Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30.11.2007, 18:13   #11
Parker
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Domek baaardzo mi się podoba Bez wahania daję 10/10
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.11.2007, 20:09   #12
happysad
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Jestem zachwycona twoją pracą. Kształt budynku ciekawy, nietypowy. Dobrze się prezentuje mimo zapchanego ogrodu i okropnego płotu. Płot jest ohydny, ale to jedyna rzecz, która mi się nie podoba.
Wnętrze pięknie urządzone. Nowoczesne, ale zarazem ciepłe i przytulnie. Większość domów utrzymana w stylu nowoczesnym jest po prostu odpychająca, zimna. Tobie się udało połączyć nowoczesność z ciepłem.
Mimo tego płotu uważam, że to najlepszy dom zaprezentowany do tej pory na forum. Jest po prostu piękny.
 
stare 30.11.2007, 22:38   #13
Komurka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Wielkie dzięki
 
stare 01.12.2007, 08:55   #14
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

haughton
Cytat:
Jeśli chodzi o sformułowanie o rzutach - miałem na myśli że użytkownicy prezentujący swoje domy najczęściej pokazują tez rzuty kondygnacji, więc to niejako tradycja przy zamieszczaniu zdjęć domów.
Rozumiem
Cytat:
Masz rację - prezentuję domy w podobnym stylu, jak Ty. Jednakże przy zamieszczaniu parceli konkursowej nie kopiowałem świadomie Twojego stylu, bo nie widziałem wtedy żadnej z Twoich prac.
Powiem szczerze, że trudno mi w to uwierzyć. Użyłeś tam nawet pewnego sformułowania dotyczącego kolorów, którego ja użyłam w domku rodziny Macierzanka, czyli w domku z wcześniejszej edycji tego samego konkursu. Poza tym styl niemalże identyczny, więc naprawdę trudno w to uwierzyć. No ale cóż, nie będziemy przecież się kłócić, za starzy chyba na to jesteśmy
Cytat:
Dodaję opisy do zdjęć przybliżające sylwetki właścicieli posesji bo uważam, że to ciekawsza forma prezentacji niż samo zamieszczenie fotek; dodająca dodatkowo "realności" budowanym i urządzanym bryłom. Zresztą inni użytkownicy również dodają opisy do prezentacji. Twój styl pisania to najczęściej całe historie, a mój opis powyżej to krótkie oprowadzenie po budynku, więc nie możesz uznać tego za plagiat.
Chyba troszkę źle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o to, że inni nie mają prawa opisywać prezentowanych prac, bo to raczej byłoby bez sensu. Chodziło mi o styl. Styl, a sposób prezentacji to zupełnie coś innego. Można przedstawiać coś w podobny sposób, ale nie znaczy, że w tym samym stylu. Styl to coś indywidualnego. Mój styl prezentacji domów jest indywidualny, od nikogo nie zaczerpnęłam pomysłu, nikogo nie naśladuję. Robię to po swojemu, to wypływa z mojej głowy i składa się na to moja osobowość.
Popatrz na przykład na pisarzy, każdy z nich robi to samo - pisze. Ale nie piszą w tym samym stylu. Eliza Orzeszkowa i Bolesław Prus - oboje pisali powieści, oboje w epoce pozytywizmu, ale czy pisali w tym samym stylu? Nie.
A poezja? Jeśli ktoś lubi i czyta, to mając przed sobą wiersz, a nie wiedząc, kto go napisał, może to rozpoznać. Bo każdy z poetów ma swój własny styl, charakterystyczny dla niego, inny od pozostałych.
I o to właśnie mi chodzi - o styl, a nie o to, że do prezentacji dodajesz opisy. Mam nadzieję, że tym razem wyraziłam się bardziej zrozumiale
Naprawdę warto mieć swój własny styl, to coś, dzięki czemu ludzie będą Cię rozpoznawać.

Cytat:
Poza tym zwrot "wszelkie prawa zastrzeżone" można egzekwować, gdy faktycznie jest to zastrzeżone przez odpowiednie przepisy prawne. :smirk:
Uważasz więc, że każdy kto ma na to ochotę, może sobie skopiować z moich prac to, co chce, bo nie ma przepisu prawnego dotyczącego prezentacji domów z gry The Sims 2 na publicznym forum?
A tak poza tym, nie słyszałeś nigdy o prawach autorskich? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę zwrot "prawa autorskie", aby móc sobie poczytać na ten temat
Cytat:
Przejrzałem część napisanych przez Ciebie postów i zauważyłem, że nie przepadasz za dodatkami z Internetu.
Tak, zgadza się, ale zauważ, że to nie ma wpływu na to, jak oceniam czyjeś domy. Twój dom jest naprawdę ładnie urządzony, w pięknych kolorach i nie mam do niego zastrzeżeń, no może poza tym ogrodzeniem. Zresztą napisałam, że wnętrza domku są ładne i przytulne.

