Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14.09.2013, 18:49   #11
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Łał, trzyma w napięciu
Ten odcinek nawet lepszy niż poprzedni! Nie spodziewałabym się tego po Victorii
Pospieszyłeś się z kolejną częścią
Ale to dobrze, wolę krótkie a często dodawane odcinki, niż długie pojawiające się raz na sto lat.
Co do błędów to tylko dwie rzeczy wychwyciłam, ale może było tego więcej:

Cytat:
- Ojcze, musisz mi pomóc coś zrobić, nim ten psychopata wszystko powie! – Victoria podniosła głos, jednak natychmiast go ściszyłam przypominając sobie, gdzie jest.
Niepotrzebne m.

Cytat:
Ja się wycofuje
Powinno być ę.

Czekam na kolejną część, coraz bardziej mi się to podoba. :3
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 14.09.2013, 22:46   #12
WhiteSugar
 
Avatar WhiteSugar
 
Zarejestrowany: 14.08.2013
Skąd: Brzuszek :3
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 126
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Hm, na początku nie miałam pojęcia, jak to skomentować, ale bardzo mi się podoba. Wiadomo, parę błędów jest, ale kurde, walić te błędy (!) skoro opowiadanie jest świetne Trochę mi się to kojarzy z serialem "Gotowe na Wszystko" nie wiem czemu o.O Ale pozytywne skojarzenie.
Czytałam pare fotostory, ale to mi się spodobało od razu (może dlatego, że dopiero je zaczynasz, a innych nie chce mi się czytać od początku, żeby je zrozumieć)
Oby tak dalej, nie zmarnuj tego FS!
WhiteSugar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 13:41   #13
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,456
Reputacja: 72
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
Z wiekiem to akurat trafiłeś Ona nie jest już taka młoda Co do kontrastu to jest to celowe - ona z tych wyższych sfera, ładna, jasna buzia On - ciemna, pomarszczona, niewyraźna i zarobiona twarzucha A co do delikatności - jakbyś się zakochał w 80-letniej babci do dla Ciebie jej twarz też byłaby delikatna
A no to w takim razie nie mam uwag. Po prostu z opisu wydało mi się, że kobieta jest młoda, a że zdjęcia z TS3 to automatycznie uznałem, że pewnie tylko jakiś bug/styl graficzny gry.

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
Nie traktujcie tego zbyt poważnie. To porównanie właśnie miało podpadać pod dość nielogiczne i przesadzone Widocznie - jeszcze za mało
A, no to już rozumiem. Może dobrze by było podpiąć to pod wrażenia bohaterki? Wtedy sprzeczność porównań jest w pełni uzasadniona.


Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
No nie wiem, ale chyba każdy normalny człowiek z jakimś minimum percepcji przestrzeni jest w stanie stwierdzić ile to jest kilkaset metrów
Ja tam się czepiam tylko ze względów estetycznych.

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
A to już zależy jak ktoś pojmuje termin FOTOstory Ale w sumie to mi na rękę - mniej zdjęć, mniej roboty

Edit: Stwierdziłem, że muszę to jednak Wam napisać FS planuję zrobić w takim stylu, że odcinki będą krótkie, wypuszczane seriami dzień po dniu. Nie wiem na ile mi to wyjdzie , mam już napisane xx odcinków - uznałbym to za pierwszą serię i jeżeli by się podobało, to można by pomyśleć co dalej
No to jest ciekawy pomysł, ale moim zdaniem ilość tekstu na odcinek jest stanowczo za mała! Przeczytałem drugi odcinek i chociaż dużo rzeczy się dowiedziałem, wszystko stało się tak szybko i zwięźle, że nie zdążyłem się zagłębić w klimat FS. Obecnie długość jednego odcinka pasuje bardziej do prologu. Skoro masz już napisane x odcinków, może sklej po dwa w jedno, żeby tekstu było po prostu więcej? Nie wiem jak inni, ale osobiście wolę, gdy odcinki pojawiają się rzadziej, ale są odpowiedniej długości, niż gdy często, ale jako zajawka tego, czym mogłoby być.

Czekam na następny odcinek, ale proszę, więcej tekstu!
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 13:41   #14
Yuki
 
Avatar Yuki
 
Zarejestrowany: 19.07.2011
Skąd: z Afganistanu
Płeć: Kobieta
Postów: 660
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Wspomniane wcześniej już było, że proporcjonalnie ilość tekstu i zdjęć nie jest najlepsza. Zdecydowanie za dużo zdjęć, niekiedy przedstawiają tą są sytuację tylko kamera ustawiona jest pod innym kątem. Na przykład konfesjonał. Rozumiem, że na razie pewnie się rozkręcasz, a odcinki z dwoma, trzema zdjęciami byłyby nużące, ale mówię to tylko na przyszłość. Jednak muszę przyznać, że zdjęcia są śliczne, tutaj absolutnie nie mogę nic zarzucić.

