Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.04.2016, 19:06   #1
Hatori
 
Zarejestrowany: 01.01.2015
Płeć: Mężczyzna
Postów: 44
Reputacja: 11
Domyślnie Two shot

Witam.
Biorąc sobie do serca uwagi od mojego poprzedniego wstawionego domku, dodaję drugi, starając się podane tam błędy poprawić.

Bryła i ogródek






Hol + czytelnia






Kuchnia + jadalnia






Salon




Wejście na górę




Łazienka
(mam nadzieję, że widać coś)
(płytki chciałbym takie jak kafelki na ścianie, lecz jeszcze nie znalazłem )






Gabinet






Sypialnia






Hatori jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.04.2016, 21:14   #2
Bulletproof Heart
 
Zarejestrowany: 24.02.2014
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 4
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Two shot

Jak na mój gust bryła jest zbyt ciężka i taka jakby... klockowata. Kolor domu jest nieciekawy, myślę, że dobrze by było dodać jakiś inny, intensywny kolor, ale nie w zbyt dużych ilościach, na przykład na tych "wystających" pomieszczeniach.

Coś dziwnego jest z tymi oknami, niektóre są w pionie, niektóre w poziomie. One nie pasują do siebie. Najbezpieczniej używać pionowych okien. Jeśli chcesz koniecznie jakieś mniejsze okna to proponuję kwadratowe. Dwa wielkie okna na narożniku też nie prezentują się najlepiej, jakby było ich więcej to prezentowało by się o wiele lepiej. Widać, że okna były dostosowywane do funkcji pomieszczeń, jednak trzeba wziąć pod uwagę jak te okna wyglądają z zewnątrz.

Na dachu jest nudno, przydałby się jakiś płot, ponieważ w przypadku tego budynku wypada to dość łyso. To samo w przypadku tego niby-balkonu.

Płotek przed domem bardziej pasowałby do farmy niż nowoczesnego budynku. Spróbuj z czymś metalowym, betonowym bądź szklanym. Połączenie prostej półścianki i metalowej barierki według mnie się sprawdza (ale może tylko ja tak uważam i mam spaczoną estetykę )
Ten maxisowy chodnik w ogródku jest... Nieładny. W ogóle zmniejszyłabym ten ogródek, ponieważ wydaje mi się zbyt długi a i tak nic w nim nie ma (oprócz kwiatków, które u mnie i tak umierają, bo nikt ich nie podlewa ). Skróciłabym ogródek do tej drugiej grządki, usunęłabym podłogę. Poprowadziłabym tylko trzykratkowy chodnik do wejścia domu. (Dlaczego drzwi wejściowe są tylko na jedną kratkę?) Grządki też bym usunęła, proponuję w zamian jakieś krzaki, ale nie tak dużo, tylko bardziej przy płotku. Nie rozumiem tych bambusów, zamiast nich proponowałabym jakieś drzewa, oczywiście nie w takiej ilości. Jeśli masz pusty, niewykorzystany teren wokół domu to spróbuj go troszkę urozmaicić podnosząc go w niektórych miejscach i zmieniając kolor podłoża, ale bardziej subtelnie niż to zrobiłeś.

Ta cegła wszędzie jest bardzo przytłaczająca. W ogóle to ta cegła jest brzydka, kojarzy mi się z jakimś lochem. Podłoga według mnie dobrze komponowałaby się z gładkimi jasnymi ścianami jeśli mówimy o nowoczesnym wnętrzu, tutaj podłoga nasuwa mi na myśl jakieś doki, na pewno nic nowoczesnego. Więc stolik w holu kłóci się z podłogą i ścianą, ściana kłóci się z podłogą. (W ogóle to ten stolik przeczy prawom fizyki, ma tylko dwie chudziutkie nóżki.... Jak to stoi?) Dlaczego w tej czytelni jest stół? Lepszy byłby jakiś mały stolik. Ogólnie czytelnia w przejściu nie jest zbyt dobrym pomysłem, ciężko skupić się w takim miejscu, nie wspominając o sztaludze. Krzesełko i półka na książki nie pasują, nie są nowoczesne. Obrazek jest okej, gdyby nie ta ściana

Ogólnie to przydałby się jakiś dywan, jakiś podział pomieszczeń, choćby półścianką. Ciężko umeblować tak ogromne pomieszczenie żeby nie było takiej pustki.

