Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31.10.2011, 15:30   #161
Wiki99
 
Zarejestrowany: 31.10.2011
Skąd: koło Torunia
Płeć: Kobieta
Postów: 17
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

1.Zawsze na początek wymyślam czy mają być bogaci (x motherlode) czy biedni.
2.Pierwszego dnia znajdują im pracę.
3, Nastolatki NIGDY nie pracują.
4.W pierwszą niedzielę zapraszam dyrektora.(Podaję łososia i ciasto czekoladowe)
5.Wszyscy są (dla mnie) ładni.
6.Wpisuję dużo kodów.
Wiki99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.11.2011, 16:27   #162
Bacardi
 
Avatar Bacardi
 
Zarejestrowany: 25.12.2009
Skąd: Sochaczew
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 86
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Ja zazwyczaj robię moim simom miesiąc miodowy, jak mają dzieci, to simka zostaje w domu (ale nie zawsze), nie gram emerytami ( zaczęłam garć w simsy jak miałam 8 lat i mi się utrwaliła w psychice niechęć do Mrocznego Kosiarza używam aging off i najczęściej simowie kończą studia =D. Jak czuję że rodzice mają dość dzieci, to ich wysyłam na romantyczną randkę, a w niedzielę jest dzień rodziny. A w zimę robię im Święta (nigdzie nie mogę dodatku ze świętami ;()
Bacardi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.11.2011, 10:13   #163
simka334player
 
Avatar simka334player
 
Zarejestrowany: 02.05.2010
Skąd: Strangetown
Płeć: Kobieta
Postów: 117
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Ja ostatnio wymieniam simy z okolicy NPCs i ze studiów na nowe, bo wgrałam sobie templates i te nowe simy sa o wiele ladniejsze. Ale to ciężka praca bo nie używam żadnych kodów. Moje simy zaprzyjaźniają sie z jakimś NPC i po wprowadzeniu takiego, go usuwam. Zarabiam na tym troche kasy, niektore moje rodziny tylko z tego żyją.
Mam takiego malego, ktorego mama, widźma na dodatek( bo byłam ciekawa czy dziecko bedzie zielone!)zostawiła samego z takimi przyszywanymi dziadkami. No i te dziadki sprowadzają swoich znajomych i mały zaczyna sie pławić w bogactwie!
Ostatnio wzięłam sie za nianie...te tez bede wymieniać i tego pana od dostaw.
Do tego w kazdej rodzinie jest jakaś simorośl. Jedne maluja i zarabiają na arcydziełach, inne uprawiaja ogródek, a inne szyja ubrania. Ja sie starzeja to mają roślinodziecko i show goes on!!!
Ale fajne te simy,co?
__________________
Live long and prosper
simka334player jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.12.2011, 11:51   #164
Lotos26
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Nieźle
Ja zazwyczaj (raczej zawsze), jak tworze simów to z dobrym usposobieniem Żeby byli schludni, mili itp bo z takimi najłatwiej się gra Wcześniej zawsze po wprowadzeniu rodziny: motherlode ale teraz staram się grac normalnie i np Biedaki mi biedakują xD a po za tym zawsze szukam im pracy, nie lubie darmozjadów to chyba tyle z przyzwyczajeń, bo teraz staram się urozmaicać życie simom
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.12.2011, 06:07   #165
Meona
 
Avatar Meona
 
Zarejestrowany: 04.11.2009
Skąd: gdzieś
Płeć: Kobieta
Postów: 702
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Zawsze robię ich pięknych z dodatkami z netu..

Nie gram emerytami..

Zazwyczaj kontroluję ich starzenie .. nie lubię emerytów więc jeśli dorosły się nim staje od razu zabijam.

Rozwijam umiejętność gotowania nie lubię tych początkowych posiłków. Dlatego simy prawie nigdy nie jedzą płatków.

Zazwyczaj dochodzi do jakiejś zdrady. Nawet jak chcę żeby to się nie wydało to wychodzi, że się wyda..

