Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06.04.2008, 20:06   #1
haughton
 
Avatar haughton
 
Zarejestrowany: 15.09.2007
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,102
Reputacja: 10
Domyślnie "Fushigi" by haughton

Sztuka i kultura Wschodu od bardzo dawna przyczyniają się do urozmaicania wszelkiego rodzaju wytworów współczesnych cywilizacji. Rozwiązania architektoniczne rodem z krajów azjatyckich cieszą się uznaniem inżynierów budowlanych na całym świecie, japońskie i chińskie dzieła sztuki są obiektem pożądania rzeszy kolekcjonerów osiągając niebotyczne ceny, a kuchnia orientalna uznawana jest za jedną z najbardziej oryginalnych na świecie.

W luksusowej rezydencji o nazwie "Fushigi" należącej do państwa Williams odnaleźć można wiele powiązań z dorobkiem kulturowym krajów Dalekiego Wschodu. Wnętrza urządzone głównie w odcieniach żółci, czerwieni i brązu wzbogacone zostały o cenne dzieła sztuki, dzięki czemu goście i rodzina państwa Williams mogą zasmakować orientalnych klimatów bez konieczności wyjazdu do Wschodniej Azji. Dodatkowo niewielki, ale kipiący zielenią ogród pozwala na znakomity relaks na łonie natury.


Dzień dobry! Nazywam się Kathleen Williams i bardzo się cieszę, że mogę Cię dzisiaj gościć. Mój mąż niestety wyjechał w podróz służbową, ale mam nadzieję że sprawdzę się jako przewodnik bez jego pomocy. Mamy mnóstwo do zobaczenia, tak więc nie traćmy czasu.



Po przekroczeniu furtki znajdujemy się na terenie kolorowego ogrodu, a sama posiadłość prezentuje się dumnie w dalszej częsci parceli:


Po prawej stronie jest miejsce do parkowania samochodu...:


...a po lewej niewielki zakątek z malowniczą fontanną:


Chodźmy dalej. Schodki prowadzące w dół wiodą pod główny taras, gdzie mój mąż uprawia amatorsko winogrona. Muszę przyznać, że z roku na rok jego wino jest coraz lepsze


A teraz zapraszam do środka. Wracamy więc do wejścia i po chwili znajdujemy się w przestronnym hallu:


Zwiedzanie zaczniemy od kuchni. Skręcamy więc w prawo i idziemy przed siebie:


Kuchnia jest wyposażona w nowoczesne sprzęty i utrzymana w odcieniach brązu z wesołymi, czerwono-zielonymi akcentami:




Tuż obok jest jadalnia. Jak zapewne zauważysz, w naszym domu współczesność miejscami łączy się z wiekowymi dziełami sztuki i przepychem rodem z XV wieku:




Jadalnia tak jak kuchnia jest pomieszczeniem otwartym i łączy się z salonem, do którego sie teraz udamy:


Do nowoczesnego połączenia czerni i bieli dodaliśmy tu trochę brazów i czerwieni. Salon służy nam głównie do spotkań z przyjaciółmi i dyskusji przy herbacie.




Tuż obok znajduje się wyjście na taras, gdzie wygodny hamak zachęca do relaksu w cieniu dojrzewających winogron:


Jeszcze jeden rzut okiem na salon...:


...i wracamy do hallu:


Obok salonu mamy jeszcze niewielką łazienkę dla gości:




A teraz zapraszam do piwnicy. Może to zabrzmi dziwnie, ale tam właśnie wyrzuciłam jedno z hobby mojego męża - telewizor. Nie lubię, gdy goście są rozpraszami hałasami dobiegającymi z tego pudełka:






Oprócz pokoju telewizyjnego w piwnicy są jeszcze dwa inne pomieszczenia. Piwniczka na wino...:


...oraz sauna i należąca do niej mini-łazienka. Ja i moje przyjaciółki uwielbiamy relaksować się i plotkować w parowej kąpieli. :








