Wróć   TheSims.PL - Forum > Pozostałe gry > Inne gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.09.2013, 19:04   #1
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,884
Reputacja: 25
Domyślnie Mafia & Mafia II

Słyszał ktoś o tych tytułach?

Dla mnie to istny klasyk, jedne z najlepszych gier, w jakie przyszło mi zagrać. Niesamowicie dopracowane szczegóły, niespodziewane zwroty akcji, świetne misje i wzruszające zakończenia (serio, pierwsza część doprowadziła mnie do łez). Mafia I osadzona jest w latach 30-tych XX wieku, natomiast Dwójka w latach 40-50 również ubiegłego stulecia. W obu częściach wcielamy się w gangsterów, którzy pracują dla Rodziny (czyli Mafii) wykonując szereg różnych misji. Niestety przez swoje często głupie decyzje popadają w olbrzymie kłopoty.

Grał ktoś w którąś część? Co o nich sądzicie, która jest Waszą ulubioną?

Ja zdecydowanie najbardziej lubię Jedynkę. Czeskie studio "Illusion Softworks" odwaliło kawał dobrej roboty i do dzisiaj wiele osób wychwala Mafię I. Niestety studio to zostało zakupione przez firmę 2K Games. Pocięli oni drugą część na kawałki, dużo wywalili, a niektóre rzeczy wydali w formie DLC... Dlatego też Mafia II nie osiągnęła tak wielkiego sukcesu jak jej poprzedniczka. Usunęli nawet tak - wydawać by się mogło - niezbędne w grach gangsterskich rzeczy jak chociażby broń biała czy strzelanie z okna samochodu.
Fabuła Mafii I jest o niebo lepsza, a zakończenie - jak już wspominałem - potrafi doprowadzić do łez, jak na przykład mnie. Do tej pory lubię sobie pograć w pierwszą część pomimo tego, że mam także zainstalowaną Dwójkę
Bardzo cieszy mnie też prostota Mafii I. Wydana była w 2001 roku, więc to logiczne, że nie jest zbyt skomplikowana (chodzi mi o budowę "od środa", pliki itd.), przez co niezwykle prosto jest tworzyć modyfikacje, podmieniać pliki, edytować świat gry itd.... Sam to często robię
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.10.2013, 11:38   #2
Kestrel
 
Avatar Kestrel
 
Zarejestrowany: 09.09.2011
Skąd: Big City
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 369
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mafia & Mafia II

Oczywiście, że słyszał. W Mafię grałam raz, w Mafię II multum razy. Zakochałam się w grafice, w fabule i klimacie lat 40/50. Sama postać Vito Scaletty też zyskała moją sympatię, ciekawostką jest, ze jego wygląd jest wzorowany na młodym Marlonie Brando
Osobiście wolę dwójkę. Nie podoba mi się tylko, że jest stanowczo za krótka.
Kestrel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 14:44   #3
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,884
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Mafia & Mafia II

Cytat:
Napisał Kestrel Zobacz post
Nie podoba mi się tylko, że jest stanowczo za krótka.
Wedle planów miała być x razy dłuższa, ciekawsza, z większą ilością opcji itd., ale kochane 2K Games postanowiło ją wykastrować. Żeby nie robić spamu mogę Ci podać linka w PW
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2013, 16:10   #4
Kestrel
 
Avatar Kestrel
 
Zarejestrowany: 09.09.2011
Skąd: Big City
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 369
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mafia & Mafia II

Wiadomo, że "kastrując" zarobią więcej na DLC. Ludzie od gier komputerowych to wielokrotnie złodzieje Ci od simsów nie są lepsi, w końcu nie bez powodu podstawka gry jest okrojona i sama gra staje się ciekawsza dopiero po zainstalowaniu expansion packów, a oni mają zapewnione zarabianie na danej części simsów na kilka lat.
Kestrel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023