Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20.09.2015, 15:01   #871
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,245
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Dziwne zdarzenia :D

Miałem rodzinę, w której babcia Wiesława i dziadek Bohdan dożyli do etapu dorosłości najstarszego z wnucząt - Zbigniewa. Ów Zbyszek wyprowadził się z rodzinnego domu, wziął ślub z Janką, spodziewali się dziecka. Podczas trwania ciąży zmarła Wiesława. Natomiast Bohdan doczekał się prawnuka. Prawnuk nieco podrósł, stał się dzieckiem w wieku szkolnym. Zaprzyjaźnił się z pradziadkiem, lecz ten był jedynie jego znajomym, tj. niespokrewnionym z nim. Oczywiście w drzewie genealogicznym znajdowali się jednocześnie pradziadek i prawnuk. Mimo to twórcy gry chyba nie przewidzieli scenariusza, jaki się u mnie pojawił i pradziadkowie nie mają relacji rodzinnych z prawnuczętami. Nawet w kontaktach ani przy pradziadku, ani przy prawnuku nie widnieje symbol koligacji rodzinnych. Szkoda... : /
__________________
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 20.09.2015, 15:45   #872
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Dziwne zdarzenia :D

@up: można też w drugą stronę. W niejednej brazylijskiej telenoweli pojawił się motyw, w którym najczęściej jakaś kobieta bez wartości zdradzała swojego męża (notabene bogatego i o wiele starszego od niej) z jego synem. Chciałam taką sytuację wywołać u siebie w grze i... nie mogłam. Gra zablokowała możliwość interakcji romantycznych między spowinowaconymi simami
Ale ostatecznie i tak dopięłam swego ;>
Ale fakt, szkoda, że gra nie rozpoznaje "rozszerzonych" więzi. Klementyna i Lesław na dobrą sprawę mogliby mieć ze sobą romans, a przecież wychowywali się razem w jednym domu...

Albo o, jeszcze chciałabym, żeby małe dzieci losowały pragnienia związane ze swoim starszym rodzeństwem albo mieszkającymi w tym samym domu dziadkami.

Ostatnio edytowane przez Liv : 20.09.2015 - 15:48
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.09.2015, 16:16   #873
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,245
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Dziwne zdarzenia :D

Pragnienia małych dzieci związane z domownikami na pewno byłyby ciekawym urozmaiceniem gry, choć i bez tego w mojej grze babcie i dziadkowie troszczą się o wnuków.

Wracając do kwestii osób spowinowaconych... Teraz już nie jestem pewien, jak to u mnie jest. Gram obecnie rodziną Próchno i Przyjemniak w Miłowie. Mam wrażenie, że Karolina Próchno miała dostępne interakcje romantyczne względem Daniela - zięcia. Jednak zięć i teściowa są sobie obcy. Muszę wypróbować tę opcję u Ćwirów. Dina Kaliente (obecnie Ćwir) została żoną Mortimera, a tym samym macochą Kasandry i Aleksandra. Sprawdzę romantyczne opcje, gdy Aleks podrośnie!

No, właściwie to Lesław jest wujkiem Klementyny, ale czy gra jeszcze to rozpoznaje? Czy są już dla siebie "obcy"?

Względem tematu... W familii ww. Wiesławy i Bohdana działy się również inne historie. Otóż, Bohdan miał syna - Sławomira (tatę Zbigniewa), lecz pod koniec swojego życia spłodził jeszcze jedno dziecko. Miał je z Janką - żoną wnuka, żoną Zbyszka. Można powiedzieć, że jego prawnuk był przyrodnim bratem dla nowo narodzonego dzidziusia. Dodatkowo nasuwa mi się inna myśl. Skoro pradziadkowie nie mają żadnych związków z prawnukami, to znaczy, że mogliby się ze sobą wiązać. Przykładowo... Jeśli Bohdanowi urodziłaby się prawnuczka, a nim samym "zawiesiłbym" grę, to... Kiedy prawnuczka by dorosła, mogłaby romansować z pradziadkiem, wyjść za niego za mąż (Bohdan był już wdowcem), ale o zgrozo, mieć z nim dzieci... Tak, z własnym pradziadkiem.
__________________

