Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.12.2008, 11:15   #11
treys
 
Avatar treys
 
Zarejestrowany: 23.01.2008
Skąd: heaven
Płeć: Kobieta
Postów: 749
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

ten dom doskonale oddaje klimat świąt. jest poprustu przecudny.
chociaż dostrzegam malutką przesade co do tych wszystkich ozdób ale rozumiem że tak miało być. I łazienka najbardziej mi się spodobała.
9,5/10
treys jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.12.2008, 11:27   #12
Lawend
 
Avatar Lawend
 
Zarejestrowany: 16.12.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 1,272
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

Ten domek jest śliczny! Ma takie miły, świąteczny klimat, sprawia wrażenie przytulnego. Musiałeś się napracować .
Lawend jest offline  
stare 27.12.2008, 11:32   #13
Intenso
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

Widać, że długo go budowałeś, ale... Wszędzie jest pełno rzeczy... Nawalone. Gdyby było ich trochę mniej. Przykro mi 8/10
 
stare 27.12.2008, 11:45   #14
dareczka84
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

Dom uroczy, bryła idealna i to całe otoczenie cudo. Wnętrze domku w jednym klimacie, ładnie...ja pominęłabym krzyże i jakieś religijne akcenty, ale to tylko drobnostka. Pięknie!
 
stare 27.12.2008, 11:46   #15
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

Fakt, dom ma klimat i niepowtarzalny, świąteczny styl. Widać, że długo nad nim pracowałeś i że włożyłeś w niego tyle serca Jedyne, co mi zawadza, to ciemne wnętrza. Na bałagan nie narzekam aż tak (chociaż chyba wypadałoby
9,75/10
Liv jest offline  
stare 27.12.2008, 12:10   #16
avenly
 
Avatar avenly
 
Zarejestrowany: 07.11.2007
Skąd: Polska
Płeć: Kobieta
Postów: 1,206
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

Zrobiłeś bardzo ładny dom, w którym widać, że faktycznie ktoś tam żyje. Nie przesadziłeś z ilością obiektów nadających wnętrzom realność, za co plus, bo dodatki z neta również bardzo łatwo "przedawkować" =] Dom świetnie oddaje świąteczny klimat, oraz chaos i ciepło rodzinne, jakie towarzyszy tym świętom. W ogrodzie może trochę pusto, brakuje mi tam jakiejś altanki czy coś w ten deseń, ale można przeżyć. Ehm, no i jeszcze choinka i wieńce na drzwiach mi się nie podobają, owszem pasują tam takie obiekty, ale te co dałeś są wyjątkowo brzydko zrobione ;/
avenly jest offline  
stare 27.12.2008, 12:34   #17
cerastes
 
Avatar cerastes
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 992
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

Dziękuję za dedykację .

Zamiast wstępu , napiszę krótko - projekt jest olśniewający !
Urzeka mnie doskonałe przygotowanie do prezentacji tematu , a przedmowa bajecznie
wprowadza w klimat pomysłu !
Oprócz niezwykłego talentu , prezentujesz czar iluzjonisty - umiejętność , której
nikt na tym Forum jeszcze nie posiada .
Kiedy ogladałam Twój ostatni projekt " Grocester " myślałam , że już żaden kolejny nie
spodoba mi się tak bardzo . Teraz wiem , że posiadasz artystyczny potencjał tak wielki ,
że za każdym razem mogę szykować się na coraz większe zaskoczenie .

Cały projekt to mistrzowska kompozycja !
Bryła domu i otoczenie przepięknie odzwierciedlają górski klimat .
Nigdy nie widziałam tak doskonałej aranżacji przedmiotów .
Dekoracyjny przepych zupełnie zaciera granicę między realizmem , a grą !
Prezentacja tętni życiem ! Czuć klimat , zapachy i ciepło .
Niesamowicie podobają mi się pokrycia ścian , meble i dekoracyjne przedmioty , które
są ze sobą idealnie połączone ! Zdumiewający kunszt i harmonia !

Home , Sweet Home - stanowi dowód na to , że istnieją rzeczy artystycznie piękne ,
doskonałe , niezrównane - cudowne !
cerastes jest offline  
stare 27.12.2008, 12:41   #18
haughton
 
Avatar haughton
 
Zarejestrowany: 15.09.2007
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,102
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

Rety, jaka dyskusja się wywiązała.

Po pierwsze - dziękuję wszystkim za komentarze, zarówno pochwalne jak i krytykujące.

Po drugie: Bjork - pomijając kwestię ręcznika, zasłony (rzecz gustu) i kominka (bo nie wiem, o który Ci chodzi)- to "cuś" za babcią to piecyk na drewno, służy do ogrzewania pomieszczeń. "Kible" zaś są kwadratowe, bo w naturze istnieją nie tylko owalne. Co do choinki - jest ona "zwiędła", ponieważ to jodła pospolita, która ma to do siebie, że gałęzie rosną jej do dołu. Proszę iść do lasu i sprawdzić, jeśli nie wierzysz.

Po trzecie: Kubuss - Do ogrzania 10 pomieszczeń jeden kominek nie wystarczy. Widzę, że Woltuwa już wyjaśnił tę kwestię, łącznie z problemem roślin niewidocznych pod śniegiem.

Po czwarte: avenly - masz rację co do tych wieńców. Nie mogłem poradzić sobie ze zrobieniem recolorów, bo wieńce połączone były z drzwiami a chciałem, żeby Simy mogły swobodnie przez nie przechodzić i ostatecznie na zdjęciach wyglądają gorzej, niż w grze. Choinka z kolei mi się podoba, ale o gustach nie dyskutujemy.

