Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08.09.2014, 19:08   #71
NaNiKo
 
Avatar NaNiKo
 
Zarejestrowany: 04.11.2005
Płeć: Kobieta
Postów: 550
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Do tego jak była w toalecie, to potem cenzura została i rozrosła się na cały dom, musiałem zresetować grę.
http://technowinki.onet.pl/nietypowe...e-sims-4/0q10b

Ponoć zabezpieczenie przed piratami
__________________
Tylko głupiec nie ma wątpliwości.
K. Čapek
Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko.
A. France
[img][/img]
Av by Meine Liebe Kitu :*
NaNiKo jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 09.09.2014, 00:15   #72
Trykuu.
 
Avatar Trykuu.
 
Zarejestrowany: 30.12.2010
Skąd: somewhere in the world
Płeć: Mężczyzna
Postów: 982
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

byłem w szoku, ze gra tak szybko sie wczytuje
Trykuu. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.09.2014, 06:19   #73
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Mój sim ma już siedem cech (z czego trzy dokupione za punkty z wypełnienia kaprysów) i ciągle mam możliwość kupowania mu nowych cech

Dorosły sim nabiera poważniejszego wyrazu twarzy, wygląda dojrzalej niż jako młody dorosły.

Mój sim jest artystą, maluje obrazy i choć ma już rozwinięty ósmy poziom kreatywności, ani razu nie namalował takiego samego obrazu drugi raz (poza obrazami wzbudzającymi pewność siebie). Do tego obrazy są naprawdę ładne, aż żal sprzedawać (ale nie ma wyjścia gdy kasa potrzebna na rachunki )

Ogrodnictwo jest świetne. Można sadzić rośliny bezpośrednio w gruncie, ale można i w specjalnych skrzynkach (na cztery rośliny) lub donicach (na jedną). Simka długo podlewa rośliny, jeszcze dłużej odchwaszcza, a szybko zbiera plon, normalnie jak w życiu

Gdy wysłałam simkę na ten wspólny teren pomiędzy parcelami, zanim jeszcze zdążyła tam dojść, naliczyłam 14 simów, którzy rozmawiali między sobą i zajmowali się roślinami, no po prostu żyli

Moim zdaniem potrzeby wcale nie spadają zbyt wolno, nie ułatwia to gry. No chyba że ktoś tak gra, że skupia się głównie na zaspokajaniu potrzeb simów, to rzeczywiście łatwizna. Jeśli jednak simy mają urozmaicone życie, to tempo spadania potrzeb jest w sam raz. W tej grze jest naprawdę mnóstwo ciekawych i absorbujących zajęć.
Uważam też, że sim wcale nie zdobywa umiejętności zbyt szybko, wydaje mi się, że dzieje się to wolniej niż w TS3.

Chciałam sprawdzić jak wygląda praca pokojówki, więc zatrudniłam ją na stałe. Po jakimś czasie zdałam sobie sprawę z faktu, że nie widziałam jej ani razu. Po prostu po powrocie simów z parceli publicznej lub nawet z CAS, pojawiał się komunikat "pod Twoją nieobecność pokojówka posprzątała w Twoim domu". Zaczęłam podejrzewać, że pokojówka nie istnieje. Postanowiłam więc na nią zapolować. Okazało się, że owszem przychodzi jakaś simka, ale zamiast krzątać się pod domu sprzątając brudy, stoi sobie obok skrzynki na listy. Po jakimś czasie pojawia się komunikat w stylu "moja praca została zakończona" i sobie idzie. Mistrzostwo

Dzieci po powrocie ze szkoły stoją sobie na chodniku i nic. Sporadycznie zdarza się, że któryś pójdzie do domu i zajmie się sobą. W ogóle mam wrażenie, że dzieciom ciągle trzeba mówić co mają robić, że nie potrafią zająć się same sobą tak jak dorośli. Ciągle przyłapuję je na tym, że po prostu stoją. Trochę irytujące.
Poza tym dzieci pomimo licznych interakcji, nie mają możliwości, np. zabawy w berka czy coś takiego, mogą jedynie ze sobą rozmawiać (choć w trójce w podstawie też chyba tak było).