Zapraszam teraz na drugie piętro. Jak wcześniej wspominałam w naszej posiadłości nowoczesne akcenty mieszają się z zabytkowymi starociami. Mój mąż, który regularnie podróżuje służbowo do Japonii, przywozi często przepiękne meble i dekoracje, które kupuje sam bądź dostaje w prezencie. Drugie piętro naszego domu w całości przeznaczone zostało na sypialnię i wygodną łazienkę i urządzone cennymi antykami. Oto część wypoczynkowa górnej kondygnacji...:









...a tutaj część sypialna...:








...i na koniec wycieczki - główna łazienka:











Ogólny widok posiadłości:



Bryła:







Rzuty:

Piwnica:


Pierwsze piętro:


Drugie piętro:


Tekst oraz zdjęcia są mojego autorstwa. Kopiowanie bez mojej zgody zabronione.

Pozdrawiam,
haughton

Ostatnio edytowane przez haughton : 16.02.2009 - 13:49
haughton jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 06.04.2008, 20:16   #2
monika55
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Fushigi" by haughton

Respect... Nic więcej nie potrafię napisać . 10/10.
 
stare 06.04.2008, 20:37   #3
björn borg
 
Avatar björn borg
 
Zarejestrowany: 24.01.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 450
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Fushigi" by haughton

Bryła nie za bardzo mi sie podoba ale, kolory domu są bardzo fajne.W tym ogródku nie podoba mi się za bardzo ta fontanna, i skąd masz ten winogron? Wejście do domu ładnie sie prezentuje, a co to jest to po boku z roślinami w środku? Kuchnia ładna tylko ten okap jest katastroficzny! Jadalnie jestładna a szczególnie ten widok na góry i wydaje mi się trochę ciasna.W salonie nie podoba mi się tylko ten kominek.Hal jest ładny i duży plus za dekoracje.W łazience te lustro jest te nie jakieś i ubikacja też.A jak zrobiłeś lustrzane ściany? .W saunie wszystko jest piękne.W gabinecie też wszysko cudne oprócz tych kwiatów koło biurka.Sypialnia też nawet ładna.Główna lazienka jest o sto razy lepsz od tej małej.
Ocena 7.9/10 - może byc?
pzdr. B.B

edit - zapomnieałem się spytac.Skąd masz te dodatki.
edit2 - dzięki za strony =-)

Ostatnio edytowane przez björn borg : 07.04.2008 - 12:47
björn borg jest offline  
stare 06.04.2008, 20:40   #4
Nat95_Emosia:)
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Fushigi" by haughton

SUUPERRR... nic dodać nic ująć !!!! 10/10 i jak już pisałam w którymś domu ze jak by bała ocena do 100 to bym ci dała 100/100 !!
 
stare 06.04.2008, 21:20   #5
Sheba
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Fushigi" by haughton

jeju jakie to wszystko piekne i dopasowane ..ło...

10/10

pozdr. od Sheby
 
stare 06.04.2008, 21:28   #6
zanetka89
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Fushigi" by haughton

dom jest świetny!!!! dawno nie widziałam tak pięknego domku 100/10!
 
stare 07.04.2008, 02:54   #7
marandile
 
Avatar marandile
 
Zarejestrowany: 18.06.2005
Skąd: Kraków
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 1,404
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: "Fushigi" by haughton

ładnie, ale zdecydowanie za dużo obiektów z netu, zwłaszcza, że są kiepskiej jakości. Czuć taki przepych i zagracenie. 5/10
marandile jest offline  
stare 07.04.2008, 05:51   #8
juice
 
Avatar juice
 
Zarejestrowany: 03.04.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 752
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: "Fushigi" by haughton

No nawet ładnie, tylko jak powiedziała Joce* jest tutaj zagracone. Ogólnie dobrze. Bryła najładniejsza ;D
juice jest offline  
stare 07.04.2008, 06:55   #9
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: "Fushigi" by haughton

SUPER! 10/10 Stworzyłaś niesamowity dom.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  
stare 07.04.2008, 08:40   #10
Samantha
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Fushigi" by haughton

Bryła bardzo ciekawa, a wnętrze po prostu boskie! Ogród też śliczny i tak starannie urządzony. Jak ty to robisz, że takie wspaniałe domy budujesz!!
Daję 10/10!!
 
Zamknięty Temat

Tagi
fushigi, haughton


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023