Jeśli chodzi o kuchnię, to nie jest sztuką postawić wszystkie meble z jednego setu. Bardzo mało jest jakichkolwiek ozdób w tym domu, w kuchni przydałyby się jakieś garnki, przyprawy, cokolwiek, co się trzyma w nowoczesnej kuchni. bo wątpię, żeby to był czosnek albo pędy bambusa Można postawić mikrofalówkę albo ekspres do kawy, jest naprawdę mnóstwo szafek.

Dlaczego te wszystkie stoły mają takie cienkie nogi? Autorowi bądź autorom mebli fizyka jest obca... Jeśli w tym stole w jadalni nieopatrznie oparłbyś się o krawędź stołu to przechyliłby się, a nogi by się połamały. A te nogi pośrodku naprawdę nic nie dają, urody też nie. Jeśli chodzi o krzesła to lepiej nie siadać na samej krawędzi. Nogi krzesła powinny być wzmocnione, połączone belką, ponieważ są niestabilne, aż strach usiąść. Chociaż nie jestem pewna, czy coś by to dało. (Tak wiem, to nie jest na temat domu, jednak trzeba uważać na takie rzeczy przy doborze dodatków, ponieważ wpływa to na estetykę)

W jadalni proponowałabym jednak postawić cztery krzesła

Salon to pustka. Na pewno potrzebny jest jakiś dywan. W wszędzie jest pustka, więc dlaczego ten wielki telewizor jest nad kominkiem? Jakbyś podzielił ten wielki parter na pomieszczenia to na pewno łatwiej byłoby Ci to umeblować.

Te schody kojarzą mi się z cmentarzem i stylem gotyckim, także nie pasuje. Też mam problem ze schodami, proponuje jakieś pobrać, na przykład takie: http://modthesims.info/download.php?t=511536

Nie wiem jak skomentować korytarz na górze, jest bardzo pusty. Wiem, że w korytarzu nie ma za bardzo co postawić, ale spróbuj z jakimiś ozdobami. W korytarzu jest pełno ściany, ale obraz musiałeś powiesić AKURAT obok drzwi. To ogrodzenie zawsze kojarzyło mi się z chlewem, proponuje jakieś inne (to tylko moja opinia, może się mylę )

W łazience właśnie płytki bardziej mi się podobają niż kafelki na ścianie, może dlatego, że są lepszej jakości Kibelek zaraz przy wejściu jest dość dziwnym rozwiązaniem. Nie jestem pewna jak to wszystko ustawić, umywalkę jednak zamieniłabym na inną, bo nie pasuje. Lustro mogłoby być większe.

Gabinet jest pusty, podłoga mogłaby być jaśniejsza. Nie rozumiem czemu tę fikuśną półkę umieszczasz tuż przy przejściu obok stolika mając wolną całą inną ścianę. Ale gabinet podoba mi się najbardziej, kolor ścian mi odpowiada Podoba mi się to krzesło przy biurku. Mam też słabość do tego maxisowego stolika. Tylko nie wiem czemu ta szafka jest na kółkach, nie pasuje to do domowego gabinetu.

Niezbyt dobrym pomysłem jest to, że do sypialni przechodzi się przez gabinet. Gabinet ma być miejscem pracy, a nie jakimś przejściem do sypialni. Osoba idąca do sypialni przeszkadza w pracy, a na przykład jak ktoś gra na komputerze to przeszkadza innym w spaniu

Sypialnia jest bardzo smutna, ta ściana jest okropna, w połączeniu z podłogą jest szaro i ponuro. i ta cegła w narożnikach pogłębia wrażenie smutku. Ta szachownica zdecydowanie nie pasuje do jakiegokolwiek wnętrza, krzesła ujdą. W końcu widzę dywan! Ale dlaczego SZARY? Jeśli masz mało koloru na ścianach i podłodze to dywan może być w naprawdę odjechanym kolorze. W końcu akcent kolorystyczny w postaci łózka, jednak to zdecydowanie za mało. Szafa nie pasuje. Stolik to dwie skrzynki? Nawet nie wiem jak to skomentować... Po prostu zmień to proszę.