A teraz najgorsze: bliźnięta.
Na szczęście znalazłam kod który umożliwia zmianę wszystkiego w CASie
Spoiler: pokaż
[IMG]http://i59.************/svtmc0.jpg[/IMG]


Podtrzymuję jednak swoje pierwsze wrażenie z gry, że jest świetna
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 09.09.2014 - 06:23
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.09.2014, 09:15   #74
Navari
 
Zarejestrowany: 22.08.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 18
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

@up
Z tego co wywnioskowałam z wypowiedzi SimGuru wynika, że usługi wyglądają jak wyglądają, bo się z nimi zwyczajnie nie wyrobili. A to daje nadzieję, że dopracują je w przyszłości. Ja w ogóle czekam na taki dodatek jak Pokolenia, uzupełniający wiele takich drobnostek.
A co do dzieci, to mam przeciwne wrażenie. To znaczy, grałam tylko Aleksandrem, ale dzieciak akurat był tak samodzielny, że aż czasem mnie denerwował. : D

Gra jest... fajna! Bardzo, bardzo ucierpiała na marketingu, który zawalono na całej linii i na fakcie, że naprawdę jest niedokończona. To widać. Ale to nie zabiło przyjemności z rozgrywki i aktualnie bawię się świetnie (bawiłam, dopóki nie skasowało mi sejwów z paru godzin rozgrywki). Martwiłam się o poziom trudności, że zaniknie już całkiem, ale jest lepiej niż w TS3.
Btw, są już do niej zasady Legacy Challenge! To będzie moje pierwsze podejście do tego rodzaju gry i zamierzam pisać do tego historię po angielsku - żeby usprawiedliwić swoje granie przygotowaniami do matury!

Ostatnio edytowane przez Navari : 09.09.2014 - 09:19
Navari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.09.2014, 09:51   #75
simka334player
 
Avatar simka334player
 
Zarejestrowany: 02.05.2010
Skąd: Strangetown
Płeć: Kobieta
Postów: 117
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Irbis,
moja pokojówka jest przy sobie, zupełnie inna niż te laski z TS2 i TS3, ubrana w spódnicę do kolan, bardzo poprawnie. i sprząta. A jakże.
A moja Gwennie po powrocie ze szkoły jest bardzo grzeczna...i siusiu zrobi i rączki umyje, potem coś dziabnie z lodówki i sama siadzie do lekcji!!!
Navari,
What do you mean usługi?
Ja tez się cieszę na jakis dodatek. Im więcej gram tym bardziej mi się te nowe simsy podobają. Przede wszystkim te ludziki są takie przefajne!
__________________
Live long and prosper
simka334player jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.09.2014, 10:24   #76
Navari
 
Zarejestrowany: 22.08.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 18
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Usługi, w sensie wszystko, co zamawiamy przez telefon - ogrodnik, fachowiec, strażak itd itd. Ktoś pisał, chyba Grant, że się z nimi nie wyrobili.
Navari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.09.2014, 11:23   #77
AMSTA
 
Avatar AMSTA
 
Zarejestrowany: 07.08.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 146
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Zdania są podzielone. Pytanie - warto kupić, czy odpuścić ?
AMSTA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.09.2014, 11:36   #78
Selena
 
Avatar Selena
 
Zarejestrowany: 15.04.2005
Skąd: Gdańsk
Wiek: 36
Postów: 147
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Ja na pewno kupię 4, choć ubolewam że na razie jest tylko podstawka, a wiec - ograniczona gra; ale jest piękna Z demo tworzenia sima bardzo mi się podoba. A jak jeszcze widzę zdjecia i filmik.

Jeśli 4 jest po prostu inteligentniejszą i piękniejszą 2-ką to nic mi do szczęścia więcej nie trzeba. Wolę zdecydowanie 2 od 3. W 3 gram, ze względu na parę nowych rzeczy których nie ma w 2 i nawet z kodami nie będzie
__________________
Selena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.09.2014, 11:40   #79
NaNiKo
 
Avatar NaNiKo
 
Zarejestrowany: 04.11.2005
Płeć: Kobieta
Postów: 550
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Cytat:
Napisał AMSTA Zobacz post
Zdania są podzielone. Pytanie - warto kupić, czy odpuścić ?
Myślę, że jeśli nie masz strasznego parcia na grę to raczej czekać. Chociażby na promocje.
__________________
Tylko głupiec nie ma wątpliwości.
K. Čapek
Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko.
A. France
[img][/img]
Av by Meine Liebe Kitu :*
NaNiKo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.09.2014, 12:01   #80
AMSTA
 
Avatar AMSTA
 
Zarejestrowany: 07.08.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 146
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Chodzi o to, że jak mam wydać 150 zł i wkurzać się bo gra będzie się crash'owała to średnio mi się widzi taki interes...
Z drugiej strony jestem ciekawa jak to śmiga a najlepiej przekonam się osobiście..
AMSTA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023