Jak mi się coś przypomni to napiszę.
__________________
[IMG]http://i61.************/b6v96w.png[/IMG]
Meona jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.12.2011, 09:29   #166
simka334player
 
Avatar simka334player
 
Zarejestrowany: 02.05.2010
Skąd: Strangetown
Płeć: Kobieta
Postów: 117
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Ja też nie lubie grac samymi emerytami, zwlaszcz jak maja karierę na maksa i inne umiejetności. Ale żeby zaraz zabijać?
Co na to twoi dziadkowie?!!? Czarno widze los twoich rodziców!
__________________
Live long and prosper
simka334player jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.12.2011, 05:58   #167
kessaris
 
Avatar kessaris
 
Zarejestrowany: 20.01.2011
Skąd: Rzeszów
Płeć: Kobieta
Postów: 88
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

moi simowie ZAWSZE jedzą na śniadanie naleśniki xD oprócz tego to nie mam innych przyzwyczajeń bo każda rodzinka jest inna i wyjątkowa
kessaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2011, 14:56   #168
Almarie
 
Avatar Almarie
 
Zarejestrowany: 29.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 13
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Wydaje mi się, że gra byłaby nieopisanie nudna, gdybym miała mnóstwo przyzwyczajeń do których bym się stosowała. Życie każdego sima jest u mnie inne i niepowtarzalne, nie lubię grać według jednego schematu.
Almarie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.01.2012, 14:21   #169
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

Tak czytam temat i mnie naszło też coś dopisać o nawykach;)

- chyba najważniejsza rzecz w grze - nie mogłabym żyć bez przycisku "Pauza"; nie wyobrażam sobie bez niego sterować i panować nad kilkuosobową rodziną, szczególnie rano, kiedy każdy się najpierw pcha do łazienki i WC (masakra!), robić zdjęć itp. - na pauzie mam czas, żeby ustalić każdemu z osobna różne czynności i od razu jest porządek ;) Tak więc pauzy używam namiętnie. Zawsze.
- nigdy nie wyłączam woli, bo nie znoszę, jak Simy stoją jak kołki lub siedzą bez sensu, przypominają wtedy lalki i tracą wiele ze swojej realności,
- nigdy nie używam boolPropa (za pierwszym razem zepsułam grę i od tamtej pory nie użyłam go już ani raz),
- nigdy nie gram Simami Maxisa (nie "czuję" ich, nie znam ich; nie ma to, jak stworzyć własnego Sima (choćby nawet nie wiem, jak brzydkiego) - podczas tworzenia poznaje się go od podszewki, powstaje jakaś więź z nim i lepiej się wtedy taką postacią gra. Podobnie jest z Simem naturalnie urodzonym, może być paskudny, ale jest "mój" i mam do niego jakiś sentyment ;)),
- jedynym kodem, jaki używam jest motherlode, ale tylko i wyłącznie po wprowadzeniu nowej rodziny na parcelę, żeby godnie wyposażyć im dom. Wydaję wtedy z tych 50 tys. ile się da, a "na życie" muszą już sobie zarobić sami ;),
- jestem uzależniona od inSIMenatora, a szczególnie: edytora garderoby (nie lubię jeździć na parcele publiczne na zakupy ciuchów), nauczyciela małych dzieci, edytora szybkich relacji (szkoda mi czasu na powolne zawieranie znajomości) i przywoływacza sąsiadów (dwa ostatnie najbardziej mi pomagają przy zdobywaniu przyjaciół do kariery),
- nigdy nie zabiłam Sima w TS2... (zbyt się do nich przywiązuję, a jak wpadnę "w trans" podczas gry, to mam wrażenie, że to prawdziwe osoby i chyba czułabym się jak prawdziwa morderczyni :P Jak kogoś nie lubię, to po prostu go olewam i Sim sam się sobą zajmuje, co przeważnie wychodzi mu bardzo dobrze ;)),
- w kuchni zawsze musi być ugniatacz śmieci i zmywarka (nie znoszę zlewów i umywalek, w których Simy ciągle chcą coś zmywać - szczególnie na piętrze...),
- obowiązkowo ogrodnik, bo zajmowanie się ogrodem jest nudne, a przecież jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia ;)
- zawsze odkładam resztki - choćby nie wiem, jak bardzo Sim był padnięty, nie pozwolę mu się położyć dopóki nie schowa resztek :P (przydają się później na ekstraszybkie śniadanie rano gdy nie ma już czasu na gotowanie itp.). W skrajnych przypadkach budzę innego Sima, żeby je schował xD,
- obowiązkowo niańka, nawet jeśli ktoś w domu nie pracuje - nie lubię zajmować się dziećmi; niemowlaki i małe dzieci to dla mnie najgorsze i najbardziej męczące etapy życia Simów. Dzieci w wieku szkolnym zajmują się same sobą (oprócz pracy domowej, to polecenie wydaję zawsze, nie ma opcji, żeby któreś się źle uczyło ;)). Grać taką postacią zaczynam dopiero od poziomu nastolatka ;)
- na parceli musi znajdować się coś zielonego, obojętnie czy to jest jedno drzewo, czy też wielki ogród - po prostu musi być jakaś zieleń i koniec,
- jeśli wyjątkowo lubię jakąś parę i chcę, żeby sobie szczęśliwie żyli w swoim związku, to każdego wieczora przed spaniem ustawiam opcję „bara-bara” (tak dla ich przyjemności i utrwalenia kontaktów :P). Nie wiem, czemu, ale po prostu jest to dla mnie ważne ;) I nigdy nie doprowadzam do zdrady w takim związku,
- zawsze po urodzinach zmieniam wygląd, bo najczęściej simy zostają „obdarowane” maxisowymi fryzurami i ubraniami, dodaję make-up itp.,
- nigdy nie buduję domów, gram tylko w gotowych (nie mam zdolności do budowania ładnych budynków :( ),
- nigdy nie zmieniam ubrań małym dzieciom, a i najczęściej cały czas chodzą i bawią się w piżamie, po prostu nie chce mi się ich ubierać ;) (nigdy też nic innego im nie kupuję, mają cały czas jedno ubranie),
- nie znoszę kosmitów.

