Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Budowanie
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25.05.2005, 19:26   #1
Moriquendë
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Piwnice

Piwnicę w TS2 można zrobić szybko, łatwo i przyjemnie. Ze świetnym rezultatem można tutaj urządzić pomieszczenia rekreacyjne albo jakiś pokoik tortur Zapraszam do czytania

1.Najpierw kopiemy dołek. Aby była dobra głębokość piwnicy, musi mieć on w najniższym miejscu głębokość 12 wciśnień myszy przy wybranym najmniejszym stopniu obniżania terenu.


2.Wyrównujemy teren.Wyrównujemy teren do tego najniższego miejsca o głębokości 12 wciśnień myszy.


3.Robimy fundament. Dołek otaczamy fundamentem. Zaczynamy robić go w najwyższym miejscu, u szczytu zagłębienia.


4.Robimy podłogę. Na zrobionym już fundamencie budujemy podłogę, ale tak, żeby zostało miejsca na schody w dół!


5.Budujemy schody. Możecie użyć tutaj zwykłych, albo łączonych schodów.

6.Kończymy podłogę. No i kończymy podłogę na parterze. Ja akurat zostawiłem wokół schodów wiele miejsca, ale wy możecie obudować je bardzo dokładnie...

7.Efekt. Oto jak wygląda ukończona piwnica. Wygląda całkiem normalnie, ale nie zajmuje zbyt wiele miejsca Oczywiście w piwnicy możecie robić ściany! A jeśli chcecie powiesić coś na ścianach piwnicy, musicie użyć kodu moveobjects on/off



Poradnik zaczerpnąłem z mikeinside.modthesims2.com:
https://web.archive.org/web/20050224...nts/index.html

Ostatnio edytowane przez Caesum : 13.08.2023 - 20:00
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 22.02.2006, 13:36   #2
laureatka12
Guest
 
Postów: n/a
ThumbsUp

Fajny poradnik!Zawsze zastanawiałam sie jak zrobic piwnice,teraz juz wiem dzięki!!! :mbounce:
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20.07.2006, 21:21   #3
Alan_Smith
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Jak zrobić piwnicę

Oto poradnik jak zrobić domek z piwnicą:

1. Wybieramy sobie działkę:


2. Uruchamiamy: "Narzędzie obniżania terenu" :


3. Kopiemy dół naciskając pojedyńczo 12 razy w tym samym miejscu (najlepiej użyć widoku z góry):


4. Wyrównujemy dół... :


5. ...tak aby przyjął kształt naszej piwnicy:


6. Budujemy ściany:


7. Kładziemy podłogę na piętrze wyżej...:


8. ...tak aby podłoga wystawała 1 kratkę poza ściany:


9. Kładziemy fundamenty pod wystającą podłogą... :


10. ... ze wszystkich 4 stron:


11. Piwnica gotowa! :


12. Ustawiamy meble i schody:


13. Oto widok naszego domku:


Uwaga! Jedynym problemem po zrobieniu piwnicy jest nieestetyczny wygląd domku z widoku otoczenia (a raczej ziemi na rogach piwnicy...):
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21.07.2006, 10:46   #4
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie

Fajnie, że ktoś w tym dziale daje jeszcze poradniki zamiast pytań.
Tylko, że poradnik o piwnicach już jest:
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=18707
ale zawsze czymś się różni.
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.11.2007, 17:07   #5
GRUSSSER
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piwnice

Uaktualnij zdjęcia.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05.06.2008, 03:40   #6
haughton
 
Avatar haughton
 
Zarejestrowany: 15.09.2007
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,102
Reputacja: 10
Domyślnie Jak zrobić piwnicę z drzwiami i oknami?

Poradnik na prośbę jednego z użytkowników naszego Forum, ale może przyda się jeszcze komuś.

Zespół Maxis'a nie przewidział co prawda możliwości zaadaptowania piwnicy jako pomieszczenia i standardowo nie możemy umieścić w fundamentach okien ani drzwi - ale utalentowani gracze zawsze znajdą sposób na obejście niedogodności związanych z grą The Sims 2.

1. Aby móc zbudować piwnicę z możliwością wstawienia w niej okien i drzwi, potrzebujemy modyfikację gry - hack stworzony przez snappledude21 - użytkownika www.modthesims2.com i oczywiście konto w tym serwisie. Hack ten składa się z dwóch plików tekstowych: "walls hack" oraz "deck hack" i należy pobrać go w tym temacie (pliki można ściągnąć bezpłatnie po zalogowaniu się). W zależności od używanej przeglądarki www pliki albo zapiszą się na dysku, albo zostaną otwarte w nowym oknie.

2. Odszukujemy folder "Scripts" na dysku twardym komputera. Standardowo znajduje się on w C:\Program Files\EA Games\The Sims 2\TSData\Res\Catalog\Scripts. Otwieramy go i kopiujemy pliki zaznaczone na zdjęciu poniżej w inne (bezpieczne) miejsce:


Hack jest przetestowany i nie powinien sprawiać kłopotów, ale gdyby nie zadziałał poprawnie albo powodował błędy w grze, będzie można wkleić skopiowane pliki z powrotem do folderu "Scripts". To również sposób na usunięcie hacka, gdy np. nie chcemy już z niego korzystać.