W pierwszej części bardzo ubodło mnie to przeskakiwanie z osoby na osobę. Krótkie akapity, jeszcze przerwy między nimi. Nie wiedziałam do końca na kim się skupić, ponieważ i mężczyzna i kobieta zostali przedstawieni jako równi sobie, a we wprowadzeniu najbardziej polecane jest skupienie się na jednej osobie, albo przynajmniej nie przeskakiwać jak szaleniec z uczuć jednej do drugiej. To nie stwarza odpowiedniej więzi z bohaterem i wybija z rytmu. Może lepiej by było część sytuacji opisać z perspektywy kobiety, a część z mężczyzny, jednak jako dwa następujące po sobie fragmenty? Urozmaiciło by to tekst i odjęło trochę tego chaosu.

Opisy. Zarówno zachowań bohaterów jak i przyrody, obiektów, budynków. Nie powiem, aby powalały, są dość przeciętne, brakuje im finezji. Ale to pewnie przez moje wybredne gusta, jednak przeszkadza mi jednozdaniowy opis katedry o której można by napisać osobne opowiadanie. Szczególnie, że to fotostory na razie utrzymuje się w tajemniczych klimatach, więc wskazane byłoby rozbudowanie opisów, dodałoby to objętościowo tekstu i wzbogaciło całość.

Jeszcze jedna kwestia - uczucia, które wydają się omijać bohaterkę szerokim łukiem. Rozumiem, że jest twardą kobietą, niewzruszoną i hartowaną przez wiele lat (15?), ale nie rozumiem w takim razie dlaczego zaczęła nagle płakać po wyjściu z taksówki, a przy konfesjonale, poruszając kwestię dla niej dość znaczącą, która zagrażała jej życiu, nie odczuła nic, oprócz znużenia i frustracji. O co chodzi? Skup się na tym, bo osobiście uważam, że brakuje ekspresji temu fotostory.

Oczywiście nie chcę się skupiać tylko na tych złych cechach, ponieważ nie o to chodzi, żeby komuś pokazać jaki to on jest beznadziejny, bo ten tekst zdecydowanie taki nie jest, tylko staram się wytknąć błędy, które możesz poprawić i w przyszłości wykorzystać do lepszego pisania. Ubezpieczam się, bo bywają tacy, co się obrażają. Także generalnie czytało się przyjemni, lekko, szybko. Zabrakło paru elementów, o które możesz potem wzbogacić tekst, ale nadrabiasz pięknymi zdjęciami. Dwa pierwsze - mistrzostwo. Również pierwsze zdjęcie pastora jest niesamowite.
Pisz dalej, może skusze się żeby poczytać.
__________________
[IMG]http://i44.************/1z2jbzq.jpg[/IMG]


Ostatnio edytowane przez Yuki : 15.09.2013 - 13:43
Yuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 15:05   #15
cerastes
 
Avatar cerastes
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 992
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Tylko się pojawiasz i natychmiast pociągasz za sobą tłum. Mnie też nie udało się przejść obojętnie obok Twojego tekstu.
Pomimo tego, co można zarzucić Twojej twórczości pisanej, jest ona zawsze uwielbiana. Można chyba "powiedzieć", że Twój talent do pisania, równa się z talentem do uwodzenia.
Choć wszystkie Twoje fotostory łączy wspólny mianownik: zagadka/wątek kryminalny i specyficzny humor - fabuła jest zawsze świeża i nieszablonowa.
Bohaterowie - jak zwykle u Ciebie - w pewien sposób czarują czytelnika i natychmiast się ich lubi.
Co do ilości tekstu i zdjęć to uważam, że jest to wola autora. Sugerowanie właściwych proporcji w tym dziale (FS), zawsze mnie drażni. Poza tym, Twoje zdjęcia są świetne i tyle wyrażają... W ten sposób tworzysz kompletne dzieło.
cerastes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 15:56   #16
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Diana

Cytat:
Łał, trzyma w napięciu
Dzięki Mam nadzieję, że będzie takich więcej

Cytat:
Ale to dobrze, wolę krótkie a często dodawane odcinki, niż długie pojawiające się raz na sto lat.
High five! No i dzięki za poświęcony temu czas

WhiteSugar

Cytat:
Trochę mi się to kojarzy z serialem "Gotowe na Wszystko" nie wiem czemu o.O
Może przed ten list? Oczywiście nie sugerowałem się w żaden sposób serialem, ale wiadomo, jak się obejrzało 8 sezonów to tak to jakoś tkwi w podświadomości

