Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.05.2011, 09:47   #1
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

Co tu dużo gadać... Poradnik jest w sieci, ja tylko chciałam zwrócić na niego uwagę. Nie jest mój...

Na głównym forum Simsów ktoś założył temat, w którym to podaje linka do czyjegoś poradnika, ja zrobię tak samo...

http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/329560.page <---Temat na forum
http://thesims3maniacs.blogspot.com/...ow-w-grze.html <-- poradnik

Gra rzeczywiście działa szybciej, ale S3PE nie wszystkie pliki packages chce załadować. U mnie nie spodobało mu się 5 czy 6 fryzur. Po prostu je pominęłam i wrzucam do gry osobno.

Adn. Caesum: w/w strona nie jest aktualizowana od ponad 10-ciu lat, dlatego też poniżej zamieszczam kopię poradnika:

Czasami kiedy w naszym folderze Mods/Packages jest juz dużo zainstalowanych plików ".package" gra dlugo się ładuje lub bardzo powoli ładują się pliki w grze. Jest na to świetny sposób. Mianowicie można pliki skompresować przy pomocy programu "s3pe" (sims 3 package editor). Program ten można pobrać klikając TUTAJ.
Pamiętajcie też ,aby przed kompresją zeskanować pliki narzędziem Dashboard!

1. Tworzymy sobie folder roboczy o nazywamy go np. "Packages_s3pe" umieszczamy go gdziekolwiek np na pulpicie. W folderze tym umieszczamy zbiór plików ".package" Ja umieściłem dodatki ".package" głównie,włosy i ciuchy razem w tym folderze (Nie kompresujcie Modów typu Nraas ,Awesome Mod ,Magii ,Dextera i innych najlepiej żadnych) czyli pliki o wielkości 268MB (Nie przekraczajcie 300 MB tworząc taką kompresję).



2. Otwieramy program "s3pe" i klikamy na "New".



3. Klikamy na "Resource".



4. Klikamy na "Import" i wybieramy "(EXPERIMENTAL) as dbc...".



5. Kiedy pojawi się taki komunikat klikamy na "Please select an option" i zatwierdzamy klikając na "I have read the text above and do understand".



6. Następnie pojawi się wyszukiwarka gdzie wyszukacie swój folder roboczy w moim przypadku "Packages_s3pe". Nastepnie otwieracie folder i zaznaczacie wszystkie pliki ,które chcecie skompresować.
Nastepnie zatwierdzacie kikajac na "OPEN".



7. Pojawi się okno i klikacie na "NO".



8. Teraz pliki muszą się załadować więc to może chwilkę potrwać. Kiedy już pliki się załadują klikacie na "File" , wybieracie "Save as...".



9. Gdy pojawi się okno wybieracie lokalizację gdzie ma się zapisać Wasz skompresowany plik ja pozostawiłem tą sama lokalizację gdzie są moje pliki ".package" na dole w okienku wpisujecie nazwę,( ja wpisałem "Caly_pakiet_cas" ) i zatwierdzacie klikając "SAVE".



10. Teraz pliki muszą się skompresować do postaci jednego pliku co może zająć dłuższą chwilę więc bądźcie cierpliwi to też jest uzależnione od sprzętu na jakim pracujecie. Kiedy już pliki się skompresują Zamykacie program "s3pe" i odszukujecie swój skompresowany plik ".package" w Waszym folderze roboczym a powinien wyglądać on tak jak na zdjęciu poniżej:



I to na tyle teraz plik jest gotowy do wklejenia do folderu Mods/Packages w waszej grze. Teraz elementy w grze będą o wiele szybciej się ładować w grze a sama gra będzie się szybciej wczytywać i reagować.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 12.11.2023 - 19:17
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 06.06.2011, 13:47   #2
shan
 
Zarejestrowany: 31.12.2008
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 290
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

Świetny poradnik.. Dziękuje!!! Na pewno skorzystam
shan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.06.2011, 18:48   #3
Pinezka
 
Avatar Pinezka
 
Zarejestrowany: 20.01.2010
Skąd: Świętokrzyskie
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 165
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

Robię tą kompresję i zastanawiam się, czy jest możliwość zrobienia paru kompresji? W poradniku jest napisane, że taka kompresja może zawierać do 300MB, a mam plików o wiele więcej.
Pinezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.06.2011, 18:50   #4
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,452
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

Pinezka - oczywiście możesz zrobić więcej niż 1 kompresję, jednak nie kompresuj skompresowanych już plików (masło maślane)
Vanitas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.06.2011, 18:58   #5
Pinezka
 
Avatar Pinezka
 
Zarejestrowany: 20.01.2010
Skąd: Świętokrzyskie
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 165
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

Tak, to oczywiste. Dziękuję. Na razie program mi się zwiesił przy zapisie, ale przypuszczam, że pomyśli i mu przejdzie.
Pinezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.06.2011, 19:27   #6
sing
 
Avatar sing
 
Zarejestrowany: 16.08.2010
Płeć: Mężczyzna
Postów: 90
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

a mi sie niestety ten program nie otwiera
__________________

4 serca COCO
sing jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.07.2011, 14:02   #7
JBronkar
 
Avatar JBronkar
 
Zarejestrowany: 28.10.2008
Skąd: Podkarpackie
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 273
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

Dziękuję za porady, ale niestety jak włączyłam rodzinę i po kilku minutach ciągle zatrzymuje. Potem wyskakuje okno "Program the sims 3 przestał działać". Zrobiłam dobrze jak powinno być na poradniku. ;/
__________________
JBronkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.07.2011, 09:27   #8
hellraiser
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

Ten poradnik jest super, skompresowałem sobie prawie wszystko co miałem w packages (za wyjątkiem modów typu Nraas, oczywiście) i gra ładuje się i działa odczuwalnie szybciej. Polecam wszystkim kompresję plików
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.07.2011, 11:42   #9
eyvee
 
Avatar eyvee
 
Zarejestrowany: 16.02.2011
Skąd: Z Fantazjolandii
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 1,062
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

JBronkar - mam to samo co ty... wku*** sie, bo niedosyc, ze all pliczki co zbieralam z internetu do gry skasowalam po kompresji <mam je teraz jako 1>, to gra mi sie nie wlacza + pliki sims3pack tez skasowalam, po zainstalizowaniu...jak tu sie cieszyc gra, jak ciagle musze zaczynac od poczatku i all instalowac >.<....szlag mnie trafia....nie mam juz nerwow do tej gry

da sie odwrocic proces skompresowania? tzn ten jeden duzy plik packages jak przywrocic do tych all mniejszych osobnych? :/

Ostatnio edytowane przez eyvee : 07.07.2011 - 14:24
eyvee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2011, 11:11   #10
suomii
 
Avatar suomii
 
Zarejestrowany: 18.03.2011
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 579
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Łączenie plików packages w jeden... przyspiesza grę, sprawdziłam.

a ja sie boje tego ruszać bo znając życie mi będzie gra problemy robić albo się nie włączy :/ poza tym dla mnie ten poradnik to czarna magia.
__________________
suomii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023