Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17.09.2015, 18:58   #1
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Green Grass Apartments



Hej! Postanowiłam podzielić się z Wami moim apartamentowcem. Budowałam go pod własne granie, więc nie wszystko jest idealnie - szczególnie rozkład okien z tyłu. No coż, w tej kwestii postanowiłam na funkcjonalność budynku. Reszta chyba dobrze wyszła i to własnie o jej krytykę proszę Żeby nie przedłużać, zapraszam do obejrzenia zdjęć:

Przód+Tył+Zrzut:

Parter i dpierwsze piętro są takie same, więc nie wrzucam zdjęć góry.





Apartament (każdy jest taki sam):

Wejście+Salon+Kuchnia:





Sypialnia:




Gabinet:




Łazienka:




Bardzo proszę o ocenę Mam nadzieję, ze tragedii nie ma


PS. Gdyby ktoś chciał, to mogę wrzucić ten domek do ściągnięcia - grałam pół dorosłego życia simowego i nie znalazłam żadnych przeszód.


revallsay jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 17.09.2015, 19:33   #2
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Green Grass Apartments

Mieszkania

Bryła+otoczenie - bryła to taki typowy nowoczesny klocek - żółte kwiatuszki w drewnianej donicy (?) zdecydowanie tam nie pasują. Kamień i cegła gryzą się ze sobą. Co innego, gdybyś dała tę samą cegłę tylko że w białym/szarym kolorze albo zrobiła ścianę gładką/lekko chropowatą jak te z WB, które osobiście uwielbiam
Aż się prosi o jakiś bluszcz na ścianę albo te fajne kwiatuszki z RiO pod oknami.
Dlaczego do schodów nie prowadzi wybrukowana ścieżka?!
Ten niski murek na dachu do niczego nie pasuje.
Taras - czy ta ławka zasłania okna? O default glass replacements słyszałaś? Czarny stolik i białe krzesła z tego samego kompletu? Krzesła też mogły być czarne. Poza tym jakiś nudny ten taras.
Wejście - tapeta - nieee. Nie w ogóle i nie do tej podłogi. Pusto masz przy tych drzwiach - nie mogłaś tam dać lustra, wieszaka na ubrania wierzchnie czy jakichś butów CC albo stojaka na buty z neta?
Salon - tam się prosi kanapa. W rogu lampa, stoliczek do kawy przed kanapą, do drugiego rogu roślinkę... Od razu by to lepiej wyglądało! Telewizor jest taaaaaaaak bardzo daleko! No i co - oglądasz sobie film, a tu co chwilę ktoś przechodzi Ci pod nosem?
Kuchnia + jadalnia - widzę, że nie uznajesz obrazów ani roślinek, a to przykre :< Kafelki podłogowe na pewno krzyczały z katalogu "WEŹ MNIE! WEŹ MNIE!" - jak mogłaś je zignorować? Fajny pomysł z żółtymi szafkami ;] Masz tyle miejsca - czemu ciśniesz krzesło pod sam zlew?!
Sypialnia - moje ulubione miejsce w tym mieszkaniu. Czy Twoje simy otwierają jakiś klub szwaczek? Pusto tam, ale przynajmniej da się na to patrzeć...
Gabinet - wieje nudą, ale mógłby konkurować z sypialnią o miano mojego ulubionego pokoju. Serio ryzykowałabyś plamami z farby na dywanie?
Łazienka - poprawnie, ale bardzo nudno.
Jak na widoczną ilość wyposażenia, te mieszkania są zdecydowanie za duże. Spokojnie dałoby się wykroić z tego co najmniej jeden pokój więcej. I w ogóle sensowniej to rozplanować. Ponadto masz niesamowicie wysoki czynsz...
Nie, tragedii nie ma, ale niemal wszystko jest do poprawy.
5/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 17.09.2015 - 19:38
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.09.2015, 19:10   #3
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Green Grass Apartments