Dzięki za komentarz i postaram się tego nie zmarnować

Caesum

Cytat:
Skoro masz już napisane x odcinków, może sklej po dwa w jedno, żeby tekstu było po prostu więcej?
Ale wtedy nikomu nie chciało by się tego czytac, tym bardziej, że założyłem sobie inną formę "wystawiania" tego FS niż to było przyjęte do tej pory. Nie wiem czy to się sprawdzi, ale chcę spróbować. Zawsze mogę przejść na tryb bardziej normalny - dłuższe odcinki nieco rzadziej. Nie oczekuję od nikogo komentowania każdego odcinka z osobna jeżeliby wychodziły one codziennie lub co dwa dni. Jeżeli ktoś woli większą ilość tekstu przyswoić sobie na raz, niech przeczyta pod rząd 3 odc A kto woli czytać małymi częściami - no to jak znalazł takie FS

Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne, ale pozwól mi trochę poeksperymentować. Ja w tym dziale utworzyłem już naprawdę dużo tematów i każdy wie, jak to się skończyło Może wreszcie trafię na odpowiednią dla mnie formę? Oczywiście musi być też ona odpowiednia dla Was, bo inaczej to by było bez sensu. Pożyjemy, zobaczymy Dzięki za komentarz.

Yuki

Cytat:
Rozumiem, że na razie pewnie się rozkręcasz, a odcinki z dwoma, trzema zdjęciami byłyby nużące, ale mówię to tylko na przyszłość
Ale pod jakim względem nużące? Że ich jest za mało, albo są podobne? No co ja poradzę, jak w jednym odcinku mieści mi się tylko jedna scena A co do długości to jak napisałem już wyżej do Caesuma - póki co zadecydowałem zostać przy aktualnej formie częstych, ale krótkich odcinków. Jeżeli coś zmieni, to wszystkich poinformuję

Cytat:
Może lepiej by było część sytuacji opisać z perspektywy kobiety, a część z mężczyzny, jednak jako dwa następujące po sobie fragmenty? Urozmaiciło by to tekst i odjęło trochę tego chaosu.
Faktycznie, masz rację, jak na sam początek trochę zbyt chaotycznie. Ale nie chciałem marnować czasu czytelnika, no to od razu przeszedłem do rzeczy i za jednym razem załatwiłem dwóch bohaterów

Cytat:
Opisy. Zarówno zachowań bohaterów jak i przyrody, obiektów, budynków. Nie powiem, aby powalały, są dość przeciętne, brakuje im finezji.
Wiem, są oszczędne. I to bardzo. Ale takie miałby byc. Nie chodzi o to, że nie umiem skonstruować normalnego, opisowego akapitu, tylko najzwyczajniej nie miało tutaj takich być. Jest napisane wszystko co potrzebne do ogarnięcia fabuły i nic poza tym.

Cytat:
Jeszcze jedna kwestia - uczucia, które wydają się omijać bohaterkę szerokim łukiem.
Ahahha, dobrze to ujęłaś Do tego faktycznie przyłożę większą wagę

Dzięki za wyczerpujący komentarz

Senoy

Aniołek, prawda?

Dzięki za taki bardzo miły komentarz Uwielbiam wątki kryminalne i wepchnę to wszędzie Podobnie jak zawiłe historie miłosne (moje dotychczasowe nie były tak zawiłe, bo żadne FS nie przetrwało próby czasu ) ale tutaj ma się to zmienić

Cytat:
W ten sposób tworzysz kompletne dzieło.
Ojej Chyba sobie to wydrukuję i przykleja do ekranu Dzięki za komentarz!

Nowy odcinek wstawię dziś wieczorem lub jutro po południu
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 16:09   #17
redmoon
 
Zarejestrowany: 17.07.2011
Skąd: miejsce w czasie i przestrzeni
Płeć: Mężczyzna
Postów: 439
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Nooo, proporcje zdjęcia-tekst są poprawione. A historia trzyma w napięciu, już chcę następą część. Fajnie, że dajesz kótkie odcinki ze sporą częstopliwością. To jest zdecydowanie lepszy system niż jeden długi raz na tydzień albo nawet dwa tygodnie. Nie mam talentu do oceniania, ale jak na razie dam 8,5/10
redmoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 16:26   #18
Yuki
 
Avatar Yuki
 
Zarejestrowany: 19.07.2011
Skąd: z Afganistanu
Płeć: Kobieta
Postów: 660
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
Ale pod jakim względem nużące?
Krótkie, ale monotonne. Wyczerpujące przez swą jednostajność, ponieważ opisuje jedno wydarzenie.

