Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.05.2009, 17:54   #1
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Post The Sims 3 - Porady (FAQ)

Postanowiłem założyć temat, żeby zaoszczędzić powtarzania zadanych już pytań i trochę rozjaśnić kilka podstawowych kwestii dotyczących TS3. Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako spam. Jeśli macie jakieś propozycje dot. takich kwestii, napiszcie, podkleję pod 1 post.

Zapisywanie stanu gry
System zapisywania stanu gry trochę się zmienił. W TS2 zapisywaliśmy tylko wybraną rodzinę, teraz natomiast zapisujemy całą okolicę. Zapisany stan gry będzie możliwy do odtworzenia już na pierwszym ekranie, po ponownym uruchomieniu gry.

Konsola kodów
Tak jak w przypadku TS2, otwieramy ją kombinacją klawiszy CTRL + SHIFT + C. Wpisany tam kod zatwierdzamy klawiszem ENTER. Podstawowe, niekoniecznie przydatne kody poznasz wstukując w konsolce "help".

Tryb edycji miasta
Pozwala Ci na manipulowanie rodzinami zamieszkującymi miasto (przeprowadzki, łączenie rodzin, eksmisja) oraz dokonywanie zmian w parcelach (zmiana/budowa, przenoszenie, niwelowanie). Aby przejść do trybu edycji miasta, otwieramy listę menu opcji (klawisz F5) i wybieramy "Edytuj miasto". Mimo tego, nie można edytować terenu okolicy oraz znajdujących się tam obiektów, jak w TS2. Możesz budować i umieszczać obiekty tylko w obrębie parceli. Nie można również wyznaczać dodatkowych miejsc na parcele.

Przedłużanie życia
Tym razem gra oferuje taką możliwość bez uciekania się w kody. Z menu opcji (klawisz F5) wybieramy "Opcje...". W zakładce "Opcje gry" korzystamy z suwaka "Długość życia". Jeżeli to nie wystarcza, zawsze można odznaczyć opcję "Włącz starzenie się".


Zmiana rodzinki, czyli jak grać wieloma rodzinami w jednym mieście
Wiele osób ma z tym problemy, i trudno się dziwić. Jak wyżej, tym razem podczas zapisywania stanu gry, zapisujemy całe miasto, nie konkretną rodzinę. Nie znaczy to jednak, że dla każdej rodziny, którą chcesz grać, trzeba tworzyć nową grę i nowy zapis stanu gry. Możesz stworzyć kilka rodzin i grać nimi na przemian w jednym mieście, tym samym mieć dla wszystkich jeden zapis stanu gry. Licz się jednak z tym, że jeśli opcja "Włącz postęp historii" jest włączona, wszystkie pozostałe rodziny są sterowane automatycznie, więc wracając później do konkretnej rodziny, może się okazać, że coś/wiele się zmieniło. Aby przełączać się pomiędzy rodzinami, wystarczy w trybie edycji miasta skorzystać z przycisku "Przełącz aktywną rodzinę".

Simy "w skrzyni", czyli auto-wprowadzka
Tym razem simy/rodziny umieszczone w skrzyni potrafią samodzielnie zamieszkać w mieście. Nie wiem, na ile jest to rozsądne rozwiązanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wówczas dołączają się do istniejących rodzin/domów, nawet, jeśli brak tam stosownych warunków (za mało łóżek), ale drobna uwaga z mojej strony: jeśli w skrzyni jest sim, którym chcesz grać lub którego chciałeś wprowadzić do miasta, ale gra zdążyła zrobić to za ciebie, nie wprowadzaj sima ze skrzyni, ponieważ będzie on tylko kolejną jego kopią. Wejdź w tryb edycji miasta, znajdź parcelę, do której został przyłączony i wyprowadź go stamtąd - opcja "Podziel rodzinę". Tym sposobem, simy nie tracą powiązań i znajomości z tym simem, a w mieście brak syjamskich bliźniąt. Wydawałoby się oczywiste, ale dla świeżynek - wówczas również dla mnie - niekoniecznie było.