Nie znam się za bardzo na projektowaniu wnętrz, jednak Twoje wnętrza są bardzo puste. Podział pomieszczeń jest nieprzemyślany, na parterze nie ma go wcale. :/ Ścianom przydałyby się listwy na dole. Lepiej użyj innej cegły i nie w takich ilościach. Proponuję Ci wybudowanie domu na działce 2x2, najlepiej na początek wybudować mniejszy dom Mniej szarości, cegły i pustki, a więcej kolorowych akcentów (ale też bez przesady).
Bulletproof Heart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2016, 17:39   #3
Say
 
Avatar Say
 
Zarejestrowany: 26.09.2014
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta
Postów: 59
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Two shot

Moja taka niepisana zasada; urządzaj tak jakbyś sama chciała tam mieszkać.
Te zasadę można odnieść do wielu rzeczy ale mniejsza.

Z całego domu podoba mi się.... łazienka
Przynajmniej tam jest jakiś kolor.

Zgodzę się z koleżanką wcześniej, za dużo tej cegły. Mieszkanie jest za puste, za nudne, za zimne.
Ogródek jest a jakby go wcale nie było, gdzie jakaś ławka vel krzesło, wszystko zabetonowane i jak tu sim ma wypocząć i czerpać radość z życia?
Te bambusy odgrywają role czego? Zasłony?
Okna za duże i źle rozmieszczone do tego brak jakich kol wiek zasłon/rolet/żaluzji. Tylko podglądaczy brakuje, źle bym się czuła z myślą że ktoś może mnie obserwować...
Dom sam w sobie jest za duży. Parter w cegle i starych, szarych podłogach a piętro już bardziej hmm żywsze? nowoczesne?...
Ale tylko przez chwile bo w sypialni znów mamy cegłę i deski.
Pusty hol, bez żadnego kwiatka, tylko jeden obraz
Smutne, puste ściany.
Szczerze? Dla mnie sypialnia jest wielkim nie porozumieniem. Chyba nie będę tego komentować.
Gabinet jak cię mogę ale też pusty.
Może lampka, półka z książkami jakiś fotel obok czy nawet mała skórzana kanapa.
Szkoda że nie zrobiłaś zrzutu z góry, byłoby łatwiej ogarnąć gdzie jest jakie pomieszczenie.
Poszukaj inspiracji, może Liv cię zainteresuje? Wrzuciła na forum kilka fajnych domów w typie modern.
Poszperaj w internecie, popatrz na strony z projektami domów, często można znaleźć gotowe urządzone pokoje/mieszkania. Może coś Ci się spodoba i będziesz mogła tę wizje przenieść do gry?
Więcej koloru!
Pozdrawiam!
Say jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2016, 20:22   #4
Madame Marmolini
 
Avatar Madame Marmolini
 
Zarejestrowany: 09.11.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 157
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Two shot

Co mi się pierwsze rzuciło w oczy po obejrzeniu zdjęć to zbytnie "ulizanie" bryły z zewnątrz. Ta bryła, sorki, przypomina duży KLOC. Odpowiednim rozstawem okien dało by się zminimalizować taki efekt, a tego tu, niestety, zabrakło
Za dużo cegły wewnątrz - to sprawia wrażenie, jakby domek był nieurządzony, bo wnętrze aż świeci pustkami
Jeżeli zamiast kuchni robisz aneks, to najlepiej zaznacz go nie tylko meblami, ale też zmianą choćby podłogi. Ja zawsze stawiam półściankę.
Łazienka nie jest zła, ale brakuje małego urozmaicenia (dekoracji).
Gabinet może być. Fajne to okno pod sufitem i ten laptop na biurku.
Sypialnia - ZIMNO! Daj chociaż obraz na ścianę...
Madame Marmolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023