.
3. Ładowanie save'a trwa jeszcze dłużnej niż wcześniej, dochodzi nawet do 10 minut. Zapisywanie też trwa dłużej, na oko.
4. Crashe, już 3 razy gra wywaliła do pulpitu, na około godzinę czystego gameplayu, bo głównie to "testowałem" różne rzeczy żeby jakoś zaradzić tej beznadziejnej wydajności.

Zdaje sobie sprawę, że mój PC nie jest zbyt dobry (3.25 ram, GeForce 250, C2D7500), ale radził sobie bez większych problemów wcześniej, przynajmniej dało się grać.. Sprawdzałem też czy jest jakaś poprawa po powrocie do postępu historii od EA (wyłączenie tego w awesomemod), oraz rozpoczęcie gry jednym simem w nowym domu. Nie zauważyłem wielkich różnic, gra ścinała co około 5 sekund zamiast 2.

Nie mam więc pojęcia co zrobić. Jak ktoś zna jeszcze jakieś metody których nie użyłem proszę dajcie znać.

Ostatnio edytowane przez FTR : 30.08.2013 - 15:30
FTR jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.08.2013, 17:13   #2
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,273
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Wydajność gry, freezy, error code 12

Ja na pierwszy rzut wywaliłbym te wszystkie mody i wszystkie inne pliki packages z mods. Opinie o nich są różne, wystarczy poczytać forum, jednym pomagają a inni twierdzą że gra chodzi po nich jeszcze gorzej.
Co to Error Code 12 - spróbuj zapisać grę jako... (stwórz nowy zapis, albo nadpisz inny). Jeżeli to nie zadziała, to znaczy, że być może masz już za dużo innych zapisów (podobno gra toleruje max. 4 zapisy, potem mogą być crashe i błędy). Poza tym spróbuj czy ten błąd występuje w nowym otoczeniu - ten błąd np. u mnie pojawiał się, gdy już bardzo długo grałem na jednym zapisie i plik zrobił się gigantyczny.

A tak w ogóle przy tej ilości błędów ja bym jednak zrobił reinstalkę kompletną wszystkich dodatków plus podstawa, no i wyczyścił wszystkie rejestry.

Edit: Teraz jeszcze przyszło mi na myśl. Co do Error Code 12 to sprawdź czy masz wystarczającą ilośc miejsca no i czy w ogóle gra ma dostęp do tego folderu (powinna mieć z automatu, no ale to różnie bywa).

Edit 2: Aha, jeszcze jedno. Jaki masz system, 64, czy 32? Błąd EC 12 na 64 bitach może być spowodowany tym, że jest mniej niż 4GB Ramu. Żeby odciążyć nieco Ram wyłącz automatyczne wspomnienia.
__________________
Evil is a Point of View

Ostatnio edytowane przez Gio : 30.08.2013 - 17:16
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.08.2013, 02:59   #3
FTR
 
Zarejestrowany: 23.06.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 24
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wydajność gry, freezy, error code 12

Mam system 32. Nie wiedziałem, że gra toleruje max. 4 zapisy. Ja zawsze zapisywałem sposobem "zapisz jako" i miałem ich.. dużo. Teraz wyczyściłem, zostawiłem 3 zapisy i zobaczę czy to pomoże. Error code 12 wystąpił właśnie w nowym otoczeniu.

Co do tych modów, przynajmniej overwatch jest dla mnie zbawieniem bo usuwa największą bolączkę czyli porzucone samochody (na wyspie co 24h kasuje mniej więcej 500). W starym otoczeniu kasował 5000-9000 porzuconych samochodów.

Jednak to nie jest problem bo gra "przycina" nawet zaraz po całkowitym wyczyszczeniu porzuconych samochodów, no i te 500 różnicy nie robi w wydajności.

Usunę MasterController i DebugEnabler i zobacze czy coś to pomoże.
FTR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.08.2013, 09:27   #4
Kosia
 
Avatar Kosia
 
Zarejestrowany: 16.11.2012
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wydajność gry, freezy, error code 12

Watpie czy to cos pomoze, mialam dokladnie ten sam problem co ty - scinki co chwile po zainstalowaniu rajskiej wyspy. Jakos byl to okres ze i tak czyscilam kompa i zainstalowalam cale simsy od nowa, bez modow, bez dodatkow z internetu, z oswtatnim patchem. Niestety nawet to, ze kompa mialam wyczyszczonego ze wszystkich swinstw, ze gra tez byla czysta nie spowodowalo poprawy wydajnosci. Rowniez obnizalam jakosc grafiki, lecz nawet kiedy praktycznie jakosc byla zerowa to gra i tak potrafila przycinac! Kiedy gram na isla paradiso (a wlasciwie to nie gram, bo sie praktycznie nie da) to gra scina strasznie, lekka poprawe zawuazylam, gdy usunelam z Isla Paradiso strefy do nurkowania, ale dalej mniejsz elub wieksze scinki wystepowaly dlatego dalam sobie spokoj i gram w starych otoczeniach, tam na szczescie jest o wiele lepiej.

Edit: dodam ze mam windows 7 64 bity, 8gb ramu, wczesniejsze dodatki smigaly az milo.
__________________
Baby, I'm a sociopath,
Sweet serial killer.

Ostatnio edytowane przez Kosia : 31.08.2013 - 09:29
Kosia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.09.2013, 21:23   #5
KarolinaJ
 
Avatar KarolinaJ
 
Zarejestrowany: 23.09.2011
Skąd: GW
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 254
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Wydajność gry, freezy, error code 12

Też miałam problem po zainstalowaniu Rajskiej Wyspy w Isla Paradiso zadarzały się przycinki co kilka, kilkanaście simowych minut, pomógł mi reset miasta poprzez MasterControllera Nie pojawiał się jednak błąd zapisu także nie wiem czy to pomoże ale zawsze warto spróbować
KarolinaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.09.2013, 21:46   #6
Klamra
 
Zarejestrowany: 19.05.2013
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć: Kobieta
Postów: 34
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wydajność gry, freezy, error code 12

Żeby poprawic wydajnosc czasem wystarczy zmienic ustawienia na karcie graficznej. Poszukajcie na necie jak to zrobic zeby byla wydajniejsza. Mi bardzo pomoglo.
Klamra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023