Zmiana stylu, czyli zaprojektuj sobie wszystko?
Na tę opcję czekali chyba wszyscy, ale projektowanie - jak obiecali twórcy - wszystkiego, to niekoniecznie prawda. Projektowanie, inaczej nadawanie dowolnych tekstur na dowolne elementy. Wybieramy narzędzie projektowania (klawisz R) i klikamy na dowolny przedmiot czy element. Nie można niestety zaprojektować schodów oraz barierek, jak również płotów i ogrodzeń, co jest dosyć niekorzystne, nie tylko ze względów powtarzania kilku tych samych ogrodzeń do wyboru w innej kolorystyce. Poza tym, możemy projektować prawie wszystko! Poczynając od ubrań simów, poprzez meble, kończąc na tapetach czy podłogach. Szkoda tylko, że nie można narzędziem projektowania zmieniać dodatkowo kolorów kwiatów, ale przeżyjemy.

Płytki połówkowe i ćwiartkowe
O tej możliwości co prawda wspominają wskazówki, ukazywane podczas wczytywania się gry, ale tak na wszelki wypadek: podczas układania podłogi, możemy wykorzystywać płytki ćwiartkowe, dzięki czemu możemy uzyskać przeróżne efekty, a płytki połówkowe/ukośne możemy tworzyć bez ingerencji barierek. Wciskamy kombinację klawiszy CTRL + F, aby przełączać się pomiędzy trybami płytek zwykłych/ćwiartek.

Układanie obiektów "nie-do-siatki"
Bez żadnego kodu z boolpropem! Jeśli chcesz układać obiekty, bez dopasowania do siatki (która swoją drogą w TS3 jest dodatkowo dzielona na ćwiartki - bardzo korzystne rozwiązanie), wystarczy trzymać wciśnięty klawisz ALT podczas układania obiektów. Jest to bardzo przydatne szczególnie podczas aranżacji ogrodów, gdzie nieregularnie rozmieszczone rośliny - jakże śliczne w TS3 - nadają zielonym przestrzeniom naturalnego wyglądu. Jeśli to nie wystarcza, zerknij poniżej.

"moveobjects on"
Tak, tak, kody... I tym razem korzystamy z nagłówkowego kodu, jeśli chcemy aranżować ogrody lub otoczenie, wykorzystując "obiekt na obiekcie". Otwieramy konsolę kodów i wstukujemy "moveobjects on". Trzeba pamiętać, aby nie umieszczać drzwi i okien z aktywowanym kodem, ponieważ po jego dezaktywacji zdarza się, że okna i drzwi są dosłownie zamurowane. Zatem, jeśli korzystasz z tego kodu, koniecznie wstukaj "moveobjects off", jeśli rozmieszczasz drzwi/okna.

Pieniądze za kody
Nie, to nie kolejna akcja promocyjna lejsów. Jeśli brakuje ci gotówki, a niekoniecznie musisz grać uczciwie, otwierasz konsolkę kodów, i wstukujesz kolejno: "kaching" dla 1.000 simoleonów lub "motherlode" dla 50.000 simoleonów.

Dodatkowe ubrania
Wstukaj w konsoli kodów "unlockOutfits on", aby aktualna rodzina miała dostęp do wszystkich ubrań z poszczególnych awansów w pracy. Dodatkowo dzieci mogą przebrać się za roznosiciela gazet (strój z torbą). Ubrania możesz wykorzystywać jako "na codzień". Wszystko znajdziesz w szafie/komodzie.

Ostatnio edytowane przez Fizzly : 28.05.2009 - 14:09
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.05.2009, 19:58   #2
ICanMore
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Porady (FAQ)

Ponowię swoje pytanie, bo bardzo zależy mi na odpowiedzi, a mianowicie:
można zrobić jedną rodzinę, grać w nią, a później założyć kolejną, grać inną, i w między czasie moc grać np jakaś już istniejącą? Niestety, nie wiem, a u mnie 'da się' (a może po prostu tylko tak umiem ) grać jedną rodziną, a kiedy chcę inną, to tamta się usuwa
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.05.2009, 13:32   #3
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Porady (FAQ)