Z zewnątrz budynek wygląda nudno, taki typowy symetryczny "apartamentowiec". Poza tym jest strasznie mdło, przydałby się jakiś kontrast, bo ten miętowy zlewa się z białym w taką plamę trochę. Kamień na podeście nie pasuje, podobnie jak schody - albo idziesz w nowoczesność albo rustykalność, betonowe schody byłyby lepsze w tym wypadku. Brakuje jakiegokolwiek ogródka (kilka krzaczków i drzewa na prawdę mogą zrobić DUŻĄ różnicę) i ścieżki pomiędzy chodnikiem a budynkiem. Donice w kwiatami, jak wspomniała Liv, nie pasują.
Z tyłu bryła wygląda tragicznie, poleciałaś po najmniejszej linii oporu. Taras to już w ogóle bez ładu i składu, lepiej by było jakbyś dała tutaj ogród a do każdego mieszkania dolepiła jakiś indywidualny balkon/taras, sąsiadów można przecież zaprosić do siebie
Rozplanowanie pomieszczeń takie sobie, masz mnóstwo niewykorzystanego miejsca, które i tak będzie trudno jakoś sensownie urządzić. I ten korytarz, naprawdę nie rozumiem po co marnować tyle wolnej przestrzeni...
A w środku znowu nudy Zdecydowanie za dużo zielonego i KOSZMARNA podłoga (w każdym razie w tym maxisowym recolorze).
Nie rozumiem tego stolika kawowego przy wejściu Lepiej sprawdziłaby się szafa/wieszak, lustro i telefon przeniesiony z salonu.
W salonie sofa zasłania okno, wygląda to mocno średnio. Takie rzeczy się robi z przynajmniej jedną kratką odstępu od okna, wtedy jest w porządku. I znowu nie wiem po co te dwa stoliki, nic na nich nawet nie stoi A takie drogie telewizory w mieszkaniu na wynajem to nienajlepszy pomysł, podbijają tylko czynsz. Lepiej wykorzystać te pieniądze na bardziej użyteczne przedmioty. No a poza tym to straszliwe pustki na ścianach, nie ma tutaj nawet JEDNEGO obrazu
Kuchnia to chyba jedyne miejsce w domu, które mi się nawet spodobało. Urzekło mnie połączenie żółtych szafek i tych kafelków, wygląda bardzo wesoło i świeżo Stół do przestawienia, bo zasłaniasz krzesłem zlew i nie będzie go można używać.
W sypialni niestety znowu wieje nudą. Podłoga znowu okropna No ale przynajmniej nad łóżkiem wisi obraz
W gabinecie znów zbyt dużo zielonego. Fajnie, że chciałaś zachować jakiś główny motyw przewodni, ale można było to zrobić o wiele subtelniej Regał w tym jednokratkowym kąciku nie wygląda najkorzystniej. Lepiej już zabudować tę wnękę i przestawić półkę.
Łazienka standardowa, okropna wanna, głównie ze względu na zasłonkę, ale też tę strasznie rozmazaną teksturę (naprawdę, nie wiem co ci ludzie z EA tutaj wywinęli ) Ręczników trochę za dużo
Podsumowując to jest mocno przeciętnie, niestety. Ale buduj dalej, praktyka czyni mistrza
__________________

Ostatnio edytowane przez Shiver : 20.09.2015 - 20:40
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.09.2015, 18:54   #4
Madame Marmolini
 
Avatar Madame Marmolini
 
Zarejestrowany: 09.11.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 157
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Green Grass Apartments

Bryła taka sobie, moim zdaniem. Dałabym też inne płytki na tarasie, te popękane kamienie nie najlepiej tutaj pasują. Co do kuchni, uważam, że wyszła Ci bardzo dobrze, bo sprawia wrażenie, jakby była prawdziwa, a nie z gry. Wielki plus za stwarzanie wrażenia autentyczności Sytuacja nieco gorzej wygląda na korytarzu - zrezygnuj z czegoś - albo z tego rodzaju podłogi, albo z tego odcieniu ścian, bo prezentuje się to zbyt zjadliwie. Łazienka umeblowana skromnie, ale gustownie. Całość oceniam 6,5/10
Madame Marmolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.09.2015, 09:29   #5
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Green Grass Apartments

Dziękuję za wszystkie komentarze Jak na razie nic nie będę zmieniać, bo aktualnie w apratamentowcu mieszka jedna rodzinka, a kolory chcę mieć wszędzie spojne. Zmian dokonam jak wyprowadzę rodzinkę.

Co do CC - akurat o defaultach okien i drzwi nie syłyszałam, i bardzo za nie dziękuję <3 Raczej nie będę ściągać CC niedefaultowego, bo to jest moje otoczenie do gry, w którmy gram bez CC (jedynie defaulty ubrań, fryzur i teraz te okna ściągnę)

Liv - Przy wejściu chciałam dać wieszak na ubrania, ale ten z 4PR nie pasuje, a jak juz pisałam, gram bez CC. Maszyna do szycia jest w sypilani, ponieważ u mnie w domu mama na swoja w swojej sypialni i uważam, że to dobre miejsce, przecież nitk nie wszyje po nocach Stolik i krzeszła koło stolika są z tego samego zestawu. Stolik w grze jest zielony, na zdjęciu wyszedł czarny (dopiero teraz zauważyłam, że to tak śrdenio wygląda). Chciałam dać kontrast i w grze jakoś to wyglądało. Stolik drewniany nie jest z tego kompletu - jest tam umiejscowiony,przez te 'weekendowe imprazy landlorda'.

Shiver - nie wiedziałam, że drogie telewizory nabijaja czynsz - zawsze jak wprowadzam rodzinkę, to takie rzeczy mi znikają i muszę kupowac we własnym zakresie. Można używać i krzesło i zlew - sprawdzałam


Jeszcze raz dziękuję. Mam nadzieję, że kolejny domek/apartamentowiec będzie lepszy.
revallsay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023