Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.12.2011, 13:29   #11
John_Doe
 
Avatar John_Doe
 
Zarejestrowany: 30.11.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 37
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

Więc tak... Gram tylko w jednym mieście. W Bridgeport, innych jakoś nie lubię Także co do innych zapisów to nawet nie mogę powiedzieć.
Właśnie... Co do dodatków z neta to okazało się, że mam jakieś. Ale ostatnio nic nie wgrywałem, w sensie żadnego nowego dodatku, a zrobiło mi się właśnie to. W sensie, że jak już miałem wszystkie dodatki, które posiadam obecnie to nic się nie działo. Nie wgrywałem nic nowego, więc tak jakby dodatek nie mógł tego popsuć... Czy źle myślę?
Co do tego programu, który wskazałaś... Mam zeskanować dodatki tak? I w razie czego powinno mi coś wywalić, że jest nie tak?
Taaa... Co do przeinstalowania gry. Wiem, że mógłby być to sposób, ale tak strasznie chciałem go uniknąć... :/ Bo przecież wtedy będę musiał grać od nowa, bo nie będzie sensu nadpisywać gry kopiami zapasowymi wcześniej zrobionymi, bo będzie to samo, no nie?
John_Doe jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.12.2011, 15:54   #12
jaja
 
Avatar jaja
 
Zarejestrowany: 14.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 185
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

dashboard, o tym programie chyba piszesz? możesz spróbować tym zadziałać, żeby sprawdzić konflikty między modami w grze, ewentualnie je naprawić.. ale łatwiej jest wyrzucić je z gry, odpalić ją bez modów i sprawdzić czy problem jeszcze jest.

no i ważne: od kiedy masz ten błąd? i czy zapisujesz tylko na jednym zapisie?
jaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.12.2011, 16:02   #13
John_Doe
 
Avatar John_Doe
 
Zarejestrowany: 30.11.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 37
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

Tak, Helena chyba polecała mi właśnie ten program. Więc przeskanowałem nim mody i okazało się, że z jednym rzeczywiście było coś nie tak, bo podświetlił się na czerwono. Więc go usunąłem. Ale niestety to nie rozwiązuje problemu... Te simy dalej przychodzą pod plazmę, mimo, że tego Porsche (bo to z nim było coś nie tak) już nie mam w grze. Nie wiem, może powinienem jeszcze coś zrobić po usunięciu tego auta z gry...?
A jak odpalić grę bez modów? W sensie zaznaczyć tą opcję przy głównym ekranie uruchamiania "uruchom bez zawartości zmodyfikowanej" tak?
Od kiedy? Hmm... Zauważyłem to jakiś czas temu, ale niestety nie jestem w stanie podać dokładnej daty :/
Tak, zapisuję na jednym zapisie cały czas. Słyszałem, że tak jest ok, a nie za każdym razem "zapisz jako...".
John_Doe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.12.2011, 18:18   #14
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,452
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

Ale wyburzyłeś tylko budynek? Tzn w sensie, że parcela jest, tylko że pusta? Jeśli tak to wyburz też parcelę.
Jeśli to nie pomoże to spróbuj przenieść rodzinkę na nowy zapis programem NRaas Porter. Tutaj masz linka do moda i krótką instrukcję - http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61305
I jeśli chcesz spakowac jakąś rodzinę, to kliknij na inny dom (rodziny której nie chcesz pakować).
Vanitas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.12.2011, 18:42   #15
John_Doe
 
Avatar John_Doe
 
Zarejestrowany: 30.11.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 37
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

Gingers...
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem wszystko.
Po pierwsze próbowałem wyburzyć i tak, i tak. Nie zadziałało.
A gdzie ja mam to przenieść? I całe miasto mi się tam przeniesie??? Bo troszkę nie rozumiem tego moda...
John_Doe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2011, 09:49   #16
jaja
 
Avatar jaja
 
Zarejestrowany: 14.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 185
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

z NRaasem Ci nie pomogę, sama go nie używam, więc jeśli nie chcesz się z tym bawić, możesz spróbować (skoro nie chcesz reinstalować) wrzucić rodzinę z domem do biblioteki, wyrzucić miasto (tj zacząc grę od nowa w tym samym mieście, po prostu wywal zapisy - ale najpierw skopiuj na wszelki wypadek gdzies na dysk). W menu gry, wiadomo, wybierzesz sobie znów Bridge, wrzucisz dom z rodzinką na parcelę i bardzo możliwe, że ten durny problem nie będzie już występował.