Cytat:
Napisał ICanMore Zobacz post
Ponowię swoje pytanie, bo bardzo zależy mi na odpowiedzi, a mianowicie:
można zrobić jedną rodzinę, grać w nią, a później założyć kolejną, grać inną, i w między czasie moc grać np jakaś już istniejącą? Niestety, nie wiem, a u mnie 'da się' (a może po prostu tylko tak umiem ) grać jedną rodziną, a kiedy chcę inną, to tamta się usuwa
Da się. Korzystasz z przycisku "Zmień aktywną rodzinę", koniecznie ZAPISUJĄC grę przed zmianą rodzinki.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.05.2009, 13:55   #4
agnieszka130187
 
Avatar agnieszka130187
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: Góra Czarownic :)
Płeć: Kobieta
Postów: 512
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Porady (FAQ)

Zostały tu wypisane kody, a czy ktoś sprawdzał jak działa ten kod ?

• testingCheatsEnabled [true/false] - z opcją true masz możliwość używania zablokowanych interakcji itp.
agnieszka130187 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.05.2009, 17:04   #5
magda1984
 
Zarejestrowany: 07.09.2006
Skąd: Białystok
Płeć: Kobieta
Postów: 115
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Porady (FAQ)

a sprawdzał ktoś czy są jakieś kody albo sztuczki na maksymalne wszystkie umiejętności od razu?
magda1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.05.2009, 20:20   #6
claudia_o
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Porady (FAQ)

ja wiem że max_motives nie działa...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.05.2009, 21:01   #7
rasmusek99
 
Zarejestrowany: 13.03.2005
Płeć: Mężczyzna
Postów: 61
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Porady (FAQ)

Max motives nie działa, ale możesz wpisać testingcheatsenabled true (bez boolprop), kliknąć z wciśniętym klawiszem shift na skrzynkę i wybrać opcję Wszyscy szczęśliwi. To chyba to samo Możesz jeszcze wziąść Potrzeby statyczne i wtedy nie musisz się przejmować praktycznie niczym.
rasmusek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.05.2009, 21:37   #8
BlackDevil
 
Avatar BlackDevil
 
Zarejestrowany: 03.05.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 150
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Porady (FAQ)

testingCheatsEnabled true dziala tak, ze mozesz tak samo jak w TS2 zmieniac paski potrzeb, ale nie sprawdzalam czy da sie paski kontaktow.
__________________
[img]http://i48.************/bhhmaa.jpg[/img]
'This is the story of my life,
these are the lies I have created'
BlackDevil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.05.2009, 22:44   #9
claudia_o
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Porady (FAQ)

ooo super jakos mi się wydaje że w tej częsci potrzeby simów szybciej spadają, ale pewnie tylko mi się wydaje
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.05.2009, 09:04   #10
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 3 - Porady (FAQ)

Cytat:
Napisał Fizzly Zobacz post
Da się. Korzystasz z przycisku "Zmień aktywną rodzinę", koniecznie ZAPISUJĄC grę przed zmianą rodzinki.
A nie zgodzę się z kolegą co do konieczności zapisu przed zmianą aktywnej rodziny. Odkryłam to całkiem przypadkiem, gdy chciałam sprawdzić czy czasem dzieci z mojej zaginionej rodziny nie trafiły do ośrodka adopcyjnego. W losowo wybranej rodzinie kazałam simowi adoptować dziecko i nie chciałam zapisać tego stanu gry, więc zmieniłam aktywną rodzinę bez zapisu. Sim nadal miał to niezapisane dziecko
Wychodzi na to, że niekoniecznie trzeba zapisać grę przed zmianą aktywnej rodziny, aczkolwiek zawsze lepiej to zrobić na wypadek losowych zdarzeń, takich jak na przykład nagły brak prądu

Co do kodów i polepszania simowego nastroju za ich pomocą to jestem zdecydowanie na nie. I żałuję, że przeczytałam o możliwościach testingCheatsEnabled, bo teraz będzie mnie korciło, żeby od czasu do czasu tego użyć
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023