Cytat:
Faktycznie, masz rację, jak na sam początek trochę zbyt chaotycznie. Ale nie chciałem marnować czasu czytelnika, no to od razu przeszedłem do rzeczy i za jednym razem załatwiłem dwóch bohaterów
W pisaniu nie ma czegoś takiego jak marnowanie czasu czytelnika. A właściwie... może inaczej. Musisz tak napisać swoją powieść, żeby czytelnik chciał ten czas zmarnować akurat na twoim opowiadaniu. I nie tylko zadowalając się pustą fabułą, ale również pełnowymiarowymi opisami, bez których fabuła zostaje goła i za szybko płynie.

Cytat:
Wiem, są oszczędne. I to bardzo. Ale takie miałby byc. Nie chodzi o to, że nie umiem skonstruować normalnego, opisowego akapitu, tylko najzwyczajniej nie miało tutaj takich być. Jest napisane wszystko co potrzebne do ogarnięcia fabuły i nic poza tym.
Wybacz, jeśli to był cel zamierzony, tym bardziej działa to na niekorzyść. Wspomniałam wcześniej - goła fabuła nieodziana w powalające opisy jest niczym. Czytałeś kiedyś książkę, która składała się tylko z opisów czynności i dialogów? Bo ja nie. Zresztą nie chodzi tylko o ogarnięcie fabuły, ale o rozkoszowanie się słowem.
__________________
[IMG]http://i44.************/1z2jbzq.jpg[/IMG]

Yuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 16:58   #19
cerastes
 
Avatar cerastes
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 992
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Cytat:
Napisał Yuki
Musisz tak napisać swoją powieść, żeby czytelnik chciał ten czas zmarnować akurat na twoim opowiadaniu. I nie tylko zadowalając się pustą fabułą, ale również pełnowymiarowymi opisami, bez których fabuła zostaje goła i za szybko płynie.
Cytat:
Napisał Yuki
Wybacz, jeśli to był cel zamierzony, tym bardziej działa to na niekorzyść. Wspomniałam wcześniej - goła fabuła nieodziana w powalające opisy jest niczym. Czytałeś kiedyś książkę, która składała się tylko z opisów czynności i dialogów? Bo ja nie. Zresztą nie chodzi tylko o ogarnięcie fabuły, ale o rozkoszowanie się słowem.
Sugestie celne tylko czy takie wymagania/kryteria oceny, należy narzucić na Forum TheSims w dziale Fotostory ? Tu nie tworzy się belles lettres, lecz pisze się dla zabawy.
cerastes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2013, 18:14   #20
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,456
Reputacja: 72
Domyślnie Odp: Gra o Miłość

Cytat:
Napisał Gio Zobacz post
Ale wtedy nikomu nie chciało by się tego czytac, tym bardziej, że założyłem sobie inną formę "wystawiania" tego FS niż to było przyjęte do tej pory.
O przepraszam, Piękna i Bestia ma całkiem długie odcinki, a nie pamiętam, by ktoś na to narzekał. W przypadku Maskarady, która ma około 5/6 stron na odcinek, czy Alice Waters, której ostatni odcinek rozrósł się do 10 stron też nic takiego nie zauważyłem.

No nic, moim zdaniem twój tekst dałoby się z pewnością wydłużyć i to nie poprzez dodanie nowych wątków, ale głębsze opisanie już obecnych. Daję ci jednak carte blanche(jak to brzmi!), zobaczymy jak będzie z następnymi odcinkami.

Cytat:
Napisał Senoy Zobacz post
Sugestie celne tylko czy takie wymagania/kryteria oceny, należy narzucić na Forum TheSims w dziale Fotostory ? Tu nie tworzy się belles lettres, lecz pisze się dla zabawy.
I komentuje również dla zabawy, ale także po to, by wskazać słabe punkty fotostory. Pisać dla zabawy można i w zaciszu własnego domu, ale jeśli tekst się publikuje, to w moim pojmowaniu najpewniej chce się dostać o nim opinię. Yuki się wypowiedziała i osobiście się z nią zgadzam. Dobra fabuła to z pewnością początek, ale trzeba również pamiętać o stylu i odpowiedniej długości tekstu. Oczywiście, jeżeli komuś się nie podoba, może nie czytać, ale czy na tym właśnie polega komentowanie w dziale FS? Tym bardziej, jeżeli komentarze są związane wyłącznie z kwestią stylistyczną?

Bez przesady, komentarze są wyłącznie opiniami, nikt nie stara się tu narzucać własnego porządku, a jedynie pisze swoje zdanie.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 15.09.2013 - 18:16
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023