Inna sprawa: nie zapisuj na jednym zapisie

co do wyrzucania błędnych modów: dashboard ma opcję czyszczenia cache gry, powinieneś też to zrobic po pozbyciu się auta. Swoją drogą wiem,o którym aucie piszesz, twórca tych samochodów niestety ma talent do tworzenia konfliktowych modów, wieeelka szkoda

EDIT: jeśli nie próbowałeś jeszcze odpalania gry bez modów, to spróbuj tego najpierw: na Twoim miejscu nie zaznaczałabym opcji uruchamiania bez zawartości zmodyf., tylko odinstalowała wszystkie s3packi, a folder Mods-Packages przeniosłabym w inne miejsce. No i konieczne jest czyszczenie cache gry. Skopiuj swój zapis gry też.
Jeśli to nic nie da, popróbuj tego z początku posta.. albo pobaw się Nraasem, jak wolisz.
powodzenia

Ostatnio edytowane przez jaja : 04.12.2011 - 09:59
jaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2011, 16:18   #17
John_Doe
 
Avatar John_Doe
 
Zarejestrowany: 30.11.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 37
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

Właśnie nie wiem, czy próbować, bo nie bardzo go rozumiem, to po pierwsze. Po drugie chyba nie jest wersja jego dopasowana do mojej wersji gry. Nie chcę nic schrzanić.
No tak, możliwe, że już nie będzie występował, ale nie będę miał innych rodzin, no nie? Wszystkie interakcje poznikają itp... :/
A dlaczego mam nie zapisywać na jednym zapisie? Może wyjaśnić, bo mnie to ciekawi. Przeczytałem właśnie, że tak lepiej, bo im więcej zapisów tym gorzej. A teraz jak mówisz, że nie to już się zacząłem gubić w tym wszystkim...
Aha, Ok, mam nadzieję, że znajdę tą opcję czyszczenia cache w dashboardzie. Przetestuję i zobaczymy czy to coś da. Choć szczerze mówiąc wątpię...
Rozumiem, że też miałaś problem z tym autem, tak?
Naprawdę? Ale jeżeli mam wywalić wszystkie dodatki, typu jakieś ubrania czy fryzury to co mi pozostanie??? Kicha... Tylko wiesz, jest taki motyw... Wyjaśniam. Miałem zainstalowane simy i te dodatki tam, fryzury, jakieś ciuchy, meble itp. Nic się nie robiło podobnego. Absolutnie. Musiałem zrobić format komputera no i wgrać od nowa simy. I na początku też było wszystko ok, dopiero później taki problem wystąpił, więc cały czas się zastanawiam, czy to naprawdę problem z tymi dodatkami...
Dzięki za życzenia powodzenia, ale coraz bardziej zaczynam wątpić, że mi się uda coś z tym zrobić bez reinstalowania...
John_Doe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.12.2011, 14:30   #18
jaja
 
Avatar jaja
 
Zarejestrowany: 14.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 185
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

Jasne, że nie będziesz miał kontaktów, bo zaczniesz grę od nowa, ale z tą samą rodzinką. Jeśli chcesz mieć te inne rodziny to spakuj je do biblioteki również, i wrzuć do nowej gry. Interakcje możesz sobie odbudować prostym kodem (testingcheats),
żadne oszustwo to to nie będzie

Nie wiem gdzie wyczytaleś, żeby koniecznie zapisywać na jednym zapisie, może źle zrozumiałeś..wiele problemów z tą grą można rozwiązać dzięki powróceniu do nieco starszego zapisu. A tak, jak coś się sypnie musisz zaczynać wszystko od nowa, proste
Zapisuj sobie na 2 - 3 save, ja np. mam 3 zapisy, na których kolejno nadpisuję grę, nazwane jakże twórczo: 1, 2 i 3

Tu masz linka do posta o dashboardzie, bardzo czytelnie wszystko wyjaśnione:
http://www.thesims3.pun.pl/viewtopic.php?id=24

I nie, nie wywalaj swoich modów, za nic, ja tam bez nich nie widzę sensu w grze Jeden z nich może być po prostu zwalony (to, że kiedyśtam działał prawidłowo wcale nie znaczy że w międzyczasie nie mógł się zwalić, już to u siebie przerabiałam),
więc możesz ustalić, tak jak pisaliśmy w poprzednich postach, czy to nie jest Twoim problemem.