3. Otwieramy pobrany z MTS2 plik o nazwie "deck hack", kopiujemy jego zawartość i wklejamy do pliku "deckfoundations" (w katalogu "Scripts") - na samym dole, po jednej linijce przerwy w tekście. Efekt powinien być podobny do tego na zdjęciu poniżej:


Zapisujemy i zamykamy plik. W identyczny sposób wklejamy do pliku "walls" zawartość pobranego z MTS2 "walls hack". Jeśli mamy zainstalowaną aplikację "Scriptorium" , tekst powinien zostać wklejony przed informacją o programie - jak na zdjęciu poniżej:


W przypadku, gdy nie korzystamy ze "Scriptorium" - wklejamy tekst na końcu pliku po jednej linijce odstępu, analogicznie jak w pliku "deckfoundations". Zapisujemy i zamykamy plik, po czym uruchamiamy grę.

4. Zaczynamy budowanie. Po wejściu w narzędzie "fundamenty" widzimy dwie nowe opcje (na zdjęciu zaznaczone na czerwono). Chwilowo jednak nie będziemy z nich korzystać - wybieramy klasyczne fundamenty i budujemy podstawę pod nasz dom.


5. Następnie kładziemy na powstałe przed chwilą fundamenty taką tapetę, która ma inny kolor na górze niż na dole - posłuży nam ona do wyrównania terenu do właściwego poziomu. Na zdjęciu poniżej zastosowałem maxisowski wzór w karmelowym kolorze z białym paskiem na dole:


6. Narzędziem kształtowania terenu obniżamy grunt tak, aby było widać dolną część tapety, jak na zdjęciu poniżej (przy parceli wyrównanej do poziomu ulicy będzie to 12 kliknięć):


7. Następnie wyrównujemy grunt wokoł fundamentów do poziomu "wykopanego" przed chwilą dołka...:


...w taki sposób, aby uzyskać conajmniej 2 kratki odstępu pomiędzy fundamentem, a spadkiem terenu:


Nie zapominamy również o wyrównaniu gruntu pod fundamentami...:


Efekt dotychczasowych działań powinien wyglądać podobnie jak na zdjęciu poniżej:


8. Kolejny krok - w trybie budowania wybieramy nowe narzędzie (z ikonką basenu) i pokrywamy nim fundamenty...:


...dzięki czemu zmienią się one, jak na zdjęciu poniżej:


Następnie odnajdujemy drugą z nowych opcji - narzędzie z ikonką sceny, ale podpisaną jako "fundamenty" i stawiamy je wokół naszej budowli tak, aby przylegały do niej ze wszystkich stron:



9. Kasujemy wybudowane przed momentem fundamenty z wciśniętym klawiszem Ctrl.



UWAGA! W przypadku usunięcia fundamentów poprzez cofnięcie ostatnio wykonanych czynności hack nie zadziała.

10. W rezultacie otrzymujemy gotową do zagospodarowania piwnicę, w której możemy wstawić drzwi, okna i połozyć pokrycie na ścianach oraz na podłożu:


Na koniec wyrównujemy teren do poziomu parceli...:


...i możemy budować kolejne kondygnacje:




Zdjęcia do poradnika wykonałem własnoręcznie. Można je kopiować wyłącznie za moją zgodą.
Opis czynności jest tłumaczeniem mojego autorstwa. Powstał na podstawie instrukcji zamieszczonej w wątku, z którego można pobrać hack (link do oryginalnego opisu).

-------------------------------------------------------------------
Piwnica ta ma kilka wad. Każdy, kto zechce ją zbudować na pewno je odkryje, więc wspominam o nich od razu:

1. Okna i drzwi nie przepuszczają światła dziennego.
2. Nie ma możliwości zbudowania schodów do piwnicy wewnątrz domu - przy próbie usunięcia części podłogi pojawiają się "kratki" od fundamentów (tych drewnianych), co uniemożliwia Simom zejście do piwnicy. Schody mogą znajdować się tylko na zewnątrz.
3. Po zakończonej budowie i wyrównaniu terenu do poziomu ulicy grunt nie dochodzi do samych fundamentów (powstaje "spadek terenu" tuż przy fundamentach). Można sobie z tym poradzić np. zasłaniając go roślinami, albo skorzystać z kodu boolprop constrainfloorelevation false/true i wyrównać ręcznie teren i podłogi w budynku.


Pozdrawiam,
haughton
haughton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.06.2008, 19:53   #7
Wielebny
Mod emeryt
 
Avatar Wielebny
 
Zarejestrowany: 27.03.2007
Skąd: Vatican
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,573
Reputacja: 9
Domyślnie Odp: Jak zrobić piwnicę z drzwiami i oknami?

Na pewno mi się kiedyś przyda dzięki
Wielebny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.06.2008, 21:18   #8
Szczur
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zrobić piwnicę z drzwiami i oknami?

Bardzo fajna rzecz. Słyszałem o tym hacku, ale nie wiedziałem jak to działa.
Prawdopodobnie nie skorzystam, jakoś szczególnie mi to do szczęścia nie potrzebne, ale kto wie... może kiedyś mi się uwidzi taki domek.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
haughton, poradnik


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023