Po piąte: Czekoladowy.pl, Intenso - w tym projekcie nie jest na pewno bardziej "nawalone" niż w przeciętnym domu istniejącym w realnym świecie. Budowle, które pokazuję w tym dziale są przede wszystkim prezentacją moich pomysłów architektoniczno-dekoratorskich, dlatego staram się by były jak najbardziej podobne do tych istniejących naprawdę. Zapewniam Was jednak, że Simy mają wystarczająco dużo miejsca i mogą swobodnie korzystać z wyposażenia domu.

Ostatnio edytowane przez haughton : 27.12.2008 - 12:48
haughton jest offline  
stare 27.12.2008, 13:29   #19
Marian...
 
Avatar Marian...
 
Zarejestrowany: 19.06.2008
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Płeć: Mężczyzna
Postów: 219
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

No tak, a ja jak zawsze ranny ptaszek wstałem po 12-tej i to cudeńko oglądam dopiero teraz<żal>...

A muszę przyznać, że jest co oglądać! Aż miło się robi, kiedy pośród tych wszystkich domów "na jedno kopyto", które w niesamowitym tempie mnożą się na forum, można zobaczyć coś innego, DOPRACOWANEGO, pięknego i coś w czym można dostrzec TALENT i ZAANGAŻOWANIE projektanta. Brawo.

Dyskusja rzeczywiście nawiązała się niezwykła, a ja ino wtrącę swoje trzy grosze.

1) A propos tych dodatków z neta, które to są obsmarowywane ostatnio ze wszech stron: jak można obniżać ocenę domu za pochodzenie umeblowania?! Co to za różnica czy maxis czy net?! Jak z tej maxisowskiej szmiry nic nie pasuje, to trzeba pościągać, żeby zrobić dzieło, które wygląda przyzwoicie, a nie jak tandetny domek dla lalek! Jeżeli ktoś mnie nie zrozumiał- wielki plus za dodatki z neta! I nie chodzi mi o to, że Haughton w ogóle coś ściągał, ale za to CO pościągał, bo wiele z tych przedmiotów to dzieła sztuki! A do tego fakt, że niektóre są jego autorstwa, podnosi rangę przedsięwzięcia, a także mój podziw.
Haughtonie, naprawdę zadziwiasz mnie, skąd Ty bierzesz te wszystkie wspaniałości?! Wiem już, to nie ten temat, ale zapytam na PW albo w odpowiednim dziale o pochodzenie tych dodatków, więc bądź przygotowany na długie przesłuchania

A konkrety:
Bryła to absolutne cudo. W ogóle cała część zewnętrzna jest po prostu idealna, ten niesamowity teren, sam nie wiem jak można wydobyć z tej gry taki realizm...
Jeżeli chodzi o wnętrza, to też właściwie nie gorzej- ten klimat jest po prostu cudowny! Pomieszczenia dopracowane w absolutnie każdym szczególe! Za to ogromniasty plus. A ja uwielbiam, gdy wnętrza są takie pełne i ciepłe, chociaż sam takich nie potrafię stworzyć. No i to moje kolejne spostrzeżenie: Haughton, jesteś naprawdę wszechstronny! Wydaje mi się, że przeskakiwanie z zimnego modernu do klimatycznej klasyki i ciepła domowego zacisza nie powodują u Ciebie najmniejszej choćby chwili zawahania! I po tym można poznać mistrza!
Może w kilku uwagach w tym temacie było trochę racji, to jednak absolutnie nie zgadzam się z niektórymi przedmówcami, a całkowicie popieram vibratorię w kwestii kominków i roślin w ogrodzie.

I komuś się nie podobała jadalnia- wobec tego albo ja jestem jakiś dziwny, albo nie wiem co, bo dla mnie to najlepsze miejsce w całym domu! I do tego otoczenie kominka w tym pomieszczeniu jest wręcz idealne.

Podsumowując:
To co mnie najbardziej urzekło to niesamowity KLIMAT, ciepło, ZAANGAŻOWANIE i DOPRACOWANIE (!) w każdym calu.

Oceny nie daję, bo i tak jest ona niewymierna. Aż mnie nerwy ponoszą, kiedy widzę, że takie dzieło doataje8-semki, 9-tki, kiedy czasem naprawdę tandetne szmiry dostają więcej, więc nie będę pisał nic. Ocena ocenie nie równa.

PS. Chyba trochę zamotałem...
__________________
[IMG]http://i50.************/ae4aon.jpg[/IMG]
JUŻ JEST! "ROMANA SINGULIER" w dziale Domy TS2

Ostatnio edytowane przez Marian... : 27.12.2008 - 13:33
Marian... jest offline  
stare 27.12.2008, 13:41   #20
Callineck
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Home, Sweet Home" by haughton

No cóż, jak zwykle wszyscy mnie ubiegli z komentarzami i moje odkrywcze uwagi stały się już z deka nieaktualne

Bryła i otoczenie fantastyczne (uwielbiam połączenie drewna z kamieniem!), ale bogactwo wnętrz przyćmiło zdecydowanie to wrażenie
Jeśli chodzi o rzekomy bałagan - mi on absolutnie nie przeszkadza, ponieważ nadaje projektowi realności, sprawia, że mamy wrażenie jakbyśmy byli z wizytą u sąsiadów a nie oglądali zdjęcia projektów.

Najbardziej w całym domu podoba mi się jadalnia i kredensy z bibelotami
 
Zamknięty Temat

Tagi
haughton, home sweet home


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023