Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04.01.2015, 16:55   #1
greenus
 
Zarejestrowany: 04.01.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Problem z lodówką, kuchenką i gotowaniem (Simy nie gotują - interakcja zanika)

Hej.

Mam problem z gotowaniem. Wszystko działało, aż do dzisiaj. Wolne blaty są, wszystko jest, tylko niestety po wybraniu opcji gotuj i przykładowo 'sałatka ogrodowa" nie dzieje się nic. Kasę za posiłek pobiera, jednak sim nic nie gotuje. To samo z kuchenką - po wybraniu potrawy zabiera kasę, a sim stoi i nic nie robi.

Po ponownym uruchomieniu gry działa przez chwilę, to znaczy sim jest w stanie ugotować, co tam mu się powie, ale trwa to krótko i za chwilę znów pojawia się problem.

Mam wgranych kilka fryzur z thesimsresource, kilka ubrań, ale z wyposażenia domowego nic, poza oczywiście świątecznym dodatkiem. Wcześniej mimo,że dodatki były, to wszystko działąło.

Czy ma ktoś jakiś pomysł ? Nie chcę głodzić moich simów


edit: mam jeszcze wgrany dodatek odblokowujący zawartość, która jest niedostępna (dostępna po osiągnięciu odpowiedniego szczebla kariery)

Ostatnio edytowane przez greenus : 04.01.2015 - 16:58
greenus jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.01.2015, 17:19   #2
karczi
 
Zarejestrowany: 04.01.2015
Skąd: Gliwice
Płeć: Kobieta
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z lodówką, kuchenką i gotowaniem (Simy nie gotują - interakcja zanika)

a przed wgraniem tego dodatku wszystko działało?
karczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.01.2015, 18:50   #3
greenus
 
Zarejestrowany: 04.01.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z lodówką, kuchenką i gotowaniem (Simy nie gotują - interakcja zanika)

Tak wszystko działało. Wyrzuciłam kilka dodatków, które ściągnęłam z internetu - problem (odpukać) rozwiązany.


edit:
wyłączyłam i włączyłam grę i teraz nawet nie da się uruchomić gry konkretnej rodziny ;/ ja już nie wiem, co jest grane;/

Ostatnio edytowane przez greenus : 04.01.2015 - 18:58
greenus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.02.2015, 21:19   #4
macbed
 
Zarejestrowany: 08.02.2015
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z lodówką, kuchenką i gotowaniem (Simy nie gotują - interakcja zanika)

Witam, mam ten sam problem.
Kwestia gotowania podobnie jak w poście użytkownika greenus - po wybraniu opcji "Gotuj" lodówka/kuchenka pobiera opłatę i nic się nie dzieje. Po ponownym uruchomieniu gry nic się jednak nie zmienia - wciąż nie można nic ugotować. Dzieje się tak z każdą rodziną, z różnymi lodówkami.

Co więcej, po wybraniu opcji "Zjedz coś na szybko" Sim bierze przekąskę z lodówki niezależnie od miejsca, w jakim się znajduje. Oto screen:



Nie mam żadnych dodatków. Problem pojawił się na krótko po wprowadzeniu kodu "motherlode" (dla testu).
Proszę o szybką pomoc - bug znacznie utrudnia grę.

//edit - już jest OK, naprawiło się samo.

Ostatnio edytowane przez macbed : 09.02.2015 - 21:01
macbed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.02.2015, 22:57   #5
Sqiera
 
Avatar Sqiera
 
Zarejestrowany: 14.04.2012
Skąd: z Ziemi Obiecanej
Płeć: Kobieta
Postów: 885
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Problem z lodówką, kuchenką i gotowaniem (Simy nie gotują - interakcja zanika)

Myślę, że to jest efekt uboczny ostatniej aktualizacji z drzewem genealogicznym, bo ten problem mnie też dotyczy niestety :/ (Przynajmniej u mnie dopiero po tej aktualizacji się pokazał).

Ja nie posiadam ani jednego dodatku czy też modu, grę mam czyściutką, więc jedyną ingerencją w moją grę była wspomniana aktualizacja.
__________________

Ostatnio edytowane przez Sqiera : 08.02.2015 - 23:37
Sqiera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.02.2015, 00:06   #6
Podkomisarz_Bunny
 
Avatar Podkomisarz_Bunny
 
Zarejestrowany: 09.04.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 37
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Problem z lodówką, kuchenką i gotowaniem (Simy nie gotują - interakcja zanika)

Miałam ten sam problem, z tego co wiem to właśnie najnowsza aktualizacja jest jego przyczyną.

Po zalogowaniu do Origin trzeba wybrać opcję "Napraw grę" (po najechaniu na ikonę gry), powinno rozwiązać problem z lodówką. Mi osobiście to nie pomogło, ale wystarczyło wysłanie Sima na chwilę na jakąkolwiek parcelę publiczną i po powrocie do domu problem z lodówką zniknął.
Podkomisarz_Bunny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023