Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą > Aktualizacje modów
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.04.2015, 06:15   #11
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: The StoryProgression

Cześć
Czy byłby ktoś tak uprzejmy i powiedział mi co trzeba wgrać (jakie pliki z tej strony) do wersji podstawowej gry, aby działało jak należy? Grę mam w najnowszej wersji.
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.04.2015, 10:00   #12
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: The StoryProgression

Mine - simowie tak czy siak się starzeją.
Lepki - wystarczy tlko base mod (dla ciebie w wersji 1.63-67), reszta (lovers, career, itd.) to dodatkowe rozszerzenia. Jeśli np. chcesz mieć więcej simów w mieście instalujesz base mod + rozszerzenie population.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.04.2015, 20:15   #13
justinea4
 
Avatar justinea4
 
Zarejestrowany: 03.08.2008
Skąd: Między niebem, a ziemią ...
Płeć: Kobieta
Postów: 365
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The StoryProgression

W sumie od niedawna zaczęłam używać tego moda i od razu natrafiłam na kilka problemów, które nie wiem jak rozwiązać
1. w jaki sposób przywrócić postęp EA? Czy wystarczy wyłączyć postęp historii w StoryProgression? Czy tym sposobem całkowicie wyłączę postęp w grze?

2. W jaki sposób "zapobiec" częstym przeprowadzkom simów pomiędzy domami? Aktualnie zależy mi na tym, żeby kilka rodzin nie miało możliwości wyprowadzki. Niestety po całkowitym zablokowaniu opcji przeprowadzki, simowie w całym mieście -po ślubie- mieszkają w osobnych domach. Czy pozostaje mi tylko opcja ręcznego łączenia rodzin?

3. I ostatnie pytania czy można jakoś spowolnić postęp historii? Zależy mi na tym aby miasto tętniło życiem, ale bez przesady... Obecnie już chyba każda rodzina w moim mieście ma po kilkoro dzieci, a szybkość nawiązywania nowych romansów i związków, sprawia, że nie kontroluje już nic prócz aktywnej rodziny
__________________
justinea4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.04.2015, 20:24   #14
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: The StoryProgression

Czyli żeby ten mod działał wystarczy wyłączyć postęp historii od ea?
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.04.2015, 00:57   #15
justinea4
 
Avatar justinea4
 
Zarejestrowany: 03.08.2008
Skąd: Między niebem, a ziemią ...
Płeć: Kobieta
Postów: 365
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The StoryProgression

LepkiePaluszki23, ściągasz mod nraas'a podstawę (base-mod), później możesz ściągać do niej rozszerzenia, do odpowiedniej wersji gry jaką masz (sprawdzasz w Luncher). I wgrywasz do swojego folderu z Modami (podfolder Packages) . Włączasz grę. Przed wyborem miasta wyskoczy ci okienko, w którym wyświetlone zostaną znalezione mody, pozwalasz je włączyć. Po wczytaniu miasta otrzymasz powiadomienie, czy chcesz wyłączyć postęp historii ea,a włączyć nraas's - akceptujesz. Voilà !
__________________

Ostatnio edytowane przez justinea4 : 26.04.2015 - 01:00
justinea4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.04.2015, 06:59   #16
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: The StoryProgression

Dziękuję
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.04.2015, 12:12   #17
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: The StoryProgression

Cytat:
Napisał justinea4 Zobacz post
W sumie od niedawna zaczęłam używać tego moda i od razu natrafiłam na kilka problemów, które nie wiem jak rozwiązać
1. w jaki sposób przywrócić postęp EA? Czy wystarczy wyłączyć postęp historii w StoryProgression? Czy tym sposobem całkowicie wyłączę postęp w grze?
Gdy pojawia się okienko "czy chcesz wyłączyć postęp historii EA?" wybierasz "nie".

Cytat:
2. W jaki sposób "zapobiec" częstym przeprowadzkom simów pomiędzy domami? Aktualnie zależy mi na tym, żeby kilka rodzin nie miało możliwości wyprowadzki. Niestety po całkowitym zablokowaniu opcji przeprowadzki, simowie w całym mieście -po ślubie- mieszkają w osobnych domach. Czy pozostaje mi tylko opcja ręcznego łączenia rodzin?
Chyba musisz połączyć te rodziny w edycji miasta.

Cytat:
3. I ostatnie pytania czy można jakoś spowolnić postęp historii? Zależy mi na tym aby miasto tętniło życiem, ale bez przesady... Obecnie już chyba każda rodzina w moim mieście ma po kilkoro dzieci, a szybkość nawiązywania nowych romansów i związków, sprawia, że nie kontroluje już nic prócz aktywnej rodziny
W ustawieniach moda możesz wybrać maksymalną ilość dzieci w rodzinach (o ile dobrze pamiętam, to również w poszczególnych rodzinach). Tak samo jest z romansami, małżeństwami, itd. Możesz nawet ich zakazać.

Możesz również wydłużyć życie simów - wtedy wyświetli się okienko "czy chcesz, żeby mod dostosował się do nowej długości życia simów?" (czy coś w tym stylu), zaakceptować, potem powrócić do poprzedniej długości życia, a gdy to okienko się znów pojawi - zanegować. Tylko nie wiem jak wtedy będzie się toczyć gra, bo nie próbowałam tego sposobu.

Albo po prostu kliknij na ratusz/komputer>Nraas>Story Progession>opcje główne>dopasuj tempo i wybierz to, które ci najbardziej pasuje.
__________________

Ostatnio edytowane przez Hebe : 26.04.2015 - 16:23
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.04.2015, 15:27   #18
zjemcikota
 
Avatar zjemcikota
 
Zarejestrowany: 14.12.2014
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
Postów: 76
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The StoryProgression

Wie ktoś jak wyłączyć te cholerne powiadomienia"X zdobywa pracę w..." i tak milion razy?
__________________
Ich bin alleine doch nicht allein
zjemcikota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.04.2015, 16:28   #19
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: The StoryProgression

Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć powiadomienia (podsumowania również):
Kliknij na ratusz/komputer > Nraas > Story Progession > opcje podstawowe > wszystkie historie > wybierz "żaden" (jeśli chcesz widzieć jak się toczy los jakiejś poszczególnej grupy, np. rodziny aktywnych simów, możesz wybrać te grupy, które cię interesują).

Jeśli chcesz usunąć powiadomienia, ale nie podsumowanie:
Kliknij na ratusz/komputer > Nraas > Story Progession > opcje podstawowe > opcje: pokazuj historie > zabroń historie.
__________________

Ostatnio edytowane przez Hebe : 26.04.2015 - 16:34
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.04.2015, 16:33   #20
zjemcikota
 
Avatar zjemcikota
 
Zarejestrowany: 14.12.2014
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
Postów: 76
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: The StoryProgression

O, dzięki! Bo szału dostawałam i nie mogłam tej opcji znaleźć. A czy da się wziąć kredyt jakoś?
__________________
Ich bin alleine doch nicht allein
zjemcikota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023