Ostatnio edytowane przez Łezka : 20.09.2015 - 16:18
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.09.2015, 17:25   #874
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Dziwne zdarzenia :D

U mnie też się troszczą, ale ze strony małych dzieci to takie wyprane z uczuć jest
No właśnie gra nie rozpoznaje L. i K. jako rodziny Chciałabym, żeby było inaczej!
U nich moja gra jest niesamowicie rodzinna - córka K. i córka L. są w podobnym wieku i się przyjaźnią :> Co więcej, Klementyna z mężem kupili dom obok Nikonieckich ^^

Matko, co za patologia u Ciebie xDDD
Ale tak, mogłoby tak być... Jeju, to okropne xD
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.09.2015, 20:26   #875
Madame Marmolini
 
Avatar Madame Marmolini
 
Zarejestrowany: 09.11.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 157
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Dziwne zdarzenia :D

Ja wiem, skąd te problemy - gra nie traktuje simów czwartego pokolenia jako rodziny. Podobno to zajmowałoby zbyt dużo miejsca na dysku. Tak samo kuzynostwo trzeciego stopnia może wejść w romantyczne interakcje.
Madame Marmolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.11.2015, 11:01   #876
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Dziwne zdarzenia :D



Nie, to zdjęcie NIE JEST przerobione



Zobaczyła skunksa i jej odbiło - no serio, dawno zmarłą simkę też ma opryskać ten zwierzak?!
Tego właśnie życzy sobie Ina.

Ostatnio edytowane przez Liv : 01.12.2015 - 10:35
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2016, 14:08   #877
tut
 
Avatar tut
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Skąd: Włocławek
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Dziwne zdarzenia :D

A zdarzyło Wam się kiedyś coś takiego, że nagle sim się budzi i jest taki wystraszony i szybko oddycha? Ostatnio miałam coś takiego pierwszy raz. A za chwilę normalnie dalej idzie spać.

__________________
Jagodowo
Jagodowo na blogspot
tut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.06.2016, 20:51   #878
Dorcia823
 
Avatar Dorcia823
 
Zarejestrowany: 29.07.2014
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Re: Dziwne zdarzenia :D

Hej!
Będąc na studiach, mieszkając w akademiku, zauważyłam, że pewien student sika na żywopłot! Pierwszy raz zauważyłam takie "zjawisko" Załączam zdjęcie

Pozdrawiam!


@Kędziorek: Zdjęcie poprawione

Ostatnio edytowane przez Kędziorek : 19.06.2016 - 23:16
Dorcia823 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.06.2016, 22:02   #879
Księżniczka Mordoru
 
Avatar Księżniczka Mordoru
 
Zarejestrowany: 21.01.2013
Skąd: Escursione
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Dziwne zdarzenia :D

Dorcia - nie wiem, jak innym użytkownikom, lecz mi zdjęcie się nie wyświetla. Aczkolwiek nigdy z czymś takim się nie spotkałam.
Lecz skojarzyło mi to z tym, kiedy ja sobie grałam pewnego razu - Simy były na wakacjach - jednemu spadła higiena, a ten zaczął myć się w umywalce w toalecie publicznej. Później przyzwyczaiłam się do tego widoku, ponieważ czasem przegrani w walkach o łazienkę, czynili te akty desperacji
__________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce...

Ostatnio edytowane przez Księżniczka Mordoru : 19.06.2016 - 22:11
Księżniczka Mordoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.07.2016, 18:47   #880
Rose
 
Avatar Rose
 
Zarejestrowany: 24.05.2015
Skąd: Złotów
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 91
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Dziwne zdarzenia :D

Moja simka przywiozła z pracy przyjaciela..
Żywy posąg z OŻ
I jeszcze chce się z nim zaprzyjaźnić...
Ale nie można do niego zadzwonić.
Z pewnością coś jest mocno nie tak.
Ktoś miał taki błąd?
__________________

The worst things in life come free to us
Cause we're just under the upper hand
Go mad for a couple grams
Rose jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023