Powyższe to takie raczej „techniczne” sprawy, najczęściej ustalane zaraz na początku gry ;) W życiu moich Simów nie ma rutyny, nie ma utartych schematów. Każdy dzień wygląda inaczej, zawsze coś nowego się dzieje, a to jakiś pożar, a to jakaś mała zdrada, kłótnia, nowa znajomość, pogoda się zmienia i można robić coś nowego... Wygląd zmieniam im raz na jakiś czas, najczęściej jak znudzi mi się patrzenie na jeden i ten sam przez kilka dni. Nigdy nie wstają i nie kładą się spać o tej samej godzinie, jedzą, kiedy zgłodnieją, a nie wtedy, kiedy „wypada” zjeść śniadanie czy obiad... No jakoś tak, czysto spontanicznie sobie żyją :) Ale chyba nie narzekają (przynajmniej do tej pory żaden nie złożył reklamacji ;)).
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.02.2012, 06:02   #170
mariciui
 
Zarejestrowany: 01.11.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 19
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wasze simowe przyzwyczajenia

*bardzo często robię tylko 1 dorosłego albo nastolatkę z rodzicem ale tylko 1
*jeżeli rodzina jest większa 1 facet gotuje drugi maluje zarabiając (często te dwa to nastolatki) jedna baba czyli córka jest strasznie trudna a rodzice wszystkich olewają
*używam maxmotives
*zawsze kupuje gotowe domy i kocham je meblować
*zawsze gdy ktoś już weźmie ślub to od razu się wyprowadza więc rodzice się nie starzeją
nooo i to chyba tyle
mariciui jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 3 (0 użytkownik(ów) i 3 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023