Co do samochodów i tego nieszczęsnego porsche i innych modeli: miałam dośc zabawny błąd przez nie; auta moich simów były jednorazowe, po przejażdżce znikały...to dopiero jaja były no i często auta zostawały na stałew róznych misjcach w mieście,
po paru dniach simowych miałam całe BP zawalone porzuconymi wrakami. Ale u każdego co innego się sypie przez te internetowe dodatki

I jak idzie, próbowałeś już zadziałać?
jaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.12.2011, 15:14   #19
John_Doe
 
Avatar John_Doe
 
Zarejestrowany: 30.11.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 37
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

Tak, tak, to ja wiem. Te simy, które robiłem sam do tej pory i tak są w tej bibliotece, także samych simów właściwie nie tracę. Bo spróbowałem odpalić nową grę, Bridgeport od nowa. I czekałem dwie godziny simowe pod Plazmą i nikt nie przychodził! A tak to po zrestartowaniu simów nie mijało 5 simowych minut i znowu się zbierało całe miasto. Czyli chyba reinstalka nie będzie konieczna, tylko muszę po prostu kliknąć nową grę. Myślałem też o przeniesieniu zbudowanych przeze mnie domków z tego felernego BP do tego nowego tylko mam nadzieję, że już się nic nie schrzani. A jaki jest dokładny kod na odbudowanie tych interakcji? I co masz przez to odbudowanie na myśli?
Możliwe... I chyba naprawdę masz rację co do zapisywania np. 3 razy. Rzeczywiście, w końcu sypnąć się może w każdym momencie. A tak zawsze mogę wrócić do poprzedniego save'a. Może i tydzień simowy czy kilka dni będę mieć w plecy, ale nie całą grę. Jesteś wielka!
Dzięki. Tak właśnie zrobiłem z tymi modami przez tego dashboarda. I właśnie wtedy mi wyrzuciło tego porschaka. Musiało śmiesznie twoje miasto wyglądać z tymi wrakami wszędzie Trzeba było je pozbierać i komis otworzyć!
Dokładnie, racja. W końcu sporo błędów jest w samej grze, a co dopiero jeszcze przez internetowe dodatki.
No właśnie. To, co na początku napisałem to chyba oznacza, że w nowej grze tego błędu nie będzie... a przynajmniej na razie nie ma. Może to był błąd zapisu, któregoś z kolei? Też tak chyba mogło być, prawda?
John_Doe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.12.2011, 14:57   #20
jaja
 
Avatar jaja
 
Zarejestrowany: 14.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 185
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zbiórka Simów

Tak, ale możesz przenieść cały dom, który zbudowałeś w międzyczasie, i simy będą miały jakieś tam umiejętności, no nie?
chyba, że wolisz grać od nowa.
I reinstalka chyba nie będzie potrzebna, super

Kod to: testingcheatsenabled true, dzięki temu możesz poznać losowo wybrane simy, od razu są przyjaciółmi, jest też opcja "poznaj wszytskich", ale wtedy z automatu znasz wszytskich mieszkańców jako znajomych tylko
(żeby z tego skorzystać kilasz na skrzynke pocztową, chyba trzymając jednoczeście shift-dawno juz nie grałam i nie pamiętam dokładnie
Poza tym jak już znasz jakiegoś sima, możesz manipulować paskiem znajomości w kontaktach sima, i ustawć go sobie na jakim poziomie chcesz, baardzo przydatna rzecz

Taak moje BP wyglądało masakrycznie z tymi porzuconymi samochodami, i nie dało się nic z nimi zrobić.
No, poza wysadzeniem..mieszkańcy nie lubili mojej rodzinki w tych czasach

Miasto mogło się samo z siebie zwalić, nie musi być to wina moda. Wiadomo, że EA nie stara się za bardzo tworząc ts3.
Mialam już tyle błędów poważniejszych, że gdyby nie coraz to nowy fajny dodatek olałabym tę grę dawno temu.

Fajnie, że pomogłam
jaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023