Cytat:
Ja uważam, że urządzanie domów za pomocą dodatków pochodzących wyłącznie z gry stanowi w pewnym sensie wyzwanie, ale jednocześnie ogranicza kreatywność. Wyobraź sobie, że malujesz obraz mając do dyspozycji tylko kilka kolorow - oczywiście zdobędziesz uznanie, jeśli stworzysz za ich pomocą dzieło warte uwagi, ale będziesz musiała stosować kompromisy i nie zawsze zdołasz pokazać dokładnie to, co podpowie Ci wyobraźnia.
Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Dla mnie sztuką jest zrobić coś z niczego.
Mając do dyspozycji dwa kolory, mogę zmieszać je i powstanie trzeci. Mając już trzy kolory utworzę dwa kolejne i tak dalej. I to jest właśnie rozwijanie kreatywności. Gdybym dostała całą paletę barw moja wyobraźnia mogłaby się rozleniwić. Cała paleta barw to pójście na łatwiznę.
Takie jest moje zdanie.
Nie uważam więc, aby używanie tylko i wyłącznie maxisowych mebelków ograniczało moją kreatywność. Często muszę sporo pokombinować, aby połączyć je tak, żeby do siebie pasowały. Ściągnięcie idealnego przedmiotu z internetu byłoby znacznym ułatwieniem. Łączenie maxisowych mebli tak, że wyglądają inaczej, to jest właśnie to, co podpowiada mi wyobraźnia, to rozwija moją wyobraźnie i kreatywność.
Cytat:
Budowanie jest dla mnie zabawą, dlatego nie widzę sensu w ograniczaniu sobie pola działania za pomocą tylko oryginalnych maxisowych dodatków, bo to psuje mi przyjemność płynącą z tejże zabawy.
I bardzo dobrze. Jeśli się bawisz, baw się tak, jak lubisz. Ja także się bawię, ale po swojemu i używanie tylko maxisowych dodatków nie psuje mi tej zabawy. Wręcz przeciwnie


Pozdrawiam Irbis

------------------------------
Mam nadzieję, że nikomu nie przeszkadza Nasza kulturalna dyskusja. W pewnym sensie dotyczy ona tematu, więc mam nadzieję, że nikt na Nas nie nakrzyczy
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 01.12.2007 - 09:04 Powód: literówki.
Irbis jest offline  
stare 01.12.2007, 09:14   #15
Rëñáës
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Irbis napisała:
Cytat:
I bardzo dobrze. Jeśli się bawisz, baw się tak, jak lubisz. Ja także się bawię, ale po swojemu i używanie tylko maxisowych dodatków nie psuje mi tej zabawy. Wręcz przeciwnie
Zdarzają się różne przypadki. Ja również kiedyś miałem tylko maxisowe rzeczy. Nie przeszkadzało mi to. Lecz gdy obejrzałem inne domki z dodatkami z internetu i ich wysokie ocenki wciągnęło mnie to i teraz robie tylko domki podobne do takich.
----------------------------------------------------------------------------
Domek jest bardzo ładny.
Bryła: nie jest to klocek-10/10
Ogródek: patrząc na ogródek widze dwa różne domy. Ładny. Jedyne co mnie sie nie podoba to płot.Ale każdy ma inny gust-8/10
Jadalnie: Krótko pisząc-10/10
Kuchnia:-10/10
Salon-10/10
Sypialnia-10/10
Łazienka-Piękna...10/10
Domek:
W domu są ciepłe kolory, najwięcej jednak jest brązowego.
Pozdrawiam
 
stare 01.12.2007, 09:17   #16
KAMOL
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Wszystko 10/10,jak żeś zrobił/a??

Cytat:
Napisał haughton
Dom "Avant" jest własnością Rachel Sellers, bestsellerowej pisarki mieszkającej w Veronie. Nowoczesna bryła i wnętrza urządzone w kolorach ziemi z dodatkiem soczystych czerwieni i zieleni oraz królujące we wszystkich pomieszczeniach drewno o róznych odcieniach i fakturach doskonale odzwierciedlają zamiłowanie Rachel do ciepła i przytulności połączonej z garścią modernistycznych pomysłów.


<nie cytuj zdjęć!>
MASZ 10/10 super chatka

Ostatnio edytowane przez Eámanë : 01.12.2007 - 10:15
 
stare 01.12.2007, 10:11   #17
Rëñáës
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

KAMOL:
1. Nie cytujemy wiadomości z obrazkami.
2. Nie piszemy post pod postem.
3. Po co piszesz to samo dwa razy??
-------------------------------------------------
Dasz do ściągnięcia, haughton??
 
stare 01.12.2007, 10:35   #18
haughton
 
Avatar haughton
 
Zarejestrowany: 15.09.2007
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,102
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Cytat:
Napisał Irbis
haughton

Rozumiem

Powiem szczerze, że trudno mi w to uwierzyć. Użyłeś tam nawet pewnego sformułowania dotyczącego kolorów, którego ja użyłam w domku rodziny Macierzanka, czyli w domku z wcześniejszej edycji tego samego konkursu.
Jesli chodzi Ci o "szlachetną biel", to jest to dosyć często spotykane wyrażenie (Google zwraca 21 000 odpowiedzi ), zreszta byłoby wielką głupotą z mojej strony świadome kopiowanie od Ciebie, czy od jakiegokolwiek użytkownika forum, nie sądzisz? Jeśli więc poczułaś się urażona podobieństwem mojej prezentacji konkursowej do Twojej - gorąco przepraszam i proszę o wybaczenie.


Cytat:
Uważasz więc, że każdy kto ma na to ochotę, może sobie skopiować z moich prac to, co chce, bo nie ma przepisu prawnego dotyczącego prezentacji domów z gry The Sims 2 na publicznym forum?
A tak poza tym, nie słyszałeś nigdy o prawach autorskich? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę zwrot "prawa autorskie", aby móc sobie poczytać na ten temat
Oczywiście, że słyszałem o prawach autorskich i wiem, że kopiowanie czyjejś pracy jest nie w porządku. Jednakże jeżeli ktoś zastrzega sobie sam sposób prezentacji (np. sposób robienia zdjęć, opis prezentacji), to już inna sprawa, ponieważ to są "narzędzia", które mieszczą się w pojęciu "użytku dozwolonego" definiowanego przez przepisy prawa autorskiego. Nasze prezentacje są podobne do siebie głównie dlatego, że oboje "odwiedzamy" prezentowane domy jako goście, bądź "przyjaciele rodziny" i jesteśmy oprowadzani po budynku.
Nie jest to wcale pomysł nowy, np. każdy profesjonalny agent nieruchomości oferując dom na sprzedaż oprowadza potencjalnych nabywców po posiadłości, zwracając ich uwagę na różne warte szczegóły uwagi, czasami opowiadając historie o pochodzeniu domu, czy zabawne anegdoty - wszystko po to, aby uwypuklić pozytywne strony domu. Jeżeli dziesięciu rożnych agentów oprowadza klientów opowiadając im o sposobie urządzenia wnętrz, opisując meble, zestawienia kolorów i dodając ciekawostki do całości - czy można im zarzucić kopiowanie od siebie nawzajem? Tak, pod warunkiem, że opowiadają te same historie i wygłaszają jak papugi te same sentencje. :smirk:

Z innej beczki: dziękuję bardzo za wszystkie opinie na temat mojej prezentacji, miło mi że poświęciliście swoj czas.

Pozdrawiam,
haughton

EDIT:
Rëñáës - Chętnie udostępniłbym parcelę do pobrania, ale dom składa się prawie wyłącznie z dodatków z internetu, których w większości nie moge dołączyć ze względu na ograniczenia nałożone przez ich twórców.

Ostatnio edytowane przez haughton : 01.12.2007 - 13:50
haughton jest offline  
stare 08.12.2007, 12:42   #19
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

domek jest suuper
ładnie dobrana kolorystyka i meble
10/10
mogła byś mi podać link strony z której masz sprzęt RTV (telewizor, laptop)
dzieki :*
kubuss jest offline  
stare 09.12.2007, 14:24   #20
Vegeta
 
Avatar Vegeta
 
Zarejestrowany: 06.05.2007
Skąd: Liskeard
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 379
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: "Avant" by haughton

Śliczny domek Taki cieplutki :smirk: 10/10 oczywiście
__________________
cytat: " (...) Bo oczy są zwierciadłem duszy, a ona ma wielką duszę, więc musi mieć wielkie oczy, bo jakby miała małe to by się jej nie zmieściła...."

20 czerwca wyprowadzam się do Anglii. Nie kasujcie mojego konta, jeszcze wrócę :<
Vegeta jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
avant, haughton


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023